[Prieskum trhu] Náklady na vytvorenie webovej stránky: Odhad založený na najlepších 400 nezávislých osobách UpWork

Je to jediná najdôležitejšia otázka, keď spúšťate vlastný web. A úprimne povedané, odpoveď bude závisieť od toho, koľko chcete.

Pri výpočte nákladov na webové stránky musíte vziať do úvahy niekoľko faktorov a všetky sa môžu veľmi líšiť v závislosti od toho, ako zložité alebo jednoduché sú vaše potreby (napr. Osobné stránky, fórum alebo celý obchod s elektronickým obchodom)..

V tomto článku sa na základe nášho prieskumu snažíme poskytnúť čo najviac skutočných hodnôt a cien, aby ste mohli lepšie porozumieť rôznym nákladom na web a ako by ste mali plánovať svoj rozpočet..

Prečítajte si tiež – Tri jednoduché spôsoby vytvorenia webovej stránky (odhadovaný rozpočet < $ 500).

Kde získať: NameCheap, GoDaddy

V podstate ide o adresu vašich webových stránok na internete a náklady na vlastnú doménu sa zvyčajne pohybujú okolo 10 až 15 dolárov ročne. Jedná sa o názvy domén, ktoré končia príponou .com, .net., .Org alebo .info.

Môžete dokonca vyhľadať jedinečné názvy domén, ktoré končia príponou .tv alebo .store, ale budú to stáť trochu viac. Ak však práve začínate, odporúčame vám držať sa .com, pretože sa oveľa častejšie používa.

Ak je požadované doménové meno nové, môžete ho ľahko zaregistrovať na stránkach registrátorov domén, ako sú NameCheap a GoDaddy. Ak je však požadované meno už zadané, musíte si ho kúpiť od aktuálneho vlastníka.

Môže to byť veľmi drahé, pretože doménové mená vo vlastníctve môžu stáť až 10 000 dolárov alebo viac. Pokiaľ to nie je pre vašu značku dôležité, neodporúčame vám kupovať už zadané názvy domén.

Správa o predaji domén uverejnená v denníku DN (máj 2018).

Ceny webhostingu

Tipy pre profesionálov

Keď som myslel na spustenie svojho blogu na plný úväzok, potom som investoval 3 000 dolárov v priebehu 4 mesiacov. Z toho 40% bola investícia do náborového tímu (obsah) a 50% do rôznych nástrojov.

Ak musím založiť novú webovú stránku o peniazoch, potom by som utratil viac peňazí za tvorbu obsahu než čokoľvek iné, pretože obsah je najdôležitejším prvkom v podnikaní založenom na blogovaní..

– Pardeep Goyal, blogovanie ako podnikanie

Avšak, to príde na obeť pridaním viac práce na tanier. Môžete si najať nezávislých alebo agentúru, ktorá vám pomôže s vytváraním obsahu, a náklady sa môžu pohybovať v rozmedzí od 10 do 100 dolárov za hodinu na generovanie obsahu..

Všeobecne platí, že ak práve začínate, je najlepšie si sami vytvárať obsah. Akonáhle sa vaša webová stránka zväčší, môžete zvážiť najatie nezávislých pracovníkov na pridanie ďalšieho obsahu. Ak chcete získať lepšiu predstavu o nákladoch na voľnej nohe, pozrite si naše odhady uvedené nižšie.

Náklady na písanie kópií založené na nezávislých profiloch Upwork Top 100. Priemerná hodinová sadzba = 30 dolárov za hodinu; najvyššia = $ 200 / hodina, najnižšia = $ 9 / mesiac.

4 – Vývojové náklady

** Odhad **

Náklady na vývoj webových stránok (na základe prieskumu trhu)
Priemerne: 31,64 dolárov za hodinu
Medián: 25 dolárov za hodinu
Najvyššia: 160 dolárov za hodinu

Späť na deň, pridávanie funkcií na vaše webové stránky bolo najväčším prispievateľom k celkovým nákladom na budovanie vašich webových stránok. Dôvodom bolo to, že ak ste chceli mať na svojom webe nejakú funkciu, musíte ju kúpiť samostatne ako vopred vyrobený skript alebo ho musí zostaviť od začiatku vývojár webu, ktorý je zvyčajne drahý.

V súčasnosti môžete pomocou systému na správu obsahu (CMS) sami vytvárať a pridávať funkcie na web bez toho, aby ste si museli najať vývojára. V skutočnosti veľa z týchto redakčných systémov ponúka všetky štandardné funkcie, ktoré potrebujete pre web, hneď za bránou.

Tipy pre profesionálov

Devesh

Ak máte na začatie podnikania online iba 1 000 dolárov, na ktorú oblasť by ste minú najviac peňazí?

Začal by som s obsahom a marketingom (& možno na seo nástroj). Pokiaľ ide o dizajn stránok, nástroje, & ďalšie veci, môžete ľahko nájsť bezplatné alternatívy.

Napríklad, ak hľadáte tému, nájdete dobrú zbierku bezplatných tém na WordPress.org. Ak hľadáte nástroj na výskum kľúčových slov, môžete sa pozrieť na bezplatné možnosti, ako sú SEM Rush a KW Finder.

A čo rozpočet 5 000 dolárov – robí to zmenu?

Keby som mal rozpočet 5 000 dolárov, 20% z toho by som utratil za vytvorenie obsahu stĺpika, 5% za prémiovú tému & pluginy a zvyšok v platenom marketingu.

Keď práve začínate, nepotrebujete vlastný dizajn. Mali by ste sa zamerať na obsah & marketing.

Drahšia webová stránka sa nemusí vždy prekladať na lepšiu webovú stránku.

Je to všetko o vkladaní peňazí do oblastí, ktoré musíte vylepšiť, aby sa vaše webové stránky zlepšili.

Ak pomalé načítanie stránok ovplyvňuje vaše užívateľské skúsenosti, investujte do lepších písaných kódov alebo lepších plánov webhostingu. Integrujte ďalšie možnosti platby, aby ste zákazníkom uľahčili proces platby. Najmite spisovateľov, ktorí sú odborníkmi vo vašom odbore na poskytovanie kvalitného obsahu.

Rovnako ako každá firma, aby ste boli úspešní, musíte sa zamerať na svojich používateľov a porozumieť potrebám cieľového publika. Keď to zistíte, budete vedieť, aké sú skutočné náklady na spustenie a vytvorenie vlastného webu.

Pokiaľ ide o náklady na web, neexistuje jednoduchá odpoveď.

V tomto článku by ste mali lepšie porozumieť všetkým rôznym nákladom, ktoré tvoria webovú stránku, a ako ju prispôsobiť vašim potrebám..

Článok, ktorý napísal Azreen Azmi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me