Recenzia témy Zerif Lite: Úplne bezplatná jednostránková téma WordPress od ThemeIsle

WordPress ponuky

V súčasnosti je jednou z najpopulárnejších tém WordPress *, Zerif Lite je bezplatná verzia aplikácie Zerif Pro – téma, na ktorú sme sa už predtým pozerali do značnej hĺbky.

Rovnako ako komerčný bratranec, aj Zerif Lite je určený na vytváranie štýlových jednostránkových webových stránok na podporu podnikania alebo služby.

Ak ešte nie ste pripravení investovať do prémiového produktu alebo by ste jednoducho chceli byť lepšie informovaní o tom, ktorú verziu témy zvoliť, prečítajte si článok.

Funkcie motívu Zerif Lite WordPress

Zerif Lite používa jednostránkové rozloženie, ktoré vám pomôže vytvoriť domovskú stránku pre vaše webové stránky. Pomocou tohto formátu môžete svojim návštevníkom povedať všetko, čo potrebujú na jednom mieste.

Zerif Lite Téma

Ak sa chcete rýchlo zorientovať a upútať pozornosť svojich návštevníkov, jasnou voľbou je jednostránkové rozloženie. Ak však zvolená téma neobsahuje správne sekcie domovskej stránky, pokusy o zostavenie niečoho hodného môžu skončiť frustráciou. Bez správnych sekcií domovskej stránky riskujete, že budete mať web, ktorý nebude schopný primerane sprostredkovať to, čo robíte a výhody, ktoré ponúkate..

Z tohto dôvodu sa pozrime na sekcie, ktoré môžete pridať do jednostránkového rozloženia pomocou Zerif Lite.

Zerif Lite Dostupné sekcie domovskej stránky

Sekcia funkcií Zerif Lite na kontrolu tém

Zerif Lite obsahuje nasledujúce oddiely, ktoré vám pomôžu vytvoriť presvedčivú domovskú stránku pre jednostránkový web.

  • Veľký názov
  • Naše zameranie / vlastnosti
  • O nás s grafmi zručností
  • Profily členov tímu
  • Ohlasy
  • Najnovšie správy z blogu
  • Kontaktujte nás
  • Stuha gombíky
  • Oblasť päty

Máte tiež dostatočnú kontrolu nad podrobnosťami obrázka na pozadí domovskej stránky pomocou ovládacích prvkov, ktoré sa týkajú opakovania, umiestnenia a priloženia vybratého obrázka..

Tímová sekcia pre kontrolu tém Zerif Lite

Pokiaľ ide o sekcie domovskej stránky, v lite verzii chýbajú dve sekcie, ktoré sa nachádzajú v aplikácii Zerif Pro: Mapy Google a Ceny. Rovnako nie je možné zmeniť poradie sekcií domovskej stránky alebo prispôsobiť farby pomocou Zerif Lite, ako je to možné pri komerčnej verzii.

Ak však neplánujete zdôrazniť svoju polohu pomocou služby Mapy Google alebo zverejniť svoje možnosti stanovovania cien, nemalo by to mať problém s týmito dvoma časťami..

Šablóny blogových príspevkov

Aj keď sa veľa úsilia venovalo zabezpečeniu toho, aby domovská stránka vášho webu mohla vyzerať čiastočne, šablóny blogových príspevkov neboli zanedbané – čo znamená, ako aj používanie vašej domovskej stránky na predaj vašich služieb, stále môžete využiť silu marketing obsahu s cieľom zvýšiť návštevnosť vašich stránok pomocou dobre naformátovaného blogu.

Rozloženie blogu Zerif Lite na kontrolu tém

Šablóna jedného príspevku (šablóna použitá na zobrazenie každého jednotlivého blogového príspevku) tu nie je s najlepšími dostupnými motívmi pre blogovanie (na displeji sa nenachádza ani veľký odporúčaný obrázok, alebo napríklad biografia pre autora autora), ale zahrnuté rozloženia by mali byť pre väčšinu používateľov viac ako primerané.

Zerif Lite prichádza aj s ukážkovým / demo obsahom, ktorý možno ľahko importovať na vaše stránky, aby ho naplnil základným textom a obrázkami, čím vám poskytne hotovú šablónu, z ktorej môžete pracovať. Zerif Lite tiež plne reaguje, čo zaisťuje, že návštevníci používajúci smartfóny a tablety môžu nielen ľahko pristupovať na vaše webové stránky, ale tiež si zaobstarať vaše služby alebo kúpiť vaše produkty online.

