Kuidas luua WordPressis mitmekeelne veebisait

Looge 11 sammuga mitmekeelne WordPressi veebisait

kuidas WordPressis luua mitmekeelne veebisait

Tere! Või peaksime ütlema bonjour, hallo, hola, hej või ciao? Lõppude lõpuks, miks peaksite oma veebisaiti piirduma ainult ühe keelega?

Mitmekeelse saidi loomine on uute sihtrühmade laiendamise ja nende juurde jõudmise võti – ainuüksi USA-s räägib vähemalt iga viies inimene kodus mõnd muud kui inglise keelt. Kui arvestada sellega, on tõeline küsimus, miks see nii ei oleks’t soovite luua mitmekeelse veebisaidi?

Sellegipoolest on vastus üsna selge – mitmekeelse veebisaidi loomine on keeruline. Või võib see olla, eriti kui teie’kasutad WordPressi.

Tavaliselt on see arendaja töö, mis võib teie eelarvet ületada. Õnneks on seal pluginaid, mis võivad teie mitmekeelsed unistused teoks teha.

See juhend aitab teil luua omaenda mitmekeelse WordPressi veebisaidi, kasutades WPML-i (WordPress Multilingual) pistikprogrammi. See on palju lihtsam kui käsitsi teha, kuid on lihtsalt pea ees – soovitame neid toiminguid teha ainult juhul, kui soovite’olete üsna enesekindel WordPressi kasutaja.

Miks soovitame WPML-i pistikprogrammi??

Me kasutame ise WPML-i pistikprogrammi lehtede tõlkimiseks siin veebisaidi ehitaja eksperdil, nii et soovitame seda isiklikust kogemusest lähtudes. See’s on ka kõige arenenum ja ümaram tõlkeplugin!

Siin’Mida pidi meie Full Stack WordPressi arendaja Fernando Paredes WPML-i kohta ütlema:

“WPML on WordPressi mitmekeelsete saitide tööstusstandard – enamus pistikprogramme ja teemasid, millel on igasugune mitmekeelne pistikprogramm, on mõeldud ainult WPML-i jaoks. See pakub integratsioone mitme suurema WordPressi pluginaga, sealhulgas WooCommerce.

Pistikprogrammi kasutamise eeliseks on see, et see lihtsustab seadistamist ja koondab kõik ühte kohta, muutes selle haldamise hõlpsamaks.”

Lisateave

 • Kas alles alustad? Tutvuge meie juhendiga Kuidas luua WordPressi veebisaiti.
 • Kas vajate täiendavaid näpunäiteid? Meie 15 WordPressi näpunäidet algajatele võiks olla lugemist väärt.
 • Woops! WordPress pole teie jaoks? Ärge muretsege – vaadake meie Veebisaidi ehitaja võrdlustabel lihtsamaks alustamiseks.

1

Hankige domeen

Kui sa’olete oma WordPressi saidi juba üles ehitanud ja peate lihtsalt muutma oma olemasoleva veebisaidi mitmekeelseks, minge otse punkti 4 juurde – Kontrollige: kas teie saidi WPML on valmis?

Esimene asi, mida peate tegema, on endale domeeninime hankimine. See toimib teie saidina’ainulaadne aadress ja seda kasutavad inimesed teie leidmiseks – näiteks meie domeen on websitebuilderexpert.com.

Saate oma domeeni osta registripidajatelt, nagu GoDaddy, või valida hostiteenuse pakkuja, mis sisaldab seda tasuta. Mõlemad on head ja usaldusväärsed võimalused, nii et see on’on lihtsalt mille üle otsustada’s teile parim. Hostimisplaanid annavad teile tavaliselt ühe aasta jooksul tasuta domeeni, pärast mida saate’Ma pean maksma igal aastal.

mitmekeelse saidi seadistamise godaddy domeenidSaate hõlpsalt osta uut domeeni registripidajatelt, nagu GoDaddy, kus müügihinnad tähendavad, et maksate aastas vaid 0,99 dollarit!

Domeeni aastane hind võib varieeruda vahemikus 0,99 kuni 60 dollarit, sõltuvalt sellest, kas soovite, et see lõppeks millegi tavapärasega (näiteks .com) või mõne hinnaklassiga (näiteks .io).

Veenduge, et teie domeen on lühike, käre, ainulaadne ja meeldejääv. Nii saavad inimesed teie veebisaidi tuvastada, nii et soovite, et see kajastaks teie veebisaiti’sisu!

Sest sa’Te ei kasuta mitmekeelse veebisaidi loomiseks pistikprogrammi WPML’t ei ole vaja eraldi saitide jaoks luua palju erinevaid domeeninimesid. Jätke see vaev maha ja liikuge järgmisele sammule – ideaalse hostingu pakkuja otsing.

Enne järgmise sammu juurde liikumist veenduge kindlasti’ve:

 • Esitage ideid oma ideaalse domeeninime jaoks
 • Otsustatakse teie hostingu pakkuja või registripidaja registreerimise vahel
 • Kontrollitud teie domeen on saadaval
 • Turvasite oma domeeni, registreerides selle ametlikus registripidajas

2

Liituge hostingu pakkujaga

Hostimine on eduka saidi käitamiseks hädavajalik. Ilma selleta saate’t oma veebisaiti Internetis avaldada. Selle olulise teguri kõrval võib vale pakkuja või hostikava valimine põhjustada teie saidi laadimise vanuse või isegi krahhi.

