8 najčastejších chýb WordPress a ako ich opraviť

Máte webovú stránku so systémom WordPress?

Môže to byť presne to, čo vaša firma potrebuje, aby dosiahla masy, zvýšila návratnosť investícií a posilnila identitu vašej značky. Vytvorenie online podniku je s programom WordPress skutočne jednoduché vďaka používateľsky príjemnému rozhraniu a flexibilite. Aj keď je WordPress veľmi ľahko použiteľný, existuje niekoľko bežných chýb, ktoré ho môžu obťažovať. Najlepšie však je, že chyba, s ktorou sa pravdepodobne stretnete na svojej webovej stránke, bola s najväčšou pravdepodobnosťou nahlásená a vyriešená niekým pred vami..

Potrebujete pomoc s opravou vášho webu WordPress?
WHSR je teraz partnerom spoločnosti Codeable.io a pomáha používateľom, ktorí potrebujú profesionálne služby vývoja / prispôsobenia WP.

Ak chcete získať ponuku zadarmo, vyplňte tento formulár žiadosti.

Tu sú návody, ako opraviť tieto bežné chyby WordPress:

1. Chyba pri vytváraní pripojenia k databáze

Chyba pri vytváraní pripojenia k databáze

Chyba pri nadviazaní spojenia s databázou je dosť samozrejmá a upozorňuje na to, že spojenie s databázou bolo prerušené.

 • Príčiny chyby pri zriaďovaní databázy
 • Problém s hostiteľským serverom
 • Chyba v súbore wp-config.php
 • Vaše stránky mohli byť napadnuté

Riešenie #1. Opravte problémy s hostiteľským serverom

Je dobré sa porozprávať o probléme s poskytovateľom hostingu WordPress.

Váš poskytovateľ hostenia vám bude môcť povedať, či sa vaša databáza vypne z dôvodu prekročenia svojej kvóty alebo či je nejaký problém so serverom. Ak sa dozviete, že na konci servera je všetko v poriadku, je čas skontrolovať súbor wp-config.php.

Riešenie #2. Chyba súboru wp-config.php

Otvorte svoj súbor wp-config.php pomocou FTP alebo správcu súborov. Teraz skontrolujte správnosť názvu databázy, hostiteľa, používateľského mena a hesla. Ak zistíte akúkoľvek zmenu týchto údajov, okamžite ich opravte. Ak neviete, ako upravovať súbory PHP, je lepšie sa najskôr zoznámiť so základmi.

Riešenie #3. Naskenujte ho a skontrolujte, či nebol napadnutý hackerom

WordPress je najvýhodnejšou platformou s otvoreným zdrojovým kódom, je však mimoriadne zraniteľný voči bezpečnostným hrozbám. Nie je preto žiadnym prekvapením, že WordPress je hlavným cieľom hackerstva. Použite bezpečnostný nástroj na úplné naskenovanie svojich webových stránok a kontrolu, či sú vaše webové stránky ohrozené. Ak zistíte, že váš web bol napadnutý hackermi, nepanikárte. Ihneď zmeňte svoje prihlasovacie údaje a obnovte web zo zálohy.

2. Biela obrazovka smrti

Biela obrazovka smrti

Táto chyba zvyčajne spôsobuje obyčajnú bielu obrazovku smrti bez chybového hlásenia, čo je pre vás frustrujúcejšie, pretože nemáte potuchy, čo hľadať a čo opraviť.

príčiny:

 • Často je to spôsobené vyčerpaním limitu pamäte
 • Zle kódovaná téma alebo doplnok

Riešenie č. 1: Zvýšte limit pamäte

Pretože vyčerpaný limit pamäte je jedným z populárnych dôvodov tejto chyby, odporúča sa zvýšiť limit pamäte. Ak chcete zvýšiť limit, otvorte súbor wp-config.php a do hlavných značiek PHP pridajte nasledujúci riadok kódu.

define (‘WP_MEMORY_LIMIT’, ’64M’);

Vyššie uvedený kód zvyšuje limit pamäte na 64 miliónov.

