Omnis Network Review

Rýchlosť, spoľahlivosť a hrubá sila: vaše webové stránky v cloude … to je to, čo spoločnosť Omnis Network tvrdí, že ponúka svojim zákazníkom. Nie sú to spoločnosti poskytujúce rozpočet, ale ich ceny sú primerané – kým nezačnete pridávať všetky funkcie, ktoré naozaj potrebujete a ktoré potrebujete (ktoré sú súčasťou mnohých ďalších spoločností poskytujúcich hosting). To môže urobiť túto spoločnosť mimo vášho rozpočtu na webhosting, ale stále má čo ponúknuť.

Chcete sa dozvedieť viac? Pokračuj v čítaní.

* Poznámka: V súčasnosti už nemáme účet webhostingu v Omnis Network.

Webhostingové služby spoločnosti Omnis

Omnis ponúka dva zdieľané hostingové balíčky: Linux Cloud Hosting za 5,95 $ mesačne a Windows Cloud Hosting účty za 7,95 $ mesačne. Ako sa môžete rozhodnúť, ktorý z nich je pre vás najlepší? Ak chcete používať skriptovanie PHP a Perl na dynamický návrh webových stránok, Linuxový účet je lepšou voľbou. Ak uprednostňujete používanie aplikácií ASP alebo .NET, potom prejdite na účet hostenia založený na systéme Windows.

Okrem týchto rozdielov zahŕňajú všetky cloudové hostingové balíčky od spoločnosti Omnis nasledujúce:

 • Zadarmo doménové meno
 • Nemeraný diskový priestor a prenos údajov
 • Neobmedzené domény, aliasy domén a subdomény
 • Zdieľaný certifikát SSL
 • Reklamné kredity vyhľadávacieho nástroja
 • Neobmedzené e-mailové schránky (POP3 alebo IMAP4) a aliasy preposielania
 • Webmail cez Roundcube, Horde alebo Squirrelmail
 • Viacero užívateľských účtov FTP (iba pre Linux)
 • PHP, Zend Optimizer, Guard & Ioncube Loader, Python, skriptovanie v Ruby
 • 40+ CMS vrátane najobľúbenejších, napríklad WordPress
 • Neobmedzené databázy MySQL
 • Podpora dynamických súborov HTML, Javascript a AJAX

Existuje niekoľko funkcií ako doplnky, za príplatok. Patria sem vyhradená adresa IP, súkromný certifikát SSL a nástroj na tvorbu stránok Pro alebo elektronického obchodu (bezplatný nástroj na tvorbu webových stránok umožňuje iba trojstránkový web). Ak je toto vaša prvá skúsenosť s vytváraním webových stránok, možno budete chcieť nájsť jednu z ďalších hostiteľských spoločností, ktorá ponúka bezplatne kompletného tvorcu webových stránok..

Aj keď Omnis inzeruje ich balíčky, obsahuje neobmedzený priestor, limit je v skutočnosti 1,7 TB. Je to veľa miesta – limit tohto úložiska je však v rozpore s limitom 46 000 súborov.

Čo je svetlé, jeden užívateľ nehlásil vôbec žiadne problémy s uskutočnením piatich simultánnych FTP prenosov. Ak uprednostňujete túto formu prenosu súborov cez modul ovládacieho panela, bude rýchly.

Aký druh ovládacieho panela ponúka spoločnosť Omnis?

Zdá sa, že priemyselným štandardom – prinajmenšom dnes – pre ovládacie panely je stále obľúbený cPanel. Omnis to bohužiaľ neposkytuje. Namiesto toho poskytujú vlastný ovládací panel, ktorý označujú ako „Account Manager“. Rozloženie je pekné a čisté, ale zdá sa, že nie je toľko nástrojov na správu, aké by ste našli v cPanel alebo Plesk..

Pretože nepochybne budete tráviť veľa času na pozadí svojho webu, je ovládací panel dôležitý. Ak sa nechcete učiť nové systémy alebo nemáte srdce nastavené na používanie cPanel, sieť Omnis nemusí byť pre vaše potreby najvhodnejšia..