Õnneks on meil hulgaliselt ressursse, mis aitavad teil valida oma veebisaidi jaoks parima hostingu pakkuja, alates arvustustest kuni võrdlustabeliteni, mida saate oma vabal ajal uurida. Kuid teie aja kokkuhoidmiseks siin’Meie peamine soovitus: Sinine vaim.

bluehost hosting mitmekeelne WordPress-saitBluehost on WordPressi veebisaitide parim hostiteenuse pakkuja ja seda soovitab WordPress ise.

Bluehost on WordPressi veebisaitide parim hostiteenuse pakkuja ja kaasas WordPressi enda ametlik soovitus. See triumfeeris meie uurimistöös, edestades konkurente nii jagatud kui ka hallatava WordPressi hostimise osas.

Saate oma WordPressi ühiskasutust hostima hakata koos Bluehostiga vaid 2,95 dollari eest kuus (tavaliselt 7,99 dollarit kuus, kui teie reklaamiperiood on läbi.) Sellega kaasneb automaatne WordPressi install ja automaatvärskendused, lisaks tasuta SSL-sertifikaat ja tasuta domeeni registreerimine üheks aastaks.

Mõistlikud hinnad, asjatundlik WordPressi tugi ja hulgaliselt kohandatud funktsioone – sealhulgas automaatsed värskendused ja ühe klõpsuga installimine – ühendavad kõik, et Bluehost oleks iga WordPressi kasutaja nutikaks valikuks.

Valige lihtsalt oma hinnaplaan, ühendage oma domeen (võite kasutada olemasolevat või tasuta uue registreerida) ja registreeruge oma hostimise alustamiseks.

Enne järgmise sammu juurde liikumist veenduge kindlasti’ve:

 • Uuris erinevaid veebimajutusteenuste pakkujaid, et leida oma saidile parim
 • Otsustasime, millist tüüpi hostimist vajate
 • Valis hostimisplaani
 • Registreeritud hostimiseks ja ühendanud oma domeeni

Lisateave

 • Loe meie Bluehost ülevaade et teada saada, miks see nii on’s on teie WordPressi saidi jaoks parim valik.
 • Ei müüda Bluehostis? Leidke täiuslik vaste meie arvustuses Parimad WordPressi hostid.
 • Võrdle meie parimate hostimisteenuste pakkujaid Veebimajutusteenuste võrdlustabel.

3

Seadistage oma WordPressi veebisait

Nüüd algab lõbu! Kas sina’nüüd ajaveebi, ettevõtte saidi, portfelli või isegi kõigi kolme kombinatsiooni ehitamiseks’on aeg oma ideed reaalsuseks muuta. Meie’Tutvustame kiiresti järgmisi peamisi samme, mis aitavad teil alustada.

Installige WordPress

Sa saad’t WordPressi saiti ilma WordPressita üles ehitama. Kui valisite hea kvaliteediga WordPressi host, näiteks Bluehost, peaksite saama kasutada ühe klõpsuga või automaatset installimist. See on kiireim, lihtsaim ja üldiselt parim viis WordPressi installimiseks.

Ühe klõpsuga installimisel teeb host teie jaoks kogu töö, seega peate vaid klõpsama, istuma, lõõgastuma ja nautima oma uue WordPress-saidi ehitamist stressivabalt. Kõlab hästi, eks?

Teine võimalus on WordPressi käsitsi installimine. See on vähem lõdvestav võimalus ja võib põhjustada palju rohkem peavalusid, pea peksmist ja abihüüdeid. Soovitame seda võimalust ainult siis, kui teie’uuesti tehniliselt kindel, kuigi veebis on palju algajatele sõbralikke juhendeid, mis aitavad teid protsessist läbi (meie’ve lingi allpool toodud eriti abistavaga!)

Ükskõik, kas teete pika või lühikese marsruudi, peaks lõpuks olema WordPress täielikult installitud ja kasutamiseks valmis.

Lisateave

 • Tutvuge meie käepärase juhendiga Kuidas installida WordPress koos Bluehostiga.
 • Kas installite WordPressi käsitsi? Siin’s ametlik WordPressi juhend Kuidas installida WordPress – edu!

Valige teema, mis’s Tõlge on valmis

WordPressi saidi teema valimine on ehituse üks nauditavamaid osi. Siin saate otsustada, kuidas teie sait peaks välja nägema. Kuid teie teema seda ei tee’t lihtsalt määrake oma sait’esteetika – see mõjutab ka teie saiti’s võimeid.

Tõlkevalmiduse teemade otsimine WordPressist

WPML-i pistikprogramm ühildub enamiku teemadega, kuid siiski’on siiski hea mõte leida teema, mis seda teeks’tõlge on valmis. Kuidas sa seda teed? Esiteks minge WordPressi teemakataloogi ja minge funktsioonifiltrile.

All ‘Funktsioonid’ liikuge loendi alla ja valige ruut valiku kõrval ‘Tõlge on valmis’. Võite valida ka mis tahes muud filtrid, mille järgi soovite otsida, ja seejärel klõpsake nuppu OK ‘Rakenda filtrid’.

WordPressi tõlkevalmis teemafilterSee’Tõlkevalmis teemasid on WordPressis lihtne leida, kasutades funktsiooni Filtreeri.

