Tvorcovia webových stránok WordPress vs DIY: Ktorý z nich by ste mali používať?

Vytvorenie webovej stránky je náročná práca, ale nemusí byť drahá. Za vývoj svojho vlastného kódu už nemusíte platiť desiatky tisíc dolárov a potom ich každý rok platíte tisíce ďalších za údržbu tohto webu. No, už nie.

Vaše možnosti

Ak chcete spustiť web lacno, máte dve široké možnosti – jednu vytvoriť s WordPressom alebo jednu s mnohými dostupnými tvorcami webových stránok typu drag and drop (Wix)..

Obe možnosti poskytujú výkonnú a flexibilnú štruktúru, na ktorej je možné zostaviť webovú stránku, ako aj systém na správu a publikovanie obsahu online.

WordPress sa dá používať zadarmo a dá sa nainštalovať na akýkoľvek server, ktorý podporuje PHP a MySQL, čo v súčasnosti robia takmer všetky komerčne dostupné servery. Tvorcovia webových stránok vás zvyčajne budú stáť mesačný poplatok, pokiaľ ich chcete používať.

Ale ktorý z nich by ste mali použiť? Ktorý je lepší? Pokúsime sa vám dať jednoznačnú odpoveď.

stavitelia v wpPotrebujete nový blog alebo web? Obrázok s láskavým dovolením FastWebHost

Face Off: WordPress vs Tvorcovia webových stránok

1 – Flexibilita

WordPress je výkonný, ale má učiacu sa krivku. Tvorcovia webových stránok sú omnoho menej výkonní, ale oveľa jednoduchšie sa používajú. Kompromis vyzerá takto:

Tvorca webových stránok v wp faceoff

2 – Jednoduché použitie

Kvalitní tvorcovia webových stránok majú vizuálne editory stránok, ktoré vám umožňujú presúvať prvky okolo vášho webu. WordPress nemá vizuálne rozhranie. Namiesto toho má editor WYSIWYG (to, čo vidíte, je to, čo získate).

S editormi drag and drop sa ľahšie pracuje, pretože vidíte, čo sa deje v reálnom čase. Editor WYSIWYG je ťažší, pretože musíte skontrolovať, ako vyzerá každá časť kódu, ktorú ste napísali pomocou tlačidla ukážky..

Teraz existujú určité spôsoby, ako získať aktívneho editora v programe WordPress. Niektoré kúsky softvéru môžu túto funkciu pridať, ale zistili sme, že nie je nikde tak intuitívne alebo ľahké použitie ako tvorcovia drag and drop, ktoré prichádzajú s tvorcami webových stránok pre domácich majstrov..

Screenshot bezplatnej verzie editora FastWebHostBezplatný webový tvorca FastWebHost – prichádza s každým hostingovým balíkom.

3 – Druhy webových stránok

WordPress dokáže napájať čokoľvek – od osobného blogu po plne rozvinutú webovú stránku univerzity až po internetový obchod. V dôsledku toho sa niekedy môže cítiť mätúce a abstraktné – pretože je navrhnutý tak, aby dokázal robiť veľa vecí.

Tvorcovia webových stránok sú vo všeobecnosti oveľa menej pružní. Sú určené na napájanie konvenčných webových stránok, ako sú malé podniky a reštaurácie. Väčšina z nich pridá nové šablóny každý deň, ale stále nie sú tak flexibilné, ako si vytvárajú svoje vlastné pomocou WordPress.

Pomocou nástroja na vytváranie drag and drop upravujete veci v rámci. V tomto rámci môžete prispôsobiť všetko, ale základné usporiadanie a tok webových stránok je zvyčajne rovnaký. Tvorcovia webových stránok sa pýšia tým, že majú „najlepšie“ rozloženia, ktoré nasledujú poctené tradície. Nebudete sa musieť starať o to, či je váš web splavný, ale za dizajn stránok nebudete tiež vyznamenaní..

Pozrite sa na Designer Gleb alebo Duplos, aby ste videli, čo máme na mysli.

gl vzorkaSnímka obrazovky dizajnéra Gleba.

WordPress je na druhej strane nekonečne flexibilný – za predpokladu, že viete, ako ho používať.

