Ultimate Guide to Jetpack pre WordPress Plugin – recenzia (2020)

WordPress ponuky

Vytvoril Automattic – spoločnosť za WordPress.com a jedným z najväčších prispievateľov do open source softvéru WordPress – Jetpack od WordPress.com je jedným z najvplyvnejších a najbohatších doplnkov v úložisku WordPress..

V tejto príručke sa pozrieme na niektoré z najlepších modulov Jetpacku a ukážeme, ako by mohli mať úžitok z vášho webu WordPress..

Jetpack pre WordPress: primer

Od svojho založenia, Jetpack plugin dal preč tona užitočných funkcií zadarmo. Medzi ne patrí sieť na doručovanie obsahu (CDN), súvisiace príspevky a lenivé načítanie obrázkov.

V priebehu rokov sa Jetpack vyvinul v doplnok all-in-one, ktorý sa dotýka takmer všetkých aspektov údržby stránky WordPress. Siahajú od optimalizácie výkonu a zapojenia návštevníkov po zálohovanie a zabezpečenie a prispôsobenie témy.

Rovnako ako u väčšiny doplnkov v aktívnom vývoji, Jetpack pracuje na freemiovom modeli a zároveň ponúka plán „navždy zadarmo“. Platené programy zahŕňajú ďalšie funkcie – väčšinu z nich môžete získať zadarmo nainštalovaním ďalších doplnkov.

Prečo Jetpack Plugin pre WordPress?

Pri spustení stránky WordPress musíte urobiť veľa vecí. Pre začiatočníkov musíte svoj blog odoslať do vyhľadávacích nástrojov, vytvoriť kontaktný formulár a zabezpečiť, aby boli splnené základné bezpečnostné opatrenia.

Od SEO a bezpečnosti po zdieľanie sociálnych médií a kontaktné formuláre, Jetpack uľahčuje starostlivosť o tieto aspekty pod jednou strechou. Nemusíte inštalovať viac doplnkov pre každú funkciu – všetko je k dispozícii v jednom doplnku. To je jedinečný predajný bod spoločnosti Jetpack.

Teraz začnime s funkciami!

Funkcie doplnku Jetpack

Jetpack ponúka viac ako 30 funkcií pre váš web WordPress, ktoré sme zoskupili do relevantných kategórií a sú uvedené nižšie:

 1. prispôsobenie
 2. stretnutiu
 3. analytika & SEO
 4. Optimalizácia výkonu
 5. zabezpečenia
 6. Zálohovanie a obnovenie
 7. Vydavateľstvo
 8. speňaženie

Začíname s Jetpack pre WordPress

Rovnako ako u všetkých doplnkov začnete inštaláciou a aktiváciou Jetpacku na svojom webe WordPress. Po jeho aktivácii musíte prepojiť svoje stránky WordPress s WordPress.com. A, samozrejme, to znamená, že si musíte vytvoriť účet WordPress.com, aby ste mohli využívať všetky výhody Jetpacku.

Panel WordPress.com poháňaný technológiou Jetpack

Panel správy blogu WordPress.com.

Veľa funkcií, ktoré uvidíme ďalej, majú rozšírené možnosti prispôsobenia a konfigurácie uložené na hlavnom paneli WordPress.com.

Vytvorenie účtu WordPress.com je úplne zadarmo a prináša množstvo funkcií a výhod. To vám umožní sledovať všetko vašich prepojených webových stránok, uverejňovať príspevky, aktualizovať doplnky, prezerať si štatistické údaje o webe a ešte oveľa viac – všetko z jedného hlavného panela.

Začnime!

WordPress & Funkcie prispôsobenia témy od spoločnosti Jetpack

Jetpack ponúka množstvo možností prispôsobenia, od prémiových tém až po podmienené widgety. Pozrime sa na každú z nich:

Témy WordPress od spoločnosti Jetpack

Zadarmo Fotografie Témy od Jetpack

Zadarmo fotografické motívy z Jetpack (WordPress.com).

S bezplatnou verziou Jetpack si môžete vybrať zo stoviek bezplatných tém WordPress, zatiaľ čo platená verzia (Professional Plan) vám poskytuje rozsiahlejší výber 200 plus prémiových tém z úložiska WordPress..

Témy tvoria neoddeliteľnú súčasť zážitku z webovej stránky WordPress. Sú však citlivé na zlé postupy kódovania, medzery v zabezpečení a problémy s výkonom.

