Kui palju domeeninimi maksab?

Meie’Katame kulud, varjatud tasud, parimad domeeniregistripidajad ja palju muud

Teie domeeninimi toimib teie veebisaidina’s “aadress” Interneti-maal, nii et kellel see olemas oleks’See on lihtne ja asjakohane, et inimestel oleks teid palju lihtsam leida. Kui sa’Kunagi olete Google Mapsis pika asukoha nime valesti kirjutanud ja sattusite eikuski keskele, siis võite ilmselt hinnata sirgjooneliste kohanimede ilu.

See’On lihtne mõista, miks inimesed on valmis viskama domeeninime turvaliseks muutmiseks panka – see suurendab saidi liiklust konstruktsiooni järgi üsna palju. Mõned kõige populaarsemad domeenid, nagu näiteks Hotels.com või business.com, on sõna otseses mõttes müünud ​​miljonite dollarite eest. Kuid pidage vastu tungile varuda loteriipileteid – miljoni dollari domeeninimed on sellised mitte norm. Tegelikult võitis registreerimise maksumus enamikul meie plebeia eesmärkidest’t ei tule aastas rohkem kui 20 dollarit, maksimaalselt.

Domeeninime maksumus: kiire ülevaade

Iga veebisaidi omanik peab oma eelarvesse arvestama domeeninime maksumusega. Teil on valida, kas registreerida uus domeeninimi või osta see’s on juba registreeritud. Uus domeen maksab umbes 10–20 dollarit aastas, samal ajal kui eelregistreeritud domeeni hind on kallim ja varieerub sõltuvalt populaarsusest.

Pole veel ostmiseks valmis? Vaadake meie algajat’s Juhend domeeninimede kohta tutvumiseks! 1

Kui palju on domeeninimi?

Uue domeeni registreerimine maksab tavaliselt 10–20 dollarit aastas. Hinnaerinevused sõltuvad sellest, millist registripidajat te kasutate ja millist domeeni soovite registreerida. Erinevad registripidajad pakuvad erinevaid pakette, nii et see on’tasub oma parimate sobivuste leidmiseks sisseoste teha.

Domeeninime ostmiseks peate teie’Sa pead ostma kaudu domeeninimede registripidaja. Registripidajad on lihtsalt ettevõtted, mis haldavad domeeninimede reserveerimist. Alg- ja lisahinnad erinevad registripidajate vahel, kuid meie’Jaotan tähelepanu vajavad kulud ja arutame võimalike registripidajate tugevaid ja nõrku külgi.

Kaks kõige levinumat domeenitüüpi on tipptaseme domeenid (TLD) ja riigikoodi tipptaseme domeenid (ccTLD). TLD-d on tuntud domeeninimelaiendid, näiteks .com, .net ja .edu. ccTLD-d on riigipõhised domeeninimelaiendid, näiteks .uk või .fr.

TLD-d on usaldusväärsed, kuna nad’uuesti kõik nii tuntud – kui inimesed saavad’nad ei mäleta URL-i, nemad’Peaaegu neli korda eeldatakse, et see lõpeb .com-is kui miski muu.

Samal ajal on ccTLD-d usaldusväärsed, kuna need viitavad saidi riiklikule legitiimsusele. Mõningaid ccTLD-sid, näiteks .me (Montenegro) ja .tv (Tuvalu), ostetakse ja kasutatakse eesmärkidel, mis pole vastava riigiga täielikult seotud. Tegelikult on ettevõtlusega tavaliselt seotud populaarne .co laiend Colombia jaoks tegelikult ccTLD!

Kui palju maksab domeeninimi aastas jagatuna? TLD-d ja ccTLD-d on sama hinnaga, kuid need hinnad sõltuvad teie kasutatavast registripidajast. Meie’ve kogus allpool populaarsete tippdomeenide ja ccTLD-de sissejuhatavad hinnad ja korraldas need registripidaja poolt:

KohtusekretärTLD hind: .comTLD hind: .orgccTLD Hind: .usccTLD Hind: .meNameCheap

GoDaddy

HostGator

8,88 dollarit aastas11,98 dollarit aastas3,88 dollarit aastas3,88 dollarit aastas
00,99 dollarit aastas10,17 dollarit aastas7,99 dollarit aastas3,49 dollarit aastas
12,95 dollarit aastas12,95 dollarit aastas5,95 dollarit aastas15,00 dollarit aastas

Need hinnad on küll lähtetasemeks domeeninime aastakulu võrdlemisel, kuid see on küll’on oluline meeles pidada, et nemad’uuesti kõik sissejuhatavad hinnad. Sõltumata pakkujast tõuseb iga loetletud hind pärast esimest aastat. Näiteks hüppab HostGatoriga .com domeeni hind pärast esimest aastat 12,95 dollarilt 17,99 dollarini, GoDaddy’s .me hind tõuseb pärast esimest aastat 3,49 dollarilt 19,99 dollarini.