See tõmbab automaatselt kõik loetletud teemad tõlkevalmis olevateks teemadeks, mida saate seejärel oma lemmikuks leidmiseks sirvida!

Võite leida nii tasuta kui ka premium-teemasid, mis on tõlkimiseks valmis, nii et see’s otsustab, milline neist on teie isikliku projekti jaoks parem.

Peamine näpunäide! Kommertsteema valimisel olge ettevaatlik – mida rohkem funktsioone soovite oma teema sisseehitatud, seda suurem võimalus’Saan lõpuks aeglaselt laadiva saidi.

Kontrollige, kas teie teema on tõlkega valmis

Nüüd ütlevad mõned teemad’tõlge on valmis, kui nad tegelikult on’uuesti mitte. Me teame, nätske, eks? Nagu me ütlesime, töötab WPML enamiku teemadega, kuid kui soovite kontrollida, kas teie teema on tõlkevalmis, leiate siit’kuidas:

 1. Klõpsake teemal, mida soovite kontrollida. Kerige alla ja otsige linki, mis ütleb ‘Subversiooni hoidla’. (Don’Ärge muretsege, kui teil pole aimugi, mida see tähendab, võitsime’t katseta sind!) Sina’Nüüd näen linkide loendit – klõpsake allosas, kuna see on teema viimane versioon.
 2. Järgmisena sina’kuvatakse veel üks linkide loend – klõpsake sellel, mis ütleb “stiil.css” ja ignoreerige julgelt kõike muud sellel lehel. See link avab teema’s-kood (peate võib-olla selle alla laadima.) Kui te’te pole kunagi varem koodilehte näinud, võite end hästi tunda’olete just Maatriksisse sisenenud!
 3. Kuid mitte muretseda – kõik, mida peate nüüd tegema, on otsida “teksti domeen” et näha, kas teie teema on tegelikult tõlkega valmis. See’tavaliselt ülaosa lähedal ja hõlpsasti leitav, kuid kui saate’selle nägemiseks vajutage lehe otsimiseks lihtsalt klahve Ctrl ja F.Kui sõnad “teksti domeen” on teemas’s kood siis sina’re hea minna – see’tõlge valmis! Jätkake ja installige oma teema, et saaksite hakata oma saiti kokku panema.

Hea teada… Kui sa’uuesti kiirustades või lihtsalt ära’Kui teil pole veel alust kodeerimisega tegeleda, on veebisaidi koostaja kasutamine palju parem valik. See’Palju lihtsam on mitmekeelse veebisaidi ehitamine koos Wixi-tüüpi ehitajaga. Kui see kõlab teie allee alt, siis teie’uuesti õiges kohas! Võite lugeda meie saidi parimate veebisaitide ehitajate kohta või võrrelda parimaid kaubamärke, et leida endale meelepärane.

Lisage oma sisu

See on väga lõbus osa. See’on aeg lisada oma veebisaidile sisu ja alustada selle täitmist. Praegu tehke seda lihtsalt oma peamises või vaikekeeles. Sina’oleme teie projekti ekspert, nii et ka meie’Ma jätan teid selle otsustamiseks!

Nüüd on sobiv aeg ka vajalike pistikprogrammide lisamiseks – soovitame alati Yoast SEO pistikprogrammi võimalikult kiiresti installida, kuid võib-olla vajate oma veebisaidi jaoks ka kontaktvorme või klientide ülevaateid. Nende jaoks sina’Vajan pluginaid, mille leiate WordPressi pluginate kataloogist.

Enne järgmise sammu juurde liikumist veenduge kindlasti’ve:

 • Installitud WordPress
 • Valis teema – soovitavalt ühe’tõlge on valmis
 • Lisasite oma sisu
 • Installinud kõik saidi jaoks vajalikud pistikprogrammid

4

Kontrollige: kas teie saidi WPML on valmis?

Enne WPML-pistikprogrammi installimist peate esmalt tegema mõned kodutööd – WPML-i käivitamiseks peab teie sait vastama teatud nõuetele. Veenduge, et teil oleks järgmine koht, vastasel juhul võitis WPML’t installimisel ei tööta:

 • WordPress 3.9 või uuem
 • PHP 5.6 ja uuemad
 • Mälupiirang vähemalt 12 MB (kuigi soovitatav on 256 MB)
 • MySQL 5.6 või uuem
 • Funktsioon eval () PHP peab olema lubatud
 • Peate saama oma andmebaasis tabeleid luua

Need on olulised funktsioonid, mida peate WPML-i plugina kasutamiseks. Kui valite teatud lisandmoodulid, on meil veel mõned nõuded’allpool on esile tõstetud.

Kui soovite kasutada WPML String Translation (mida me väga soovitame), siis teie’Mul on vaja mitmebaidist stringilaiendit. Samuti, kui kasutate XLPFF-faile WPML-i tõlkehalduses, teie’Vajan SimpleXML-i laiendit.

Saate aru, miks soovitame seda protsessi kasutada ainult asjatundlikele kasutajatele!

Me teame, et see pole nii’t sama lõbus kui oma värviskeemi kujundamine, kuid see on väga oluline. Sina võitsid’kui teie sait seda ei tee, ei saa te järgmise sammu juurde liikuda’t vastama neile nõuetele.

Lisateavet funktsioonide kohta, mida teie sait vajab WPML’s Miinimumnõuded lehel.

