Ako automaticky prispievať na Facebook z WordPress

Údržba blogu WordPress môže byť únavná. Potom, čo strávite hodiny výskumom, písaním a leštením nového príspevku, musíte ho propagovať prostredníctvom rôznych distribučných kanálov obsahu, od poštových zoznamov po sociálne médiá..

Facebook je jednou z hlavných platforiem pre túto úlohu. Podľa spoločnosti Statista mal gigant sociálnych médií od roku 2017 približne 1,94 miliárd používateľov mesačne – čím upevnil svoju pozíciu najväčšej (a najziskovejšej) sociálnej siete k dnešnému dňu.

Cieľom tohto príspevku je preskúmať najlepšie metódy automatizácie procesu zdieľania Facebooku pre vaše stránky WordPress.

Rýchly prechod na:

Poďme začať.

Metóda č. 1: Používanie funkcie „Publicize“ spoločnosti Jetpack

Bez ohľadu na to, či prevádzkujete špecializovaný blog alebo internetový obchod, doplnok Jetpack určite využije vaše stránky WordPress. Môže vám pomôcť s tvorbou obsahu, bezpečnosťou, analýzou stránok a SEO.

Ak chcete začať s Jetpackom, musíte však doplnok prepojiť s existujúcim účtom WordPress.com. Nerobte si starosti – registrácia je úplne zadarmo a mala by uplynúť o niekoľko minút. Po dokončení môžete teraz používať funkcie doplnku na svojej stránke WordPress.org.

Zobrazí sa otázka, či chcete aktivovať odporúčané funkcie Jetpack. Toto je úplne voliteľné, ale môže poskytnúť vášmu webu WordPress množstvo výhod:

Jetpack obsahuje aj funkciu „Publicizovať“, ktorá automatizuje zdieľanie na sociálnych sieťach. Ak to chcete získať, prejdite na Jetpack > nastavenie > zdieľanie.

V časti Zverejniť pripojenia kliknite na položku Pripojiť účty sociálnych médií. Tým sa otvorí stránka zdieľania WordPress.com, kde môžete prepojiť svoje stránky s rôznymi sieťami vrátane Facebooku, Twitteru, Google+ a LinkedIn..

Po zobrazení výzvy sa prihláste do svojho účtu Facebook a kliknutím na Pokračovať udelte WordPress potrebné povolenia. Nakoniec si musíte vybrať, či chcete zverejňovať príspevky na konkrétnej stránke, ktorú spravujete, alebo prostredníctvom svojho vlastného profilu. Vyberte účet, ktorý chcete použiť, a kliknite na Pripojiť.

To je všetko! Teraz môžete tento účet používať ako distribučný kanál pre svoje príspevky v systéme WordPress. Túto možnosť by ste mali vidieť v editore príspevkov:

Ak chcete pre príspevok na Facebooku použiť vlastnú správu, kliknite na Upraviť podrobnosti. Nezabudnite, že toto sa bude zhodovať s dátumom vydania vo vašom blogu WordPress.

Metóda č. 2: Použitie vyrovnávacej pamäte

Online obchodníci by už mali byť oboznámení s Bufferom – automatizačným nástrojom používaným na zdieľanie a monitorovanie vášho obsahu.

Jeho hlavnou výhodou je, že vám umožňuje publikovať príspevky na základe stanoveného harmonogramu. Nezabudnite, že ak chcete maximalizovať vystavenie svojich príspevkov, musíte ho zverejniť, keď je cieľové publikum najaktívnejšie.

Ak chcete začať používať službu Buffer, zaregistrujte sa a začnite prepojením svojich účtov sociálnych médií s platformou. Začnite kliknutím na tlačidlo plus (+) na paneli Účty.

V súčasnosti môžu bezplatní používatelia prepojiť až jeden účet pre každú zo šiestich sietí: Twitter, Facebook, LinkedIn, Google+, Pinterest a Instagram. Ak chcete pripojiť Facebook, kliknite na Profil, Stránka alebo Skupina – v závislosti od typu účtu, ktorý chcete použiť.

Po prihlásení jednoducho kliknite na účet, ktorý chcete použiť. Potom by sa mala zobraziť na paneli Účty na hlavnom paneli.

Ďalším krokom je nastavenie rozvrhu účtovania pre tento účet. Vyberte účet a kliknite na kartu Plán.

