Pood-impeeriumide vanus: maailma parimate veebiturgude kaardistamine

Kõige rohkem külastatud veebiturud riigitiEnimkülastatud veebiturud riikide kaupa. Emaettevõtete kaardistamine, nagu meilgi, annab palju selgema ettekujutuse sellest, kus võim tegelikult seisneb

Mõnikord on tunne, et Amazon võtab kogu maailma üle. Nad on, aga nemad’re pole ainsad, kes proovivad. Kõige külastatavamate veebiturgude jaotamine riikide kaupa näitab ülemaailmset poodide võimuvõitlust. Eeldatavalt ületavad kogu maailmas veebikulutused 2020. aastal 4 triljonit dollarit. See’s palju pirukat viilutamiseks.

Kes võidab selle suure panusega lahingu poodide ülemaailmse domineerimise nimel? Otsustasime teada saada, pakkudes üllatavaid tulemusi. Amazonil on ülemaailmsel ülevõtmisel juba vana hea minna, kuid nemad’pole kaugel mängu ainus mängija. Globaalne veebimüük on kujunemas privaatsete impeeriumide maailmaks ja nemadki’on territoorium otsa saanud, et laieneda.

Meie projekt

Kasutasime Alexa Internetist pärit andmeid, et koguda 50 populaarseimat veebisaiti 174 riigis – 8700 URL-i – ja liigitada need tüüpidesse. Otsimootorid, portaalid, sotsiaalmeedia ja nii edasi. Parimate otsingumootorite või ülemaailmsete saitide numbrid pole midagi uut, kuid meid huvitas midagi muud. Meid huvitas pood.

Andmete kammimise, iga riigi kõige külastatavama veebituru välja selgitamise ja nende omanduses oleva isiku väljaarendamise kaudu saime kaardistada maailma’s praegused poodimpeeriumid.

PoodimpeeriumRiigidOnline elanikkondPindala (km²)Amazon

Alibaba

MercadoLibre

Naspers

eBay

Raketi Internet

Schibsted

Ole edasi

581,216,306,11334,956,262
151 072 076 95013 680 139
9341,044,20817 516 992
16261 223 41423 803 457
13132 117 9519 803 937
8103 691 1453,043,144
840 692 9961,445,306
612 465 4413,370,740

Päike ei looda kunagi Amazonase impeeriumis

Amazon on mugavalt kõige ulatuslikum poodide platvorm maakeral. Uuringus osalenud 174 riigist oli Amazon 58-st enim külastatud veebiturult – peaaegu täpselt kolmandik. Amazoni veebipopulatsioon’impeerium on üle 1,2 miljardi.

Ootuspäraselt domineerib Amazon Põhja-Ameerikas ja Euroopas, kuid tema kõõlused ulatuvad sellest kaugemale. Souqi omandamine 2017. aastal on muutnud Amazonase Lähis-Idas domineerivaks poodimisjõuks, samas kui Indias’suutis konkurentsist väljuda, kuigi turg on seal endiselt tugevalt vaieldav. Sellest hiljem lähemalt.

Toidukaupade, ravimite, Oscari sööda ja poodide vahel on Amazon jõudnud kaugele, kuna selle tagasihoidlik päritolu oli veebipõhine raamatupood 1994. aastal. Amazoni ühendatud maa-ala’58 riigi pindala on nüüd 34 956 262 km², mis viib selle tippu Briti impeeriumi taha (1920. aastal 35 500 000 km2).

Raha: Teekond läände

Amazon ei ole ülemaailmse poodide vaieldamatu meister. On veel mitu suurt mängijat, kelle pealik on Alibaba. Amazon (USA) ja Alibaba (Hiina) on kaugelt planeedi kaks suurimat pood-impeeriumi.

Amazon hüppab igal mandril, Ida-Aasias domineerivad aga Taobao ja Lazada, mis mõlemad kuuluvad Alibabale. Alibaba on ka Indoneesias Tokopedias juhtiv investor’s valitud veebiturg. Alibabani veebielanikkond on pisut üle ühe miljardi ja selle kogupindala on 13 680 139 km², mis on veidi vähem kui Qingi dünastia aastal 1790.

Alibaba’tema kohalolek on vähem ühtlane kui tema lääne konkurendil. Amazon on Amazon, kuid Alibaba on mitmel kujul. Taobao esindab Hiinat, samas kui Lazada, kuhu Alibaba on investeerinud miljardeid, on Kagu-Aasias domineeriv poodiplatvorm, lisades paremusjärjestuse Malaisias, Tais, Vietnamis ja Filipiinidel.