Enne järgmise sammu juurde liikumist veenduge kindlasti’ve:

 • Kontrollitud, kas teie sait vastab WPML-ile’s nõuded
 • Tegi oma saidil mingeid värskendusi’on valmis WPML-i käitama

Lisateave

 • Kas te ei tunne WordPressi tõlkeprobleemide rahuldamist? Seda’okei! Veebisaidi koostaja abil saate oma enesekindlust kasvatada – leidke meie seast ideaalne variant Veebisaidi ehitaja võrdlustabel.

5

Ostke ja laadige alla WPML-i pistikprogramm

Nüüd kui sina’olete oma WordPressi saidi üles seadnud’on aeg mitmekeelseks saada!

Esmalt minge saidile WPML.org ja klõpsake siis nuppu ‘Osta ja lae alla’ nuppu.

wpml mitmekeelne plugin WordPressi jaoksWPML tähistab sõna WordPress Multilingual ja annab teile tööriistad saidi tõlkimiseks.

See viib teid hinnakujunduslehele, kus viibite’Pean valima oma plaani. WPML-il on kolm hinnakava: mitmekeelne ajaveeb, mitmekeelne CMS ja mitmekeelne agentuur.

Lase’Vaadake iga kava kiiresti, et saaksite oma saidi jaoks parima valida.

 • Mitmekeelne ajaveeb – Ettemaks: 29 dollarit. Aastane uuendamiskulu: 21 dollarit. Põhifunktsioonid, näiteks menüüde, postituste, lehtede ja kategooriate tõlkimine. Parim blogijatele ja väga lihtsad saidid.
 • Mitmekeelne CMS – Ettemaks: 79 dollarit. Aastane uuendamiskulu: 59 dollarit. Lai valik funktsioone, sealhulgas mitmekeelne pood ja mitme kasutaja tõlkehaldus. Soovitatav enamikule WordPressi saitidele.
 • Mitmekeelne agentuur – Ettemaks: 159 dollarit. Aastane uuendamiskulu: 119 dollarit. Lai valik täiustatud funktsioone, mis tähendab, et saate registreerida piiramatu arvu veebisaite. Parim agentuuridele, kes vajavad suure hulga mitmekeelsete saitide ehitamist.

wpml plugina hinnakujundusplaanidWPML-il on kolm hinnakujunduskava, millest igaühel on oma funktsioonide komplekt. WPML-i külastamiseks klõpsake pildil’hinnakujunduslehel ja vaadake kõiki pakutavaid funktsioone.

Soovitame valida mitmekeelne CMS-kava, sest sellel on kõik sina’Teil on vaja oma WordPress-sait tõlkida. Odavaim plaan seda ei tee’t lubage teil tõlkida näiteks vidinaid, mis võib põhjustada pettumust rea alla.

Oluline on märkida seda sa ei tea’t tuleb igal aastal uuendada. Kui te seda ei tee’t ei maksa uuendamiskulusid, teie WPML-i pistikprogramm võitis’t katki minna, kaduda või töötamine katkestada. Sa just võitsid’t ei saa tuge ega pääse allalaaditavatele failidele juurde.

WPML seda ei tee’Teil pole tasuta versiooni – peate valima tasulise paketi, et saaksite oma veebisaidi tõlkimist alustama. Igas plaanis on aga 30-päevane raha tagasi garantii.

Ükskord sa’olete oma WPML-pistikprogrammi eest maksnud, klõpsake nuppu Laadi alla. See salvestab pistikprogrammi failina, mille saate seejärel oma WordPressi kontole üles laadida.

Enne järgmise sammu juurde liikumist veenduge kindlasti’ve:

 • Külastas veebisaiti WPML.org
 • Vaatas selle hinnaplaane ja valis teile parima
 • Registreerunud ja tasunud WPML-i pistikprogrammi eest
 • Laadis alla WPML-pistikprogrammi

6

Varundage oma WordPressi veebisait

Enne millegi muu tegemist veenduge, et teete oma WordPressi saidi varukoopia. See on oluline samm – kui midagi läheb valesti, siis sina’Olen tänulik, et salvestasite oma saidi värskeima versiooni!

Kui sa’te pole kindel, kuidas oma saiti varundada, don’t muretsema – see’See on ülilihtne pluginaga nagu UpdraftPlus. Saate oma saidilt täieliku varukoopia luua ja oma arvutisse alla laadida või isegi salvestada Dropboxi või oma Google Drive’i.

Ükskord sa’olete oma varukoopia salvestanud, sina’olete saanud uue äsja allalaaditud WPML-pistikprogrammi installimiseks rohelise tule.

Enne järgmise sammu juurde liikumist veenduge kindlasti’ve:

 • Varundas oma veebisaiti

7

Installige WPML-i pistikprogramm

Sina’olete nüüd valmis WPML-i pistikprogrammi installima. Selleks minge oma WordPressi juhtpaneeli jaotisse Pluginad ja klõpsake nuppu Lisa uus. Pistikprogrammide loend ilmub WordPressi kataloogist, kuid ignoreerige neid – selle asemel, klõpsake lehe ülaosas nuppu Laadi plugin üles.

installida uus plugin WordPressSee’WPML-pistikprogrammi installimine on lihtne – veenduge kindlasti’olete faili juba alla laadinud, et saaksite selle hõlpsalt WordPressi üles laadida.

