Kuidas muuta oma veebisait mobiilisõbralikuks

2015. aasta suvel tehti mobiili kaudu rohkem Google’i otsinguid kui lauaarvutite jaoks esimest korda – ja teie ise’d parem uskuge neid’olen sellest ajast alles tõusnud!

Kui sa’seda artiklit uuesti lugedes on tõenäoline, et olete ka teie’olete juba mobiilisõbraliku veebisaidi olulisust teadlik ja tahame veenduda, et teie oma pakub mobiilikasutajatele suurepäraseid kogemusi. Me võime teile seda õpetada!

Teie veebisaidi muutmiseks mobiilisõbralikuks peate ka teid’ma pean:

 1. Valige mobiilile reageeriv teema või mall
 2. Võtke sisu tagasi
 3. Tehke pildid ja CSS võimalikult kergeks
 4. Vältige välklampi
 5. Nupu suuruse ja paigutuse muutmine
 6. Tühjendage oma lingid
 7. Kasutage suurt ja loetavat fonti
 8. Kõrvaldage hüpikud
 9. Katsetage regulaarselt

Kuid kõigepealt, mida mobiilisõbralik tegelikult tähendab?

Kui me räägime a ‘mobiilisõbralik’ veebisait, meie’räägime teistsuguse kuvamisest ‘versioon’ veebisaidi külastajatele, kes vaatavad teie saiti mobiililt, et neile paremat kogemust pakkuda.

Selle saavutamiseks on mitu võimalust:

 • Vastuvõtlik disain – sinu veebilehekülg’Kujundus kohandatakse vastavalt ekraani suurusele, olgu teie ise’muutke lihtsalt töölaua vahekaardi suurust või sirvite mobiili või tahvelarvuti kaudu.
 • Dünaamiline serveerimine – külastajatele näidatakse saidi teistsugust, spetsiaalselt selle jaoks loodud versiooni, sõltuvalt sellest, millist seadet nad kasutavad’uuesti vaatamine.
 • Mobiilirakendus – mõnel juhul on kõige mõistlikum omada mobiilse vaatajaskonna jaoks täiesti eraldi rakendust (kuigi kui see nii on, peaksite ka veenduma, et teie veebisait on nende jaoks, kes ei’ei soovi seda alla laadida).

Vastuvõtlik disain on minimaalne eesmärk, mille poole peaksite püüdma, ja see ka’mida Google soovitab. Seda öeldes arvame me seda’tasub niikuinii oma loodud mobiilisaiti veelgi redigeerida – tahate ju ikkagi fantastilisi mobiilikasutaja kogemusi, mitte ‘vastuvõetav’ üks.

Kui arvate, et mobiilirakendus toimiks teie saidi jaoks, soovitame võtta ühendust arendajaga, kes aitab teid selles aidata.

Siin on mõned muud artiklid, mis võivad teile meeldida:

Kuidas kujundada veebisaiti – Kui sa’kui hakkate oma veebisaiti kujundama (või ümber kujundama!), lugege sellest artiklist üksikasjalikke juhendeid ja võtmepunkte, mida tuleks kaaluda.

Kuidas luua veebisaiti – Haven’t pole teie saidil veel algust teinud? Ärge muretsege, see juhend juhendab teid kogu protsessis!

5 parimat veebisaidi koostajat SEO jaoks – Kõigil tugeva SEO-ga veebisaidi koostajatel on mobiilisõbralikkus, mis on küpsetatud otse mallidesse. Siin on viis parimat.

1

Valige mobiilile reageeriv teema või mall

Olgu, see on esimene samm ja see on nii’see on suur: valige mobiilile reageeriv teema või mall!
Kuna mobiilile reageeriv disain on nii oluline, on see ka oluline’See on midagi, mida peaaegu kõik tipptasemel veebisaidi koostajad on kõik oma mallid katnud. Näiteks:

Ruuturuum – on veekindlalt reageeriv mobiilile ja oleks teie jaoks parim valik’saidi uuesti nullist üles ehitamine ja mobiilikogemuse esmane prioriteet.