Dobrou správou je, že témy dostupné na webe WordPress.com (t. J. Témy, ktoré dostanete od spoločnosti Jetpack), sa podrobujú prísnym testom zabezpečenia a výkonu, aby sa zabezpečilo, že sú úplne nulové. Témy dostupné na WordPress.com sú k dispozícii iba po schválení personálom Automatic.

Témy WordPress.com sú tiež kompatibilné s ďalšími funkciami Jetpack, ako je napríklad lenivé načítanie, bezplatné CDN atď..

Ak porovnáte všetko, ak ste práve začínate, získanie témy zo stránky WordPress.com prostredníctvom Jetpack je dobrý začiatok.

Galérie obrázkov

Príklad galérie obrázkov vytvorenej spoločnosťou Jetpack

Príklad galérie obrázkov vytvorenej pomocou Jetpack.

Jetpack uľahčuje vytváranie nádherných obrázkových galérií na vašom webe WordPress. Podporuje rôzne rozloženia vrátane dlaždíc, kolotočov, štvorcových alebo obdĺžnikových mozaík a kruhových mriežok. Okrem toho môžete vytvoriť obrázkové galérie na celej obrazovke, ktoré návštevníkom vašich stránok poskytnú pohlcujúci zážitok.

Nastavenia Jetpack Media (Galéria obrázkov)

Nastavenia Jetpack Media (galéria obrázkov).

Tento modul môžete aktivovať z Media nastavenie pod Informačný panel WordPress > jetpack > nastavenie > písanie.

Najlepšia časť? To všetko je poháňané bezplatným Photon CDN (viac o tom neskôr).

Portfólia a referencie

Či už ste nezávislý dizajnér alebo copywriter, vaše portfólio a referencie na vašich stránkach idú dlhou cestou k vytvoreniu trvalej autority a získaniu nových klientov..

Jetpack vám ponúka dva nové vlastné typy príspevkov – portfólio a referencie – na zobrazenie svojej práce, aby ste si získali pozornosť, ktorú si zaslúži.

Ako povoliť modul prispôsobeného typu príspevku v

Ako povoliť modul Custom Post Type v Jetpack.

Tento modul je voliteľný a je potrebné ho aktivovať z internetu Vlastný typ obsahu nastavenie v Karta písania v časti Nastavenia Jetpack. Prístup k nemu získate z: Informačný panel WordPress > jetpack > nastavenie > písanie.

Prispôsobiteľné miniaplikácie na bočnom paneli

Vlastné widgety v Jetpack

Vlastné widgety v Jetpack.

Jetpack má vynikajúcu zbierku užitočných widgetov WordPress, od sociálnych médií až po oznámenia o použití súborov cookie.

Podmienené miniaplikácie: Môžete tiež použiť podmienenú logiku vo vnútri každej miniaplikácie, aby sa zobrazila pre konkrétnu stránku, príspevok, značku alebo kategóriu.

Vlastné widgety v Jetpack

Podmienené widgety v Jetpack.

Vkladanie externého obsahu do WordPress

Príklad vloženia médií spoločnosťou Jetpack

Príklad vloženia médií spoločnosťou Jetpack.

Vkladanie videí z YouTube, Instagramových príspevkov, tweetov, úryvkov v živom kóde alebo podcastov z SoundCloud nebolo s Jetpack nikdy jednoduchšie.

Všetko, čo musíte urobiť, je skopírovať a vložiť odkaz do editora WordPress – o zvyšok sa postará spoločnosť Jetpack.

Považujem tento modul za veľmi užitočný pri vkladaní videí YouTube do mojich blogov.

Vloženie externého obsahu do editora WordPress pomocou Jetpack

Externý obsah môžete vložiť do editora WordPress pomocou Jetpack.

V oficiálnej dokumentácii Jetpack sa dozviete viac o vložených typoch podporných médií.

Funkcie zapojenia návštevníkov od spoločnosti Jetpack

Zapojenie návštevníkov vašich stránok je kľúčovým prvkom dlhodobého úspechu akéhokoľvek blogu. Jetpack vám poskytuje potrebné interaktívne moduly na zlepšenie miery konverzie a zníženie miery odchodov.

