Musíte si prečítať Sprievodcu vyhľadaním a nákupom – Témy na tému ThemeForest!

WordPress ponuky

Hľadáte nájsť perfektnú tému WordPress? Potom máš šťastie. Ďalej sa podrobne pozriem na ThemeForest – jedno z najobľúbenejších miest na nákup tém WordPress – a podelím sa o niekoľko základných tipov, ktoré vám pomôžu skončiť s chlapom.

Pri vytváraní úspešnej webovej stránky je vybratá téma jednou z najdôležitejších častí hádanky. Koniec koncov, téma je v prvom rade zodpovedná nielen za štýl a dizajn webovej stránky, ale často aj za väčšinu jej funkcií.

Inými slovami, kúpa témy nie je rozhodnutím, ktoré by ste mali urobiť na ľahkú váhu. Namiesto toho budete chcieť zvážiť všetky svoje možnosti skôr, ako skočíte do – a pokiaľ ide o možnosti, ThemeForest je web, ktorý sa nedá poraziť..

Posaďte sa, uvoľnite sa a užívajte si, pretože vám poviem všetko, čo potrebujete vedieť o nákupe tém na tému ThemeForest.

Čo je ThemeForest?

Téma ThemeForest, ktorá bola uvedená na trh v roku 2008, je najobľúbenejším trhoviskom s témami WordPress na svete a spája vývojárov tém WordPress s hladovými kupcami. ThemeForest je súčasťou skupiny siedmich nehnuteľností Envato Market (zjednotená v roku 2014), ktorá zahŕňa aj dnes veľmi dobre známy trh s doplnkami WordPress, CodeCanyon.

Domovská stránka ThemeForest

Vďaka svojej popularite je ThemeForest jedným z najlepších spôsobov, ako môžu vývojári WordPress zarobiť si na živobytie – jednoducho vyvinúť tému, nahrať ho do ThemeForestu a po overení kontrolou kvality začať predávať obrovské množstvo kvalifikovaných kupujúcich. V závislosti od toho, či predávajú výlučne prostredníctvom spoločnosti ThemeForest a aký je ich objem predaja, vývojári tém zarobia niekde medzi 45% a 87,5% z ich predaja.

Hoci finančné podrobnosti spoločnosti Envato neboli zverejnené, dostupné štatistiky sú úplne ohromujúce. V roku 2014 sa ukázalo, že spoločnosť Envato zaplatila svojim predajcom chladnú štvrtinu miliardy dolárov, pričom 48 z nich predalo každý z predaja viac ako milión dolárov. A v roku 2017 spoločnosť Envato vytiahla neuveriteľných 29,4 milióna dolárov.

Z pohľadu kupujúceho témy – hlavného zamerania tohto príspevku – ste na výber. ThemeForest uvádza pôsobivé 12 000 a viac tém WordPress, zvyčajne za cenu okolo 60 dolárov, hoci Envato sa presťahovalo, aby autori mohli v roku 2016 nastaviť svoje vlastné ceny..

Začíname: Hľadanie témy

S toľkými témami, z ktorých si môžete vybrať, je zúženie vášho výberu náročné – viem z osobnej skúsenosti, že je príliš ľahké stráviť niekoľko hodín (dokonca aj dni!) Slepo hľadiac na stovky rôznych tém..

Program ThemeForest je však vybavený množstvom funkcií, ktoré vám pomôžu nájsť perfektnú tému.

Na začiatok podporuje ThemeForest užitočnú funkciu vyhľadávania, ktorá vám umožní nájsť témy na základe vašich preferovaných kľúčových slov. Témy sú tiež rozdelené do 14 najvyšších kategórií (firemné témy, blogovacie témy, témy elektronického obchodu atď.), Ktoré by vám mali pomôcť nájsť niečo vhodné..

Po vykonaní počiatočného vyhľadávania (alebo výberu kategórie) vráti ThemeForest dlhý zoznam relevantných tém. Aby ste mohli ďalej zúžiť vyhľadávanie, budete ich môcť zoradiť podľa piatich kritérií uvedených nad výsledkami vyhľadávania:

 • Najlepšie predávané
 • Najnovšie
 • Najlepšie hodnotené
 • Trending
 • cena

Možnosti filtra tém na ThemeForest

Na vylepšenie vášho zoznamu ešte viac ponúka ThemeForest taktiež užívateľsky prívetivý systém filtrovania, ktorý nájdete naľavo od hlavného zoznamu výsledkov tém. Zoznam môžete filtrovať na základe:

 • kategórie
 • Tagy
 • cena
 • odbyt
 • Celkové hodnotenie
 • Dátum bol pridaný
 • Verzia softvéru (užitočnejšia pre šablóny iné ako WordPress)
 • Kompatibilita (napr. Témy, ktoré sú kompatibilné s WooCommerce)

Po zoradení a filtrovaní zoznamu v závislosti od vašich požiadaviek by ste potom mali pracovať s oveľa zvládnuteľnejším počtom tém.

