Ako používať GTMetrix na testovanie rýchlosti webových stránok – efektívne!

Víťazné ponuky WordPress

Rýchlosť stránok je pravdepodobne jednou z najdôležitejších metrík akejkoľvek webovej stránky – pre niektoré webové stránky môže rozdiel jednej sekundy pridať až tisíce dolárov stratených (alebo získaných) výnosov. Preto je dôležité presné meranie rýchlosti na mieste. Rýchlosť stránok bohužiaľ nie je obzvlášť ľahko merateľná. V tomto článku vám ukážem, ako používať jeden z najpopulárnejších dostupných nástrojov, GTMetrix, na efektívne meranie rýchlosti webových stránok..

Úvahy o teste rýchlosti

Mnoho nástrojov – napríklad vyššie uvedená GTMetrix – je vynikajúcich, ale celkom zbytočných, ak všetko, čo robíte, je jednorazová kontrola rýchlosti. Ak chcete efektívne otestovať rýchlosť, musíte vziať do úvahy veľa faktorov, jedným z najväčších je však toto: Aby výsledky mali skutočný význam, je potrebné vykonať rýchlostné skúšky viackrát a priemery.

1. Počet testov

Ak chcete získať skutočne dobrý komplexný súbor údajov, musíte urobiť veľa rýchlych testov, pokiaľ možno v rôznych časoch počas dňa. Ideálne by bolo naplánovať hodinový test a nechať ho bežať asi týždeň.

Dôvodom je to, že výkonnosť vašich webových stránok sa bude v priebehu dňa meniť v závislosti od počtu návštevníkov alebo dokonca od použitia vášho servera, ak ste na zdieľanom hostiteľovi..

Príjemným vedľajším účinkom tohto testu je, že uvidíte svoje špičkové hodiny – čo by mohlo potenciálne naznačovať najlepší čas na uverejnenie nového obsahu alebo zacielenie reklám / kontextových okien atď. Svojim návštevníkom..

To znamená, že je toho ešte veľa, čo sa treba naučiť vykonaním iba piatich alebo desiatich testov v priebehu približne jednej hodiny. Aj keď sa skutočná rýchlosť načítania uvedená v sekundách môže zmeniť v priebehu dňa (alebo dokonca týždňa), niektoré z vecí, ktoré môže GTMetrix odhaliť – napríklad mnohé z odporúčaní, ktoré prinesie, ako postupovať pri zrýchľovaní svojich webových stránok – budú nemení sa s časom vôbec.

2. Testujte miesta

Ak používate bezplatné verzie mnohých nástrojov na testovanie rýchlosti (napríklad Pingdom), zvyčajne máte náhodný testovací server (tj miesto, z ktorého sa testuje váš web, bude náhodné). To môže často viesť k mimoriadne nekonzistentným výsledkom. Zatiaľ čo test 1 sa môže vykonať napríklad z New Yorku – 100 kilometrov od vášho servera – Test 2 sa môže vykonať zo Sydney, 10 000 km od vášho servera..

Poloha, z ktorej sa rozhodnete otestovať svoje stránky, má veľký význam. V prípade niektorých projektov (napríklad miestnych firiem) môže byť dobré zahodiť údaje z miest vzdialených, ale v iných prípadoch (napríklad webové stránky s potenciálnym publikom z celého sveta) budete chcieť testovať globálne..

Testovať lokálne, vyberte testovacie servery, ktoré sú blízko fyzického umiestnenia vášho servera. Ak neviete, kde sa nachádza váš server, požiadajte hostingovú spoločnosť, ktorú používate na hosťovanie svojich webových stránok.

Testovať globálne, vyberte štyri alebo päť testovacích serverov na kľúčových miestach po celom svete. Osobne by som rád vybral aspoň jeden server zo Spojených štátov, jeden z Európy, jeden z Austrálie a jeden z Ázie.

Aby ste si mohli vybrať miesto, z ktorého chcete testovať svoje stránky, pomocou technológie GTMetrix, musíte sa zaregistrovať pre bezplatný účet a prihlásiť sa..

3. Testovacie ciele

Často vidím ľudí testujúcich IBA svoju domovskú stránku. Toto je chyba úplného začiatočníka, ktorá môže veci skresliť oveľa viac, než si myslíte. Po prvé, vaša domovská stránka môže byť na vašej stránke najmenej náročná na údaje, čo z nej robí najrýchlejšiu.