Medzi ne patrí sekcia komentárov bohatých na funkcie, e-mailový marketing, nekonečné posúvanie, súvisiace príspevky a automatizácia sociálnych médií, ako uvidíme nižšie:

Komentáre Jetpack

Nastavenia komentárov Jetpacku

Nastavenia komentárov v Jetpack.

Nie každá téma WordPress prichádza s najlepším systémom komentárov.

Jetpack rieši tento problém tým, že umožňuje ľuďom zanechať komentár pomocou svojich účtov sociálnych médií alebo účtu WordPress.com.

Ponúka tiež možnosti prispôsobenia, ako napríklad podpora Markdown v komentároch, páči sa mi páči komentár a kontextové vizitky. Sú úplne voliteľné a dajú sa prispôsobiť typu vášho webu.

Môžete povoliť modul Jetpack Comments z Komentáre nastavenie umiestnené pod Informačný panel WordPress > jetpack > nastavenie > diskusia.

Predplatné e-mailom od spoločnosti Jetpack

Nastavenia e-mailového predplatného v Jetpack

Nastavenia e-mailového predplatného v Jetpack.

Toto je jedna z mojich obľúbených funkcií doplnku Jetpack.

Povolením tejto funkcie v podstate vytvárate svoj zoznam e-mailov.

sledovať blog‘Možnosť prihlási používateľa na odber do vášho zoznamu e-mailov a vždy, keď sa uverejní nový príspevok, pošle sa všetkým prihláseným sledovateľom e-mail. Toto je zoznam budov 101.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si naše články o e-mailovom marketingu a začíname s programom MailChimp vo WordPress.

Ďalšia možnosť – ‘nasledovať komentáre‘- je tiež osobným favoritom. Upozorňuje vás na všetky komentáre a následné komentáre k príspevkom, ktoré sledujete, čo pomáha udržiavať konverzáciu nepretržitú a tiež rozširuje počet predplatiteľov vašich stránok..

Nekonečný zvitok

Nekonečné nastavenia posúvania v Jetpack

Nastavenia nekonečného posúvania v Jetpack.

Táto funkcia automaticky načíta ďalší príspevok, keď sa čitateľ priblíži (posunie nadol) na spodnú časť stránky. S Jetpack si môžete vybrať z dvoch možností:

 1. Automaticky načíta obsah.
 2. Vytvorte tlačidlo „Načítať viac“, ktoré po kliknutí načíta nasledujúci článok.

Druhá funkcia je obzvlášť užitočná, pretože poskytuje kontrolu konečnému užívateľovi.

K funkcii nekonečného posúvania v Jetpack môžete pristupovať pod Vylepšenia motívu nastavenie nájdené pod Informačný panel WordPress > jetpack > nastavenie > písanie.

Súvisiace príspevky v WordPress pomocou Jetpack

Príklad súvisiacich príspevkov v akcii

Príklad súvisiacich príspevkov v akcii.

Súvisiace príspevky sú výkonnou funkciou, ktorá slúži na udržanie kontaktu návštevníkov s vaším webom na dlhšiu dobu.

Modul v zásade vyberie predtým uverejnené príspevky z rovnakých kategórií a značiek (odtiaľ sa vzťahuje aj termín) a zobrazuje ich v dolnej časti každého príspevku. Čitateľ pravdepodobne klikne na tento obsah, pretože súvisí s pôvodným článkom, ktorý čítal.

Výpočet súvisiacich príspevkov však vyžaduje veľa serverových prostriedkov – a to sa zintenzívni, ak máte viac príspevkov, stránok, kategórií a značiek..

Okrem toho, ak používate zdieľaný hosting, mohlo by to viesť k pozastaveniu vášho účtu z dôvodu prudkého zvýšenia spotreby procesora – aj keď nemáte príliš veľa návštevníkov.

Súvisiace príspevky modul v Jetpack

Modul Súvisiace príspevky v Jetpack.

Jetpack rieši tento problém presunutím tohto výpočtu do cloudu ich servery. Potom tieto výsledky (tj súvisiace príspevky) vloží do spodnej časti obsahu.

Zdroje vášho webového hostiteľa sa nepoužívajú a nakoniec získate viac zobrazení stránky!

Ak chcete modul aktivovať, prejdite na Informačný panel WordPress > jetpack > nastavenie > prevádzka.

bonus: Môžete tiež prispôsobiť vzhľad každého súvisiaceho príspevku pod príspevkom pomocou predvoleného prispôsobovača WordPress. Ak to chcete získať, prejdite na stránku Informačný panel WordPress > vzhľad > upraviť > Súvisiace príspevky.

