Wix vs WordPress | 5 erinevust, mida peaksite teadma (tabel)


Siin on 5 eset, mida peaksite Wix vs WordPressi hindamisel arvestama:

Wix

WordPress

Külastage Wixit Külastage WordPressi Parim valik Ülaosa
Choice Wix Parim Choice Wix

Wix

Üldine hinnang

9.4 väljas 10-st

WordPress

Üldine hinnang

7.4out of 10

Kokkuvõte

Wix:

Wix on veebisaitide looja, mille eesmärk on aidata algajatel oma enda veebisaiti luua. Sa ei tea’Wixi abil veebisaidi loomiseks pole vaja kodeerimisoskust, kogemusi ega isegi palju aega – vajate lihtsalt Interneti-ühendust. Wixil on üle 510 stiilse malli, mille hulgast valida, suurepärase kvaliteediga sisseehitatud funktsioone, nagu näiteks ajaveebide ja poodide tööriistad, samuti suure rakenduste pood, mis võimaldab teil oma saidile lisafunktsioone lisada. Kuigi Wix annab teile palju loomingulist kontrolli, ei pakki see WordPressiga samasugust pistmist.

WordPress:

WordPress on populaarne tööriist igasuguste veebisaitide loomiseks, alates väikestest isiklikest ajaveebidest kuni mitme miljoni dollariliste veebipoodideni. See annab teile täieliku loomingulise vabaduse, võimaldades teil kujundada oma veebisaiti täpselt nii, nagu soovite. See tähendab, et sellega kaasneb järsk õppimiskõver, ehkki teie’WordPressi edukaks kasutamiseks on vaja vähemalt mõnda teadmist kodeerimise kohta. Erinevalt Wixist vastutab teie saidi hostimise, turvalisuse ja üldise hoolduse eest, mida peate regulaarselt värskendama. See võib olla üsna keeruline.

Loe rohkem

Paindlikkus

Wix:

Kuna Wix ei ole avatud lähtekoodiga veebisaitide looja, ei saa te platvormi ega tööriistu vabalt muuta. Ainult oma ettevõttesisesed arendajad saavad tööriistu luua ja platvormi kohandada.

Teil on endiselt Wixi veebisaidi (rohkem allpool) kujunduse üle tõeliselt hea loominguline kontroll ja te ei pea muretsema tööriistade pärast, mis ei tööta, ega teie veebisaidi purunemise pärast.

Kõiki Wixi pakutavaid tööriistu jälgitakse ja testitakse tähelepanelikult tema enda töökeskkonnas. See tähendab, et te ei pea muretsema oma veebisaidi tehniliste aspektide pärast, kuna Wix hoolitseb selle kõige eest.

See tähendab aga ka seda, et kui soovite vidinaid, mis pole Wix, sisestada, pole see lihtne (või mõnel juhul olenevalt tööriistast võimalik). Kuid Wixil on olemas App Market, kust leiate lisatööriistu, mis on konfigureeritud spetsiaalselt teie Wixi saidiga töötamiseks, lihtsate ühe klõpsuga installida.

Probleemide ilmnemisel on Wixil spetsiaalne ööpäevaringne tugimeeskond, kes neid teie jaoks parandab (üksikasjad leiate allpool).

WordPress:

WordPress on avatud lähtekoodiga platvorm, nii et saate oma veebisaiti päris palju muuta, kui soovite, kuna teil on koodidele täielik juurdepääs (eeldusel, et olete korralik kodeerija või kui töötate ühega).

Paljudele inimestele meeldib WordPress, kuna kogukond pakub teile tuhandeid tasuta pistikprogramme, et saaksite oma WordPressi saidile rohkem tööriistu lisada. Kuid mitte kõik pistikprogrammid pole hästi ehitatud, nii et halvasti ehitatud pistikprogrammide installimine võib teid ohustada turvalisusega või minna vastuollu teie veebisaidiga või selle rikkuda.

Tasuta pistikprogrammide arendajad võivad selliste probleemide ilmnemisel teid aidata või mitte, kuna pistikprogrammid on tasuta või võib arendaja konfliktis süüdistada teisi pluginaid (tugiteenuste kohta leiate lisateavet allpool).

Lisatasu pluginate ostmine annab teile õiguse toetamiseks, kuid ei taga, et need lahendavad kõik probleemid teie jaoks, kuna konfliktid võivad olla põhjustatud muudest pistikprogrammidest (mis pole premium-pluginate arendajate kontrolli all).

Sellegipoolest on seal mõned WordPressi pluginad, mis on hästi ehitatud, kuid enne nende kasutamist peaksite olema ettevaatlik ja katsetama neid põhjalikult oma veebisaidiga. Õige pistikprogrammi valimine parandab teie veebisaidi funktsionaalsust, kuid halb pistikprogramm võib kahjustada teie veebisaidi toimivust.