Riešenie č. 2. Nahraďte svoju tému predvolenou témou a vypnite všetky doplnky

Ak problém naďalej pretrváva, vypnite všetky doplnky a aktuálnu tému nahraďte predvolenou témou WordPress a skontrolujte, či sa stále zobrazuje biela obrazovka smrti. Ak sa problém vyrieši, vaša téma alebo niektorý z vašich doplnkov spôsobuje bielu obrazovku. Aktivujte jeden doplnok naraz a zároveň sledujte webovú stránku. Ak sa tým problém vyrieši, skontrolujte funkcie topic.php témy a odstráňte všetky medzery v dolnej časti súboru.

3. 500 Interná chyba servera

500 Interná chyba servera

Toto je ďalší bežný problém, s ktorým sa stretáva takmer každá webová stránka WordPress aspoň raz. Existuje niekoľko možných príčin.

príčiny:

 • Vyčerpaný limit pamäte PHP
 • Poškodené funkcie doplnku
 • Poškodené funkcie tém
 • Poškodený. ​​Úspech

Riešenie č. 1. Zvýšte limit pamäte

Rovnakým postupom zvýšte limit pamäte, ako je uvedené v predchádzajúcom kroku.

Riešenie #2. Upravte súbor .htaccess

Pretože problém je zvyčajne spôsobený poškodeným súborom .htaccess, budete musieť svoj súbor .htaccess upraviť. Otvorte súbor .htaccess z FTP alebo správcu súborov a premenujte ho na .htaccess old. Obnovte svoje webové stránky a zistite, či problém pretrváva. Ak sa tým problém vyrieši, kliknite na nastavenia > permalinky a stlačte Uložiť zmeny pre resetovanie .htaccess.

Riešenie č. 3. Deaktivujte všetky doplnky

Ak zmena vášho súboru .htaccess nemala žiadny vplyv na problém, môžete skontrolovať svoje doplnky. Deaktivujte všetky svoje doplnky kliknutím na doplnky? nainštalované doplnky. V rozbaľovacej ponuke „hromadná akcia“ vyberte možnosť „deaktivovať“ a stlačte tlačidlo Použiť. Automaticky deaktivuje všetky vaše doplnky. Teraz prejdite na svoj web, obnovte ho a skontrolujte, či sa chyba neodstránila. Ak áno, aktivujte svoje doplnky jeden po druhom a zistite, ktorý doplnok spôsobil problém.

Riešenie #4. Vymeňte priečinky wp-admin a wp

Ak nič nefungovalo, skúste nahradiť priečinky wp-include a wp-admin čerstvé kópie z inštalácie WordPress. Uložte ich a nahrajte. Obnovte prehliadač a zistite, či sa problém vyriešil.

4. Obnovenie strateného e-mailu a hesla nefunguje

Obnovenie strateného e-mailu a hesla nefunguje

Je bežné, že zabudnete váš e-mail alebo heslo, najmä ak si ich chcete pamätať veľa. V takom prípade ste pravdepodobne klikli na odkaz na stratené heslo, aby ste obnovili podrobnosti. Ľutujeme, ale v doručenej pošte ste nikdy nenašli odkaz na resetovanie.

Príčina:

Skutočnou príčinou tohto problému je stále záhada, ale riešenie nie je. Existujú určité veci, ktoré môžete urobiť, aby ste zmenili svoj e-mail a heslo bez potreby resetovacieho odkazu.

Riešenie #1. Upravte súbor features.php

Ak chcete vykonať zmeny v súbore features.php témy, prejdite na ../wp-content/themes/your_current_theme pomocou FTP alebo správcu súborov. Otvorte súbor features.php a pridajte nasledujúci riadok kódu.

wp_set_password (‘DesiredNewPassword ‘, 1);

Miesto, kde sa hovorí „DesiredNewPassword“, vložte požadované nové heslo. Uložte súbor a znova ho nahrajte. Po prihlásení na svoje webové stránky odstráňte kód zo súboru a znova ho odovzdajte.