Prispôsobenie rozloženia súvisiacich príspevkov v Jetpack

Prispôsobenie rozloženia súvisiacich príspevkov v Jetpack.

Prispôsobiteľné tlačidlá zdieľania

Nastavenia zdieľania v spoločnosti Jetpack

Nastavenia sociálneho zdieľania v Jetpack.

Jetpack vám umožňuje pridať prispôsobiteľné tlačidlá typu zdieľanie / zdieľanie po každom príspevku. Tieto nastavenia sú dostupné pod Tlačidlo zdieľania nastavenia, pod Informačný panel WordPress > jetpack > nastavenie > zdieľanie.

Prispôsobenie tlačidiel zdieľania v

Prispôsobenie tlačidiel zdieľania v Jetpack.

bonus: Môžete si prispôsobiť vzhľad tlačidiel na zdieľanie a vybrať novšie, napríklad Pocket a WhatsApp.

Automatizácia sociálnych médií

Okrem prispôsobiteľných tlačidiel zdieľania vám Jetpack umožňuje automaticky uverejňovať príspevky v pripojených sieťach sociálnych médií vždy, keď je príspevok uverejnený. Táto funkcia sa nazýva Publicizovať.

Propagujte modul od spoločnosti Jetpack

Modul Publicize od spoločnosti Jetpack.

Môžete povoliť tento modul z Propagujte pripojenia nastavenie pod Informačný panel WordPress > jetpack > nastavenie > zdieľanie.

Podporované siete sociálnych médií pre automatické uverejňovanie pomocou modulu Jetpack Publicize

Podporované siete sociálnych médií v module Publicize spoločnosti Jetpack.

Podporované siete sociálnych médií zahŕňajú Facebook, Twitter, Google+, Facebook, Tumblr a Path a vždy, keď uverejníte príspevok, automaticky sa zdieľa vo všetkých prepojených profiloch sociálnych médií. (Na obrázku nižšie sa nepripojím k žiadnej sieti.)

Kontaktný formulár spoločnosti Jetpack

Ako pridať kontakt z editora WordPress pomocou Jetpack

Ako pridať kontaktný formulár do editora WordPress pomocou Jetpack.

Aj keď existuje veľa skvelých doplnkov pre kontaktné formuláre pre WordPress (bezplatné aj platené), Jetpack vám poskytuje jednoduchý modul, ktorý môžete vložiť do ľubovoľného príspevku alebo stránky..

Tu je kontaktný formulár v akcii:

Príklad kontaktného formulára vytvoreného spoločnosťou Jetpack

Kontaktný formulár vytvorený spoločnosťou Jetpack.

Analytické a SEO funkcie v Jetpack

Základným predpokladom spoločnosti Jetpack je priniesť hrsť najdôležitejších funkcií lokality WordPress pod jednu strechu. Aj keď bol tento prístup zatiaľ vynikajúci, na rozdiel od dostupných modulov Jetpack odporúčame niekoľko alternatívnych doplnkov..

Štatistika stránok Jetpack

Príklad štatistických údajov lokality Jetpack

Príklad štatistických údajov lokality Jetpack

Štatistiky stránok Jetpack vám poskytujú pohľad na návštevníkov vášho webu z vtáčej perspektívy.

Ak sa však chcete podrobnejšie pozrieť, odporúčame vám postupovať podľa služby Google Analytics a porozumieť medzistupňovým konceptom, ako je miera odchodov, relácie za návštevu a ďalšie.

Overenie stránok

Overenie webovej stránky pre modul vyhľadávacích nástrojov v Jetpack

Overenie webovej stránky pre modul vyhľadávacích nástrojov v Jetpack.

Aj keď je to voliteľná funkcia, vždy sa odporúča overiť vlastníctvo svojich stránok pomocou rôznych vyhľadávacích nástrojov, ako sú Google, Bing, Yandex, Yahoo atď. Získate tak prístup k ich Nástrojom správcu webu, ktorý je užitočný na sledovanie vášho úsilia v oblasti SEO.

Odporúčame vám, aby ste si overili svoje stránky WordPress pomocou služieb Google a Bing. Keď budete mať verifikačné kódy, skopírujte ich a vložte do príslušných polí a je dobré ísť!

