Príručka pre začiatočníkov pre začiatočníkov (a ako si vytvoriť svoj vlastný)

Keď niečo predávate pomocou svojho blogu alebo blogov na marketing svojej firmy, máte na tento cieľ pri každom písanom príspevku. Ale viete presne, ako vaše publikum prechádza od poznania vašej existencie k rozhodnutiu o kúpe? Nie je pravdepodobné, že to bude impulzné rozhodnutie. Podľa prieskumu spoločnosti Mintel skúma 69% spotrebiteľov online pred rozhodnutím o kúpe. Pre 18 až 34 rokov táto štatistika presahuje 81%. Dnes je rozhodnutie o kúpe viac ako kedykoľvek predtým proces. Tento proces sa niekedy nazýva cesta kupujúceho a vy môžete pomôcť pri usmerňovaní publika na tejto ceste pomocou predajnej cesty. Tu je dôvod, prečo ho potrebujete a ako navrhnúť svoj vlastný.

Čo sú predajné cesty?

Predajná cesta je druh vizuálnej reprezentácie alebo modelu procesu, ktorý vaši zákazníci sledujú, od úplného nevedomia až po rozhodnutie o kúpe. Lievik sa používa ako metafora, pretože je široký v hornej časti a úzky v spodnej časti: proces, ktorý sa stane zákazníkom, dokončí iba zlomok publika..

Fázy predajnej cesty

Infographic zúženia predaja. Vektorové ilustrácieTento proces sa začína v hornej časti zúženia, ktorý predstavuje ľudí, o ktorých si myslíte, že by mohli používať váš produkt alebo službu, ale ktorí o vás zatiaľ nepočuli. Nemusia si ani uvedomiť, že vaše riešenie existuje, alebo pochopiť problém, ktorý by mohol vyriešiť. V dolnej časti zúženia sú vaši zákazníci, ľudia, ktorí sa rozhodli od vás kúpiť. Fázy medzi nimi sa líšia. Väčšie spoločnosti s obchodnými a marketingovými tímami budú mať často zložité zúženia s mnohými fázami, napríklad obrázok vpravo. Ale ako malá firma nepotrebujete nič také zložitého. Môžete použiť jednoduchý trojstupňový model, ako napríklad:

 1. Povedomie
 2. úvaha
 3. akčné

Prečo používať predajné cesty?

Je pravda, že nie každý zákazník sa bude riadiť rovnakým procesom. Namiesto zúženia niektorí ľudia radšej uvažujú o ceste kupujúceho ako o cykle alebo o inom modeli, alebo dokonca myšlienku zúženia vôbec odmietnu. Zúženia síce nemusia predstavovať univerzálnu reprezentáciu, ale sú užitočným a efektívnym nástrojom na prilákanie ďalších zákazníkov a zvýšenie počtu konverzií. Pomôžu vám spoznať vaše publikum, kde sa nachádzajú, a vedú ich po ceste k nákupu od vás. Ak nepoužívate predajný lievik, možno zistíte, že všetky svoje snahy zameriavate na jeden koniec zúženia bez toho, aby ste si to uvedomili. Ak ty:

 • Spojte sa s mnohými vyhliadkami, ale zanedbajte nadviazanie na dobré kontakty
 • Požiadajte svoje publikum, aby okamžite urobilo veľký nákup bez toho, aby s nimi vytvorilo vzťah
 • Blogujte o podrobnostiach toho, čo ponúkate, ale zanedbajte, aby ste vyhliadky upozornili na problém, ktorý riešite

… potom vynechávate fázy zúženia a prichádzate o zákazníkov.

Príklady efektívnych zúžení

Nálevka Crazy Egg vedie čitateľov blogov na ich ceste k tomu, aby sa stali zákazníkmi.Nálevka Crazy Egg vedie čitateľov blogov na ich ceste k tomu, aby sa stali zákazníkmi.

Crazy Egg

Crazy Egg je softvér na tepelné mapovanie, ktorý má veľký lievik:

 1. Horná časť zúženia: Majú vedúci blog o optimalizácii konverzií.
 2. Uprostred zúženia: Formulár na predplatné na blogu ponúka elektronickú knihu freebie „Ako vyriešiť najväčšie problémy s konverziou“.
 3. Spodok zúženia: Po prihlásení na odber vás žiadajú, aby ste vyskúšali bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu služby Crazy Egg. Ebook má na konci tiež výzvu na akciu s výzvou na registráciu.

Moz

Moz ponúka SEO softvér a nástroje pre online obchodníkov.

