Veebidisain aastal 2020 – trendid, näpunäited ja hirmud

veebidisaini suundumused aastaks 2020Kuna 2019 on juba selja taga, siis meie’hakates keskenduma uue aasta säravale ja kuldsele lubadusele: 2020. aasta.

Kas sina’olete juba veebisaiti haldanud või olete teinud uue aasta’resolutsioon ühe alustamiseks, teades mida’Veebidisaini maailmas toimuv on alati positiivne. Meie’olge siin, et valmistuda teid ette 2020. aasta ilmutatavateks kuumimateks suundumusteks, hoiatada vältimiseks levinud vigadest ja jagada parimaid kujundamisoskusi, mida uueks aastaks ette võtta.

Pöördusime mitmete tööstusharude veebidisaini ekspertide poole, kes võiksid anda meile spetsiaalse ülevaate sellest, mida uus aasta veebidisaini korraldab.

Ja siin on tulemused…

Parimad veebidisaini suundumused aastaks 2020

 1. UI: Tume režiim
 2. Visuaalne kujundus: 3D-graafika
 3. Mobiil: Minimaalne disain
 4. Pood: Erksad värvid
 5. UX: AI ja hääle suhtlus
 6. Isikupärastamine: Illustratsioonid ja animatsioonid
 7. WordPress: Gutenberg
 8. Sisu: Valge ruumi raamid
 9. Tüpograafia: Visandatud tüpograafia

Iga suundumus kuulub erinevasse kategooriasse – meie’Tutvuge igaüks neist üksikasjalikumalt, sealhulgas ekspertide tsitaatide ja näpunäidetega.

Kui sa’vaadake uuesti meie nimekirja ja mõelge, kuidas saaksite neid suundumusi oma veebisaidil rakendada, don’t muretsema. Meie’kavatseme ka sukelduda disainioskuste ja tööriistade juurde selleks, et aidata teil 2020. aastaks valmistuda, ja lisaks läbida mõned levinumad disainivead, mida peaksite vältima.

Kümnend on kiiresti lõppemas, nii et me võitsime’kauem oodata – laske’s sukelduda otse 9 parimasse veebidisaini suundumusesse aastaks 2020!

Tutvuge ekspertidega!

ana abrantes

Ana Abrantes,
KÜ kujundaja

kevin murray

Kevin Murray,
Poodlahenduste ekspert

ella johnson

Ella Johnson,
Loov digitaalne kujundaja

carol verity mann

Carol Verity Mann,
asutaja
Naised veebis

andreas poulos

Andreas Pouros,
Greenlight Digitali tegevjuht

alex vasili

Alex Vasili,
MVF Global kaubamärgi juht

edd Wilson

Edd Wilson,
SEO tehniline vanemspetsialist

1

Parim disainilahendus kasutajaliidese jaoks: tume režiim

pimedas režiimis veebidisain mobiilne UI tähistab kasutajaliidest ja koosneb visuaalsed elemendid digitaalse toote. See hõlmab ekraanide, teksti, nuppude ja piltide kujundust – kõik, mida kasutaja näeb ja nendega suhtleb, kuulub kasutajaliidese alla.

Tume režiim sai laialt levinud disainisuundumuseks 2019. aastal, kui Google tutvustas seda paljudes oma rakendustes, Chrome’ist YouTube’i. Tume režiim võttis tormi internetti ja kõik märgid viitavad selle levikule 2020. aastal.

pimedas režiimis veebidisain twitterKui brauseri seadetes selle sisse lülitate, läheb Twitter automaatselt pimedasse režiimi.

See on lõbus funktsioon, mida oma telefonis mängida, kuid miks peaksite seda pidama 2020. aasta veebidisaini populaarseimaks trendiks? Noh, Google Chrome ja muud veebibrauserid on sisseehitatud pimedas režiimis, nii et veebisaidid saavad nüüd automaatselt lülituda pimedasse režiimi, kui kasutaja on selle sisse lülitanud.

See töötab ainult siis, kui veebisait toetab hämarat režiimi!

Sest nii paljud veebisaidid ei leia’Kuna pimedas režiimis pole veel midagi, on Google Chrome välja töötanud a “Öösilm” funktsiooni, mis muudab tavalised veebisaidid pimedaks, hoolimata sellest, kas nad seda teevad’kas olete selle jaoks optimeeritud või mitte.

Soovitame oma saidi kujundamisel jääda kõverjoonest ette ja mõelda pimeda režiimi peale, selle asemel et jätta võimalus, et teie sait näib sunnitud öörežiimis endiselt hea. Näiteks YouTube näeb pimedas režiimis hea välja, see tähendab, et see pakub endiselt suurepärast kasutajakogemust:

pimedas režiimis veebidisaini youtubeYouTube pakub pimedas režiimis endiselt suurepäraseid kasutajakogemusi, andes kasutajatele võimaluse valida, milline kujundusstiil neile kõige paremini sobib.