Súbory XML

Jetpack Sitemaps Module

Modul Jetpack Sitemaps.

Opäť, voliteľná funkcia, súbory Sitemap XML pomáhajú vyhľadávacím nástrojom lepšie indexovo prehľadávať vaše stránky a spoločnosť Jetpack ju automaticky generuje.

SEO a Jetpack

SEO prispôsobenie je platená funkcia v Jetpack a zahŕňa možnosti, ako je optimalizácia názvov a meta popisov, prepojenie vášho účtu Google Analytics a ďalšie.

Ako alternatívu by som veľmi odporúčal nainštalovať doplnok Yoast SEO (v súčasnosti používa viac ako päť miliónov aktívnych webových stránok) na všetko, čo súvisí s SEO WordPress. Poskytuje všetky funkcie, školenia a odporúčania potrebné na vytvorenie webu WordPress optimalizovaného pre SEO.

Funkcie optimalizácie výkonu WordPress v Jetpack

Jetpack poskytuje obrovskú hodnotu ako doplnok na optimalizáciu výkonu, medzi svojimi (mnohými) ďalšími funkciami. V tejto časti sa venujeme zobrazovaniu a optimalizácii obrázkov, hosťovaniu videa a monitorovaniu výpadkov.

Photon: Sieť doručovania bezplatného obsahu od spoločnosti Jetpack

Zadarmo CDN a obrázkové „lenivé načítanie“ z Jetpacku

Zadarmo CDN a obrázkové „lenivé načítanie“ z Jetpacku.

Toto je pravdepodobne jedna z najužitočnejších funkcií doplnku Jetpack. Poskytuje vám bezplatný, neobmedzený prístup k sieti na doručovanie obsahu (CDN) s názvom Photon. Je to jednoduchý obchod bez pripojení a použitie CDN má mnoho výhod:

 1. Rýchlosť: Obrázky sa doručujú vašim návštevníkom z globálne distribuovanej siete s minimálnym oneskorením.
 2. Užívateľské skúsenosti: Rýchlejšia stránka sa rovná lepšej používateľskej skúsenosti.
 3. Ušetrite náklady na šírku pásma: Keďže sa obrázky dodávajú prostredníctvom Photon CDN, ušetríte prostriedky servera a šírku pásma.

Stručne povedané, získate všetky výhody CDN bez toho, že by ste za to museli platiť.

Rozhranie API pre vývojárov Photon vám navyše umožňuje využívať bezplatné CDN na hostovanie ďalších statických súborov!

Nastavenia fotónov sú k dispozícii v nastaveniach Speed ​​Up Your Site, nájdete pod Informačný panel WordPress > jetpack > nastavenie > písanie.

Lenivé načítavanie obrázkov

Toto je funkcia, ktorá načíta obrázky, iba ak sú vo výreze prehliadača. Inými slovami, iba ak je obrázok viditeľný v prehliadači (t. J. Pri rolovaní nadol), je skutočne načítaný.

Lenivé načítanie obrázkov na vašom webe WordPress vytvára rýchlejšie načítanie a odkladá načítavanie obrázkov na potrebné obdobie.

Šetrí to tiež šírku pásma na dvoch stranách. Vy – vlastník webu – uložíte šírku pásma servera (alebo šírku pásma CDN) a vaši návštevníci tiež uložia šírku pásma!

Túto možnosť môžete povoliť v Zrýchlite svoje stránky nastavenia, pod možnosťou Fotón.

Video Hosting od spoločnosti Jetpack

Príklad hostenia videa spoločnosťou Jetpack

Príklad hostenia videa spoločnosťou Jetpack.

Jetpack má tiež svoju vlastnú platenú, bezplatnú službu hostenia videa s názvom VideoPress. Ak si chcete všetky svoje videá ponechať na svojej webovej stránke WordPress, potom by služba VideoPress mohla byť užitočnou službou. K dispozícii sú však aj iné alternatívy, ako sú YouTube (duh), Wistia a Vimeo.

Ak hľadáte alternatívu YouTube, mali by ste zvážiť Wistiu z nasledujúcich dôvodov:

 • Po prvé, Wista pracuje na freemiovom modeli, zatiaľ čo VideoPress je platený, takže zaňho získavajú body!
 • Wistia aj VideoPress majú vynikajúce vstavané video SEO.
 • Wistia ako organizácia sa však venuje práve tomuto – rýchly a pohotový videohosting pre všetky druhy webov. Dokonca hovoria, kedy a kedy nepoužiť Wista (na rozdiel od YouTube).