Wix – kõik mallid reageerivad mobiilile, kuid kontrollige alati oma mobiilivaadet. Kuna Wix-saite on nii kohandatav, ei vaja mõnikord suuri muudatusi’ei tõlgi nii sujuvalt ja sina’Pean natuke vargsi tegema.

Kui sa’saidi uuesti ülesehitamiseks CMS-i süsteemi, näiteks WordPressi abil, veenduge, et teema, mille valite oma saidi loomiseks, reageeriks mobiilile – või kui’olete juba saidi ehitanud, vahetage see!

Lihtsalt otsige ‘tundlik teema’ WordPressis’ oma teemaraamatukogus või kolmanda osapoole saidil, näiteks Themeforest. Lugege kindlasti arvustusi ja uurige võimalusel oma saidil kogemusi, et vaadata kõiki saite, mis seda teemat teie mobiilis kasutavad..

Appi! Mis siis, kui ma’ma ei reageeri teemal ja ma saan seda teha’t seda ümber lülitada?

Kui teie veebisait on üles ehitatud vana mittevastava teema või malli abil, siis teie’kui te ei saa seda ümber lülitada, proovige lisada see koodirida igale lehele’s silt:

See tähendab, et teie lehed peaksid automaatselt ümber vormindama, et need sobiksid seadme laiusega, lülitudes horisontaalpaigutuselt portreele.

2

Võtke sisu tagasi

Sina’olete valinud ilusa reageeriva teema või malli, nii et nüüd olete teie’oled kõik valmis, eks? Vale!

Õige malli või teema vahetamine on suur samm, kuid see siiski’see on ainult üks mitmest, mida peaksite kasutama selle mobiilikogemuse täiustamiseks.

Nüüd siis’on aeg vaadata oma veebisaidi automatiseeritud mobiilivaadet ja eemaldada see tagasi:

Distillige oma pakkumine

Töötage välja teie enda peamine eesmärk’uuesti sisse ja ära’Ärge kõhelge, kui muudate selle oma mobiiliversioonis palju nähtavamaks.

Vaadake seda näidet liinil Trainline:

Rongiliini mobiilne sõbralik näide

Kodulehe eesmärk on julgustada kasutajaid rongipileteid otsima ja see vorm võtab keskmesse mobiiliversiooni. Töölauaversioonis tundub see liiga tõrksana, kuid mobiiliversioonil see töötab.

Vältige suuri tekstilõike

Teie veebisaidi koopia peaks parimal ajal olema lühike ja armas (välja arvatud blogipostitused, nagu see!), Kuid mobiilil muutub see veelgi olulisemaks. Tutvuge meie veebi kirjutamise näpunäidetega ja viige virtuaalsed käärid pikkade tekstiosadeni.

Lühendage vorme

Pikkade vormide täitmine on parimatel aegadel tüütu töö, aga mobiilis? Liikvel? Unusta ära! Pikad vormid kaotavad teie lugejad kiiremini kui võite öelda ‘see on kohustuslik väli’. Veenduge, et igas vormis te’uuesti kuvamine mobiilis nõuab ainult teavet, et’s hädavajalik.

Ülemine näpunäide! Ärritav autokorrektsioon on kindel viis muuta vormide täitmine suureks ajaraiskamiseks. Salvestage lugejatele stress, lülitades selle välja. Kui teil on juurdepääs vormi koodile, veenduge, et automaatkorrektsiooni väli on seatud väärtusele autokorrekt = välja lülitatud. 3

Tehke pildid ja CSS võimalikult kergeks

Oma veebisaidi võimalikult kergeks muutmine on alati hea mõte – kuid mida see täpsemalt tähendab? Noh, iga teie veebisaidi element sisaldab virtuaalset sisu ‘kaal’ – kas seda’s video või pilt faili suurusega või koodiga, mis tuleb laadida iga kord, kui veebisaidile klõpsatakse.