Ak na to všetko naozaj nemáte čas (alebo ak ste to už vyskúšali a z akéhokoľvek dôvodu sa nikam nedostali), môžete vždy prejsť na aktuálnu stránku najpredávanejších predajcov ThemeForestu alebo sa pozrieť na niektoré z portfóliá najlepších autorov nájdením najpredávanejších tém a kliknutím na mená autorov, ktoré sa zobrazujú na pravom bočnom paneli.

Pred nákupom: Ako si vybrať tému

Po výbere kritérií, ktoré chcete použiť na zúženie kandidátov, je čas na podrobnejšie preskúmanie. V tejto časti sa venujem niektorým konkrétnym veciam, na ktoré sa treba zamerať pri zvažovaní témy:

Preskúmajte ukážkovú stránku

Každá téma na ThemeForest obsahuje živý náhľad – užitočný nástroj, ktorý vám umožňuje vidieť tému v akcii na predkonfigurovanej webovej stránke, ktorá by mala demonštrovať jej hlavné vlastnosti a funkcie..

Živý náhľad vám tiež poskytne možnosť vyskúšať si niektoré z nastavení prispôsobenia témy, napríklad zmenu farebnej schémy alebo vyskúšanie rôznych rozložení a pozadia. Tieto prispôsobenia sa oplatí podrobne otestovať, pretože vám poskytne lepšiu predstavu o tom, ako bude vyzerať motív, keď sa vybaví značkou..

Jedno upozornenie: Pokúste sa vyhodnotiť tému bez ovplyvnenia obrázkami. Väčšina ukážok motívov obsahuje mimoriadne špecifické obrázky vo vysokej kvalite. V mnohých prípadoch však ide o obrázky prémiových zásob, na ktoré nemáte práva na používanie (pokiaľ si ich nekúpite osobitne).

Vývojár témy často v opise určí, či téma skutočne prichádza s právami na používanie obrázkov.

Keď sa pozeráte na demonštračné stránky, mali by ste sa pokúsiť otvoriť ich na mobilnom zariadení alebo použiť na zobrazenie ukážky mobilnej verzie niečo podobné ako Nástroje pre vývojárov prehliadača Chrome. V súčasnosti sa v mobilných zariadeniach odohráva približne polovica všetkého internetového prenosu, takže chcete, aby aj na nich zvolená téma vyzerala skvele.

Aj keď takmer každá moderná téma WordPress reaguje, stále si budete chcieť prezrieť ukážku mobilného telefónu, aby ste sa uistili, že responzívny dizajn je implementovaný správne..

Zvážte Nitty-Gritty Podrobnosti na bočnom paneli

Bočný panel na stránke so samostatnými záznamami každej témy obsahuje niekoľko veľmi cenných informácií, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní:

 • Počet predajov – ak sa téma predáva po tisícoch, bude to pravdepodobne dobrá téma a vývojár bude mať prostriedky na jeho pokračovanie v aktualizácii a vylepšovaní.
 • Hodnotenie kupujúceho – dobré témy pritiahnu vysoké hodnotenia a naopak (venujte pozornosť aj počtu hodnotení).
 • Naposledy aktualizovaný – téma WordPress, ktorá sa už nejakú dobu neaktualizovala, je náchylnejšia na bezpečnostné chyby a problémy s kompatibilitou. Ak od poslednej aktualizácie uplynulo šesť a viac mesiacov, nie je to dobré znamenie.
 • Komentáre – menej dôležitá ako predtým, ale v sekcii komentárov je dobré hľadať podrobnejšie myšlienky kupujúcich. Poskytne vám tiež prehľad o tom, ako citlivý je vývojár a ako sa všeobecne zaoberajú problémami.

Dôležité informácie na bočnom paneli ThemeForest

Prečítajte si popis

Vyplatí sa tiež prečítať si opis predaja na stránke produktu témy. Tu autor uvedie hlavné funkcie a podelí sa o akékoľvek bonusy – napríklad niektoré témy zahŕňajú niekoľko prémiových doplnkov v cene, niekedy v hodnote vyššej ako 100 dolárov..