4 – doplnky a doplnky

Jednou zo silných stránok WordPress je jeho veľká komunita. Táto komunita vytvorila tisíce tém a doplnkov pre WordPress. Tieto rozširujú funkčnosť vašich webových stránok. Ak máte nápad na niečo, pravdepodobne nájdete doplnok, ktorý vám to umožní. Ale pretože tieto doplnky sú navrhnuté rôznymi ľuďmi, môžu vykonávať nekonzistentne. Doplnok môže potrebovať vylepšiť kód pre svoju tému alebo deaktivovať iný doplnok, aby fungoval správne.

Tvorcovia webových stránok nemajú takmer toľko doplnkov alebo tém ako WordPress. VUT v Brne, pretože všetky ich doplnky sú postavené v dome, väčšina z nich bude fungovať dobre, bez toho aby ste ich museli vyladiť. Nevýhodou je, samozrejme, nenájdete doplnky pre všetko. Niekedy sa možno budete musieť obísť bez.

Ďalšou veľkou výhodou, ktorú má WordPress, sú bezplatné doplnky. Väčšina doplnkov je zadarmo. Aj keď možno budete musieť zaplatiť, aby ste získali výkonnejšie doplnky alebo niektoré konkrétne funkcie, bezplatné doplnky sú všeobecne dosť dobré pre každého. Väčšina doplnkov na tvorbu webových stránok na druhej strane je spoplatnená alebo založená na predplatnom.

5 – Náklady

WordPress uľahčuje vytváranie webových stránok, ale stále to vyžaduje čas a zručnosti. Preto je najímanie vývojára drahé (aj keď menej, ako si myslíte). Dobrý vlastný web môže stáť 800 dolárov + (na spodnej hranici). Udržiavanie stránok môže ešte vyžadovať, aby vám pomohol vývojár na voľnej nohe, čo znamená ďalšie poplatky. Potom sú tu aj náklady na kúpu domény (zvyčajne 1,50 až 14 dolárov ročne) a hosting (12 dolárov ročne). Väčšina tvorcov webových stránok však začína na menej ako 20 dolárov mesačne. Môžete sa prihlásiť a zmeniť kópiu, odovzdať obrázky alebo pridať nové stránky behom niekoľkých sekúnd. Stále musíte platiť za svoju vlastnú doménu, ale hosting je zahrnutý.

S vývojárom však vaše náklady budú vopred. Tvorca webových stránok sa vás môže pokúsiť oklamať nízkymi úvodnými cenami alebo dokonca „bezplatným“ webom. Až ho však budete chcieť spustiť, budete musieť zaplatiť. Z tohto dôvodu je veľmi dôležité skontrolovať ceny skôr, ako s nimi vytvoríte webovú stránku.

Tu je rýchle porovnanie toho, čo stoja rôzni tvorcovia webových stránok:

Tvorca webových stránokCena (za mesiac)
Rýchly webhostingBezplatný hosting (od 1 $ mesačne)
 BoldGrid$ 4.19 / mo
 SiteBuilder$ 4,99 / mo
 Wix$ 9,25 / mo
 Doodlekit.com$ 10,00 / mo
 Weebly.com$ 12.00 / mo
 Squarespace$ 18,00 / mo

6- Hosting

Každý tvorca webových stránok má vlastný hosting. Nevyžaduje sa žiadna konfigurácia. Stačí si kúpiť doménové meno a pripojiť ho k nástroju na tvorbu webových stránok. Je dobré ísť.

WordPress je úplne iný. Ak chcete používať WordPress, musíte nájsť web hostiteľa, ktorý dokáže nainštalovať WordPress na MySQL as podporou PHP. Možno sa budete musieť naučiť používať ftp alebo nájsť iný spôsob nahrávania súborov WordPress na svojho hostiteľa.

Veľkou výhodou pre WordPress je, že ju môžete kedykoľvek presunúť na iného webhostingu, ktorý ponúka lepšiu ponuku alebo lepšie služby (alebo oboje). S tvorcom webových stránok ste na ich hosťovaní navždy.

Väčšina dobrých hostiteľov vám tiež ponúkne e-maily špecifické pre jednotlivé domény, ale väčšina tvorcov webových stránok tak neurobí.