Upozorňujeme, že bezplatný program spoločnosti Wistia je obmedzený na tri videá a platené programy začínajú na $ 99 mesačne, čo je podstatne drahšie ako VideoPress.

Technika webhostingu spoločnosti Wistia je lepšia ako technológia služby VideoPress (musia ju trochu dohnať), preto by som Wistii z týchto dvoch odporúčala ako preferovanú alternatívu YouTube..

Monitorovanie výpadkov stránok WordPress spoločnosťou Jetpack

Monitorovací e-mail o výpadku odoslaný spoločnosťou Jetpack

Monitorovanie výpadkov v akcii.

Ďalšou z týchto veľmi užitočných funkcií je sledovanie výpadkov služby, ktorá pravidelne monitoruje vaše stránky a posiela vám e-maily, kedykoľvek je offline. Taktiež vám pošle pripomenutie, či bol váš web deň jeden deň v režime offline, a upozorní vás hneď, ako bude váš web opäť online.

Tu je postupnosť e-mailov, ktoré som dostal predtým, ako som sa rozhodol zmeniť poskytovateľa hostingu.

E-mailové oznámenia odoslané spoločnosťou Jetpack's Site Monitoring Service

E-mailové upozornenia zasielané modulom monitorovania výpadkov stránok spoločnosti Jetpack.

Môžete povoliť tento modul z Informačný panel WordPress > jetpack > nastavenie > zabezpečenia.

Modul monitorovania výpadkov Jetpack

Nastavenia sledovania výpadkov v Jetpack.

Elasticsearch od spoločnosti Jetpack

Elasticsearch je platená funkcia, ktorá používa cloud na výpočet vyhľadávacích dopytov.

„Vyhľadávanie“ je samo o sebe dosť komplikované (na tom pracujeme niektorí z najchytrejších vedcov v spoločnosti Google) a predvolené vyhľadávanie WordPress nie je veľmi dobré.

Elasticsearch je prémiová funkcia v Jetpack (dostupná s plánom Enterprise), ktorá počíta vyhľadávacie dotazy v cloude a vracia relevantné výsledky na vašom webe..

Výhody: Vaši návštevníci získajú lepšie (relevantnejšie) výsledky vyhľadávania a nevyužívate prostriedky servera.

Nástroj Elasticsearch je najužitočnejší pre weby, ktoré majú veľa obsahu, ako sú spravodajské a mediálne stránky, stránky zamerané na výukové programy a ďalšie..

Nástroje zabezpečenia WordPress od spoločnosti Jetpack

Jetpack poskytuje niekoľko bezplatných bezpečnostných funkcií vo bezplatnej verzii doplnku, vrátane nasledujúcich:

Bruteforce Attack Prevention Option v Jetpack

Nastavenia Bruteforce Attack Protection v Jetpack.

Ochrana pred hrubými silami: Tento modul automaticky blokuje pokusy o prístup na vaše stránky od miliónov známych škodlivých útočníkov. Tento modul je v predvolenom nastavení povolený.

Možnosti zabezpečenia prihlásenia WordPress od spoločnosti Jetpack

Nastavenia zabezpečenia prihlásenia WordPress v Jetpack.

Bezpečné overenie modul umožňuje používateľom prihlásiť sa na vaše stránky WordPress pomocou prihlasovacej infraštruktúry WordPress.com. Proces prihlásenia môžete ďalej nakonfigurovať, aby sa e-mailová adresa používateľa WordPress.com zhodovala s tou, ktorá sa používa na prihlásenie na web.

Okrem toho môžete od svojich používateľov vyžadovať, aby používali dvojfaktorové overenie s WordPress.com.

Automatické aktualizácie doplnkov ubezpečte sa, že všetky doplnky sú aktuálne.

Jetpack tiež udržiava bezpečnostnú knižnicu, v ktorej zisťuje a hlási známe bezpečnostné problémy vo viacerých doplnkoch, ktoré automaticky vyhľadáva.

Nastavenia zabezpečenia sa nachádzajú pod: Informačný panel WordPress > jetpack > nastavenie > zabezpečenia.