Järgmisena klõpsake nuppu Vali fail ja valige varem alla laaditud WPML-fail. Klõpsake lihtsalt Installi kohe ja laske WordPressil oma võlu töötada, kui see teie pistikprogrammi teie eest üles laadib.

Don’Ärge unustage klõpsata Aktiveeri – peaksite vasakpoolses menüüs ilmuma uus WPML-suvand.

Enne jätkamist viibige armatuurlaua piirkonnas Pluginid ja valige teie ees olevast WPML-i loendist veel kolm pistikprogrammi. Ülemine peaks juba ütlema ‘Paigaldatud’, kuid peate märkima ka järgmiste pistikprogrammide ruudud:

 • Keelte tõlge
 • Tõlkehaldus
 • Meediatõlge

wpml pistikprogrammi installimineValige kolm täiendavat pistikprogrammi: stringitõlge, tõlkehaldus ja meediatõlked.

Kerige alla ja märkige ‘Aktiveerige pärast allalaadimist’ enne klikkimist ‘Lae alla’ nuppu selle kõrval.

Ükskord sa’olen seda teinud, sina’kas olete valmis oma uue pistikprogrammiga mängima hakkama! Jääge teie juurde’uuesti praegu, ja meie’Näitan teile, kuidas kõike järgmises jaotises seadistada.

Enne järgmise sammu juurde liikumist veenduge kindlasti’ve:

 • Installis WPML-pistikprogrammi oma WordPressi juhtpaneelile
 • Pistikprogramm aktiveeritud
 • Installitud keelte tõlkimine, tõlkehaldus ja meediatõlge

8

Seadistage oma WPML-pistikprogramm

Enne kui hakkate looma postitusi paljudes keeltes, on kõigepealt vaja majapidamistöid. Peate pistikprogrammi konfigureerima’s seaded, nii et see töötab täpselt nii, nagu soovite.

Esiteks klõpsake kuvatava ekraani ülaosas sinist nuppu ‘Seadistage WPML’. See viib teid häälestusviisardisse, mida meie’Ma kõnnin teid nüüd läbi.

Määrake oma vaikikeel

Esimene asi, mida peate tegema, on vaikimisi keele määramine. See peaks olema keel, milles teie praegune sisu juba käib.

wpml häälestusjärk - üks põhikeelValige kõigepealt oma peamine või vaikimisi keel.

Ükskord sa’kui olete valinud oma praeguse sisu keele, klõpsake nuppu Edasi.

Valige keel

Nüüd saate valida keeled, mida soovite oma veebisaidile lisada!

Valida on tonnide vahel, nii et veenduge kindlasti neid hoolikalt läbi’olete saanud kõik soovitud võimalused.

wpml seadistuse teine ​​etapp valib keeledValida on palju keeli – tehke lihtsalt soovitud keeled ja klõpsake nuppu ‘Järgmine.’

Märkige lihtsalt ruut selle keele kõrval, mille soovite oma saidile lisada. Kui te seda ei tee’linnuke itaalia keel, näiteks sina’Te näete vaeva mis tahes sisu sellesse keelde tõlkimise eest!

Peamine näpunäide! Don’paanitsege, kui soovite alustada väikestest – võite alati tagasi tulla ja neid valikuid hiljem muuta.

Lisage keelevahetaja

Pärast uute keelte valimist peate lisama keelevahetuse. Mida’s keelte vahetaja? Nii liiguvad teie külastajad teie vahel erinevate keelte vahel’olete saidil – teie’d tunnete seda lipuriba või ripploendina, kus saate oma keele valida.

WPML-pistikprogramm palub teil lisada keelte vahetaja.

wpml seadistusetapi kolme keele vahetajaSee on teie ekraan’Vaadake, kuidas oma saidile keelenuppe lisada.

Pärast seda sina’Peate valima, kas soovite rippmenüüd või keelte loendit. Neid sätteid saate hallata jaotises Keelevahetaja stiil.

See on ka etapp, kus saate valida menüüde välimuse – näiteks, kas soovite, et lipud ilmuksid?

Keele nimi kuvatakse isegi keeles, mida kasutatakse lehe vaatamiseks. Niisiis, kui lehte vaadatakse saksa keeles ja kasutaja soovib minna üle inglise keelele, kuvatakse keele nimi kujul “Englisch.”

Need seaded on täiesti teie otsustada – valige oma eelistused ja liikuge järgmise sammu juurde.

wpml häälestuskeele vahetaja valikud on salvestatudNii näevad teie keelelüliti seaded kord teist välja’olete oma seaded salvestanud. Eelvaade sõltub sellest, milliseid sätteid te valite’olete valinud.

Registreeri

Viimane, kuid mitte vähem tähtis, et teie WPML-i pistikprogrammi seadistamine lõpule jõuaksite’Pean selle registreerima. Sina’Vajan saidi võtit oma WPML-i kontolt – lihtsalt kopeerige ja kleepige see kasti, mis teid WordPressi armatuurlaual ootab..

Seal on olnud võimalus seda teha varem, nii et kui teie’olete juba oma koodi sisestanud, don’muretsege – võite lihtsalt klõpsata ‘Lõpetama.’

wpml seadistamine viimase etapi registreerimine

Registreerimine tähendab sind’Saan WPML-i jaoks automaatseid värskendusi oma WordPressi veebisaidilt.

