Ako vytvoriť základný kontaktný formulár (zadarmo) pomocou doplnku WPForms WordPress

WordPress ponuky

Kontaktný formulár je nevyhnutnou súčasťou takmer všetkých typov webových stránok. Či už chcete spätnú väzbu od svojich návštevníkov alebo otázky od potenciálnych zákazníkov a klientov, pridanie kontaktného formulára je jedným z najlepších spôsobov, ako ľudí skontaktovať.

Ako ste očakávali, pokiaľ ide o pridanie kontaktného formulára na vaše webové stránky WordPress, najpriamejším spôsobom je použitie účelového doplnku – jedným z nich sú populárne a výkonné WPForms od tímu za OptinMonster a Soliloquy..

V tejto príručke vám ukážeme, ako rýchlo a ľahko vytvoriť základný kontaktný formulár pre svoje webové stránky podporujúce WordPress pomocou bezplatnej verzie WPForms: WPForms Lite..

Prečo používať WPForms?

Pokiaľ ide o zásuvné moduly kontaktného formulára WordPress, máte na výber veľa. WPForms je však jedným z najrýchlejších a najjednoduchších spôsobov, ako pridať kontaktný formulár na svoju webovú stránku. Stále vám však dáva možnosť upgradovať svoje formuláre, ak by ste v budúcnosti mali pokročilejšie potreby..

Obrázok stránky doplnku WPForms Lite

WPForms Lite je k dispozícii v adresári doplnkov WordPress.

Vďaka šablónam WPForms môžete kedykoľvek pridať kontaktný formulár na svoju webovú stránku WordPress a ak je to potrebné, máte k dispozícii intuitívny nástroj na vytváranie formulárov, ktorý vám pomôže vytvoriť vlastné formuláre pre takmer akýkoľvek účel.

Teraz, keď už viete, prečo je WPForms dobrá voľba, ukážeme vám, ako pomocou tohto bezplatného doplnku pridať základný kontaktný formulár do WordPress..

Ako pridať doplnok WPForms Lite na váš web WordPress

Prvým krokom pri vytváraní základného kontaktného formulára s WPForms je pridanie doplnku na vašu webovú stránku. WPForms sa dodáva v dvoch hlavných verziách: bezplatná a rozšírená komerčná možnosť. Ak však všetko, čo hľadáte, je základný kontaktný formulár, bezplatná verzia je viac ako primeraná.

Najrýchlejším spôsobom, ako pridať doplnok na svoje webové stránky, je prihlásiť sa do administračnej oblasti programu WordPress a prejsť do sekcie doplnkov na hlavnom paneli..

Pridanie ponuky doplnku WordPress

WPForms Lite sa dá nainštalovať priamo z vášho WordPress Dashboard.

Na stránke Pridať doplnky zadajte do vyhľadávacieho poľa „WPForms Lite“ a nainštalujte prvý doplnok vrátený do výsledkov..

Vyhľadajte WPForms Lite

Vyhľadajte výraz „WPForms Lite“ a potom kliknite na tlačidlo Inštalovať.

Na ďalšej obrazovke kliknite na tlačidlo Aktivovať a WPForms bude pripravený na použitie na vašej webovej stránke WordPress..

Ako vytvoriť základný kontaktný formulár WordPress pomocou WPForms

Ako súčasť svojho pokusu o čo najprijateľnejší doplnok formulárov WordPress, ktorý je k dispozícii, zobrazí WPForms po aktivácii doplnku užitočnú uvítaciu správu.

Uvítacia obrazovka doplnku

Uvítacia obrazovka WPForms Lite obsahuje video, ktoré vám pomôže vytvoriť prvý formulár.

Na uvítacej obrazovke si môžete pozrieť užitočného sprievodcu videom k vytvoreniu prvého kontaktného formulára s WPForms. Prípadne môžete jednoducho kliknúť na tlačidlo Vytvoriť svoj prvý formulár. Ak sa uvítacia obrazovka z nejakého dôvodu nezobrazí, môžete vytvoriť nový kontaktný formulár kliknutím na bočnú ponuku WPForms a potom na položku Pridať novú..

WPForms Lite Pridať ponuku nového formulára

Špeciálna ponuka WPForms uľahčuje prístup k funkciám doplnku.

Okrem kliknutia na tlačidlo Vytvorenie prvého formulára máte teraz tiež možnosť prijať výzvu WPForms, ktorej cieľom je sprevádzať vás procesom vytvorenia prvého formulára za menej ako päť minút. Ak sa rozhodnete pre výzvu, sprievodca nastavením vás prevedie piatimi krokmi vytvorenia formulára – od pomenovania po jeho zverejnenie na vašom webe.

Prijmite výzvu WPForms

Sprievodca nastavením WPForms vás prevedie piatimi krokmi vytvorenia prvého formulára.