Infraštruktúra: Datacenter a Servery

Rovnako ako mnoho amerických spoločností poskytujúcich webové stránky, Omnis používa budovu One Wilshire v Los Angeles v Kalifornii na pripojenie k sieti. Jeden Wilshire, známy aj ako „najviac prepojená budova na svete“ (alebo západné pobrežie, v závislosti od toho, kto tvrdí), poskytuje poskytovateľom optických sietí Tier-1 konektivitu pre stovky spoločností..

Dátové centrum Omnis Network sa spolu so svojimi administratívnymi kanceláriami nachádza v Torrance v Kalifornii. Omnis používa pre svoj sieťový hardvér spoločnosť Cisco. Poskytujú tiež pole RAID SSD (Solid State Drive) využívajúce duálne procesory, procesory Intel Xeon s procesorom Quad Core a hyper závitové procesory, ktoré poskytujú optimálnu rýchlosť. Omnis to označuje ako „MySQL SSD RAID“ pre „ultrarýchlostnú rýchlosť“.

Záruka dostupnosti – alebo nie?

Vďaka tejto rýchlosti v sieti je dostupnosť siete Omnis Network lepšia ako v prípade iných spoločností? Zaručujú svojim zákazníkom 99,9-percentný čas prevádzkyschopnosti, ktorý je k dispozícii, ak dôjde k výpadku webovej stránky na 44 alebo viac minút, kumulatívne v ktoromkoľvek danom mesiaci..

Aj keď táto záruka by mala byť upokojujúca, je ťažké prísť na to, ako by ste mohli ísť o jej vyplatenie. Webové stránky spoločnosti a Zmluvné podmienky nehovoria nič o podrobnostiach, dokonca ani o tom, či môžete očakávať vrátenie prostriedkov alebo kredit na váš účet..

Našiel som nedávnu štatistiku, ktorá naznačuje, že priemerná doba prevádzky Omnisu za posledných 8 rokov je 99,98% s nízkym 99,58% a vysokým 100%. To sa považuje za vynikajúce. Možno ich nikto nemusí žiadať, aby napravili svoju záruku dostupnosti?

Zákaznícky servis

Možnosti podpory od spoločnosti Omnis sú celkom štandardné: telefón, live chat a e-mail. Tieto možnosti sú poskytované 24 hodín denne, 7 dní v týždni a ich špecialisti na podporu sú usadení v sídle spoločnosti v Torrance v Kalifornii. Poskytujú tiež vedomostnú základňu a knižnicu videonávodov online.

Na základe preskúmania komentárov používateľov online dostanú technickí pracovníci technickej podpory spoločnosti Omnis celkove vysoké známky za ich rýchlu, pozornú a informovanú pomoc. Mnoho zákazníkov sa tiež pýta na rýchlosť a dobu prevádzky svojich stránok a ochotu spoločnosti spolupracovať s vlastníkmi stránok, ktorí zažívajú veľké špičky v premávke, čo by mohlo spôsobiť prekročenie obmedzení šírky pásma. Iste, existuje niekoľko negatívnych recenzií tejto spoločnosti poskytujúcej hosting webových stránok, ale pozitívne je oveľa viac.

výhody

 • Dobrý zákaznícky servis / technická podpora – to je skutočne výhodné pre nováčikov.
 • Rýchlosť – stránky sa načítavajú rýchlo vďaka poli SSD RAID.
 • Spoľahlivosť – 99,9-percentná záruka dostupnosti sa zdá byť nadbytočná, pretože má vynikajúcu priemernú štatistiku dostupnosti.
 • Americká technická podpora na mieste – bonus v prípade anglicky hovoriacich zákazníkov (ale nie nevyhnutne v prípade zahraničných zákazníkov).

Objednať Omnis Now

Pre viac informácií alebo objednanie Omnis, navštívte (odkaz sa otvorí v novom okne): http://www.omnis.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me