Teie sait võib siiski välja näha nagu tumeda režiimi maailma kole pardipoeg – natuke nagu mööblikauplus IKEA’veebisaidil…

veebidisain tume režiim ikeaVõib kindlalt öelda, IKEA’Veebipood võiks pimedas režiimis paremini välja näha… 2

Parim visuaalse disaini suundumus: 3D-graafika

3D-veebidisaini trendi Dogstudio näide

Kui rääkisime loova digitaalse kujundaja Ella Johnsoniga, andis ta meile ülevaate sellest, kuidas 3D-disain on tõusuteel:

“3D-renderdatud kujundus on populaarne järelmõjude suurendamiseks, muutes asjad tõeliselt sujuvaks ja rahuldavaks. Seal’Cinema 4D kasutamisel 3D-efektide lisamiseks on see olnud suur osakaal ja ma arvan, et selle populaarsus kasvab alles.”

See on mõttekas, eriti seoses virtuaalse reaalsuse kasvuga – näib, et inimesed otsivad Internetis üha enam ümbritsevaid kogemusi.

3D-graafika poole liikumine viitab sujuvale, klanitud ja moodsale vibe’ile, ehkki on huvitav näha, kuidas disainerid näiteks illustratsioonide ja tüpograafia abil seda mängivad.

3D veebikujunduse hea näideVeebipood Welly kasutab oma klientidele ainulaadse tootevaate loomiseks 3D-visuaale koos interaktiivse liikumisdisainiga. 3D-veebidisaini kaevu näide

Lamedast disainist eemaldumine võib mõjutada ka värvivalikuid, mida hakkame nägema. Ella laiendas seda, öeldes meile:

Disainerid loobuvad erksatest, erksatest värvidest ja liiguvad rohkem summutatud ja pastelsete värvide poole. See tundub eriti tõhus 3D-illustreeritud illustratsioonide puhul, kus kompositsioonid on loodud siledate varjude ja pehme loomuliku valgustusega, luues visuaalselt meeldiva stseeni.”

veebidisaini trend pastell 3d trelloTrello kasutab oma 3D-graafika kõrval palju pastelseid värve, luues sujuva, erksa ja moodsa tunde. 3

Parim disainisuund mobiilile: minimaalne disain

minimaalne mobiilse disaini trend google viktoriin

Minimalism on mobiiltelefonide jaoks juba paar aastat populaarne disainivalik. Sellegipoolest’See on usaldusväärne ja pikaajaline trend, mis on enam kui oma väärtust tõestanud ja paistab, et püsib tugev ka kogu 2020. aastal.

Asi, mida me siinkohal rõhutada tahame, on see, et minimalistlik disain seda ei tee’t ei pea tähendama igavat disaini. Saate endiselt kasutada julgeid, erksaid värve, kattuvaid jaotisi ja raskeid fonte – kõik, mis teie brändile sobib.

Minimalism seisneb tarbetute ülejääkide eemaldamises, et luua selge ja lihtne kasutajakogemus. Kasutage valget ruumi ja keskenduge vormile ja funktsioonile, et mitte oma külastajatele liiga teha.

Ekspertidelt

ana abrantes

Ütleb Ana Abrantes… “See pole uus asi, kuid siiski oluline: tähelepanu keskmes peaks olema mobiilne esimene lähenemine. Lähitulevikus külastavad kasutajad ainult oma telefonis olevaid veebisaite, nii see on’s on oluline olla selleks päevaks ette valmistatud.”

Siin’s suurepärane näide minimaalsest disainist mobiiltelefonidele, disainistuudio veebisaidilt Yaroflasher:

yaroflasher minimaalne mobiilne näideDisainistuudio Yaroflasher’Veebisait on äärmiselt visuaalne ja stiilne, tundmata segadust. See kasutab minimaalset disaini, et anda külastajatele puhas ja lihtne kasutajakogemus.

See sait kasutab suuri, paksusid fonte, animatsioone ja erksaid värve, mis on kontrastiks mustale taustale – ja see hooldab endiselt selget, minimaalset kujundust, mis’s on väga lihtne navigeerida.

Sina’Samuti märkate, et enamik mobiilirakendusi pooldab minimaalset kujundust, näiteks allpool toodud näide populaarsest meditatsioonirakendusest Headspace. See’Selle rakenduse jaoks on eriti oluline pakkuda seda kogemust’Seda on lihtne kasutada, kuna inimesed ootavad rahulikku ja lõõgastavat kogemust.

headspace'i rakenduse minimaalne mobiilne disainRakendus Headspace kasutab sujuva ja juurdepääsetava kasutaja teekonna tagamiseks minimaalset disaini, kuid köidab selle kasutajad endiselt.

