Ako nastaviť bezplatný e-mailový bulletin s MailChimp – pre WordPress

WordPress ponuky

Spravodaj je jedným z najúčinnejších nástrojov arzenálu obchodníka – a tu je dôvod, prečo:

 • E-mailová databáza je zdrojom prenosu na požiadanie – či už ide o nový článok, oznámenie o produkte alebo sponzorovaný príspevok, budete mať vždy prístup do komunity ľudí, ktorí sa skutočne zaujímajú o váš obsah. Iba niekoľkými kliknutiami môžete okamžite osloviť tisíce (alebo viac) účastníkov.
 • E-mailové informačné bulletiny ľahko preberajú sociálne médiá: Aj keď je stránka Facebook alebo Twitter skvelá, väčšina ľudí jednoducho nie je upozorňovaná na príspevky v sociálnych médiách. Zoznam e-mailov, na druhej strane, je personalizovaný a má oveľa, oveľa lepší dosah a zapojenie.
 • Čím väčší a cielenejší je váš zoznam e-mailov, tým lepšia autorita môžete požadovať vo svojom výklenku. Jednoducho povedané: Je to výhoda, ktorú nikto nemôže vziať (ani Google!).

Nespočet obchodníkov zdôraznilo dôležitosť vytvorenia zoznamu e-mailov a všetci majú jedno spoločné: Ľutuje iba to, že si ich nevytvoril skôr.!

Dnes sa chystáme naučiť, ako nastaviť bezplatný informačný bulletin v programe WordPress pomocou služby MailChimp (nepochybne jeden z najlepších dnes dostupných systémov e-mailového marketingu). Na konci tohto tutoriálu budete môcť:

 • vytvorte si newsletter v MailChimp a integrujte ho do WordPress
 • vytvorte vysoko prispôsobené návrhy bulletinov pomocou editora MailChimp
 • začnite vytvárať svoj zoznam e-mailov na adrese absolútne nulové náklady.

Urobíme nasledujúce kroky:

 • zaregistrujte sa do služby MailChimp
 • vytvorte vzorový bulletin s návrhovým nástrojom MailChimp
 • integrovať bulletin do WordPress s a bez použitia doplnku.

Začnime!

Zaregistrujte sa do bezplatnej spravodajskej služby MailChimp

Domovská stránka MailChimp

Registrácia je celkom jednoduchý postup, jednoducho choďte na MailChimp a kliknite na Zaregistrujte sa zadarmo a postupujte podľa pokynov na obrazovke. Ako opatrenie proti spamu môžete získať jednoduchý captcha.

snímka obrazovky zobrazujúca proces overenia captcha počas registrácie MailChimp

Najprv musíte zadať e-mail, používateľské meno a bezpečné heslo.

snímka znázorňujúca konfiguráciu nového účtu MailChimp - krok 2 - zadanie e-mailových údajov

Zadajte svoje meno. Táto adresa sa použije ako predvolené meno odosielateľa v e-mailových marketingových kampaniach.

snímka obrazovky zobrazujúca krok 1 z 5 pri konfigurácii nového účtu MailChimp - krok 1 - pridanie mena

Na nasledujúcej stránke vyplňte názov a web svojej firmy. Nerobte si starosti, ak nemáte web – môžete použiť stránku Facebook alebo Twitter.

Snímka obrazovky zobrazujúca krok 2 z 5 pri konfigurácii nového účtu MailChimp - krok 2 - Pridanie obchodných informácií

V tomto kroku musíte pridať svoju firemnú adresu, aby ste dosiahli súlad s niektorými zákonmi proti spamu. Ak ste nezávislý pracovník pracujúci z domu alebo zo spoločného priestoru, alebo dokonca zo Starbucks, jednoducho potrebujete fyzickú adresu, na ktorú vám MailChimp môže posielať listy.Snímka obrazovky zobrazujúca krok 3 z 5 pri konfigurácii nového účtu MailChimp - krok 3 - Pridanie fyzickej poštovej adresy

Ďalší krok prepojí MailChimp s vašou existujúcou platformou elektronického obchodu. Na účely tejto príručky sme ju udržiavali jednoduchú. Ak máte na svojom webe WordPress nainštalovaný produkt WooCommerce, môžete to kedykoľvek vyskúšať. Odporúčam vám to však po tom, ako sa oboznámite s programom MailChimp.