Vaša domovská stránka nemusí byť taká dôležitá, ako by ste si chceli myslieť. Pracoval som na webe, ktorý organicky získal 97% svojej premávky prostredníctvom vyhľadávacích nástrojov, z ktorých takmer všetky smerovali na jednotlivé príspevky / stránky – nezabudnite sa teda sústrediť len na svoju domovskú stránku.!

Stručne povedané: rýchlosť vašej domovskej stránky je samozrejme dôležitá, ale môže byť na mnohých vašich ďalších stránkach sekundárna, preto ju tiež vyskúšajte ako niekoľko ďalších stránok. Testujte stránky, ako sú napríklad jednotlivé stránky s príspevkami, stránky s obchodmi a produktové stránky atď.

Ako funguje GTMetrix

Základné použitie GTMetrix je bezplatné. Môžete prejsť na hlavnú stránku a ihneď začať analyzovať svoje stránky. Registrovaný (alebo dokonca platený účet) vám ponúka viac možností, ako napríklad výber testovacích miest, automatizované testovanie a ďalšie.

GTMetrix Speed ​​Test

Prehľad výsledkov zobrazuje prehľadávač a umiestnenie, ktoré sa používa na testovanie, skóre PageSpeed ​​a YSlow, čas načítania stránky, počet požiadaviek a celková veľkosť stránky. Sú vynikajúce na analyzovanie trendov, ale ak naozaj chcete vedieť, prečo je váš web pomalý, alebo čo sa dá urobiť, aby ste veci vylepšili, musíte kopať hlbšie..

PageSpeed ​​And YSlow

PageSpeed ​​a YSlow ponúkajú dve mierne odlišné metodiky merania, ako štruktúra a mechanika webových stránok ovplyvňujú jeho rýchlosť. Výsledky týchto výsledkov obsahujú svoje vlastné odporúčania na zrýchlenie vecí – napríklad ukladanie do vyrovnávacej pamäte, pridávanie záhlaví, vypršanie platnosti, minimalizovanie aktív, umožnenie kompresie gzip a podobne..

Príslušné oddiely v GTMetrix odkazujú na ďalšie informácie k danej téme – takže si môžete prečítať podrobnejšie informácie o tejto téme a presne sa naučiť, čo robiť, aby sa implementovala každá uvedená uvedená metóda zvyšovania rýchlosti..

Informácie o teste YSlow

Kľúčový bod k poznámke: Nezachádzajte percentuálne skóre. Môže to byť zavádzajúce a nemusí nevyhnutne zohľadniť absolútne všetko, čo je dôležité, napríklad celkovú veľkosť stránky v megabajtoch (ktorá je, mimochodom, často veľmi ovplyvnená zle optimalizovanými obrázkami). namiesto, zdôraznite skutočnú rýchlosť načítania stránky uvedenú v sekundách – s cieľom oholiť sekundy od toho (a „kritická cesta vykresľovania“ – viac o tomto nižšie) by malo byť skutočným cieľom!

Vodopád

Vodopád je jedným z najužitočnejších nástrojov na určenie prekážok v rýchlosti vášho webu. Toto konkrétne zobrazenie je v skutočnosti veľmi podobné tomu, čo sa zobrazuje v nástrojoch prehľadávača, napríklad v paneli Firebug Net Panel. Viac informácií nájdete v tomto vynikajúcom článku o tom, ako čítať vodopády. Ak máte málo času, tu je skratka:

Každý diel na vašom webe je potrebné vyhľadať, preniesť a zobraziť. Každý pruh vo vodopáde zobrazuje všetky kroky súvisiace s každým dielom a ako dlho to trvalo.

Zobraziť vodopád GTMetrix

Kroky, ktorými môže každé dielo prejsť, sú nasledujúce s malým vysvetlením:

 • Vyhľadávanie DNS: Čas na vyriešenie DNS
 • spojovacie: Čas potrebný na vytvorenie spojenia
 • blokovanie: Čas strávený vo fronte prehľadávača čakajúci na pripojenie
 • odoslanie: Čas potrebný na odoslanie žiadosti
 • čakania: Čas strávený čakaním na odpoveď (čas do prvého bajtu)
 • príjem: Čas potrebný na stiahnutie obsahu

Na základe týchto informácií môžeme urobiť niekoľko predpokladov o dianí na našom webe. Najprv sa pozrite na modrú čiaru vo vodopáde vyššie. Predstavuje bod, v ktorom bol načítaný DOM. Červený riadok predstavuje čas načítania stránky.