Seda’s see! Sina’olete valmis alustama oma saidi tõlkimist’sisu.

Enne järgmise sammu juurde liikumist veenduge kindlasti’ve:

 • WPML-pistikprogramm on täielikult konfigureeritud’s seaded
 • Valisite oma peamise või praeguse keele
 • Valitud keeled, mida soovite oma saidile lisada
 • Lisatud keelenupp
 • Seadistage keelenupule soovitud stiilid
 • Registreeris oma WordPressi saidi WPML-kontoga

9

Tõlkige oma sisu

Levinud viga on mõte, et WPML-pistikprogramm tõlgib teie veebisaidi automaatselt’sisu teile. Me armastame seda pistikprogrammi, kuid seda’s pole nii tark – sina’Peate oma sisu ise tõlkima.

See’Saidile on lihtne uusi keeli lisada. Minge oma postituste lehele ja peaksite nägema iga oma lippu ‘Lisa’ keeled. Lase’ütlevad teie sait’Algkeel on inglise keel ja teie ise’ve lisas Frechi ja saksa keele.

WordPressi mitmekeelsed postitusedSina’Näete kõigi oma postituste kohal keelevalikuid – tõlkimise alustamiseks klõpsake lihtsalt sinist plussnuppu.

Sina’Näete oma postituste kohal päises Prantsuse ja Saksamaa lippu. Nende all, iga postituse kõrval, on sinine ‘pluss’ ikoonid. Tõlke lisamiseks klõpsake lihtsalt plussnupul. See avab lehe, mille ingliskeelne sisu on ühelt küljelt alla jaotatud osadeks. Paremas servas on vastavad ruudud, kuhu saate oma tõlgitud sisu sisestada.

wpml klassikaline tõlketoimetajaNii näeb teie tõlkeleht välja WPML-iga’klassikaline tõlketoimetaja.

Iga jaotise jaoks peate ühe korra märkima kasti Tõlge täielik’ve täitis tõlke. See tähendab, et sa võitsid’ei jäta juhuslikult ühtegi oma algsest sisust ilma.

Hoia kinni – kas see tähendab, et pean lihtsalt kogu sisu uutes keeltes käsitsi välja kirjutama? Noh, mitte päris. Don’Ära muretse, kui sina’Te ei valda viit erinevat keelt – saidile mitmekeelse sisu lisamiseks on palju võimalusi.

Tee seda ise

Kas olete kakskeelne? Isegi kolmekeelne? Don’Teil pole vaja jookide tellimiseks kasutada nutikaid telefonirakendusi’kas olete puhkusel? Tõenäoliselt võite minna edasi ja tõlkima hakata, lihtsalt aju jõudu kasutades – muljetavaldav!

Google’i tõlge

Kui sa saad’Et tõlkida tonni lauseid peast, võite selle asemel kasutada Google’i tõlget ja tõlke lihtsalt oma lehele kopeerida ja kleepida.

Kuid nagu meie’olete kindel, et teie keskkooli prantsuse õpetaja ütles teile mitu korda, et Google Translate pole’t alati lollikindel. Enne avaldamist kontrollige kindlasti oma tõlgitud sisu üle.

Automaatne tõlge

Kui just sina’Kui olete mitmekeelse ajaveebi põhiplaani eest tasunud, saate kasutada WPML-i’s automaatne masintõlge.

See on nagu Google’i tõlge, välja arvatud see, et see tõlgib teie sisu teile, ilma et peaksite WordPressist lahkuma.

wpml täiustatud tõlkeredaktorWPML’s Advanced Translation Editor tõlgib teie sisu teie jaoks, kuid peate siiski kõik jaotised kinnitama.

See’on teie saidi tõlkimise kiirem viis kui käsitsi tegemine, eriti kui teete seda ise’oled keeleosakonnas nii andekas. Tõlkelehe avamisel kuvatakse WPML-is vasakpoolses nurgas vaikekeel ja paremal – selle sisu tõlge.

Sina’Peate ikkagi minema lehe läbi ja märkima rohelised ruudud, et märkida iga sektsioon tõlgituna. Ükskord sa’veenduge, et kogu sisu on õigesti tõlgitud, klõpsake lihtsalt nuppu Valmis.

Selle funktsiooni kasutamiseks peate teie’Kõigepealt peate selle lubama oma WPML-i seadetes.

Tõlgete allhange

Kuigi tõlkeriistad, näiteks Google Translate, on kasulikud, siis nad’pole suurte tekstiosade tõlkimisel eriti usaldusväärne. Vigu ja valesid tõlkeid hiilib sisse – aga kuidas sa tead, kui saad’ei räägi ise keelt?

Kuulikindel tõlge on kõige usaldusväärsem viis oma sisu tõlkijale saatmiseks!

See’Saidil nagu Fiverr ja People Per Hour on vabakutseliste tõlkijate leidmine lihtne. Nii saate vaadata hinnanguid ja hindu ning võrrelda erinevaid tõlketeenuseid, kuni leiate ühe’oled hea meelega kasutanud.

vabakutseline teenistusFiverri sarnased saidid sobivad suurepäraselt vabakutseliste leidmiseks, kes tõlgiksid teie jaoks teie sisu.

WPML-il on ka tõlkehaldusteenus, mis on lisandmoodul, mis võimaldab teil töötada tõlkijate meeskonnaga. Valite lehed, mida soovite tõlkida, valite, millises keeles soovite neid tõlkida, määrake tähtaeg ja saadate need tõlkimiseks välja!