Snímka obrazovky zobrazujúca krok 4 z 5 pri konfigurácii nového účtu MailChimp - krok 4 - Vyhlásenie, ak predávate produkty alebo služby online

V poslednom kroku môžete prepojiť svoj Facebook / Twitter so svojím účtom MailChimp a zdieľať svoje odbery noviniek.

Snímka obrazovky zobrazujúca voliteľný krok 5 z 5 pri konfigurácii nového účtu MailChimp - krok 5 - Pripojenie stránok Facebook a Twitter

Objaví sa aj obrazovka prihlásenia na odber bulletinu, na ktorej sa môžete prihlásiť na odber vysoko odporúčaných bulletinov MailChimp.

Snímka obrazovky zobrazujúca voliteľný krok prihlásenia na odber tipov MailChimp

Ako vytvoriť bezplatný zoznam adries s

Teraz, keď sme sa zaregistrovali a nakonfigurovali náš základný účet v službe MailChimp, je načase začať s tvorbou bulletinu..

 • Najprv musíme vytvoriť zoznam. Zoznamy sú miestom, kde si ukladáte svoje kontakty (nazývame ich predplatiteľmi). Zoznam môžete tiež rozdeliť na prekrývajúce sa podzoznamy alebo skupiny a pre každú z nich môžete nastaviť rôzne kampane.
 • Kampane sú samotné e-maily. Navrhujete e-maily pre kampaň, ktoré sa majú odoslať na váš zoznam.

Ako vytvoriť zoznam e-mailov v MailChimp

Snímka obrazovky zobrazujúca, ako vytvoriť nový zoznam v aplikácii MailChimp. Krok 1 - Vyhľadajte možnosť

Po nakonfigurovaní nového účtu budete presmerovaný na informačný panel MailChimp. Kliknite na Vytvorte zoznam pokračovať.

Snímka obrazovky zobrazujúca, ako vytvoriť nový zoznam v aplikácii MailChimp. Krok 2 - Vyberte

Toto je tvoj zoznamy stránka – vyberte Vytvoriť zoznam začať. Snímka obrazovky je dosť dlhá a obsahuje ukážku takmer všetkých možností dostupných pri vytváraní nového zoznamu. Sú dosť samozrejmí, ale je potrebné podeliť sa o pár bodov:

 • Meno odosielateľa a tón kópie upozornenia na odber e-mailu zohrávajú dôležitú úlohu v imidži vašej značky. Podľa toho naplánujte kópiu. Vždy je lepšie mať zábavný / príležitostný tón (podobne ako pri vlastnej značke MailChimp), pretože to ľuďom pomáha vzťahovať sa na vašu značku.
 • V počiatočných dňoch nastavenia kampane je lepšie dostávať všetky upozornenia na odber.

Snímka obrazovky zobrazujúca, ako vytvoriť nový zoznam v aplikácii MailChimp. Krok 3 - konfigurácia podrobností zoznamu

hit Uložiť vytvorte zoznam adries. To je všetko – blahoželám k vytvoreniu nového zoznamu adries!

snímka obrazovky zobrazujúca správu o úspechu po úspešnom vytvorení

Zaznamenajte si túto snímku obrazovky (2), pri konfigurácii programu MailChimp v programe WordPress ho znova preskúmame..

Ako vytvoriť kampaň s bulletinmi v službe MailChimp

Teraz, keď ste vytvorili zoznam, je čas vytvoriť prvú kampaň. Ak chcete začať, kliknite na ikonu kampane z hornej ponuky. Ako vidíte, ešte nebola vytvorená žiadna kampaň. Kliknite na Vytvoriť kampaň.

snímka obrazovky, ktorá ukazuje, ako vytvoriť novú kampaň s bulletinmi v službe MailChimp. krok 1. nájdenie možnosti.

Pre typ kampane použijeme a Pravidelná kampaň pre náš tutoriál.

snímka obrazovky, ktorá ukazuje, ako vytvoriť novú kampaň s bulletinmi v službe MailChimp. krok 2. výber typu kampane.