Čas do prvého bajtu (TTFB) sa tiež považuje za dôležitý ukazovateľ rýchlosti servera. Toto je znázornené informáciami o čakaní vo vodopáde. Ak neustále vidíte vysokú TTFB (aj po tom, čo ste prešli a vylepšili hlavné odporúčania na zvýšenie rýchlosti webu), je možné, že váš hostiteľský server vás práve prepúšťa!

Video a história

Posledné dve oddiely sa týkajú iba prémiových účtov. Video zobrazuje skutočný záznam načítania stránky – ktorý vám môže ukázať, čo vlastne všetky tieto rôzne údaje znamenajú. Aj keď je to pekná funkcia, podľa môjho názoru sa mi ju príliš neužíva tak, ako je, podľa môjho názoru, trochu neobvyklá.

Karta histórie je však skutočne jednou z najlepších funkcií, pretože umožňuje zobraziť výsledky viacerých testov na jednej stránke v ľahko zrozumiteľnom a praktickom grafe..

Historické výsledky monitorovania GTMetrix

Konfigurácia skúšobného balíka

Osobne mám účet s GTMetrix, ktorý používam väčšinou na testovanie svojich vlastných stránok a konkrétnych technológií, ktoré nás zaujímajú.

Nevýhodou GTMetrix (aj keď som ešte nestretol žiadny nástroj, ktorý by to dokázal urobiť) je to, že nemôže nastaviť testy premenných. Tým mám na mysli to, že nemôžete povedať spoločnosti GTMetrix, aby si vybrala náhodnú stránku z danej množiny a otestovala ju z náhodného miesta. Takto by sme získali graf, ktorý by sa mohol podrobnejšie rozvinúť na základe stránky a umiestnenia (možno niečo do budúcnosti?).

Alternatívou by bolo špecifikovať niektoré stránky aj umiestnenia a testovať všetky variácie každú hodinu. Je to, samozrejme, dosť náročné na zdroje – poskytlo by nám to však skvelý súbor údajov, s ktorými by sme mohli pracovať. Za súčasného stavu to môžete urobiť manuálne a pomocou funkcie porovnávania GTMetrix analyzovať svoje výsledky.

Na úvod vytvorím všetky potrebné testy. Keby som chcel testovať 2 stránky z 3 miest, nastavil by som testy na všetky permutácie – čo by malo za následok 6 testov. Potom by som sledoval každú hodinovú skúšku najmenej pár dní, najlepšie týždeň.

Po uplynutí dostatočného času idem na môj prístrojový panel, vyberiem všetky testy a porovnám ich. Výsledkom sú údaje vedľa seba a agregované grafy.

Porovnanie výsledkov GTMetrix

Tipy pre rýchlosť pre používateľov WordPress

Jo, a ak používate WordPress (predmet, na ktorom je tento web, hlavne o všetkom), a náhodou hľadáte nejaké rýchle opravy, aby ste veci urýchlili: tu je niekoľko veľmi efektívne tipy, z ktorých by mohli ťažiť takmer všetky webové stránky využívajúce WordPress:

 • 1. Zaistite, aby akýkoľvek webový hostiteľ, ktorý používate, používal servery, ktoré sú optimalizované špeciálne pre WordPress – a ak stále používate všeobecný zdieľaný hosting bez optimalizácie WordPress, prepnite na niečo oveľa, oveľa rýchlejšie, ako je napríklad plán hostenia webov. Motor WP, zotrvačník alebo Kinsta.
 • 2. Ak ste tak ešte neurobili, začnite používať doplnok pre ukladanie stránok do vyrovnávacej pamäte, napríklad W3 Total Cache, WP Super Cache alebo WP Rocket..
 • 3. Nájdite si nejaký čas na prezeranie obrázkov na svojich stránkach a ubezpečte sa, že sú všetky optimalizované tak, ako môžu byť (buď ich znovu optimalizujte v programe, ako je Photoshop, alebo zvážte použitie špeciálnej služby / doplnku, ako je WP Smush..
 • 4. Uistite sa, že váš web načítava čo najviac svojho JavaScriptu v dolnej časti svojich stránok (a nie v hornej časti, kde bude zdržiavať načítanie všetkých ostatných prvkov stránky)..
 • 5. Ako bolestivé to môže byť: odstráňte z vašej stránky všetky zbytočné profily sociálnych médií (napríklad profily Facebook, Twitter a Google+ – ktoré môžu doslova pridať sekundy k časom načítania stránky).
 • 6. Povoľte kompresiu gzip, minimalizujte všetky skripty a využívajte cache prehliadača všade, kde je to možné.
 • a 7. Najdôležitejšie zo všetkého: Odstráňte všetky nepotrebné doplnky, ktoré môžu na vašich stránkach načítavať všetky druhy súborov CSS a JavaScript – hoci počet technicky dostupných doplnkov, ktoré môžete nainštalovať na webovú stránku so systémom WordPress, nie je nijako obmedzený, veľmi všeobecné pravidlo je: čím viac doplnkov, tým pomalšie sú stránky!