 1. Horná časť zúženia: Blog blogu Moz je jedným z najznámejších blogov o SEO a prichádzajúcom marketingu na webe. Pretože blog je v priemysle taký známy, vytvára povedomie a dôveru v značku a ich výrobky.
 2. Uprostred zúženia: Moz ponúka obmedzené bezplatné verzie niektorých svojich nástrojov, vrátane Followerwonk a Moz Local, čo vám dáva chuť na to, čo ponúkajú..
 3. Spodok zúženia: Na domovskej stránke Moz sa môžete zaregistrovať na 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu prehliadača Moz Pro.

Ako navrhnúť vlastné predajné cesty

Horná časť zúženia: Zvyšovanie povedomia

Účelom tohto najvyššieho stupňa zúženia je vytvoriť povedomie a dostať svoje meno pred ľudí, ktorí by mohli použiť to, čo ponúkate. Ak už máte blog a ste aktívny v sociálnych médiách, ste o krok vpred. Svoju prítomnosť online môžete použiť strategickejšie ako vrchol vašej cesty vytvorením a zdieľaním správneho druhu obsahu. Na začiatku svojej cesty sa uistite, že máte obsah zameraný na zákazníkov. Možno nerozumejú problému, ktorému čelia, ani tomu, ako váš produkt alebo služba poskytne riešenie tohto problému. Ak chcete svoj blog použiť ako hornú časť zúženia:

 • Pochopte svoje publikum a napíšte zaujímavý obsah, ktorý je pre nich určený
 • Remeselné magnetické, neodolateľné titulky
 • Používajte pútavé obrázky
 • Propagujte svoj blog, aby ste rozšírili svoje čitateľské schopnosti

Uprostred cesty: Od perspektívy k olovu

Ďalšou fázou zúženia je nadviazanie vzťahu s publikom, budovanie dôvery a vykorisťovanie tých, ktorí nie sú v poriadku. To je miesto, kde veľa blogerov hodí loptu. Zvyšujú informovanosť svojimi blogmi, ale nevedia, kam majú ľudí odtiaľ viesť. Keď si čitatelia uvedomia problém, ktorému čelia, a riešenie, ktoré ponúkate, môžete ich prepojiť s príspevkami, ktoré budujú dôveru, ako napríklad:

 • Prípadové štúdie o tom, ako ste pomohli ostatným zákazníkom
 • Odpovede na bežné otázky alebo námietky, ktoré majú zákazníci pred nákupom
 • Výňatok alebo príklad vášho produktu alebo služby
 • Vysvetlenie a príklady toho, ako sa odlišujete od konkurencie

E-mailový bulletin je tiež vynikajúcim nástrojom pre zúženie. Pomáhajú nadviazať a prehĺbiť váš vzťah s vašimi čitateľmi blogov a posunúť ich na ďalšiu úroveň. Ak potrebujete pomoc s vytváraním e-mailového spravodajcu, pozrite si tieto príspevky:

 • Návnada vášho háčika: Najlepšie zadarmo pre generovanie potenciálnych zákazníkov
 • 6 spôsobov, ako zvýšiť počet e-mailových registrácií na vašom blogu
 • Ako strojnásobiť odberateľov pomocou inovácií obsahu

Spodok zúženia: Konverzia zákazníkov

V spodnej časti zúženia ste už prejavili dôveru vo svoje publikum a snažíte sa ich prinútiť ku kúpe. Prečítajte si tieto príspevky o tom, ako využiť tento e-mailový spravodaj na konverziu odberateľov:

 • Ako zarobiť peniaze pasívne pomocou e – mailu
 • 4 Vzorové listy na premenu účastníkov zoznamu adries na zákazníkov

Vstupné stránky sú tiež skvelým nástrojom na spodnej strane zúženia:

 • Kompletný Sprievodca vstupnými stránkami pre začiatočníkov
 • 9 najlepších vstupných stránok a toho, čo sa od nich môžete naučiť

Všimnite si, že vo vyššie uvedených príkladoch sa často používajú bezplatné pokusy na dne lievika. Svojim potenciálnym zákazníkom môžete pomôcť zmeniť sa na zákazníkov tým, že im ponúknete ochutnávku toho, čo získajú, keď si kúpia, či už ide o bezplatnú skúšobnú verziu, bezplatnú konzultáciu, výpis alebo vzorku..

Rozšírte svoje podnikanie vytvorením zúženia už dnes

Vytvorte si zúženie ešte dnes! Začnite zmapovaním jednoduchého procesu, ktorým ľudia prechádzajú od cudzích ľudí k zákazníkom. Potom zistite, ktoré fázy vám chýbajú a ako môžete zákazníkom pomôcť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me