V ďalšej časti vás program MailChimp požiada, aby ste vybrali publikum kampane. Na začiatku budete chcieť iba poslať e-mail do testovacej skupiny, takže vyberte poslednú možnosť – Ak chcete vytvoriť segment, prilepte e-maily – a napíšte niekoľko testovacích (pracovných) e-mailových adries. cvaknutie Ďalšie prejdete na ďalší krok.

snímka obrazovky, ktorá ukazuje, ako vytvoriť novú kampaň s bulletinmi v službe MailChimp. krok 3. výberom celého e-mailového zoznamu alebo jeho časti

pod Informácie o kampani starostlivo naplánujte predmet e-mailu a meno odosielateľa. Táto téma hrá hlavnú úlohu v identite značky a ovplyvňuje mieru otvorenia vášho spravodajcu. Môžete tiež použiť zlúčené značky na prispôsobenie e-mailu.

snímka obrazovky, ktorá ukazuje, ako vytvoriť novú kampaň s bulletinmi v službe MailChimp. krok 4. konfigurácia informácií o kampani.

Napríklad | FNAME | zlúčená značka je zástupný symbol, ktorý je nahradený skutočným menom príjemcu. Ak nie je nastavené, vráti sa k predvolenému názvu.

 • Predpokladajme, že predmet je: hej * | Fname | *, pozrite sa na tieto položky predaja na konci sezóny!
 • Bude sa čítať skutočný e-mail hej Sourav! Pozrite sa na tieto položky predaja na konci sezóny!
 • Ak krstné meno nie je k dispozícii pre konkrétny e-mail, bude čítať: hej kámoš! Pozrite sa na tieto položky predaja na konci sezóny!

Prispôsobenie informačných bulletinov významne ovplyvňuje otvorenú mieru.

Nasledujúce kroky sú celkom jednoduché: Jednoducho si vyberiete šablónu z rôznych kategorizovaných kolekcií.

snímka obrazovky, ktorá ukazuje, ako vytvoriť novú kampaň s bulletinmi v službe MailChimp. krok 5. výber typu kampane.

E-mail si potom môžete prispôsobiť pomocou úžasného nástroja na návrh bulletinu drag-and-drop spoločnosti MailChimp. Všetky návrhy sú 100% citlivé, takže sa nemusíte starať o to, ako bude vaša e-mailová adresa vyzerať na mobilnom zariadení. Živý náhľad návrhov môžete získať aj živým výberom Náhľad a test možnosť v hornom menu.

snímka obrazovky, ktorá ukazuje, ako vytvoriť novú kampaň s bulletinmi v službe MailChimp. krok 6. navrhnutie e-mailu.

Po dokončení vyberte Ďalej a prejdite na potvrdzovaciu obrazovku. V tejto fáze skontrolujte, či sú všetky položky nastavené na zelenú značku. Pred odoslaním bulletinu venujte pozornosť žltým varovaniam a vyriešte ich.

snímka obrazovky, ktorá ukazuje, ako vytvoriť novú kampaň s bulletinmi v službe MailChimp. krok 7. kontrola nastavení kampane pred odoslaním.

Akonáhle ste si istí, dvakrát stlačte Poslať teraz spustiť kampaň.

snímka obrazovky, ktorá ukazuje, ako vytvoriť novú kampaň s bulletinmi v službe MailChimp. krok 8. odoslanie kampane.

Voila! Vaša kampaň bola úspešne odoslaná.

snímka obrazovky, ktorá ukazuje, ako vytvoriť novú kampaň s bulletinmi v službe MailChimp. krok 9. kampaň odoslala oznámenie.

Ako nastaviť MailChimp vo WordPress

Zatiaľ sme sa zaoberali tým, ako:

 • vytvoriť a nakonfigurovať nový účet MailChimp od začiatku
 • vytvorte nový zoznam e-mailov
 • navrhnite a odošlite kampaň s informáciami.

Teraz sa pozrime, ako do programu WordPress pridať predplatné na odber alebo registráciu. Existujú dva základné spôsoby, ako to urobiť.

