Písmo Awesome Recenzie – Čo je to? Je to dobré? A ako ju používať s WordPress?

WordPress ponuky

Ak hľadáte recenziu písma Awesome v jednej vete, je to toto: „Je to pekné … a funkčné … a druh skvelej jednoduchosti.“ Toto v podstate zhŕňa moje prvé skúsenosti s týmto pomerne úžasným súborom nástrojov..

Táto skúsenosť však bola pred chvíľou. Na nejaký čas som bol závislý. Použil som ho na veľa vecí a môj obsah sa stal popom, ale ako sa často stáva, začiatočné vzrušenie sa začalo strácať.

Ale poďme na to, zatiaľ, a namiesto toho začni túto kontrolu písma Awesome – v ktorej sa budeme zaoberať tým, čo je písmo Awesome, či už je alebo nie je dobré, a čo je najdôležitejšie, ako ho používať s WordPress – z začiatok.

Čo je úžasné písmo?

Písmo Úžasné hodnotenie

Stručne, Font Awesome je písmo s ikonou.

Myslite na bežné písmo, ale namiesto písmen získate ikony.

Toto je skutočne geniálna časť hry, ktorá mení hru.

Ikony boli kedysi hlavnou bolesťou pri vytváraní webovej stránky. Správnych by ste len zriedka našli – najmä ak potrebujete, aby viac ako pár ľudí bolo v rovnakom štýle. (Desať ikon s konzistentnými vzormi? Zabudnite na to!) A aj keď ste ich nejako našli, kvalita nebola rovnaká, ako keby ste chceli používať ikony v rôznych veľkostiach. Dlhý príbeh krátky, aby ste dostali správne ikony, musíte ich navrhnúť sami.

V priebehu času sa veci trochu zlepšili, pričom tu a tam vyrastali rôzne balíčky ikon (trhy, malé stránky). Ale stále to nebolo úplne dokonalé. Aj s týmito stránkami ste museli ísť von a hľadať ikony sami, namiesto toho, aby ste mali nejakú ľahko prístupnú knižnicu.

Tu prichádza do hry Font Awesome.

Akonáhle prepojíte svoje stránky s fontom Awesome, získate prístup ku každej ikone pomocou jednoduchej značky HTML. Ak chcete napríklad získať túto skvelú ikonu:

ikona automobilu

… všetko, čo musím urobiť, je použiť taký kód, ako je tento:

Písmo Awesome to vezme a skonvertuje na živú ikonu. Tieto ikony si tiež môžete skutočne prispôsobiť. Môžete zmeniť veľkosť, farby a odtiene – v podstate môžete urobiť všetko, čo sa dá dosiahnuť pomocou CSS. Pokiaľ viete, tieto ikony sa správajú rovnako ako akékoľvek iné písmo.

Font Awesome vám tiež ponúka niekoľko jedinečných vecí, napríklad možnosť animovať svoje ikony. Namiesto statickej verzie ako je táto:

ikona statická

… môžete získať niečo také:

ikona rotácie

A to je možné pomocou akejkoľvek ikony Awesome Font Awesome.

Otázka preto znie:

Je to dobré??

Podľa môjho názoru sú hlavnými silnými stránkami Font Awesome:

 • knižnica je skutočne veľká a v súčasnosti sa môže pochváliť viac ako 630 ikonami
 • Po integrácii stránok do hlavnej knižnice je ľahký prístup ku každej ikone
 • sú to všetky vektory, takže so spôsobom zobrazovania ikon môžete robiť, čo chcete
 • je ľahké pridať ikonu kdekoľvek.

Úprimne povedané, Font Awesome robí to, čo sa naozaj darí, výnimočne dobre.

Na doplnenie toho všetkého nie je veľa krivky učenia. Po nainštalovaní doplnku Font Awesome na svoje stránky stačí:

 • prehľadajte dostupné ikony a získajte pekný prehľad o tom, čo je tam
 • pozrite sa na príklady (považujte ich za rýchly návod).