Võib-olla olete märganud GoDaddy šokeerivalt madalat 99-sendist hinda’s .com domeen. Sina’Säästad selle tehinguga esimesel aastal tonni raha, kuid pea meeles, et teisel aastal võetakse arve 18,17 dollarit.

Uuendushinnad, ehkki standardsed, on need üles ehitatud teile vargsi. Näiteks nõuavad paljud registripidajad plaani esimese ja teise aasta maksmist korraga. GoDaddy abil .me domeeni ostmiseks peate maksma esimese aasta (3,49 dollarit) ja teine ​​aasta (19,99 dollarit) ette. Kui kaalute oma võimalusi, jälgige, et oleks kindel’saada parimat lahendust oma aega ja raha.

2

Mis mõjutab domeeni maksumust?

Lisaks üldisele hüppel sissejuhatuselt hindade pikendamisele on domeeninimede registripidaja valimisel veel mõned kulud. Kõige tavalisemad lisakulud on automaatne uuendamine (kui teie registripidaja pikendab teie domeeninime igal aastal ilma, et te peaksite seda volitama) ja privaatsuse kaitse.

Kulude automaatne uuendamine

Automaatne uuendamine võib olla mugav valik, kui tunnete teid’plaanite pikka aega domeenile pühenduda. Kuid paljud registripidajad hõlmavad esmakordse registreerumisega paketides automaatset uuendamist, mis ei pruugi olla see, mida teie’otsite uuesti.

Näiteks nii Domain.com kui ka GoDaddy uuendavad vaikimisi enamikku domeene automaatselt ja paljud kasutajad seda ei tee’ei saa sellest aru, kui nad registreeruvad. GoDaddyl on automaatne uuendamine 45-päevane tagasimaksepoliitika, kuid vaatamata sellele puhvertsoonile oleme meie’Olen ikka veel näinud, et paljud kliendid kurdavad, et automaatse pikendamise tühistamisi on keeruline teostada.

Teisest küljest – NameCheap’s automaatse uuendamise funktsioon on mitte vaikimisi rakendatud – peate selle aktiivselt otsustama’tahaksin seda kasutada – kuid kui olete registreerunud, on olemas ei tagasimaksed automaatse uuendamise korral. See ei tohiks olla probleem, kui teie’olete valmis pühenduma mitmele aastale, kuid jällegi – valik on teie.

Selles artiklis katame domeeninime kulud.

Aga see’pole ainus veebisaidi haldamiseks vajalik rahaline otsus:

  • Kui palju maksab veebimajutus?
  • Kui palju maksab veebisaidi loomine?

Privaatsuse ja kaitse kulud

Kui keegi domeeni registreerib, on registripidaja nõutud pakkuda seda kasutajat’kontaktteave (nimi, e-posti aadress ja telefoninumber), mis tuleb lisada andmebaasi Whois, mis loetleb avalikult kõigi domeeninimede omanikud veebis.

Kuigi see’s nõudsite oma teabe esitamist’s mitte nõudis, et see oleks kõigile hõlpsasti kättesaadav. Domeeni ostmisel pakub iga registripidaja erineval määral privaatsust, et tagada teie isikliku teabe puudumine’t nähtav Whois’i andmebaasis – see kaitseb teid lõppkokkuvõttes rämpstelefonikõnede eest.

Mõned registripidajad pakuvad esimest aastat tasuta andmebaasi Whois täielikku privaatsust. Teised pakuvad mitmetasandilisi lahendusi, mille põhitasand on esimest aastat tasuta, mis maskeerib endiselt kõige isiklikke üksikasju Whoisi kataloogis. See’On haruldane leida lugupeetud registripidajat, kes pakuks pärast esimest aastat tasuta Whoisi kaitset.

Ülaosa Näpunäide: kontrollige kassa lehte, et veenduda registripidajas’t ei visata ühtegi lisandmoodulit, mida te ei kasuta’t vaja. Kui see on olemas, tühjendage nende märkimine – enamik registripidajaid teeb seda, seega’on kõige parem olla tähelepanelik!

Domeenide ülekandmine

Hea uudis on see, et enamik domeenide registreerijaid ei tee seda’t ei võta domeenide ülekandmiseks lisatasu, mis tähendab, et kui soovite oma domeeninime mõnele teisele registripidajale vahetada, saate seda teha tasuta.

Domeeni ülekandmine viitab lihtsalt domeeninime registripidaja muutmise protsessile. Teie vana registripidaja ja uus registripidaja peavad vahetamiseks minema läbi Whois’i andmebaasi. See protsess toimub teie veebisaidi ehitajast ja hostiteenuse pakkujast eraldi. Võib tunduda, et need teenused on omavahel seotud, kuid see on nii’ainult seetõttu, et mõned domeeniregistrid pakuvad sama kaubamärgi all ka hostimisteenuseid ja / või veebisaitide koostajaid!

3

Kust saab domeeninime osta??