Tu môžete vybrať dni zverejnenia a pridať konkrétne časy, kedy chcete zdieľať obsah. Upozorňujeme, že kedykoľvek pridáte nový obsah do vyrovnávacej pamäte, bude „zaradený do frontu“ a zverejnený až v týchto časoch.

Teraz, keď máte pripravený plán vyrovnávacej pamäte, je čas integrovať ho s webom WordPress. Z tohto dôvodu musíte nainštalovať doplnok WP to Buffer.

Potom musíte prepojiť svoj účet vyrovnávacej pamäte tak, že prejdete na stránku WP to Buffer > Nastavenia a kliknutím na tlačidlo Autorizovať doplnok.

Keď doplnok požiada o povolenie na správu účtu Buffer, kliknite na možnosť Povoliť prístup. Tým sa automaticky všetky informácie o vašom účte vyrovnávacej pamäte prenesú na informačný panel WordPress.

Mali by ste si ich teraz zobraziť na karte Príspevky a stránky doplnku WP to Buffer. Nezabudnite účet „povoliť“ kliknutím na jeho obrázok a výberom možnosti Povolený účet.

Po dokončení kliknite na tlačidlo Predvolené a určte, či sa príspevky, ktoré boli nedávno uverejnené alebo aktualizované, odošlú do frontu vyrovnávacích pamätí. Urobíte to kliknutím na začiarkavacie políčko vedľa oboch možností.

Ak ste všetky kroky urobili správne, pri publikovaní alebo aktualizácii nového príspevku by sa vám malo zobraziť potvrdenie v hornej časti editora.

Metóda č. 3: Používanie obsahu Nelio

Pomocou vyššie uvedených metód a nástrojov by ste teraz mali mať možnosť automatizovať uverejňovanie príspevkov na svoj účet Facebook z blogu WordPress. Ak však potrebujete oveľa jednoduchšie riešenie, môžete skúsiť použiť doplnok Nelio Content.

Robí to integráciou zabudovaného „redakčného kalendára“, ktorý vám pomôže spravovať potreby plánovania a distribúcie obsahu.

Predtým, ako povolíte automatické uverejňovanie, najprv prepojte svoje účty tak, že prejdete na obsah Nelio > Nastavenia z hlavného panela.

Rovnako ako v prípade vyrovnávacej pamäte, máte možnosť prepojiť obsah Nelio so stránkou Facebook, skupinou alebo osobným profilom. Stačí kliknúť na príslušné tlačidlo, uviesť prihlasovacie údaje a udeliť povolenie doplnku.

Po dokončení by sa mal váš účet zobraziť na stránke nastavení v časti Pripojené profily. Všetky nové príspevky sa tiež automaticky synchronizujú s kalendárom obsahu spoločnosti Nelio. Tým sa automaticky uľahčia všetky zapojené činnosti vrátane zdieľania na stránkach sociálnych médií.

Bonusový tip: Aký je najlepší čas uverejnenia?

Rôzne štúdie ukazujú, že najlepšie vysielacie časy pre každú sociálnu sieť sú nasledujúce.

Nathan Ellering z CoSchedule sa pozrel na 20 štúdií a prišiel s time najlepším časom na uverejnenie príspevkov pre hlavné sociálne siete (zdroj).

Facebook

 • Streda o 15:00
 • Štvrtok a piatok od 14 do 14 hodín
 • Sobota a nedeľa o 12:00

cvrlikání

 • Akýkoľvek deň o 2 – 3:00, 6 – 7:00 a 21 – 22:00
 • Pondelok až piatok od 12:00 do 17:00
 • Streda o 17:00

pinterest

 • Sobota o 8-11 hod
 • Piatok o 15:00

LinkedIn

 • Utorok o 10 – 11:00

Google+

 • Streda o 9:00
 • Zvyšok týždňa od 9:00 do 11:00

Instagram

 • Pondelok a štvrtok @ kedykoľvek VÝNIMO 3-4 PM
 • Každý deň o 14:00 a 17:00
 • Streda o 19:00

Je sociálne médiá obrovskou súčasťou vašej obsahovej stratégie WordPress? Prečítajte si tieto zlaté pravidlá marketingu sociálnych médií pre blogerov!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me