Nájdete tu aj ďalšie súvisiace informácie, ako napríklad kompatibilitu s doplnkami WordPress a informácie o tom, či sú obrázky zahrnuté.

podpora

Je ľahké si myslieť: Hej, už viem, ako používať WordPress – nie je to také ťažké. Nepotrebujem pomoc, takže na čom skutočne záleží? Bohužiaľ, niekedy sa veci rozbijú alebo možno nie ste schopní nastaviť tému tak, ako ste dúfali. V takom prípade je vývojár témy zďaleka najkvalifikovanejším zdrojom pomoci.

V roku 2019 prichádzajú všetky témy so šesťmesačnou podporou od vývojára zahrnutou v kúpnej cene. Máte tiež možnosť predĺžiť túto podporu na 12 mesiacov za príplatok. Tento dodatočný poplatok závisí od katalógovej ceny témy – zvyčajne je to asi 30% z katalógovej ceny na rozšírenie podpory.

Zásady podpory vývojárov ThemeForest

V rámci tohto podporného obdobia sa autor zaväzuje odpovedať na všetky otázky týkajúce sa spôsobu fungovania témy, jej funkcií a nastavenia konkrétnych funkcií. Je však potrebné zdôrazniť, že podporné služby nie zahrnúť inštaláciu alebo akékoľvek personalizačné práce (to je, ako by malo byť, výlučne na tému-kupujúci vyriešiť).

Niektorí vývojári tém poskytujú podporu priamo v sekcii Komentáre Envato, zatiaľ čo iní používajú svoje vlastné webové stránky a systém fóra / lístkov. Niektorí robia oboje.

Najpredávanejšie témy WordPress

Ak si nie ste istí, ktorú tému chcete kúpiť, odporúčame vám pozrieť si zoznam najpredávanejších produktov.

To sú témy, ktoré už predali stovky tisíc kópií. To však neznamená, že sú nevyhnutne „najlepšími“ témami na ThemeForest – a to je všetko rozhodne nehovoriac o tom, že sú nevyhnutne najlepšími témami pre váš web / firmu. Majú však tendenciu sa o nich dosť zaujímať, napríklad kombinácia štýlových vzorov, množstvo funkčných funkcií (niečo, čo v niektorých ohľadoch môže skutočne proti nim pôsobiť, pretože čím viac funkcií má téma, tým viac je náchylný na komplikácie). a / alebo pomalé rýchlosti načítania) a vysoké užívateľské hodnotenie.

Dá sa s istotou povedať, že vývojári témy s veľkým počtom používateľov budú mať dostatok spätnej väzby, vynaložia značné úsilie na odstránenie akýchkoľvek uzlov a budú motivovaní pokračovať v rozvoji a zdokonaľovaní témy v nasledujúcich rokoch..

Dôležitou vecou, ​​ktorú si treba zapamätať k najpredávanejším témam na ThemeForest, je to, že sú takmer všetky viacúčelové. To znamená, že všetci majú veľa možností prispôsobenia, možnosti vytvorenia viacerých rozložení a rôzne vstavané funkcie, ktoré zvyčajne nebudete môcť nájsť v jednoduchších náprotivkoch (napríklad vstavané drag-and-drop) tvorcovia stránok, posuvníky a obrázkové galérie). Toto je často pravda až do tej miery, že sú dostatočne univerzálne na to, aby ich bolo možné použiť v takmer každom výklenku – čo ich často robí populárnymi v agentúrach pre webový dizajn a na nezávislých webstránkach pre klientov..

Tu je rýchly pohľad na niektoré z najpopulárnejších tém WordPress na tému ThemeForest – ktoré všetky ich vývojárov dobre započítali do výnosov viac ako 1 milión dolárov.

Avada (549 000-plus predaj)

Avada téma demo stránky

Cena: 60 dolárov | Živé ukážky Úplné podrobnosti

– podľa ThemeFusion.

Téma X (predaj 205 000-plus)

X webová stránka s témou

Cena: 59 dolárov | Živé ukážky Úplné podrobnosti

– autor: Themeco.

Enfold (194 000-plus predaj)

Doplňte ukážku webovej stránky témy

Cena: 60 dolárov | Živé ukážky Úplné podrobnosti

– autor Kriesi.

BeTheme (174 000-plus predaj)

Demo webová stránka BeTheme

Cena: 59 dolárov | Živé ukážky Úplné podrobnosti

– Muffin Group.

Jupiter (124 000-plus predaj)

Demo stránky Jupiter X

Cena: 59 dolárov | Živé ukážky Úplné podrobnosti

– autor: Artbees.

Nevýhody ThemeForest

Napriek objemu zákazníkov, ktorí nakupujú od ThemeForest, nie je to všeobecne populárne a existuje niekoľko nevýhod nákupu z tohto trhu..