Recenzia témy Zerif Lite citlivá na mobil

Zerif Lite užívateľské skúsenosti

Zerif Lite je téma, ktorú môžete používať bezplatne, a je k dispozícii na serveri ThemeIsle, takže si ju môžete nainštalovať na svoju webovú stránku WordPress z administračnej oblasti informačného panela s minimálnym problémom. Ak to chcete urobiť, jednoducho prejdite do sekcie motívov na hlavnom paneli programu WordPress a kliknite na tlačidlo Pridať nový. Potom môžete vyhľadať Zerif Lite a kliknutím na tlačidlo Inštalovať pridajte tému.

Inštalácia prehliadača tém Zerif Lite

Po aktivácii témy sa zobrazí výzva na inštaláciu dvoch odporúčaných doplnkov: Prispôsobiteľ prispôsobenej prihlašovacej stránky a Oživiť starý príspevok (predtým Tweet Starý príspevok). Obe sú zadarmo a boli vytvorené rovnakým tímom za Zerif Lite, ThemeIsle.

Pokiaľ ide o pridávanie obsahu na vašu domovskú stránku, tvorcovia softvéru Zerif Lite sa rozhodli plne využívať nástroj Prispôsobovač WordPress a tento prístup funguje naozaj dobre. Aj keď prispôsobiteľ zahŕňa viac tém, mnoho z nich stále nie je, takže je pekné vidieť ďalšiu bezplatnú možnosť, ktorá!

Zerif Lite Prispôsobenie témy

Jednou z kľúčových funkcií aplikácie WordPress Customizer je to, že vám počas práce poskytuje živý náhľad front-end vášho webu. Pretože jednotlivé časti domovskej stránky Zerif Lite sú ovládané pomocou nástroja na prispôsobenie, môžete okamžite zistiť, ako bude váš text vyzerať pre vašich návštevníkov, keď ich zadáte na web..

Odstránenie potreby ukladania práce, prepínanie kariet a obnovovanie okien skutočne urýchli pracovný tok. To zase robí tento proces omnoho príjemnejším.

Zerif Lite Téma Recenzie Blog Veľký názov

Pridanie obsahu do jednostránkového rozloženia domovskej stránky je také jednoduché, ako prejsť na zodpovedajúcu časť v nástroji na prispôsobenie a zadať text. Zatiaľ čo väčšina práce sa vykonáva prostredníctvom rozhrania Prispôsobiteľ, niektoré sekcie domovskej stránky, ako sú profily členov tímu, sa spracúvajú prostredníctvom miniaplikácií v administračnej oblasti backend / dashboard..

Widget na kontrolu témy Zerif Lite

Zmena obrázka na pozadí na domovskej stránke je tiež veľmi jednoduchá: jednoducho prejdite do sekcie obrázka na pozadí v nástroji Customizer a vyberte obrázok z mediálnej knižnice WordPress alebo nahrajte svoj vlastný nový súbor..

Obrázok pozadia Zerif Lite na kontrolu témy

Prostredníctvom rôznych možností začiarkavacieho políčka si potom môžete zvoliť, ako sa bude daný obrázok zobrazovať na vašej domovskej stránke, a ak existujú nejaké časti domovskej stránky, ktoré nechcete zobraziť, ide jednoducho o začiarknutie príslušného políčka. Ako už bolo spomenuté vyššie, ak chcete zmeniť poradie sekcií alebo zmeniť ich farby, budete musieť prejsť na verziu Zerif Pro.

Nastavenie tejto témy a pridanie vlastného obsahu by malo byť jednoduché pre tých, ktorí sú oboznámení s WordPress – a pre všetkých ostatných je k dispozícii komplexná online dokumentácia..

Zhrnutie

Ak ste si prečítali moju recenziu na tému Zerif Pro, už viete, aký som na ňu dojem.

Po vyskúšaní verzie Lite som ešte viac ohromený. V porovnaní s prémiovou verziou nemá Zerif Lite takmer žiadne funkcie – v skutočnosti chýba iba niekoľko chýbajúcich častí domovskej stránky a menej možností prispôsobenia..

Vďaka veľkému výberu častí domovskej stránky a intuitívnemu spôsobu, ako k nim ľahko pridať nový obsah pomocou nástroja WordPress Customizer, nie je Zerif Lite iba téma, ktoré obsahuje všetko, čo potrebujete, a čo je dôležitejšie, je mimoriadne ľahko použiteľné.

Stručne povedané: ak vytvárate webové stránky na propagáciu svojej firmy alebo služieb alebo iného typu webových stránok, na ktorých je vhodné rozloženie domovskej stránky na jednej stránke, nezabudnite sa pozrieť na Zerif Lite aj Zerif Pro.

* V čase písania správy bol produkt Zerif Lite stiahnutý takmer pol milióna krát!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me