Te peaksite teadma, et see teenus pole’t sisaldub teie pistikprogrammi maksumuses. See’s lisand, mis tähendab, et peate nende tõlgete eest lisatasu maksma. Enamik tõlkekulusid arvutatakse ühe sõna kohta, nii et teie sõnade arv mõjutab otseselt hinda, mida teie tõlke eest maksate.

Õnneks on WPML-l tööriist, mis aitab teid selles!

Tõlkehalduse lehele minnes värskendab WPML teie sõnade arvu automaatselt. See tähendab, et saate täpse ettekujutuse, kui palju teie tõlge maksab.

Tooge tõlkijaid

Kui te seda ei tee’Kui soovite oma sisu tõlkimiseks välja saata, on veel üks võimalus. WPML-iga’tõlkehaldus, saate muuta WordPressi tavakasutajad ‘Tõlkijad’. Neil kasutajatel on juurdepääs ainult neile antud tõlketöödele ‘Tõlkejuhid’.

Sina’Peate hankima oma tõlkijad, kuid see on lihtne viis oma saidi haldamiseks. See’s on eriti kasulik, kui teie’oleme selle saidi loonud, kuid teeme seda koos partnerite, klientide või vabakutselistega saidi haldamiseks ja haldamiseks’s elavad.

Enne järgmise sammu juurde liikumist veenduge kindlasti’ve:

 • Tõlkis teie saidi peamise sisu
 • Kontrollige veelkord oma tõlgete kvaliteeti
 • Kontrollisite oma lehtede vormindamist

10

Tõlgige kategooriaid ja silte

Teie põhisisu on kõik tõlgitud, tundub ilus ja ootab alles lugemist. Kuid midagi tuttavat püüab pilku. Mida’kas see on? Kas olete saanud saksa keelt vabalt? Ei, oodake – teie saidi sildid on jäänud inglise keelde!

Peate ikkagi tõlkima oma taksonoomiad, näiteks kategooriad ja sildid. Näiteks kui teil on selle ajaveeb’Jagunedes kategooriatesse nagu fotograafia, film, kunst ja uudised, jäävad need sildid inglise keelseks, kui te neid ei tõlgi.

Selleks minge lihtsalt WordPressi juhtpaneeli vahekaardile WPML ja minge aadressile ‘Taksonoomia tõlge’ menüüs. Valige kumb taksonoomia, mida soovite tõlkida – näiteks kategooriad.

taksonoomia tõlkelehtSee on teie leht’Vaatame teie kategooriaid tõlgituna. Tõlgete lisamiseks klõpsake lihtsalt siniseid plussnuppe.

See avab kõik saidi kategooriad. Kõik, mida peate tegema, klõpsake iga keele tõlkimiseks vastava keele all oleval sinisel plussnupul.

wpml kategooria tõlke näideKategooria tõlkimiseks tippige tõlge paremasse serva ja klõpsake nuppu ‘Salvesta’ Enne järgmise sammu juurde liikumist veenduge kindlasti’ve:

 • Tõlkinud kõik teie kategooriad, sildid ja muud taksonoomiad

11

Menüüde, teemade ja pistikprogrammide tõlkimine

Don’Ärge unustage kogu oma saidi lisasisu, mis vajab ka tõlkimist. Kuidas leiavad kasutajad teie saidi ümber, kui teie menüü on muus keeles?

Minge oma WordPressi juhtpaneeli jaotisse Välimus ja menüüd. Te peaksite nägema paremas servas oma menüüd koos linkidega teie lisakeelte juurde.

menüüseadete leht wordpressSee on menüüseadete leht. Tõlkimiseks klõpsake ekraani paremas servas asuvatel väikestel keeltelinkidel.

Klõpsake keelt, millesse soovite oma menüü tõlkida, ja see loob uue keele just selle keele jaoks.

Peamine näpunäide! Sisestage kindlasti uues keeles samad menüüvalikud kui need, mis kuvatakse peamises keeles. Näiteks koduleht, võtke meiega ühendust ja ajaveeb vajaksid kõik prantsusekeelseid vasteid.

Kuni olete oma postitused ja lehed juba tõlkinud, saate need ekraani vasakpoolsest servast lihtsalt oma uude navigeerimismenüüsse lisada..

Teemade, pistikprogrammide ja vidinate tõlkimine

Kuigi mõnda tekstiosa, näiteks kategooriaid ja menüüsid, on teil lihtne redigeerida, on muu sisu tegelikult teie saidile sisse ehitatud. Õnneks on endiselt võimalus oma sait täielikult tõlkida. Kas mäletate seda String Translationi, mille olete varem installinud? Noh, nüüd me’hakkan seda hästi kasutama!

Minge oma WordPressi juhtpaneeli WPML-i jaotisesse ja minge seejärel jaotisse ‘Teemade ja pistikprogrammide lokaliseerimine’ lehel.

Sina’Näen, et üks suvand on juba vaikimisi valitud. See on tavaliselt “Don’Kasutage teema ja pistikprogrammide tõlkimiseks stringi tõlget” seade. Kui teil oli vaja veenduda, et teie teema on 100% tõlgitav, võite teha selle all oleva ruudu, mis ütleb: “Laadige teema automaatselt’s. mo-faili kasutades ‘load_theme_textdomain.”