Seda’s ei maksa öelda, et Alibaba on Aasiaga rahul. AliExpress, mis on veel üks tütarettevõtetest, ületab riikliku poodide edetabeli nii läänes kui Montenegros. Rääkimata oma huvist naabrite India vastu, mis on kujunemas lähiaastatel üheks poodide võitlusalaks.

Amazon vs Amazon

Iroonilisel kombel pole Amazon ühte kohta’nii hästi läheb, on Amazon. Lõuna-Ameerikal on oma poodiplatvorm – MercadoLibre (sõna otseses mõttes “vabaturg” Hispaania keeles). MercadoLibre on Lõuna-Ameerikas kägistanud, toppides paremusjärjestuse kaheksasse sealsesse riiki, lisaks põhja poole Mehhikosse. Selle elanike arv võrgus on 341 044 208, samas kui 17 516 992 km² suurune ala edestab mugavalt Hispaania impeeriumi tipptasemel 1810. aastal..

Tundub, et see aitab tervislikku lugemist, kuid tuleb mainida, et MercadoLibre on ülemaailmses poodides vaieldamatult kõige iseseisvam piirkondlik jõud. Kuna Amazon sööstis Lõuna-Ameerika turu ära, pole MercadoLibre’i küsimus mitte laienemine, vaid vastupanu. Vähemalt ühel Lõuna-Ameerika amazonil on võimalus kasvada.

Muud suuremad mängijad

Kolmest suurest väljaspool on kroonil veel mõni teeskleja. Mõnedest olete ehk kuulnud, teised eelistavad oma kaubamärkidest mingil määral eralduda.

Lõuna-Aafrika meediakontsernil Naspers on õnnestunud end suuremas osas vanast Nõukogude Liidust välja vingerdada. Avito on Venemaa valitud veebiturg, kus OLX on välja toodud enamikus teistes Nõukogude-järgsetes riikides. Selle kogupindala 17 516 992 km² on peaaegu täpselt sama, mis Vene impeeriumil, piisavalt naljakas. Just Naspers müüs Souqi Amazonile.

Norra meediakontsern Schibsted loob endale turu Kirde-Euroopas, mille tütarettevõtted on muu hulgas poodide edetabelis Rootsis, Norras, Soomes ja Valgevenes. Kokkuhoidlikud ostud on võimaldanud tal vastu seista Amazonast läänes ja Naspersile idas.

Ebay läheb endiselt tugevaks, kas usuksite. See’pole see, mis ta kunagi oli, kuid see on endiselt kaheksa riigi, sealhulgas Austraalia, enimkülastatud veebiturg ja omab veel viit platvormi, mis täiendavad nende riigi turgu.

Kuues Aafrika riigis oli populaarseim veebimüügi veebisait Be Forward – Jaapanis kasutatud autode edasimüük, mis pakub rahvusvahelist eksporti -, mis viitab neis riikides peamisele poodide kasutamisele autode ostmisel..

Ökolooniad

Riigipiirid on Internetis palju ladusamad. Just sellepärast, et platvorm on kõige külastatavam, seda ei tehta’t tähendab seda’see on ainus’s laialdaselt kasutatud. Kaugelt vaadates osutab see siiski piirkondlikele eelistustele (ja konkureerimisele).

Kui enamik piirkondi kipub kalduma ühe e-poe platvormi poole, siis Aafrika on ebaühtlane. Ühelgi platvormil pole selget eelist. Jumia on mandrile oma Amazonasele kõige lähedasem asi, kuid isegi see kuulub Saksa Interneti-ettevõttele Rocket Internet (praegu). Tundub, et pood toob endaga kaasa omamoodi ökoloniseerimise.

Meie teadusuuringud heidavad valgust paljudele veebiturgudele, mille on otsinud suuremad ettevõtted, ja mitte kõigil pole kohutavat heameelt pood impeeriumide üle. Teade, et Walmart ostab ühe Indiast pärit Flipkarti’Suurimad poodplatvormid on kohalike ettevõtjate massimeeleavaldusi esile kutsunud, kuna kardavad tehingusignaale “võistluse lõpp.”

Uus maailm ettetellimisel

India ja Aafrika näivad olevat lähiaastate peamised lahinguväljad. India pood kasvab kiiremini kui üheski teises riigis, samas kui Aafrikas’1 miljardi ostja potentsiaalse kliendibaasil on sektori võtmeisikud huuled lakkumas.

Pood eksisteerib nendest impeeriumidest sõltumatult – väiksemahulised projektid, mida toetavad näiteks Shopify sarnased projektid -, kuid koos sellega’s ei pääse nende domineerimisest mööda. Kui kaardi nurgad on täidetud, siis seal’see saab olema mingi hõõrdumine. Tulge mis võib, loodetavasti saavad sellest kasu tarbijad.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me