Loe rohkem

Kasutuslihtsus

Wix:

Wix on üks lihtsamaid veebisaitide koostajaid, mis täna saadaval on, ja seda on WordPressiga võrreldes palju lihtsam platvorm kasutada.

See on puhas lohistamine & loobuge veebisaidi ehitajast, nii et saate sisu sisestada sõna otseses mõttes kõikjale, kus soovite, teisaldada oma sisu ümber, ilma koodirida puudutamata.

Kui te ei ole tehniline inimene või teil pole natuke koodi, õppimiseks vaja aega ega raha, siis võib Wix olla teie jaoks hea valik oma veebisaidi loomiseks.

Wix pakub teile väga põhjalikku abikeskust, milles on täielikult kasutusjuhendid (mõlemas tekstis) & videoformaadid). Tänu sellele on teil mitmesuguste tööriistade kasutamise kohta rohkem teada saada.

WordPress:

WordPressi oskusliku kasutamise õppimine on Wixist palju keerukam.

Peamine põhjus on see, et WordPress ei ole venitamine & loobuda veebisaidi ehitajast, nii et teie sisu paigutus sõltub tõesti teie kasutatava malli seadistamisest.

Kui soovite teisaldada pildigalerii (näiteks) oma lehe paremast ülanurgast vasakpoolsesse alumisse nurka, ei saa te seda lihtsalt sinna alla lohistada. Selleks peate malli koodid muutma (või palkama selleks kodeerija).

Põhimõtteliselt, kuigi WordPress on väga võimas platvorm, peate selle tõhusaks kasutamiseks saama soovitud koodini jõudmiseks koode muuta.

Koodiga valda või hea kodeerijaga töötades võib WordPress pakkuda palju funktsionaalsemat saiti kui Wix.

Loe rohkem

Kasutajatugi

Wix:

Nagu mainitud, on Wixil väga põhjalik juhendite kogu, mis aitab teil mõista, kuidas kõik nende tööriistad koos töötavad.

Kui soovite otsesemat tuge, pakuvad nad teile ööpäevaringset e-posti tuge või võite telefoni teel tugiteenuste esindajaga rääkida. Wix pakub teile ka foorumit, kus saate küsimusi postitada ja teiste kasutajatega suhelda.

Nagu eespool mainitud, saavad kõik tööriistad Wix ise üles ehitada ja nad saavad kõik probleemid lahendada ja nende tõrkeotsingud lahendada (selle asemel, et seda vastutust teistele tööriistade loojatele üle anda).

Kuna Wixil on teie jaoks spetsiaalne tugirühm, vastatakse kõigile teie küsimustele ja pole tähtis, mitu korda samu küsimusi enne seda küsisid teised (erinevalt WordPressi foorumist)..

WordPress:

WordPressil on hiiglaslik kogukonna foorum, kuhu kasutajad on vastuste otsimiseks postitanud miljoneid küsimusi.

Kuigi paljudele küsimustele on vastused (kuid mitte tingimata tõhusalt lahendatud), ei vasta paljudele küsimustele üldse. Samuti võib vastuse saamine võtta päevi, kuna suur osa moderaatoritest on vabatahtlikud, seega pole neil mingit kohustust teie küsimustele kohe vastata..

Põhiküsimus on see, et postitatakse tohutult palju küsimusi ja paljudest küsimustest on varem muudes lõikudes arutatud. Nii et kui postitate küsimuse, võidakse seda ignoreerida, nagu seda on varem küsitud. Võimalik, et peate oma küsimusele mingi vastuse leidmiseks läbi kaevama foorumi postituste hulga.

Nagu eespool mainitud, pole keegi tegelikult kohustatud teie küsimusele vastama, kui te selle eest ei maksa. Kuna WordPress.org ja paljud selle pistikprogrammid on tasuta, võib kellegi murega tegelemine olla keeruline (kui te ei palka endale head WordPressi arendajat).

Loe rohkem

Pidev hooldus

Wix:

Nagu arutatud, on Wix a "suletud" süsteemi, nii et nad käsitlevad ja haldavad kõiki teie jõudluse ja turbevärskendusi, nii et te ei pea muretsema veebisaitide loomise tehniliste aspektide pärast.

Seda kõike haldab taustal Wix, nii et te ei pea klõpsama ühtegi värskendusnuppu ega muretsema, kas teatud tööriistade värskendused võivad põhjustada konflikte teiste tööriistadega.

Selle kõige haldamine teie jaoks vabastab teie aega keskenduda muudele teile olulisimatele asjadele.

WordPress:

Sarnaselt Wixiga uuendab WordPress pidevalt oma platvormi, et parandada vigu ja parandada turvalisust. Kui värskendused tuleb kasutusele võtta, saate oma WordPressi armatuurlaual hoiatuse. Peate lihtsalt klõpsama värskendusnupul.

See on lihtne osa. Keeruline osa on see, et kui WordPressi värskendusi tuleb värskendada ka teie teema ja pistikprogrammid, siis jäävad need ühilduvaks WordPressi uusima versiooniga.