Vizuálna kvalita samotných ikon je tiež veľmi vysoká. Bežným problémom mnohých balíkov ikon dostupných na webe je to, že vyzerajú dobre iba v konkrétnych veľkostiach, napríklad z dôvodu príliš veľa alebo príliš malého množstva detailov, nejasných tvarov atď. Ikony Font Awesome však nie sú vôbec také. Zdá sa, že boli navrhnuté tak, aby fungovali kdekoľvek a vyzerali skvele bez ohľadu na veľkosť, ktorú chcete použiť. Navyše si pamätajte, že sú to všetky vektory, takže zmena mierky nie je ani technickým problémom.

Najdôležitejšie je, že ikony Font Awesome dosahujú tri hlavné ciele:

 • Vzory sú konzistentné od ikony po ikonu, takže všetko do seba zapadá.
 • Vzory sú veľmi minimálne, čo pomáha ikonám vyhovovať rôznym účelom (vyzerajú obzvlášť dobre pre navigačné prvky).
 • Množstvo sa stáva kvalitou – bez ohľadu na to, koľko ikon potrebujete, Font Awesome bude schopný poskytnúť.

Dobre, prejdeme k časti preskúmania s návodom:

Ako používať písmo Awesome s WordPress?

Toto všetko chválime, pozrime sa, ako môžeme používať písmo Awesome v programe WordPress.

A … je tu problém.

Alebo skôr, je tu problém, ak ste sa nikdy nedostali do sekcie „vzhľad / editor“ wp-admin.

Mám na mysli toto:

Ak chcete nainštalovať Font Awesome na svoju stránku WordPress, máte dve možnosti:

 • Manuálna inštalácia
 • Prostredníctvom doplnkov

A tu je kicker: Font Awesome je jeden z mála prípadov, keď je práca manuálne lepšia ako používanie doplnkov.

Poďme sa trochu vzdialiť od našej hlavnej recenzie a ukážeme vám:

Ak hľadáte doplnok Font Awesome, pravdepodobne narazíte na tieto dva:

 • Better Font Awesome – zobrazte ikony funkcie Awesome Font kdekoľvek v obsahu blogu.
 • Menu Font Awesome 4 – zobrazenie ikon Awesome Font v ponukách.

Aj keď obaja technicky vykonávajú svoju prácu, existujú problémy.

Počnúc lepšou funkciou Font Awesome, ako ste si predstavovali, je funkčnosť jednoduchá – jednoducho nainštalujte a aktivujte doplnok (nemusíte ísť na samotný font Awesome alebo čokoľvek). Potrebujete iba doplnok.

Po inštalácii sa toto pole zobrazí na obrazovke úpravy príspevkov:

vložte ikonu pomocou doplnku

Kliknutím na ňu si môžete vybrať ikonu Awesome Font a zahrnúť ju ako skrátený kód. chladný.

Funguje to väčšinou podľa hodnotenia. Ale nie vždy. Napríklad pre mňa to úplne znehodnotilo môj CSS – rovnako ako v prípade, celý štýl motívu prestal fungovať (a je to predvolená téma dvadsiatich pätnástich, o ktorej tu hovoríme, takže nič fantastické).

Teraz nehovorím, že doplnok spôsobí tieto problémy aj vám, ale pravdepodobne sa v priebehu času stretnete s rôznymi problémami, najmä keď sa uvoľnia nové verzie Font Awesome alebo WordPress. To nemusí stáť za to. Predstavte si, že jedného dňa aktualizujete svoje stránky a váš CSS zmizne. Ako dlho bude trvať, kým sa problém vráti do konkrétneho doplnku? Koľko návštevníkov medzitým uvidí rozobrané stránky?