Siiski soovitame selle asemel teha kõige parem valik: “Tõlgige teema ja pistikprogrammid WPML-i abil’s keelpillitõlge.” See võimaldab teil tõlkida oma teemat, pistikprogramme, administraatori teksti ja isegi vidina sisu!

wpml stringi tõlke seadedMärkige kast, mis võimaldab keelpillitõlget – see’on teie otsustada, kas soovite varufaile või mitte.

Märkige lihtsalt ruut, klõpsake nuppu Salvesta ja teie’Saan nüüd oma mitmekeelse veebisaidi tõlkimise lõpule viia.

Enne järgmise sammu juurde liikumist veenduge kindlasti’ve:

 • Tõlkis oma menüüd
 • Lubatud on teie seadetes stringi tõlge
 • Tõlgitud sisu, näiteks vidinad, pistikprogrammid ja teie teema’s tekst

Mitmekeelse veebisaidi loomine WordPressis: kokkuvõte

Sina’oled valmis minema!

Meie’näitasite teile, kuidas luua omaenda mitmekeelne WordPressi veebisait WPML-pistikprogrammi abil nullist. Meie, alates domeeni valimisest ja lõpetades erinevate viisidega, kuidas oma sisu tõlkida’olete katnud kõik, mida vajate.

Lase’teil on oma toimingutest kokkuvõte’olen siia jõudnud:

 1. Hankige domeen
 2. Liituge hostingu pakkujaga
 3. Seadistage oma WordPressi veebisait
 4. Kontrollige: kas teie saidi WPML on valmis?
 5. Ostke ja laadige alla WPML-i pistikprogramm
 6. Varundage oma WordPressi veebisait
 7. Installige WPML-i pistikprogramm
 8. Seadistage oma WPML-pistikprogramm
 9. Tõlkige oma sisu
 10. Tõlgige kategooriaid ja silte
 11. Menüüde, teemade ja pistikprogrammide tõlkimine

Mõni samm võtab rohkem aega ja vaeva kui teised. Me ei tea’ei eelda, et teete seda kõike ühel istungil! Alustage juba täna, aga ärge’t rush – see juhend on siin teile tagasitoomiseks, kui oma mitmekeelset veebisaiti üles ehitate.

Ehkki WPML muudab teie WordPress-saidi tõlkimise võimalikult lihtsaks, on see siiski üsna põhjalik ja kohati tehniline protsess. Pole kahtlust, et saate seda teha meie käepärase juhendi abil, kuid kui te seda teete’arvate, et see ei pruugi teie jaoks päris nii olla, don’t muretsema.

WordPressi ja WPML-i kasutamiseks oma mitmekeelse veebisaidi loomiseks on ka alternatiive.

Veebisaitide koostajad on palju algajasõbralikum variant, mis võimaldab teil ka ilma probleemideta oma sisu tõlkida. Meie’ma ei ütle neid’re kõigile, kuid kui veebisaidi koostaja kõlab nagu see võiks teile olla, võime suunata teid õiges suunas. Alustame linkidest’Ve lisatud allpool!

Neile, kes olete meie juhendis toodud sammude alustamiseks valmis ja raevutsevad, võime teile ka abikäe anda. Hea veebimajutus on teie saidi jaoks hädavajalik’edu, seetõttu soovitame tungivalt registreeruda Bluehostis’s on parim WordPressi majutusteenuse pakkuja.

Nende tarkussõnadega lahkusime ka meie’Lasen teil alustada oma enda mitmekeelse saidi ehitamist – tulge tagasi ja andke meile kommentaarides teada, kuidas teil õnnestub!

Lisateave

 • Leidke meie hulgast teile sobivaim veebisaidi koostaja Veebisaidi ehitaja võrdlustabel.
 • Meie’Olen seni testinud üle 50 veebiehitaja. Lugege meie ülevaadet 10 parimat veebisaidi ehitajat et leida oma sobivus.

KKK

Kas WPML tõlgib minu saidi minu jaoks automaatselt?

Kahjuks saab WPML’t oma saiti teile tõlkida. Selle asemel annab see teile tööriistad oma sisu tõlkimiseks. Saate lubada WPML-i’automaatse masintõlke funktsioon, mis tõlgib teie jaoks üksikud lehed – kuid peate siiski iga lehe jaotise ise kinnitama!

Miks peaksin ma teise pistikprogrammi asemel kasutama WPML-i??

WordPressi mitmekeelne pistikprogramm (WPML) on kõige põhjalikum ja arenenum mitmekeelne pistikprogramm, mistõttu soovitame seda nii väga. See pakub muljetavaldavat valikut funktsioone, mis kehtivad väikestele ja suurtele veebisaitidele, ning sellel on üle 40 keele, millest saate valida. Meie’oleme seda ise kasutanud ja tundnud selle eeliseid otsesest küljest!

Kas ma pean teadma, kuidas oma WordPressi saiti tõlkida?

Üldse mitte! Sa ei tea’Mitmekeelse WordPressi veebisaidi loomiseks pole vaja mingeid teadmisi kodeerimise kohta – WPML-i saavad kasutada kõik, mitte ainult tehnikud. Sammud on aga palju ja mõned etapid vajavad pisut rohkem tehnilist enesekindlust – veenduge kindlasti’Enne projektile lähenemist on mul palju aega!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me