Existuje niekoľko prémiové bezpečnostné moduly ponúkané spoločnosťou Jetpack v rámci plateného plánu, ktoré zahŕňajú skenovanie škodlivého kódu, podporu prioritných odborníkov a filtrovanie nevyžiadanej pošty. Prvé dva môžu byť užitočné, ale vždy môžete získať bezplatnú filtráciu spamu pomocou doplnku Akismet.

Zálohovanie a obnova WordPress z Jetpacku

Zálohovanie vašich stránok WordPress je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť. Zdá sa však, že často prehliadame jeden faktor, a to je obnovenie trocha. Čo sa stane, keď skutočne potrebujete obnoviť stránku WordPress na jej predchádzajúci stav?

Vidíte, spravovaní poskytovatelia hostingu, ako napríklad WP Engine, vám veľmi uľahčujú obnovenie stránok jediným kliknutím.

Dobrý záložný doplnok nielen uľahčí proces zálohovania, ale aj proces obnovy! Populárne doplnky zahŕňajú UpdraftPlus, BackupBuddy a BackWPup.

Faktom je, že existuje iba príliš veľa záložných doplnkov a nevieme s istotou vedieť, aký komplikovaný by bol proces obnovy každého doplnku..

Obnovenie z aplikácie VaultPress jedným kliknutím

Obnovenie jedným kliknutím z aplikácie VaultPress.

Dobrou správou je, že Jetpack vám poskytuje automatické zálohy a obnovenie vašich stránok jediným kliknutím – a to jednoducho funguje.

Táto služba sa nazýva VaultPress a vyžaduje denné automatické zálohovanie, udržuje 30-dňový archív záloh a podporuje obnovenie jedným kliknutím.

Ľahké publikovanie pomocou Jetpack

Aj keď sa mi páči predvolený editor WordPress, myslím si, že Jetpack pridáva určitú hodnotu s podporou Markdown, korektúry jedným kliknutím a ďalších funkcií v pozadí, ako je napríklad funkcia vloženia obsahu, o ktorej sme diskutovali vyššie..

Dedikované aplikácie pre mobil (a pre počítače!)

Stolové a mobilné aplikácie WordPress

WordPress má tiež svoje vlastné aplikácie pre Android a iOS a teraz vyhradenú aplikáciu pre počítače pre MacOS a Windows 10.

Mobilné aplikácie podporujú publikovanie, štatistiky stránok a oznámenia push, takže ste okamžite informovaní o komentároch. Ak chcete citovať vstupnú stránku, „Od upozornení po nástroje na zdieľanie máte vo vrecku celú komunitu WordPress.“

E-mail na publikovanie

Publikovanie príspevkov prostredníctvom e-mailu vo WordPress pomocou Jetpack

Použite Jetpack na publikovanie príspevkov prostredníctvom e-mailu vo WordPress.

Zaujímavé je, že môžete publikovať nové príspevky na svojej webovej stránke WordPress jednoduchým e-mailom. Predmetom bude nadpis článku a obsah e-mailu, ktorý blog zverejní sám. Jetpack vám poskytuje vyhradenú e-mailovú adresu, na ktorú môžete poslať e-mailom svoje príspevky.

Pomocou týchto krátkych kódov môžete tiež zaslať e-mailom ďalšie informácie o príspevkoch, ako sú kategórie a značky. Funkciu príspevku prostredníctvom e-mailu považujem za veľmi užitočnú na miestach s obmedzenou schopnosťou siete.

Speňaženie bolo ľahké pomocou reklám Jetpack

Mnoho blogov sa začína s úmyslom, že sa stanú zdrojom príjmu a niektoré nakoniec vyrastú do podoby modelu speňaženia. Aj keď existuje veľa spôsobov, ako zarobiť peniaze v systéme WordPress, zameriavame sa na to, ako zarobiť peniaze ako vydavateľ.

Vy, vlastník webových stránok, ste vydavateľom. Na svojom webe môžete zobrazovať reklamy, aby ste zarobili peniaze na základe počtu návštevníkov vašich stránok. Klasickým príkladom je použitie služby Google AdSense.

Reklamy Jetpack: Táto funkcia speňaženia od spoločnosti Jetpack uľahčuje nastavenie reklám na vašom webe WordPress a spolupracuje s reklamnými sieťami, aby zabezpečila, že zobrazujú reklamy, ktoré sú najrelevantnejšie pre miesto na vašom webe. Môže to slúžiť ako alternatíva k službe Google AdSense.