– Akékoľvek iné super efektívne rýchle opravy? Neváhajte ich nechať v komentároch nižšie! 😉

GTMetrix ako monitorovací nástroj

Doteraz sme sa do značnej miery zameriavali na GTMetrix ako na spôsob, ako zistiť, čo by sa malo na webe vylepšiť, aby bolo rýchlejšie. Pomocou funkcie upozornení však tiež môžete zistiť (a nahlásiť) všetky prípady, keď sa váš web spomalí pod vopred stanovenú rýchlosť.

Nastavenie upozornení

Môžete nastaviť množstvo podmienok od času načítania stránky a skóre YSlow po veľkosť HTML – čo vytvára celkom dobre zaoblený systém. Ak je splnená niektorá z vašich predvolených podmienok, ihneď vám pošleme e-mail, ktorý vám umožní konať podľa informácií a napraviť problémy.

Monitorovaním svojej webovej stránky možno nebudete môcť úplne zabrániť spomaleniu, ale budete mať aspoň príležitosť rýchlo reagovať na akékoľvek problémy, aby ste minimalizovali škody spôsobené napríklad neočakávaným nárastom premávky..

Tam, kde GTMetrix klesá

Celkovo sa mi páči GTMetrix a rozhodujem sa používať ho nad všetkými ostatnými nástrojmi na testovanie rýchlosti na meranie a sledovanie mojich vlastných stránok. To však neznamená, že je všetko perfektné. Jedným z mojich najväčších problémov s technológiou GTMetrix je, že neponúka variabilné testovanie, čo by bolo obrovským časovým sporiteľom – za niečo, za čo by som rád zaplatil trochu navyše, pretože by to skrátilo trochu času na testovanie..

Ďalšou oblasťou zamerania by mohlo byť zdôraznenie toho, aké dôležité je použitie kvalitného hostiteľa. Zistením a zobrazením rôznych hostiteľov, ktorých používatelia používajú, by sa dali porovnať rýchlosti a pre niektorých používateľov by sa mohli navrhnúť lepší hostitelia. TTFB by sa tiež mohla monitorovať a návrhy na rýchlejších hostiteľov by sa mali zobraziť, keď je táto hodnota mimoriadne vysoká.

Pár poznámok o kritických trasách vykresľovania by sa podľa môjho názoru mohlo – a podľa môjho názoru mali by – tiež sa pridajú. Aj keď je tento vnímavý, je možné zistiť veľa faktorov, napríklad to, že sa na začiatku stránky zbytočne načíta veľa súborov JS / CSS (mimochodom, absolútne kľúčové zváženie). Optimalizácia kritickej cesty vykresľovania skutočne povedie k vašej webovej stránke zobrazujú sa na obrazovke používateľa omnoho rýchlejšie – aj keď je „celková“ rýchlosť načítania stránky stále dosť vysoká!

Prehľad

Ak chcete rýchly web, potrebujete komplexný nástroj na jeho otestovanie za mnohých okolností. GTMetrix vám to umožní robiť presne takto: sledovaním adresy URL za hodinu a z rôznych miest vám poskytne úplný obraz o výkonnosti vašich webových stránok.

Pri správnom použití v boji proti pomalým rýchlostiam na webe vám GTMetrix poskytne viac ako dostatok informácií na boj proti nim. Nezabudnite otestovať viac ako len svoju domovskú stránku, otestovať každú stránku viac ako raz a z viacerých miest a sústrediť sa na skutočné zníženie týchto časov načítania, nie na maximalizáciu percentuálneho skóre PageSpeed ​​a YSlow.!

Poznáte nejaké ďalšie / lepšie spôsoby merania rýchlosti webových stránok? myšlienky?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me