Či už sa rozhodnete ísť samostatne alebo použijete sprievodcu, hneď ako začnete, všimnete si, že vlastné používateľské rozhranie WPForms preberie informačný panel WordPress, aby vám poskytlo maximálne množstvo priestoru na prácu na vašom formulári. Po načítaní rozhrania nástroja na tvorbu formulárov je prvým krokom zadanie názvu formulára. Pokúste sa vybrať niečo zmysluplné a relevantné, ktoré vám pomôže v budúcnosti identifikovať formulár.

Zadajte názov formulára

Každý formulár, ktorý vytvoríte pomocou WPForms, musí mať meno.

Aj keď môžete začať s prázdnym formulárom, odporúčame vám zvoliť jednoduchú šablónu kontaktného formulára.

Používateľské rozhranie nástroja na tvorbu formulárov

Šablóna jednoduchého kontaktného formulára obsahuje všetky základné polia, ktoré by ste mali potrebovať.

Pre väčšinu účelov by mala stačiť vzorová šablóna jednoduchého kontaktu. Ak však do kontaktného formulára potrebujete pridať ďalšie polia, je ľahké ho vložiť do formulára kliknutím na ktorékoľvek zo štandardných polí na ľavom paneli. Ak však chcete využiť ktorékoľvek z polí Fancy alebo Payment, musíte prejsť na profesionálnu verziu WPForms..

Polia s prémiovými efektmi a platbami

Polia Efektívne a Platobné sú vyhradené pre prémiovú verziu WPForms.

Ak kliknete na štandardné pole na ľavom paneli, okamžite sa pridá do formulára. Odtiaľ ho môžete presunúť na nové miesto alebo kliknutím na pole začať upravovať.

Konfigurovať pole formulára

Kliknutím na pole vo formulári sa nastavenia poľa zobrazia na ľavom paneli.

Úpravy poľa formulára sa uskutočňujú v ľavom paneli výrobcu, čo vám umožňuje zmeniť označenie poľa a popis, nastaviť veľkosť poľa a zadať akýkoľvek zástupný text. Nastavenia, ktoré máte k dispozícii, závisia od typu poľa, ktoré upravujete – napríklad pomocou e-mailového poľa môžete ľahko aktivovať potvrdzovacie pole, ktoré vyžaduje, aby používateľ dvakrát zadal svoju e-mailovú adresu. Keď budete spokojní s poliami formulára a ich nastaveniami, kliknite na tlačidlo Uložiť.

Nastavenia poľa formulára e-mailu

Niektoré typy polí majú svoje vlastné jedinečné nastavenia, napríklad možnosť poľa na potvrdenie e-mailu.

Konfigurácia kontaktného formulára

Každý formulár, ktorý vytvoríte pomocou WPForms, môžete nakonfigurovať individuálne, aby vyhovoval vašim potrebám. Ak chcete zobraziť aktuálne nastavenia alebo prispôsobiť spôsob fungovania formulára, jednoducho kliknite na kartu Nastavenia na obrazovke nástroja na tvorbu formulárov a otvorte možnosti konfigurácie pre formulár, na ktorom pracujete..

Nastavenia sú zoskupené do troch častí, ktoré pokrývajú možnosti Všeobecné, Oznámenie a Potvrdenie formulára.

Nastavenia kontaktného formulára WPForms

Každý formulár, ktorý vytvoríte pomocou WPForms, môžete nakonfigurovať individuálne.

Prostredníctvom všeobecných nastavení môžete upraviť názov a popis formulára, zmeniť text tlačidla odoslania a povoliť funkcie honeypotu anti-spamu. Odporúča sa používať funkciu anti-spam honeypot, pretože pomôže znížiť počet odoslaných spamov, ktoré dostávate – bez toho, aby to malo vplyv na používateľskú skúsenosť s vašimi formulármi, vyžadovaním, aby návštevníci vyplnili pole captcha..

Nastavenia upozornení vám umožňujú určiť, na ktorú e-mailovú adresu sa majú zasielať položky formulára. V prípade potreby môžete zadať aj viac adries. WPForms používa inteligentné značky na dynamické naplnenie e-mailov s upozornením obsahom z polí formulára, napríklad predmet e-mailu a názov formulára. Ak chcete vytvoriť viac upozornení, napríklad samostatnú správu, ktorá je odoslaná e-mailom používateľovi, ktorý odoslal zadanie formulára, budete musieť inovovať na prémiové verzie WPForms. Inteligentné značky je však možné použiť na odoslanie toho istého e-mailu s upozornením osobe, ktorá odoslala formulár, ako aj iným príjemcom, ktorých uvediete..

Oznámenia o zápise do formulára

WPForms pošle e-mail obsahujúci vstup do formulára na vybranú adresu.