Prijímanie platieb prostredníctvom služby PayPal: Monetizačný modul tiež obsahuje šikovnú platobnú funkciu, pomocou ktorej môžete prijímať platby prostredníctvom služby PayPal jediným kliknutím.

Prijímanie platieb cez PayPal s Jetpack

Prijímanie platieb cez PayPal s Jetpack.

Ďalej môžete nakonfigurovať zobrazené logo, popis, sumu a e-mailovú adresu, ktoré sa zobrazia na platobnej stránke PayPal.

Možnosti konfigurácie platby PayPal z Jetpacku

Možnosti konfigurácie platby PayPal z Jetpack.

Modul speňažovania Jetpack je platená funkcia dostupná v plánoch Premium a Professional.

Možnosti ceny Jetpack

Možnosti ceny Jetpack 2018

Možnosti cien Jetpack (júl 2018).

Kľúčové vlastnosti Jetpacku sa dajú používať zadarmo a vždy budú. Existuje však niekoľko úhľadných funkcií, ktoré spadajú pod platený plán – ako by správne mali.

V nasledujúcej tabuľke sa pozrieme na rôzne funkcie, ktoré sú súčasťou každej možnosti stanovenia cien, a pre platené odporúčame bezplatné alternatívy. Znie to dobre? Tu ideme:

Jetpack zadarmoJetpack OsobnéJetpack PremiumJetpack Professional
0 dolárov mesačne3,5 dolárov mesačne alebo 39 dolárov ročne9 dolárov mesačne alebo 99 dolárov ročne29 dolárov mesačne alebo 299 dolárov ročne
Zadarmo CDNVšetko zadarmo, plusVšetko osobné, plusVšetko osobné, plus
Lenivé načítanie obrázkovDenné automatické zálohy (alternatíva: BackWPupNeobmedzené video CDN prostredníctvom služby VideoPress (Alternatívne: YouTube alebo Wistia200+ profesionálnych tém (alternatíva: ThemeForest
100 bezplatných motívov30-dňová história zálohovaniaSkenovanie škodlivého softvéru (Alternatíva: Zabezpečenie WordfenceAutomatické zálohovanie v reálnom čase
Bruteforce Attack PreventionFiltrovanie spamu (Alternatívne: AkismetAutomatické opravy zabezpečeniaPrémiová podpora tém
Monitorovanie výpadkovPrioritná podporaNástroje a integrácia s nástrojom Google Analytics (alternatíva:Elasticsearch-Powered Search
Štatistika stránokSlužba Concierge Jetpack Setup
Súvisiace príspevkySchválenie reklamnej siete
E-mailová podporaPrijímajte platby prostredníctvom služby PayPal (Alternatíva: dary PayPal

odporúčanie: Osobný plán by som odporučil na 39 dolárov ročne, ktorý sa v zásade dodáva s VaultPress a prioritnou podporou. Zamyslite sa nad tým, ako podporovať vývojárov a služby vo všeobecnosti.

Ak však prevádzkujete mediálny blog s viacerými prispievateľmi, mal by sa vám hodiť plán Premium alebo Professional – konkrétne na skenovanie škodlivého kódu, elasticsearch a zálohovanie v reálnom čase..

Zabalenie

Tu je rýchle zhrnutie.

Jetpack vám ponúka množstvo funkcií na prispôsobenie tém, interakciu, analýzu a optimalizáciu výkonu zadarmo. Zo všetkých bezplatných a prémiových modulov Jetpack, ktoré by som odporučil v každej kategórii:

 1. Optimalizácia výkonu: Photon CDN, Lazy Loading Images, Monitorovanie výpadkov.
 2. Zapojenie: Komentáre Jetpack, predplatné e-mailom a komentármi, kontaktný formulár, súvisiace príspevky.
 3. Analytics: Štatistika stránok.
 4. Zálohovanie (platené).

Jetpack sa neustále vyvíja a počas roku 2018 sa budú pridávať ďalšie funkcie. Už teraz (tak ako je to už dávno), je to určite doplnok, ktorý stojí za to využiť!

Používate / používate Jetpack? Aké sú vaše najpoužívanejšie funkcie? Čo by ste chceli, aby vývojári pridali ďalšie? myšlienky?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me