Pange tähele ikoonide, värvi ja illustratsiooni kasutamist – need elemendid töötavad koos kõigi kasutajate kaasamisega, hoides samas sisu lihtsana ning hõlpsasti seeditavana ja navigeerimisel.

Minimaalne disain näeb hea välja, kuid seal’Teine põhjus selle suundumuse võitmiseks 2020. aastal – mõju, mida see võib avaldada laadimiskiirusele.

Nagu alati, laadimiskiirus on kriitiline tegur – ja see kasvab veelgi olulisemaks alles 2020. aastal, kuna keskendutakse peamiselt mobiiltelefonidele’on kasvanud pärast seda, kui Google tutvustas esimest mobiilseadmete indekseerimist 2018. aasta märtsis.

Rääkisime digitaalse turunduse agentuuri Impression vanem-tehnilise SEO-spetsialisti Edd Wilsoniga, kes selgitas, kuidas muutuvad otsingumootorite ja disaini maastikud mobiiltelefoni tõusu tõttu:

“Google tutvustas esimest mobiiltelefoni indekseerimist märtsis 2018 – ja nüüd, 2019. aastal, enamus Google’i veebisaite’Indeksit indekseeritakse ja vaadatakse mobiili vaatenurgast. Kuna enamik seadmeid tugineb 3G / 4G-võrgule, siis see’oluline arvestada, et nad soovivad kiire laadimisega veebisaiti.”

See’on hõlpsasti näha, kuidas mobiil surub kogu Interneti hõlpsamaks, kiiremaks laadimiseks ja kasutajatele viivitamatu vaeva nägemiseks – eriti kui 5G tõstab nüüd pead ja lubab oma kasutajatele välkkiire kiirust.

Seda silmas pidades’Pole üllatav, et mobiilseadmete jaoks on saamas minimaalse disaini vanus!

4

Parim disainisuund pood: erksad värvid

pood veebidisain jackie smith

Kunagi, mitte nii kaua aega tagasi, nägi pood minimaalse moodsa kujunduse lainet koos valge ruumi ookeanide ja ühevärviliste värviskeemidega. Kuid see võib kõik muutuda, kui hakkame 2020. aastal välja nägema – e-poodidest tasub teile meelde julgeid erksaid värve.

Erksad värvid tõmbavad tähelepanu, tekitavad emotsionaalseid reaktsioone ja võivad olla suurepärased motivaatorid, seega’On lihtne mõista, miks suured ja valjud värvid pooditööstuses tagasituleku teevad.

Alex Vasilil oli veebisaidi kujundamisel minimalismist mitmevärvilisele liikumisele nii öelda:

“Meie’näete tõelist stiilipuhastust üldiselt. Minimalistlikud, rafineeritud kujundused, millega oleme viimastel aastatel nii harjunud, on andnud võimaluse julgemaks ja häirivamaks esteetikaks. See tähendab, et näeme julgeid mustreid ja värve, mida tööstuses kasutatakse nii trüki- kui ka digitaalkujul.”

värvikas pood kolju kommid 12 meeleoluvärvikas pood kolju kommide galeriiVeebipoel Skullcandy on “12 tuju”, kus iga kuu tähistatakse erinevalt, kuidas muusika meid tundma paneb.värvikas pood kolju kommide näideIgal kuul on erinev värv, mis võtab kogu ekraani.

Kui sa’Kui olete oma brändi ikka üles seadnud, on nüüd parim aeg valida e-poe jaoks tugev värviskeem. Valige peamine värv ja lisavärv, mis komplimenteerivad üksteist ja loovad teie brändile sobiva ilme’s isiksus.

See võib tunduda vanamoodne, kuid värvipsühholoogia on oma veebisaidil õigete värvide leidmiseks äärmiselt kasulik, nii et tehke enne uurimise alustamist mõned uuringud. Uuringute kohaselt võib värv suurendage kaubamärgi tuntust kuni 80%, nii see on’tasub mõelda!

Ekspertidelt

kevin murray

Ütleb Kevin Murray… “E-kaubanduse jõud ja potentsiaal on selged. 2021. aastaks on turu eeldatav maht 4,9 triljonit dollarit… Tarbimisharjumused muutuvad iga päev – nad soovivad, et nende ostukogemused oleksid isikupärasemad, kiiremad ja kvaliteetsemad, kui see on eelmistel aastatel olnud… 2020. aastal peavad kaubamärgid hakkama mõõtma seda, kuidas kliendid tunnevad.”