7- Obmedzenia

Väčšina tvorcov webových stránok bude mať určité obmedzenia, napríklad maximálny objem prenosu (šírku pásma), a to aj so svojimi najdrahšími možnosťami. Niektorí môžu dokonca zobrazovať svoje reklamy na vašom webe s lacným plánom platenia.

S programom WordPress máte obmedzenú rýchlosť iba podľa hostiteľa, ktorého vyberiete. Mohli by ste dosiahnuť určité limity, ale vždy existuje niekde inovovanie, ktoré môžete využiť na návrat k plnému výkonu.

8- Popularita

Tvorcovia webových stránok pre domácich majstrov sú trochu nové. Za posledných pár rokov sa stali populárnymi, najmä s rastom Shopify – staviteľa stránok pre domácich majstrov špeciálne pre malé začínajúce podniky elektronického obchodu..

WordPress na druhej strane existuje už viac ako 14 rokov. Používa sa na viac ako 27,5% z 10 miliónov najdôležitejších webových stránok a takmer 60% všetkých webových stránok.

Použitie systémov na správu obsahu / tvorcov webových stránok (od 2. októbra 2017).

Popularita je dôležitá, pretože ovplyvňuje, ako ľahké sa niečo používa. Ak narazíte na problémy s WordPress, môžete spoločnosti Google ľahko získať odpoveď. S tvorcom webových stránok je najlepšou nádejou, že spoločnosť má slušného sprievodcu alebo pomocné stránky.

Zalomenie: WordPress alebo Tvorca webových stránok?

Sľúbili sme, že vám dáme definitívnu odpoveď, a my áno. Najprv však len zhrnieme, kedy má zmysel ich používať.

Kedy používať WordPress

WordPress má zmysel, ak:

  • Môže počkať aspoň pár dní, kým začne žiť
  • Potreba vytvoriť komplexnú, rozsiahlu webovú stránku
  • Strávili by ste čas a / alebo peniaze, aby ste si niečo vysoko prispôsobili
  • Chcete väčšiu kontrolu nad konečným vzhľadom a sadou funkcií vášho webu
  • Potrebujete niečo, čo nemá tvorca stránok šablónu
  • Potrebujete funkčnosť, ktorú nemôže poskytnúť tvorca webových stránok
  • Očakávajte veľa premávky
  • Chceš kontrolu nad hosťovaním
  • Potrebujete e-mailové adresy (z hostingu)

Čo si teda myslíme?

Vlastne sme veľkými fanúšikmi WordPress. Ak sa chystáte niečo urobiť, mali by ste to urobiť dobre a veríme, že investovanie času do WP sa oplatí.

Pravdepodobne máte obavy z nákladov. Nebuď. Vzhľadom na veľkosť komunity WordPress a jej popularitu sú vývojári v súčasnosti oveľa lacnejší ako kedykoľvek predtým. Ak sa pozriete okolo, nájdete veľa vývojárov na voľnej nohe. Odporúčame tiež, ak máte s nami hostingový balík.

Mohli by ste sa obávať aj údržby a podpory. Opäť to tak nie je. Mnoho hostiteľov (vrátane nás) ponúka spravované služby WordPress. Už sa nemusíte obávať aktualizácií, záloh ani zabezpečenia.

Nakoniec sa však nedovoľte, aby sa k vám dostalo ochrnutie rozhodnutí – niekedy stačí, aby ste si zašpinili ruky a niečo vyskúšali. Odporúčame vám vybrať najlepší webový hostiteľ, ktorý ponúka podporu WordPress a bezplatného tvorcu webových stránok. Ak tvorca webových stránok robí prácu za vás, potom vám chcem zablahoželať. Ak nie, potom máte hosting, ktorý môžete ľahko nainštalovať WordPress jedným kliknutím.

O autorovi: Rupi Azrot

Rupi S. Azrot je generálnym riaditeľom FastWebHost – dostupnej webhostingovej spoločnosti. Za posledných 17 rokov hostil FastWebHost viac ako 200 000 domén v 6 dátových centrách po celom svete. Rupi založil FastWebHost po ukončení magisterského štúdia na Kalifornskej štátnej univerzite. Ak plánujete nový webový projekt, rád vám pomôže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me