Prvou (a najväčšou) nevýhodou je kvalita: ThemeForest historicky poskytla takmer každému vývojárovi WordPress platformu na predaj tém a nie všetky sú vytvorené rovnako..

Aj keď téma ThemeForest zaviedla usmernenia pre kód témy, bezpečnosť a ďalšie informácie, téma ThemeForest má stále trochu povesť pre nafúknuté a zle kódované témy. Pravdepodobnosť spustenia takejto témy môžete minimalizovať sledovaním tipov zhora, ako je napríklad kontrola hodnotení a dátum poslednej aktualizácie..

Ďalšou kritikou zameranou na tému ThemeForest je blokovanie tém – scenár, ktorý sa často vyskytuje s niektorými z viacúčelových viacúčelových tém, ktoré sme už spomenuli (a skutočne s mnohými viacúčelovými témami, ktoré NIE sú v programe ThemeForest)..

Keď si vyberiete viacúčelovú tému, máte takmer neobmedzenú mieru flexibility – pokiaľ ide o rozloženie, možnosti prispôsobenia a funkcie. Ak chcete využiť všetky tieto možnosti, téma zvyčajne závisí do značnej miery na zákazkových kódoch na mieru alebo na staviteľoch stránok vytvorených na mieru..

Problémy nastanú, keď si želáte zmeniť tému ďalej v riadku, pretože nová téma, ktorú vyberiete, nerozpozná skratky alebo obsah vytvárajúci stránku. Namiesto toho sa budú na stránke zobrazovať ako zbytočný kód (a nie ako to, čo bol určený na zobrazovanie skráteného kódu), a všetky tie krásne rozloženia, ktoré ste strávili hodiny tvorbou, sa zredukujú na kliknutia. Jejda!

Bohužiaľ, pokiaľ vývojár témy nezahrnul skratky alebo nástroj na tvorbu stránok ako samostatný doplnok, neexistuje žiadny spôsob, ako to obísť.

Poslednou a bohužiaľ bežnou vecou, ​​ktorá sa týka mnohých tém témy ThemeForest, je to, že niektorí noví vývojári odovzdajú tému, urobia veľa predaja a potom pokračujú – tj nebudú ich ďalej rozvíjať a aktualizovať (najmä ak uvedené témy nie sú Nepotvrdím to všetko populárne / lukratívne).

Ak téma bola vytvorená dobre, nemusí to byť problém, ale stojí za zváženie, či ju plánujete použiť na nadchádzajúce roky, pretože možno zistíte, že sa nakoniec stane nestabilnou alebo zastaranou. Neexistuje žiadna záruka proti tomu, ale ak urobíte malý prieskum o autorovi (pri pohľade na jeho históriu, súčasné portfólio, a tak ďalej), možno budete môcť obmedziť pravdepodobnosť, že sa to stane..

Ďalším dobrým ukazovateľom je počet predajov, ktoré téma priniesla – keďže populárne témy budú do určitej miery pravdepodobnejšie pokračovať.

Beyond ThemeForest: The Alternatives

Samozrejme, existuje veľa ďalších miest, kde si môžete kúpiť témy WordPress online, a takmer vždy sa oplatí zvážiť svoje možnosti skôr, ako sa zaviažu..

Existuje niekoľko ďalších veľkých trhovísk, ktoré majú širokú škálu tém – Template Monster, MOJO Themes a Creative Market sú tri z najznámejších príkladov (ďalšie informácie nájdete tu).

Okrem toho je tu tiež veľa dobre rešpektovaných obchodov s témami WordPress – niektoré z najznámejších sú Elegantné motívy, StudioPress, Themify a ThemeIsle. V prípade záujmu sme skutočne pripravili obrovský zoznam takmer všetkých rôznych možností kvality, ktoré tu existujú.

A ak pracujete na rozpočte, oficiálne archív tém WordPress je miestom, kde môžete získať vysoko kvalitnú a spoľahlivú zadarmo témy!

Záverečné myšlienky

Ak hľadáte novú tému WordPress, bolo by hlúpe vylúčiť ThemeForest. Môžete počuť nejaké problémy týkajúce sa kvality, ale ak sa budete držať vysoko hodnotených, dobre zavedených tém, nemôžete sa pokaziť – tieto témy sa predávajú dobre z nejakého dôvodu, a zvyčajne je to preto, že sú na kvalitnom konci spektra.

Hlavným predajným miestom spoločnosti ThemeForest je samozrejme výber. A s viac ako 12 000 témami WordPress je tu pre každého niečo!

Používate – alebo ste už predtým používali – ThemeForest? myšlienky?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me