Leia rohkem

 • On teie uus aasta’Kas olete otsustanud oma poodäriettevõtte loomise? Tutvuge meie juhendiga Kuidas veebis müüa abikäe eest!
 • Lugege meie samm-sammult kõndimist Kuidas ehitada veebipoodi? luua omaenda uimastamise poehoone 2020. aastal.

5

Parim UX-i kujundustrend: AI ja hääle interaktsioon

ai personaliseerimise netflixi näide UX tähistab kasutajakogemust ja on seotud kuidas kasutaja end tunneb toote või teenusega suheldes. Kasutaja täitmine’UX-i eesmärk on vajaduste lahendamine, probleemide lahendamine ning positiivse ja rahuldava kogemuse loomine.

Kas teadsite, et 65% 25–49-aastastest vähemalt korra päevas oma häälega seadmetes rääkida? Veeb, kuidas me internetis brändidega suhtleme, on muutumas ja ekraanid pole enam hädavajalikud.

Häälotsing ja interaktsioonid koos AI-tehnoloogiaga muudavad veebis navigeerimise pöörde.

AI tõttu ootavad inimesed suuremat isikupärastamist ja toodete, muusika, filmide jms täpsemat soovitust – vaadake lihtsalt, kuidas Netflix kohandab oma sisu igale kasutajale vastavalt nende valikutele.

Nüüd, meie’te ei ütle, et peaksite hakkama oma AI prototüüpide kallal töötama või Siri jaoks konkurenti looma – kuid selle suundumuse tervitamiseks 2020. aastal on kaks peamist asja, mida saate teha:

1. Optimeerige oma veebisait häälotsingute jaoks

2020. aastaks, 50% kõigist veebipõhistest otsingutest on häälotsingud, kasutades virtuaalset abilist, näiteks Siri või Alexa – nii et see on sama palju mõistust kui trendil püsimine. Siin on mõned viisid alustamiseks:

 • Kasutage looduslikku vestluskeelt läbi küsimuste, lihtsate lausete ja kokkutõmbamiste, näiteks mis’s, siin’s, ja see’s.
 • Muutke põhiteave Google’ile hõlpsalt leitavaks – näiteks lisage kontaktteave oma lehele või isegi oma kodulehele!
 • Sihtige pika sabaga märksõnu, nagu näiteks “kus’see on New Yorgi parim baar?”
 • Sega omavahel pikk ja lühike vorm – proovige pikkade artiklite lõppu lisada pilkupüüdvaid KKK-sid.
 • Keskenduge lehe kiirusele – tihendage pilte, lõigake tarbetu kood ja eemaldage raskekujulised meediumifailid, näiteks kuulutused ja pikad videod

2. Võtke AI omaks

AI ja UX peaksid olema taevas tehtud matš – mõlemad on mõeldud inimese käitumise mõistmiseks, pakkudes siis kasulikku ja loomulikku lahendust.

AI-i vastuvõtmine oma veebisaidile võib tunduda hirmutav, kuid on olemas paar üsna lihtsat viisi, kuidas saaksite tänapäevase tehnoloogia abil paremat kasutajakogemust pakkuma:

 • Proovige vestlusboti, et pakkuda otsevestluse kaudu kiiret klienditeenindust, mis aitab külastajaid teie aega või ressursse kulutamata aidata.
 • Kasutage AI-d, et anda külastajatele isikupärastatud kogemus. See on natuke arenenum, kuid saate kohandada sisu, mida külastajad näevad vastavalt nende eelnevatele valikutele või ostudele – see on eriti hea e-poe ja meelelahutussaitide jaoks!

Olenemata sellest, kas soovite proovida integreerida AI-d ja hääle interaktsioone oma veebisaidile, võite oodata, kui nad näevad 2020. aastal veebis laineid..

6

Parim isikupärastamise disainitrend: illustratsioonid ja animatsioonid

veebikujunduse illustratsioon kooxi näide

Enamikus 2020. aasta trendiloendites on illustratsioonid kuumad – seal’See on olnud märgatav nihe pöörasest fotofotograafiast unikaalsemate illustratsioonide poole. Segased, abstraktsed, voolavad ja käsitsi joonistatud pildid muutuvad üha populaarsemaks, kuna need aitavad edastada isikupära, positiivsust ja loovust.

Ekspertidelt

ella johnson

Ella Johnson ütleb… “Illustratsioon, eriti vektor illustratsioon, on tagasitulek – rohkem kui realistlik joonistamine. Seetõttu eeldaksin, et kujutiste täiustamiseks jätkatakse mustrite ja julgete värvide kasutamist. Vektor illustratsioon on suurepärane, kuna seda saab laialdaselt kasutada ja sellel on käepärane väike failisuurus – ja kes seda ei tee’Ma ei armasta väikest logot!”

illustratsioon veebikujundus sebastian curi näideSebastian Curi on illustraator ja animaator, kes töötab klientidega, kes vajavad oma veebisaitide jaoks graafikat. Seda illustreerimisstiili ilmub veebis üha enam.