Google on väga selgelt aru saanud sellest, et veebisaidi kiirus on oluline reitingutegur, mis tähendab aeglast (a.k.a. ‘raske’) kaotavad veebisaidid konkurentsile otsingumootori tulemuste lehtedel (SERP-d).

Mobiiliga seoses on see veelgi olulisem. Kui sa’olete kunagi proovinud veebilehte kuskilt kaugelt laadida, ainult et jälgiksite, kuidas iga element valusalt aeglaselt kohale satub’Ma saan aru miks.

Mida saate selle vastu teha?

Tihendage oma pilte

Kui sa’mis tahes pildi oma saidile üles laadimise – mobiili- või lauaversiooni – uuesti’On oluline, et tihendaksite pilte tasuta veebitööriista, näiteks kraken.io abil. See vähendab oluliselt teie piltide failisuurust, kahjustamata samas pildi kvaliteeti.

Hostige oma videoid kolmanda osapoolega

Laadides oma videod kolmandale osapoolele üles ja manustades need oma saidile, tähendab see virtuaalset ‘kaal’ neist videotest hoitakse suvalisel, mitte sinu saidil.

Wistia on selle jaoks populaarne platvorm, kuid YouTube töötab ka – teie’Ma tahan ainult veenduda’lülitage automaatne esitamine uuesti välja, nii et sõltumatu video seda ei tee’ei mängi pärast sinu oma. Selleks tehke lihtsalt järgmist.

 • Minge oma WordPressi lehele või postitage
 • Leidke manustatud kood ja klõpsake nuppu ‘tekst’ sakk
 • Leidke osa, mis ütleb src =”youtubeurlhere”
 • Lisama ?automaatne mäng = 0&rel = 0 pärast youtubeurlhere
 • Kood peaks nüüd olema src =”youtubeurlhere? autoplay = 0&rel = 0 ″
 • Tulemus ‘Uuenda’ ja sina’re hea minna

Ülemine näpunäide! Kui te seda ei tee’ei arva, et teie sisu läheks YouTube’is liiga hästi alla (mõned videod ei nõua’t pole palju mõtet ilma terve lehe kontekstita), veenduge, et oleksite nähtavuse seadeks ‘noteerimata’. Nii ei komista keegi selle peale teie veebisaidi kuskile. 4

Vältige välklampi

Animatsioonide loomiseks kasutatakse sageli välklampi, kuid tavaliselt see pole nii’t, mida toetavad mobiilseadmed, nii et seda on kõige parem vältida.

5

Nupu suuruse ja paigutuse muutmine

Päris palju kasutab iga veebisait nuppe, et linkida teistesse sektsioonidesse või vormidesse. Aga a ‘hea’ nupust võib kiiresti saada ‘halb’ nuppu mobiilis, kui see on olemas’s vales kohas või on vales suuruses.

Mõelge oma telefoni hoidmisele ja kasutamisele. Võimalik, et oled sina’kasutate pöidlaid peaaegu kõik, mis tähendab kõike, mida saate’pöidlaga sirutamine on täielik valu.

Siin’s, kuhu peaksite seadma CTA-de paigutamise mobiilisaidile:

Mobiilisõbraliku veebisaidi loomine: kuhu lisada CTA-sid

Nii et nüüd sina’sul on oma nupud õiges kohas, see’on aeg muuta need õige suurusega. See tähendab üldiselt sind’Peate neid natuke suurendama – see’Pisikese täpsusega on klõpsamine palju raskem kui hiirega.

6

Tühjendage oma lingid

Rääkides sellest, kui raske on täpselt pöidlaga klõpsata, mitte hiirega, jõuab meid kenasti järgmise punkti juurde: vaadake oma linke!

Täpsemalt sina’Tahan kontrollida, kas teie mobiilisaidil on kõik hüperlingid:

 • Aren’t liiga lähestikku, et mitte kogemata valele klõpsata.
 • Linkige lehtedele, mis on ka mobiilile optimeeritud kasutaja sujuvaks teekonnaks.