Seal on palju domeeninimede registreerijaid, kuid ainult mõned on väärt teie kaalumist:

  • Domain.com – pakub tohutut valikut tippdomeene ja ccTLD-sid
  • HostGator – on nii domeenide registripidaja ja hosting ettevõte ja võimaldab teil neid teenuseid koos paketina osta
  • GoDaddy – üks tuntumaid domeeniregistripidajaid, pluss see’on ka majutusteenuse pakkuja (jällegi tapetakse kaks lindu ühe kiviga!)

domeen comDomeen.com pakub laia valikuthostgatori domeeni kodulehtHostGator on midagi enamat kui lihtsalt armas logo – sellel on suur tippdomeenide valik!godaddy domeeni kodulehtGoDaddy on mõjuval põhjusel väljakujunenud tööstusharu jõud

Domeeninime saate osta ka veebisaidi koostaja kaudu. Veebisaitide koostajad on platvormid, mis aitavad algajatel professionaalseid veebisaite üles seada, ilma et peaksite koodi tundma. Kui registreerute veebisaidi koostajaga, on domeeni registreerimise protsess selle registreerimise käigus integreeritud – see on ideaalne võimalus algajatele!

Kas soovite lisateavet veebisaitide ehitajate kohta?

  • 10 parimat 2019. aasta tasuta veebisaidi ehitajat
  • 9 parimat väikeettevõtte veebisaitide ehitajat
  • 12 parimat kunstnike veebisaitide koostajat

4

Mis siis, kui kellelgi on juba soovitud domeeninimi?

See on õigustatud mure, arvestades, et praegu on Internetis üle 1,7 miljardi veebisaidi (ja arvestame!). Võimalik, et võetakse vastu palju suurepäraseid domeeninimesid ja kui see juhtub, on seni odavaim võimalus ajurünnakuks teha mõni muu nimi. Aga kui sina’uuesti surnud seatud domeenile’võetud ja ära’Kui soovite kompromisse teha, on teil veel mõned võimalused.

Saate kasutada ressursse nagu snapnames.com, et vaadata hiljuti saadaval olevaid domeene (seda juhtub iga päev, nii et teil võib vedada!). Muidu teie’Ma pean selle eest palju rohkem maksma “järelturu domeen,” tavaliselt tegeledes veebioksjonitega, kus teie’d Tehke pakkumine juba registreeritud domeeni ülekandmiseks teile.

Järelturu domeenide hinnad on nii kallid (mäletate miljoneid dollareid, millest me varem rääkisime?), Kuna väärtus, mida lühike ja asjakohane domeeninimi võib kaubamärgile anda, on ka hindamatu (me ei suutnud’t vastu, vabandust). Näiteks kui otsisite autokindlustust ja muud’kindel, kust alustada, võiksite minna CarInsurance.com-i – domeeni, mis müüs 2010. aastal 49,7 miljonit dollarit.

Muidugi ei lähe kõik järelturu domeenid järele miljoneid, kuid reeglina on iga kasulik ikkagi üsna kallis. Kuna enamik meist võitis’t ära visata meie elu’säästud domeeninime osas, meie’sa pead välja mõtlema oma. Nii et võite küsida…

Kuidas ma peaksin valima oma domeeninime??

Alguses võite seda arvata’tüütu, et tõenäoliselt võetakse teie saidi jaoks kõige asjakohasemad domeeninimed. Kuid nüüd, kui ilmsed nimed on võrrandist väljas, oleme meie’on sunnitud mõtlema väljaspool kasti – see võib viia meeldejäävalt loovate tulemusteni.

Kõige olulisem mõte, mida ajurünnaku ajal meeles pidada, on raadiokatse: teisisõnu, kas potentsiaalsed saidikülastajad saavad teie domeeninime õigekirja kirjutada just seda kuuldes? Kui küsite endalt seda küsimust, siis sina’Väldin levinud lünki, nagu näiteks numbrite lisamine (kas sa mõtled seda “3” või “kolm?”) ja mitme kirjapildiga sõnad (“kuni” või “ka?”).

5

Domeeninime maksumus: lõplikud mõtted

Lihtne vastus küsimusele “kui palju on domeeninimi” on: see sõltub teie vajadustest. Uue domeeni registreerimine ei tohiks kunagi panka lõhkuda, ehkki pärast esimest aastat hinnad tõusevad. Kuid kui vajate järelturu domeeni, siis olge valmis maksma palju rohkem. Igal juhul ei tohiks privaatsuse kaitse, domeeni ülekandmine ja automaatne uuendamine toimida’Ärge lisage oma domeeninime maksumusele palju, kui midagi.

Üldiselt jäävad uhiuue domeeninime hind vahemikku 10–20 dollarit aastas, mis kõigub sõltuvalt sissejuhatavast ja uuendatavast hinnast.

Registripidaja valimine sõltub ka sellest, mis te ise olete’otsite uuesti – kas seda’Kui tegemist on lihtsalt registripidaja, kaasatud hostingu pakkujaga või veebisaidi koostajaga registreerimisega, siis on võimalusi igal kohustuse tasemel.

6

KKK

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me