Animatsioonid viivad selle idee ühe sammu võrra edasi, et veebisaidile rohkem elu anda, ning võivad olla kasulikud tööriistad tugevama kaubamärgi imago loomiseks ja külastajatele huvitavamate kogemuste loomiseks.

Animatsioone ja liikumisgraafikat saab ka luua isikupärasem kogemus kasutajatele, aidates neil teie veebisaidiga ühenduse luua, seda meeles pidada ja uuesti külastada. Selle suurepäraseks näiteks on Animal, Rootsi disainibüroo, mis kasutab kasutajate kaasamiseks interaktiivset liikumisgraafikat:

veebidisaini trendianimatsiooni loomanäideKujundusagentuur Animal’Veebisait kasutab oma külastajate kaasamiseks interaktiivset liikumisgraafikat. veebidisaini trendianimatsioon loomade interaktiivne näideKülastajad saavad kursori abil teksti pühkida, julgustades saidi sõnumitega tegelema.

Olge siiski ettevaatlik – nagu juhtis tähelepanu meie ettevõttesisene ekspert Ana Abrantes:

“Peamine suundumus on suurte kujutiste või illustratsioonide kasutamine liikumisega, kuid see võib põhjustada veebisaidi üliaegluse ja Google’i purunemise’s reeglid saidi kiiruse kohta.”

Selle vältimiseks soovitab Ana piltide optimeerimist ja tihendamist saidi kiiruse vähendamiseks, hoides samas visuaale teravana.

7

WordPressi parim kujundustrend: Gutenberg

wordpress trend gutenberg

Olgu, me teame, et tehniliselt Gutenberg ise pole’t tegelikult veebidisaini trend. Ja jah, see ilmus novembris 2018. Kuid see uus WordPressi redigeerija on WordPressi kasutajate jaoks 2020. aastal tohutu.

Kuidas me seda teame? Noh, WordPressi kaasasutaja Matt Mullenweg’s Wordi aadress novembris’s WordPress Camp USA oli üsna keskendunud Gutenbergile – ta mainis seda oma kõnes üle 70 korra -, nii et arvasime, et peaksime istuma ja kuulama.

“… see [Gutenberg] on peamine alus, mis meil’kavatseme WordPressi järgmise kümnendi üles ehitada” – Matt Mullenweg, WordPressi kaasasutaja

Gutenberg on suur asi, sest see mõtleb kogu WordPressis kogu ehituse ja redigeerimise protsessi ümber. Meie’ve valis välja kolm Gutenbergi funktsiooni, mis näevad WordPressi veebidisaini jaoks kuumad välja aastal 2020.

Kakskümmend kakskümmend WordPressi teemat

Uus vaikimisi loodud WordPressi teema aastaks 2020 – tabavalt nimega Kakskümmend Kakskümmend – on mõeldud Gutenbergi toimetaja maksimaalseks kasutamiseks. Selle keskmes on paindlikkus, plokkidel põhinevad muudatused ja kohandatavus. Siiani’s on installitud üle 400 000 korra – vaadake allpool ja uurige, kas see võib teie 2020. aasta stiili mõjutada.

WordPressi trend kakskümmend kakskümmend teematWordPress’ uus vaiketeema on mõeldud Gutenbergile ja selle eesmärk on muuta kohandamine selle kasutajatele hõlpsaks.

Gradiendid

Gutenberg laseb teil hõlpsalt lisage nuppudele värvigrante, ilma et peaksite koodi tundma. Klõpsake lihtsalt nuppu ja valige ilmuvas ettevõttesisese gradiendi vahekaardil värvid – valige soovitud kujundus ja muudatuste salvestamiseks klõpsake värskendust!

WordPressi veebidisaini gutenbergi nupugradientSee’Nüüd on hõlbus oma nuppudele värviefekte, sealhulgas kaldeid lisada – te seda ei tee’t pole vaja isegi kodeerida!

Pilt ja tekst

Gutenberg laseb ka asetage pilt ja tekst kõrvuti. Kui enne oleks see põhjustanud palju peavalu ja pettumust, siis see’s on nüüd ülilihtne sisestada “Meediumid & Tekst” blokeeri, et lisada pilte ja teksti üksteise kõrvale.

WordPressi veebidisaini gutenbergi teksti- ja meediumiblokkMeedia & Tekstiploki abil on pildi koos tekstiga lisamine ülilihtne.