 • Metóda 1: Prvý spôsob je veľmi jednoduchý – stačí len skopírovať časť kódu z MailChimp a vložiť ho do miniaplikácie HTML / text WordPress. Miniaplikáciu môžete umiestniť kdekoľvek, ale väčšina ľudí ju umiestni na bočný panel, čo je miesto, kde sa na bočnom paneli nachádza klasické pole na odber bulletinu..
 • Metóda 2: Druhá metóda zahŕňa použitie úžasného doplnku s názvom MailChimp pre WordPress, ktorý má veľa skvelých funkcií, ako je integrácia krátkeho kódu, integrácia komentárov a registračných formulárov, a oveľa viac.

Metóda 1: Nastavenie programu MailChimp pomocou miniaplikácie bočného panela WordPress

Prihláste sa do svojho účtu MailChimp a prejdite na stránku zoznamy kartu a vyberte Vložené formuláre.

snímka obrazovky, ako vytvoriť prihlasovací formulár pre zoznam e-mailov v aplikácii MailChimp - krok 1 - výber správnej možnosti

Na nasledujúcom obrázku sú uvedené všetky možnosti vo forme, ktorú je možné vložiť, a môžete ju navrhnúť tak, aby vyhovovala farbám vašej značky. Keď budete s ukážkou spokojní, skopírujte kód z textového poľa nižšie.

snímka obrazovky, ktorá ukazuje, ako vytvoriť prihlasovací formulár pre zoznam e-mailov v MailChimp - krok 2 - navrhnutie jednoduchého formulára pomocou klasického nástroja na tvorbu formulárov

Spustite informačný panel WordPress a prejdite na vzhľad > Miniaplikácie.

snímka obrazovky zobrazujúca obrazovku miniaplikácií WordPress

Drag and drop Textová miniaplikácia do oblasti widgetov (najbežnejšou je bočný panel) a vložte tam kód. hit Uložiť a otvorte svoje stránky WordPress.

snímka obrazovky zobrazujúca konfiguráciu miniaplikácie na pridanie prihlasovacieho formulára MailChimp

V ponuke bočného panela by sa malo zobraziť políčko Subscription MailChimp, ako je to znázornené na obrázku nižšie:

snímka obrazovky zobrazujúca formulár aktívnej registrácie vytvorený z miniaplikácie WordPress

Metóda 2: Konfigurácia programu MailChimp pre doplnok WordPress

banner doplnku MailChimp pre WordPress

Aj keď má služba MailChimp k dispozícii veľa integrácií špecifických pre WordPress, tento doplnok je zďaleka jeden z najlepších na trhu – využijeme krátku príručku na vyskúšanie rôznych vynikajúcich funkcií. Inštalácia doplnku je hračka: Zamierte na Prístrojová doska WP > plugins > Pridať nové a ste nastavený.

snímka obrazovky, ktorá ukazuje, ako nainštalovať doplnok MailChimp pre doplnok WordPress - 1. krok, v ktorom vyhľadáte doplnok v programe WordPress

Kliknite na Aktivujte doplnok dostať loptu do pohybu.

snímka obrazovky zobrazujúca aktiváciu doplnku.

Po aktivácii doplnku sa objaví správa s výzvou na pridanie kľúča rozhrania MailChimp API. Tento krok poskytuje doplnku prístup k vášmu účtu MailChimp – všetky vaše zoznamy, kampane a ďalšie nastavenia sa importujú bez akejkoľvek konfigurácie.

screenshot zobrazujúci doplnok bol úspešne aktivovaný

Ak chcete získať kľúč rozhrania API, kliknite na odkaz. (Predtým, ako budete pokračovať, otvorte novú kartu a uistite sa, že ste sa prihlásili do svojho účtu MailChimp.)

snímka obrazovky zobrazujúca nastavenia doplnku

Budete presmerovaní na svoj účet MailChimp. vybrať Vytvorte kľúč.

snímka obrazovky generovania stránky API rozhrania MailChimp

Skopírujte a vložte kľúč API na stránku nastavení doplnku a stlačte kláves Uložiť zmeny.

snímka obrazovky prilepenia kľúča API do doplnku MailChimp pre WordPress

Mali by ste dostať zelený signál, ako je to znázornené nižšie. Všimnite si, ako sa všetky vaše existujúce zoznamy importujú do doplnku.

snímka obrazovky znázorňujúca úspešné spojenie doplnku s poštou

Ako vytvoriť nový registračný formulár

Doplnok MailChimp pre WordPress vám umožňuje vytvoriť nový prihlasovací formulár, ktorý bude umiestnený kdekoľvek na vašom webe. Ak chcete vytvoriť nový prihlasovací formulár, prejdite na Informačný panel WordPress > MailChimp pre WordPress > Registračné formuláre.

snímka obrazovky, ktorá ukazuje, ako vytvoriť formulár na prihlásenie na odber bulletinu pomocou doplnku MailChimp for WordPress. Krok 1. zadajte názov formulára.