Riešenie #2. Obnovte svoj e-mail a heslo pomocou phpMyAdmin

Prihláste sa do svojho panela. Kliknite na phpMyAdmin a vyberte databázu svojich webových stránok. Kliknite na tabuľku wp_users a upravte svoj záznam. Zadajte novú hodnotu pre user_pass. Pamätajte, že phpMyAdmin používa šifrovanie MD5, takže musíte svoje heslo previesť na MD5.

Vyberte možnosť MD5 z rozbaľovacej ponuky v časti Funkcie. Hit uložte a obnovte svoj web.

5. Časový limit pripojenia vypršal

Pripojenie vypršalo

Táto chyba je zvyčajne spôsobená nadmerne zaťaženým zdieľaným serverom. Tento problém zvyčajne spôsobujú nasledujúce dôvody.

príčiny:

 • Veľké doplnky
 • Chyby funkcie témy
 • Vyčerpaný limit pamäte PHP

riešenie

 1. Zvýšte svoj limit pamäte PHP
 2. Deaktivujte všetky doplnky a odstráňte ten, ktorý spôsobuje problém
 3. Prepnite na predvolenú tému WordPress a skontrolujte, či problém spôsobuje problém

6. 404 Chyba stránky

404 Chyba stránky

Táto chyba sa zvyčajne vyskytne, keď webová stránka nenájde zadanú stránku.

príčina

Permalink nastavenie je primárna príčina chyby 404 stránky.

Riešenie:

Zmeňte svoje permalinky kliknutím na nastavenia > permalink. Pravidlá tiež môžete manuálne prepísať a prepísať predvolené nastavenia permalinku.

7. Chyba vyčerpania pamäte

Vyčerpaná pamäť

Chyba vyčerpania pamäte spôsobuje buď bielu obrazovku smrti alebo nasledujúcu chybu

Závažná chyba: vyčerpaná povolená veľkosť pamäte 33554432 bajtov (pokus o pridelenie 2348617 bajtov) v súbore /home/username/public_html/site1/wp-includes/plugin.php na riadku xxx

príčina

Hlavnou príčinou je, keď doplnok alebo skript programu WordPress vyčerpá predvolený limit pamäte.

Riešenie

Musíte zvýšiť svoj limit pamäte PHP. Aj keď sme v prvom bode spomenuli všetky kroky na zvýšenie limitu pamäte, stále ho tu píšem.

Ak chcete zvýšiť limit, otvorte súbor wp-config.php a do hlavných značiek PHP pridajte nasledujúci riadok kódu.

define (‘WP_MEMORY_LIMIT’, ’64M’);

Vyššie uvedený kód zvyšuje limit pamäte na 64 miliónov.

Nahraďte svoju tému predvolenou témou a vypnite všetky doplnky

8. Nie je k dispozícii pre plánovanú chybu údržby

Nie je k dispozícii pre plánovanú chybu údržby

Táto chyba sa môže vyskytnúť z dôvodu prerušenej alebo nedokončenej aktualizácie WordPress.

Príčina:

Keď program WordPress aktualizuje doplnok alebo tému, prepne váš web do režimu údržby. Ak je aktualizácia prerušená, vaše stránky zostanú v režime údržby.

riešenie

 1. Ručne aktualizujte svoju inštaláciu WordPress
 2. Odstráňte súbor .maintenance tým, že prejdete do svojho koreňového adresára cez FTP alebo správcu súborov.

Zabaliť

WordPress je výkonný softvér, ale rovnako ako iné platformy má svoje nedostatky. V dnešnom príspevku sme odhalili niektoré bežné chyby s ich príčinami a riešeniami. Dúfam, že vám to bude užitočné a tieto chyby sa odstránite natrvalo.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me