Sarnane funktsioon on nuppude ettevalmistamisel, kus saate nuppe hõlpsalt vormistada, mitte vertikaalselt.

Need on vaid kolm võimalust, kuidas Gutenbergi toimetaja disaini avab, eriti neile, kel puudub kodeerimisoskus. Ühesõnaga, see annab teile WordPressi kasutamisel rohkem disaini paindlikkust ja tähendab, et saate oma veebisaiti hõlpsalt kohandada.

Leia rohkem

 • Kas olete just WordPressis alustanud? Siin’Meie lihtne kaheksaastmeline juhend Kuidas luua WordPressi veebisaiti et teid aidata!

8

Sisu parim kujundustrend: valge ruumi raamid

picasso kroonika valge ruumi näide

Täisekraanil olevad pildid ja parallaksi kerimine on viimase aasta jooksul olnud populaarsed ja kuigi meie’olete kindel, et nad’re ei kao seal’s uus suundumus linnas, mis näitab paljulubavat – eriti sisutihedate saitide jaoks.

Meie’räägime tahke tühja ruumi kasutamisest sisu eraldamiseks, silma tõmbamiseks ja piltide või tekstiplokkide raamimiseks. See on suurepärane viis anda oma saidile tõeline struktuuritunnetus ja hierarhia, tuues samal ajal kogu lehele värske ja moodsa stiili.

Valge ruumi kasutamine võib aidata parandada sisu mõistmist peaaegu 20%, nii et see on eriti kasulik sisutoodete saitide kujundussuund. Üks selline näide on veebiväljaannete sait Medium. See kasutab tõhusalt valget ruumi oma lugejate peeneks hoidmiseks’ tähelepanu:

valge ruumi veebidisaini keskmise näidisValge ruumi, teksti ja kattuvate plokkide kombinatsioon keskendub lugejale’tähelepanu ja raamib sisu tõhusalt.

Apple, Dropbox ja Squarespace on kõik näited, mis võimaldavad pilku valge ruumi inspiratsioonile. Tahke valge ruumi osade kasutamine piltide ja teksti raamimiseks on julge ja puhas viis teabe esitamiseks ja oma kasutajate juhendamiseks’ Pöörake tähelepanu olulistele esiletõstmistele.

9

Parim kujundustrend tüpograafias: visandatud fondid

veebidisaini tüpograafia näide punktist punkti

Visandatud tüpograafia on midagi, mida järgmisel aastal tähelepanelikult jälgida. See võib olla harjumatu termin, kuid see teeb tõesti nii, nagu tina peal öeldakse – see tähendab, et teksti kontuur koosneb tähtedest, mitte kehast.

visandatud tüpograafia trend ella johnsonVisandatud tüpograafia on stiilne ja pilkupüüdev ning arvatakse, et see saab valmis 2020. aastaks. (Pilt viisakalt Ella Johnsonilt)

Ella Johnson sai näpunäite tema ennustuse kohta tüpograafiasuundumuste osas 2020. aastal:

Meie’olen viimasel ajal näinud palju visandatud tüpograafiat – kaks näidet on Huawei ja Clarks – ja see’See on meie tugevaim prognoos 2020. aastaks’on populaarsed videote (eriti muusikavideote) osas’See on animeerimisel tõesti tõhus.”

Visandatud tüpograafia pakub pilkupüüdvat viisi pealkirjade kujundamiseks ja saidile kihilisema tekstuuri lisamiseks, pakkudes hõlpsalt 3D-efekte.

Võimalus, et teie taust kuvatakse kogu teksti kaudu, on huvitav dünaamika, millega mängida, ja loob väga kaasaegse tunde.

veebidisaini tüpograafia badass näideSee näide, mis pärineb Prantsuse tootmisettevõttelt Badass, esitab taustvideoid selle visandatud teksti taga, mis täidab rooli lehe sirvimisel.

Muidugi peate olema ettevaatlik värvide ja mustrite kasutamisel visandatud tüpograafiaga seotuna nagu teie’tuginedes oma taustale, saate teksti selguse anda. Tavaline taust ja kontrastsed värvid toimivad kõige paremini, kuid saate stiiliga mängida – nagu Badass on ülaltoodud näites – kuni’oled õnnelik.