Pomocou nastavení potvrdenia môžete prispôsobiť správu, ktorá sa zobrazí po odoslaní formulára návštevníkom. Namiesto zobrazovania vlastnej správy si môžete tiež zvoliť, aby sa po odoslaní formulára zobrazila stránka na vašom webe alebo sa používateľ dostal na webovú adresu podľa vlastného výberu..

Nastavenia potvrdenia formulára

S WPForms si môžete vybrať, čo sa stane po odoslaní formulára.

Akonáhle budete spokojní s potvrdením formulára, zmeny uložte kliknutím na tlačidlo Uložiť.

Zverejnenie kontaktného formulára na vašom webe

Po uložení formulára ho môžete zverejniť na svojom webe WordPress a sprístupniť ho svojim návštevníkom. Po kliknutí na tlačidlo vloženia na obrazovke nástroja na tvorbu formulárov sa zobrazí skratka pre formulár, na ktorom pracujete. Tento krátky kód potom môžete skopírovať a vložiť do príspevku alebo stránky WordPress, aby ste formulár sprístupnili. Na úvod sa zobrazí inštruktážne video, ktoré demonštruje, čo musíte urobiť, aby ste mohli vložiť skrátený kód formulára na príspevok alebo stránku. Tento postup je však veľmi jednoduchý.

Skrátený kód WPForms

Po kliknutí na tlačidlo vloženia sa zobrazí skrátený kód formulára, na ktorom pracujete.

Ďalším spôsobom, ako pridať jeden zo svojich formulárov na svoj web, je vytvoriť nový príspevok alebo stránku alebo otvoriť existujúci formulár na úpravu a potom kliknúť na tlačidlo Pridať formulár.

Tlačidlo Pridať formulár

WPForms pridá užitočné tlačidlo do editora WordPress na vkladanie formulárov.

Po kliknutí na tlačidlo Pridať formulár si môžete vybrať, ktorý formulár chcete vložiť, a tiež zvoliť, či chcete zobraziť názov alebo popis formulára.

Vložte formulár

WPForms vám dáva možnosť zobraziť názov a popis formulára alebo nie.

Po vložení formulára sa na váš príspevok alebo stránku pridá skratka. Po uverejnení bude skrátený kód nahradený zodpovedajúcim formulárom. Z dôvodu spôsobu fungovania krátkych kódov, ak vykonáte akékoľvek zmeny vo svojom formulári, automaticky sa použijú na váš zverejnený formulár (viac informácií nájdete v našom predchádzajúcom článku Vysvetlené krátke kódy WordPress..

Skrátený kód formulára WPForms

Skrátený kód formulára, ktorý chcete zobraziť, sa vloží do príspevku alebo stránky.

Ak vám teraz chcú poslať správu, stačí vyplniť formulár a stlačiť tlačidlo Odoslať.

Príklad zverejneného formulára

Po zverejnení formulára by mal byť jeho vzhľad integrovaný do témy WordPress.

WPForms Lite obsahuje aj miniaplikáciu, ktorá vám umožňuje zobraziť formuláre na bočnom paneli a ďalšie oblasti, ktoré sú pripravené pre váš widget na tému WordPress. V závislosti od vášho výberu témy vám môže miniaplikácia WPForms dať možnosť zobraziť formulár v päte vášho webu, ako je to znázornené nižšie.

Používanie miniaplikácie WPForms

Miniaplikácia WPForms umožňuje zobraziť formuláre v oblastiach miniaplikácií vašej témy.

Správa kontaktných formulárov WordPress

Ak potrebujete vykonať zmeny vo svojich formulároch, môžete k nim získať prístup prostredníctvom položky Všetky formuláre v ponuke WPForms..

Obrazovka Správa formulárov

Svoje formuláre si môžete prezerať a spravovať prostredníctvom stránky WPForms na paneli WordPress.

V tejto časti informačného panela WordPress môžete odstrániť alebo upraviť existujúce formuláre a ak inovujete na program WPForms Pro, môžete zobraziť položky formulára, ktoré zadali návštevníci vašich stránok..

Ako už bolo spomenuté, akékoľvek zmeny, ktoré vykonáte, sa okamžite premietnu do vašich publikovaných formulárov vďaka moci kódov WordPress..

Záverečné myšlienky

Ako vidíte, bezplatný doplnok WPForms Lite poskytuje veľmi jednoduchý spôsob pridania kontaktných formulárov na webové stránky WordPress.

Použitím štandardnej šablóny kontaktného formulára môžete tento typ formulára pridať na svoj web iba niekoľkými kliknutiami – a vďaka editoru presúvania myšou, ak potrebujete zmeniť šablónu (napríklad pridaním polí formulára alebo úpravy predvoleného textu), celý proces je skutočne veľmi jednoduchý.

Poznámka: Ak sa chcete dozvedieť viac o pokročilých funkciách a funkciách WPForms, nezabudnite si pozrieť našu podrobnú recenziu WPForms Pro Review..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me