7

Kasutage suurt ja loetavat fonti

See’s soovitas kasutada töölaual vähemalt 14 pikslit suurust kirjasuurust, kuid veenduge, et prooviksite, kuidas see teie mobiiliversioonis välja näeb – võib juhtuda, et see kuvatakse pisut väikese ja teie’Ma tahan seda natuke üles ajada.

Kontrollige ka oma fondi loetavust. See’Üks asi on proovida töölaual eksperimentaalsemat fonti, kuid tõenäoliselt ei tasu see samm mobiiliga ära. See ütles, et sina’Ma tahan säilitada fonte nagu ‘brändil’ võimalikult kõigil platvormidel.

Kui töötate oma saidi mobiilivaates, siis teie’sul on palju väiksem ala, millega mängida. Töölaual saate tühistada teksti reavahede ja piltidega. Proovige mobiilis proovida erinevaid tekstiridasid rasvases kirjas või suurtähtedega kasutada, et need üksteisega sulanduma ei hakkaks.

8

Kõrvaldage hüpikud

Hüpikaknad võivad ettevaatliku kasutamise korral saidi töölauaversioonis tõesti hästi töötada. Võib-olla olete neid märganud’see on midagi, mida me siin WBE-s üsna paljudel lehtedel kasutame.

Kuid mobiili puhul on hüpikuid kõige parem vältida. Teil pole mitte ainult väiksemat ekraani, millega hakkama saada, vaid ka saate’t kohandada hüpikakent käivituma võtmehetkedel, näiteks siis, kui kasutaja läheb teie ekraanilt väljumiseks.

9

Katsetage regulaarselt

Parim viis teada saada, kui mobiilisõbralik teie mobiilisait on, on seda testida! Sina’Ma tahan seda teha kolmel erineval viisil:

Käitage URL-e Google’i kaudu’s mobiilisõbralik tööriist

Google’il on tasuta mobiilisõbralik testimisriist, mida igaüks saab kasutada, et testida, kas antud URL on mobiilisõbralik – olgu see siis’s koduleht (nagu allpool) või teie saidi leht.

Google'i mobiilisõbralik test

Proovige oma töölaual erinevaid seadme suurusi

Suurepärane viis teie saidi tundlikkuse kontrollimiseks on lihtsalt avatud veebisaidi vahelehe kujuga mängimine. Vahekaardi laiust vähendades peaksite oma saiti kasutama hakata ‘leping’ ja morph mobiilisõbralikumaks versiooniks.

Mis tahes välimuse kiireks testimiseks mobiilis saate paremklõpsake ka oma veebisaidil ja valige ‘Kontrollige’, ja siis klõpsake kahe ekraani ikooni, mis kuvatakse tööriistaribal ülaservas:

Vaadake mobiiliversiooni töölaualt

Kuidas muuta oma veebisait mobiilisõbralikuks: kokkuvõte

Täname, et jäite meie juurde, kuna selgitasime, kuidas muuta oma veebisait mobiilisõbralikuks. Siin’s need sammud veel kord:

Kuidas muuta oma veebisait mobiilisõbralikuks:

 1. Valige mobiilile reageeriv teema või mall
 2. Võtke sisu tagasi
 3. Tehke pildid ja CSS võimalikult kergeks
 4. Vältige välklampi
 5. Nupu suuruse ja paigutuse muutmine
 6. Tühjendage oma lingid
 7. Kasutage suurt ja loetavat fonti
 8. Kõrvaldage hüpikud
 9. Katsetage regulaarselt

Hea uudis enamiku saitide jaoks on see, et tõenäoliselt teeb suurema osa raskest tööst teie jaoks teie teema või mall. Seda öeldes arvame me seda’tasub teha ülaltoodud lisaparandusi, et teie mobiilikasutajad saaksid vastuvõetava asemel hiilgava kogemuse. Lõppude lõpuks räägivad statistika’Tõenäoliselt moodustab suurema osa teie kasutajatest!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me