Teraz o ďalšom doplnku Font Awesome 4 Menus. Funguje to a zdá sa, že funguje primerane dobre. Jediné, čo musíte urobiť, je nainštalovať ho a potom môžete do svojich položiek ponuky pridať vlastné triedy, napríklad:

pridať ikonu triedy

Triedy sú rovnaké ako v oficiálnej dokumentácii Font Awesome. Doplnok sa stará o farbu ikony tak, aby zodpovedala ponuke, medzerám a všetkému.

ikony ponuky

Je to veľmi dobré, ak potrebujete písmo Awesome pre svoje ponuky, ale bohužiaľ to nefunguje, ak chcete zobrazovať ikony v obsahu. Objekt A):

chýba ikona

Podľa môjho úprimného názoru bude lepšie integrovať program Font Awesome s webom WordPress ručne, bez akýchkoľvek doplnkov. Z dlhodobého hľadiska je menej problémov a zdá sa, že integrácia je oveľa stabilnejšia.

Ako integrovať písmo Awesome s WordPress

V podstate, ako je uvedené tu, to môžete urobiť dvoma rôznymi spôsobmi:

 • Získajte priamy kód na vloženie priamo z programu Font Awesome.
 • Stiahnite si balík a potom ho nahrajte na server pomocou FTP.

Spočiatku som bol v pokušení stiahnuť ho a nechať ho hostiť sám, ale potom som si uvedomil, že to bude znamenať iba ďalšiu prácu. Je pravda, že získanie samotného balíka a jeho odovzdanie prostredníctvom FTP nie je toľko práce (#lazy), ale potom sa musíte tiež starať o jeho aktualizáciu.

Na druhej strane, keď sa zaoberáte vložením, všetko sa o vás postará. A ak odložíte všetky údržbárske práce, dostanete balík aj z CDN, čo je tiež lepšie z hľadiska výkonu.

Časť s návodom je veľmi jednoduchá. Stačí zadať e-mail a doručiť vám kód na vloženie:

začnite s aplikáciou Font Awesome

Font Awesome vám pošle uvítací e-mail s vloženým kódom a možnosť zaregistrovať tento kód, čo vám poskytne ďalšie výhody. (Poznámka: Toto nie je povinné, nemusíte sa registrovať, aby ste získali hlavnú funkčnosť písma Awesome.)

Akonáhle budete mať svoj kód, jednoducho choďte do sekcie ‘vzhľad / editor‘ vášho wp-admin (pred vykonaním akýchkoľvek zmien si vždy urobte zálohu celého vášho webu a všetkých jednotlivých súborov) a tento kód pridajte do sekcie témy. Zvyčajne sa nachádza v súbore header.php:

hlavová časť

Poznámka: Nezabudnite, že ak svoj motív niekedy aktualizujete, táto integrácia písma Awesome zmizne a budete ho musieť opakovať. Pri použití detskej témy (ako sa uvádza v predchádzajúcom článku) však takýto problém neexistuje.

Hneď po vložení kódu na vloženie ste na svojich stránkach povolili funkciu Font Awesome. Úloha hotová – teraz môžete začať používať všetky ikony podľa vlastného výberu!

Voliteľné: Registrácia účtu Awesome Font

Ako som už spomenul, pri získavaní kódu na vloženie máte tiež možnosť zaregistrovať svoj účet v službe Font Awesome. To sa nevyžaduje, ale v skutočnosti vám odporúčam, aby ste to urobili. Účet je bezplatný a na oplátku dostanete pár vecí:

 • Schopnosť nakonfigurovať vloženie.

Prispôsobenie vloženého písma

 • Niektoré pekné štatistiky ikon, ktoré používate.

Stojí to za to ísť Premium?

Na začiatku som nevedel, že Font Awesome tiež ponúka prémiovú verziu svojho produktu s názvom Fort Awesome..