Zadajte názov formulára a vyberte zoznam, ktorého bude súčasťou. V našom tutoriále sme vybrali Denný bulletin bez krabičiek zoznam, čo znamená, že do tohto zoznamu sa pridá každý, kto sa prihlásil na odber pomocou tohto formulára.

snímka obrazovky, ktorá ukazuje, ako vytvoriť formulár na registráciu bulletinu pomocou doplnku MailChimp for WordPress. Krok 2. nakonfigurujte prihlasovací formulár a skopírujte skrátený kód.

Na ďalšej stránke môžete formulár navrhnúť podľa svojich požiadaviek. jedinečný krátky kód tohto konkrétneho registračného formulára je tiež k dispozícii. Keď použijeme tento krátky kód v príspevku WordPress alebo na stránke, na jeho mieste sa zobrazí informačný bulletin – pozrite sa na príklad uvedený nižšie:

snímka obrazovky, ktorá ukazuje, ako vytvoriť formulár na prihlásenie na odber bulletinu pomocou doplnku MailChimp for WordPress. Krok 3. použite skratku v príspevku.

Rovnaký príspevok pri sledovaní naživo:

snímka obrazovky formulára na prihlásenie na odber bulletinu vytvoreného pomocou skráteného kódu pomocou doplnku MailChimp pre WordPress.

Pridanie možnosti predplatného do formulára pre komentáre a registrácie v MailChimp pre WordPress

MailChimp pre WordPress vám tiež umožňuje pridať možnosť prihlásenia na odber bulletinu komentár a Registračný formulár cez integrácia.

snímka obrazovky so zoznamom integrácie, ktorá je súčasťou doplnku MailChimp pre WordPress

Ak chcete povoliť Integrácia vlastných formulárov, zamierte do Prístrojová doska WP > MailChimp pre WP > integrácia > Integrácia vlastného formulára. Jednoducho povoľte integráciu a je dobré ísť s predvolenými možnosťami.

snímka obrazovky, ktorá ukazuje, ako pridať možnosť registrácie bulletinu v sekcii komentárov v programe WordPress pomocou doplnku MailChimp

To by bol výsledok:

snímka obrazovky, ktorá zobrazuje možnosť registrácie bulletinu vo formulári komentára WordPress

Podobne môžeme povoliť nastavenia pre Integrácia registračného formulára:

snímka obrazovky, ktorá ukazuje, ako pridať možnosť registrácie na odber bulletinu v registračnom formulári v programe WordPress pomocou doplnku MailChimp

Výsledkom by bolo:

snímka obrazovky, ktorá zobrazuje možnosť registrácie bulletinu v registračnom formulári WordPress

stanovenie ceny

snímka obrazovky cenovej politiky MailChimp

Bezplatná úroveň služby MailChimp vám umožňuje posielať 12 000 e-mailov mesačne maximálne 2 000 predplatiteľom, čo je dosť štedrá kvóta, ak sa ma na to pýtate. Nemáte však povolené používať pridružené e-maily, ako sú produkty alebo služby, ktoré priamo nepredávate.

snímka obrazovky so zoznamom integrácií MailChimp pre wordpress

Záverečné myšlienky

Pokiaľ ide o e-mailový marketing, MailChimp je jedným z popredných hráčov. Vďaka skvelej infraštruktúre, množstvu ďalších produktov a intuitívnemu rozhraniu MailChimp uľahčuje každému začať s kampaňami za pár minút. V spojení s výkonom a jednoduchosťou WordPress je MailChimp meničom hier.

Ak ste ešte nezačali posielať svoj vlastný e-mailový spravodajca, dostaňte sa k nemu ešte dnes!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me