Ekspertidelt

alex vasili

Alex Vasili ütleb… “brändingu ja disaini alal olen märganud üldist suundumust lihtsate ja julgete struktuuride poole, mille kujundusele antakse rohkem loomingulist vabadust… Kuna traditsioonilised kaubamärgid soovivad muuta oma identiteedid digitaalses ruumis kasutatavamaks ja dünaamilisemaks… üha enam kaubamärke kasutab suurt, julget ja puhast tüpograafiat nende logo jaoks, andes samal ajal ka kaubamärgi loo arendamiseks rohkem ruumi illustratsioonidele ja värvidele”

9 viga, mida tuleb 2020. aastal vältida

Nüüd, kui meie’näitasite teile, mida peaksite tegema 2020. aastal, laske’Vaadake mõnda kujunduslikku pattu, mida järgmisel aastal vältida. Küsisime oma kontori ümbruses, et teada saada, millised ühised kujunduselemendid inimestele tegelikult silma paistavad’s närvid – võib-olla sina’oled mõnes neist juba süüdi!

Vastuseid oli palju, kuid siin on 9 disainiviga, mis panid inimesi kõige rohkem kokku:

 1. Meediumide automaatse esitamine
 2. Varjatud kontaktteave
 3. Pealetükkivad hüpikaknad ja reklaamid, mis jälgivad teid lehe ümber
 4. Lõpmatu kerimine
 5. Kohmakad tootelehed
 6. Obstruktiivsed kleepuvad päised
 7. Aeglaselt laadivad veebisaidid
 8. Veebipoed ilma külaliste kassasse
 9. Täisekraanil hüpikaknad, mis katavad kogu veebilehe

Automaatselt edastatav meedium oli kindlasti tapmiste nimekirja tipus, ühe kolleegiga öeldes: “automaatse esitamise videod on patt ja nende olemasolu tuleks keelata.” Päris vahvad asjad – ja selge märk sellest konkreetsest kujundustrendist eemale hoidmiseks, kui soovite oma külastajaid õnnelikuks teha.

Veebipoodide jaoks on ülioluline, kui külastate kassat – kus saate tellimuse täita ilma registreerumata. Tegelikult selgus hiljutises uuringus, et 31% inimestest loobus tellimustest, kuna sait soovis, et nad looksid konto, muutes selle teine ​​levinum põhjus vankrist loobumise eest!

See loetelu näitab, et mitte kõik kujundussuundumused pole head – nagu enamiku asjade puhul, nii ka see, et miski on populaarne, nii ei lähe’t tähendab, et kõik peaksid hakkama seda kopeerima. Sama kehtib ka teie veebisaidi kohta – mõelge hoolikalt läbi oma kujundusvalikud ja kas need on teie kasutajatele kasulikud ning näevad lahedad välja.

See oli oluline punkt, mida rõhutas Carol Verity Mann, kes ütles:

“Kui disain on a ‘trend’, see ei pruugi tegelikult kasutajale ja ‘vaata’ nad tahavad kujutada… Jah, on suundumusi ja ma ei tahaks’Ma ei ütle neid üldse. Aga ma võitsin’t midagi teha või kasutada midagi lihtsalt sellepärast, et nii’s trend. Ma rakendaksin suundumust ainult siis, kui see’see on ehituse jaoks üldiselt sobiv.”

See rõhutab, kui oluline on kõigepealt mõelda oma veebisaidile, kaubamärgile ja kasutajatele ning töötada sealt edasi, et otsustada, milliseid trende või disainitaktikat rakendada. Mõelge miks enne midagi muud.

Meie nõuanne on järgmine:

 • Omaks valge ruumi
 • Hankige teistelt tagasisidet
 • Kahtluse korral jätke see välja!

Vigu ja õnnetusi juhtub, kuid ärge andke’t ei lase teie veebisaidil halva kujunduse all kannatada. Kuulake eksperte ja proovige meelde jätta, mis teid häirib’veebi uuesti kasutama hakkate – teie külastajad tunnevad sama!

Ekspertidelt

andreas poulos

Andreas Pouros ütleb… “Leheküsitlused või isegi väljumisküsitlused on suurepärane viis saada rohkem teavet klientide ja nende saidikogemuse kohta. Leheküsitlused võimaldavad hinnata veebisaitide konkreetseid valdkondi. Nende mõtteid õppides saab hinnata nende tundeid saidi suhtes ja kõrvaldada kõik takistused, mis võivad tekitada negatiivseid kogemusi.”

3 kujundamisoskust, mille poole 2020. aastal jõuda

Võib-olla sina’olete juba seadnud endale eesmärgid järgmise aasta saavutamiseks ning olete selleks valmis ja valmis. Aga kui sina’vaadates meie nimekirja ja mõeldes, kus te maa peal olete’uuesti peaks alustama, siin’s oskuste ja tööriistade loetelu, mida tuleks arvestada.

1. Animatsioon

Tundub, et enamik inimesi nõustub sellega, et 2020. aastal saab animatsioon suureks – tegelikult selgus hiljutises ülemaailmses disainiuuringus, et liikumisprojekteerimine oli oskus, mida enamik disainereid tahtsid järgmise kahe kuni kolme aasta jooksul õppida, et jääda oma valdkonna jaoks asjakohaseks.