Kľúčové veci o tom vedieť:

 • Má tisíce ďalších ikon. S Fort Awesome získate veľa ďalších ikon rozdelených do jednotlivých sád (tematických, rôznych štýlov dizajnu atď.). To vám umožní uspokojiť všetky potreby vašich stránok pomocou jedného nástroja – najmä ak potrebujete veľmi špecifickú množinu vecí, ktorú môžete prostredníctvom ikon reprezentovať.
 • Môžete nahrávať a používať vlastné ikony. Je to v pohode, pretože vám umožňuje nahrávať veci, ako sú vaše logo, ikony produktov alebo čokoľvek iné, čo dáva zmysel, a pridať ich do svojej knižnice Font Awesome. Sila je v tom, že potom budete môcť používať tieto ikony rovnako ako všetky ostatné ikony funkcie Font Awesome – všetky vaše ikony fungujú konzistentne bez ohľadu na zdroj..
 • Získate vlastné nastavenia. Môžete nastaviť domény, v ktorých sa dajú použiť vaše súpravy ikon atď.
 • Do súprav môžete zahrnúť písmo. Môžete si vybrať z niekoľkých najlepších písiem zadarmo alebo nahrať svoje vlastné. Vďaka tomu budú vaše typografické diela pre web všetky na jednom mieste.
 • Toto všetko získate pomocou optimalizovaného CDN poskytovaného prostredníctvom MaxCDN.

Základom prémiovej ponuky spoločnosti Font Awesome je nakoniec jednoduchosť použitia, vylepšenia výkonu a celková ľahká správa všetkých vašich ikon a písiem..

Plány začínajú na 49 dolárov ročne (bezplatná skúšobná verzia). Čo je vnútri:

Plány Fort Awesome

Ako už bolo uvedené, táto prémiová ponuka je pravdepodobne niečo, z čoho budú mať úžitok iba väčšie webové stránky, obchody elektronického obchodu alebo tematické webové stránky. Na konci dňa budete pravdepodobne potrebovať iba niekoľko ikon na svojom webe a nebudete ich veľmi často aktualizovať – ​​aspoň ak hovoríme o štandardných blogoch WordPress..

Na druhej strane, páči sa obchodom s elektronickým obchodom, by mohli vytvárať vlastné ikony pre jednotlivé produkty, alebo použiť rôzne sady ikon, aby boli ich stránky pre kupujúcich atraktívnejšie. Ale stále ide o objem. Malé katalógy produktov dokážu veľmi dobre pracovať s ikonami vytvorenými pre každý produkt ručne, bez použitia funkcie Font Awesome, takže z prémiových balíkov ešte stále nebudú mať veľa výhod..

Taktiež je potrebné zdôrazniť, že prémia typu Font Awesome nie je typom balíka „all inclusive“. K dispozícii sú ďalšie platené sady ikon (až do 50 dolárov za kus), takže sa môže stať, že budete stále dosahovať svoju peňaženku, aj keď dostanete prémiovú ponuku.

Všetko, čo príde, je, že Fort Awesome (prémiový bonus za písmo) nie je nevyhnutne najlepšou voľbou pre väčšinu blogov WordPress. Úprimne verím, že prechod na bezplatnú ponuku pravdepodobne uspokojí vaše potreby 99% času.

Pokiaľ ide o prémiu, je pravdepodobné, že je to dobrá investícia, iba ak prevádzkujete väčšiu stránku, ktorá sa spolieha na vizuálne znázornenie rôznych položiek, produktov alebo ponúk a veľmi často do knižnice pridáva nové prvky. V týchto scenároch budete mať úžitok aj z poskytovania CDN spoločnosti Font Awesome, čím sa proces rýchlejšie skomplikuje.

záver

Naozaj si myslím, že Font Awesome je skvelý produkt. Nikdy predtým nebolo také ľahké začleniť do svojich webových stránok pekné, pekne navrhnuté ikony. Ste doslova iba jeden označte mimo (takmer?) ideálnu ikonu pre všetko, čo chcete vizualizovať.

Písmo Awesome v skratke:

 • Písmo Awesome zadarmo: Áno, áno, áno.
 • Prémia pre písmo Awesome (Fort Awesome): Meh.
 • Rôzne doplnky doplnku WordPress pre písmo: Dobre, ale nie ohromujúce.

A nakoniec zdôrazňme, že Font Awesome je projekt s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý môžete použiť na takmer akýkoľvek účel vrátane komerčných – nemusíte platiť žiadne ďalšie poplatky ani nikoho nežiadať o povolenie..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me