Seega on mõistlik valmistuda aastaks 2020, õppides mõnda liikumissuunda või animatsioonioskust!

globaalne veebidisaini uuringTibutav’Ülemaailmses disainiuuringus leiti, et liikumisdisain on need oskused, mida enamik disainereid soovisid järgmise kahe kuni kolme aasta jooksul õppida.

Tore asi liikumiskujunduse juures on see, et saate seda kohandada vastavalt oma eelistatud keskmistele või olemasolevatele oskustele. Näiteks kui teie’Mis puutub illustratsioonide loomisse, võite proovida oma disainilahenduste animeerimist.

Alustamiseks vaadake neid tööriistu ja ressursse:

 • Adobe Photoshop – see aitab enne Adobe After Effectsi juurde liikumist end paremini kurssi viia
 • Adobe After Effects – parim valik liikumisgraafika loomiseks
 • Liikumiskool – spetsiaalselt liikumise kujundamiseks mõeldud veebipõhine koolitusplatvorm
 • Lynda.com – hämmastav ressurss, mis on täis veebikursusi

2. illustratsioon

Vaadates prognoositavaid suundumusi aastaks 2020, siis see’On selge, et loovus jätkub veebidisaini arendamisel ja kasvamisel. Illustratsioon mängib tõenäoliselt võtmerolli brändide määratlemisel, vaatajaskondade kaasamisel ja lehe kujunduse kujundamisel, seega’tasub võtta tõsiselt.

Enda stiili ja niši leidmiseks alustage illustreerimisega!

3. kodeerimine

See võib kõlada hirmutavalt, aga kui sa’kui alles alustate, aitab mõne koodi õppimine teid veelgi kaugemale. Kodeerimist on erinevaid “keeled” võite õppida, kuid siin on peamised, mida vaadata:

 • HTML – see tähistab hüperteksti märgistuskeelt ja seda kasutatakse veebisaitide sisu ja struktuuri andmiseks
 • CSS – Kaskaadlaadistiilid juhivad veebilehe stiili ja vormingut’HTML
 • JavaScript – see on üks, mida lisada oma oskuste komplekti, kui soovite konkurentidest eristuda ja viia oma kujundused interaktiivsete elementidega järgmisele tasemele

Parimad disainisuundumused aastaks 2020: kokkuvõte

Meie’oleme ekspertidega rääkinud, meie’vedasime Internetti hõõguvate näidete jaoks ja meie’oleme andnud teile valiku 2020. aasta kuumimatest veebidisaini suundumustest, alates mobiilist kuni poodini. Uurisime isegi levinumaid disainivigu, et neid vältida, ja kujundamisoskusi, mida 2020. aastaks kasutusele võtta.

Kuid lõppude lõpuks tahame öelda: 2020. aasta veebidisaini suundumused on teie käes. Kas soovite uurida illustratsioone või 3D-graafikat? Kas võtate omaks vaigistatud värvid või valite oma veebisaidile erksad kalded??

Eksperdid on rääkinud, kuid 2020. aasta suundumused on hajutatud’t pole veel kirjutatud – ikkagi, kuni otsustate, millised neist teile sobivad, siin’Sissejuhatus meie kuumimatesse piltidesse:

 1. UI: Tume režiim
 2. Visuaalne kujundus: 3D-graafika
 3. Mobiil: Minimaalne disain
 4. Pood: Erksad värvid
 5. UX: AI ja hääle suhtlus
 6. Isikupärastamine: Illustratsioonid ja animatsioonid
 7. WordPress: Gutenberg
 8. Sisu: Valge ruumi raamid
 9. Tüpograafia: Visandatud tüpograafia

Kas sina’kui hakkate alles alustama või olete ise asjatundja, loodame teid’me nautisime meie 2020. aasta jaotust’suurimaid veebidisaini suundumusi ja võtame põnevusega vastu kõike, mida uus aasta varuks pakub!

Tänu meie asjatundjatele!

ella johnson

Ella Johnson,
Armadillo loominguline digitaalne disainer

carol verity mann

Carol Verity Mann,
We Get Digitali kaasomanik ja veebisaidi Naised asutaja

andreas poulos

Andreas Pouros,
Greenlight Digitali tegevjuht

ana abrantes

Ana Abrantes,
KÜ kujundaja

edd Wilson

Edd Wilson,
Kujutiste vanem tehniline SEO spetsialist

kevin murray

Kevin Murray,
Greenlight Commerce tegevdirektor

alex vasili

Alex Vasili,
MVF Global kaubamärgi juht

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me