Kuigi ka paljud teema- ja pistikprogrammide koostajad värskendatakse, et jääda ühilduvaks, siis paljud seda ei tee (eriti tasuta teemade puhul) & pistikprogrammid). See võib teie veebisaidi mõjutada kasutaja-, toimivus- või turbeprobleemidega.

Nii et WordPressi kasutamisel peate olema teadlik käimasolevatest hooldustöödest, kuna teatud funktsioonide täitmine pole haruldane "murda" kui WordPressil on värskendusi.

Loe rohkem

Hinnakujundus & Käimasolevad finantskohustused

Wix:

Wix pakub teile 7 lisatasu paketti, mis jäävad vahemikku 5–35 dollarit kuus. Mida kõrgem on plaan, seda rohkem tööriistu saate. Pange ainult tähele, et saate Wixit endiselt tasuta kasutada, kuid see kuvab teie veebisaidil Wix-reklaami. See eemaldatakse, kui uuendate 11-dollarise kuupõhise Combo-plaani.

Lisatasukavad hõlmavad lohistamist & loobuge veebisaidi loomise liides (kodeerimist pole vaja), üle 500 malli, mille hulgast saate valida, hostimisteenused ja pühendunud tugitiim (pange tähele, et kui registreerute mõlemale nende VIP-kavast, saate nende VIP-tugitiimilt spetsiaalseid tugiteenuseid ).

Wix sarnaneb peaaegu kõikehõlmava paketiga, kus Wix pakub ja hooldab kõiki teie veebisaidi loomise vajadusi. Te ei pea bitti ja tükke kokku panema nagu WordPressi korral.

Kui registreerute aastaplaaniga, annab Wix teile esimesel aastal tasuta domeeni (väärtus 10–15 dollarit).

Wixi kasutamise jooksvad kulud võivad ulatuda 60 dollarist aastas (domeeni ühendamise plaan) kuni 420 dollarini aastas (äri VIP plaan).

Arvan, et lihtsalt ööpäevaringselt pühendatud tugi, telefonitugi ja kogu tehnoloogia haldamine, mis võimaldab teil aega veeta, on juba kuuplaane väärt (tänapäeval on Internetis hea abi saamine keeruline ja haruldane)..

WordPress:

WordPress.org-i eest peate maksma oma hostimisteenuse eest, mis võib maksta umbes 7 dollarit kuus (olles siin väga üldine, kuna hinnaklass varieerub sõltuvalt hostimisteenuse pakkuja kvaliteedist. Bluehost on WordPressi populaarne hostimisteenus ).

Lisatasu teema ostmise korral võib see maksta teile alates 30 dollarist kuni 175 dollarini teema kohta (sõltuvalt sellest, kui hea on teema arendaja). Kuigi enamik pistikprogramme on tasuta, makstakse ka mõnele neist pistikprogrammi (vahemikus 15–50 dollarit plugina kohta). ), sõltuvalt sellest, mida vajate, ja kui soovite tuge (nagu eespool mainitud).

Samuti peate ostma oma domeeninime (10–15 dollarit aastas).

Teie esialgne investeering WordPressi kasutamisel võib ulatuda 139 dollarist kuni enam kui 200 dollarini, sõltuvalt sellest, kui palju lisatasu pluginaid te lõpuks kasutate.

Kui palkate oma saidi loomisel, kohandamistel või tõrkeotsingul abistamiseks arendaja, suurenevad teie kulud pidevalt ja võivad olla eelarve väljakutseks.

Pidage meeles, et ka WordPressi oskusliku kasutamise õppimiskõver on üsna kõrge. Nii et peaksite arvestama ka oma aja kuludega.

Loe rohkem

Järeldus

Wix: Palju lihtsamini kasutatav (kodeerimist pole vaja, lihtsalt lohistage & loobuma sisust), ei vajata teie taustaprogrammi hooldust, madalamad kulud ja pikaajalised jooksvad kohustused. Teie kulud on väga etteaimatavad. Kuid teie veebisaiti saab WordPressi kasutamisega võrreldes palju vähem kohandada, kuna te ei saa oma veebisaidi koode muuta.

WordPress: Rohkem paindlikkust ja väga kohandatav (kui teate natuke kodeerimist). Nõuab käimasolevat hooldust, kõrgemat esialgset õppimiskõverat ja tõenäoliselt suuremat rahalist pühendumist pikas perspektiivis. Kulud on vähem etteaimatavad, sõltuvalt sellest, kas teil on vaja palgata kooder, palkamise sagedusest ja kooderi kvaliteedist / kalibreerimisest.

Loe rohkem

Ülevaade

9.4 väljas 10-st

Külastage Wixi
Vaadake meie Wixi arvustust

7.4out of 10

Külastage WordPressi
Vaadake meie WordPressi arvustust Üldine hinnang Mis see on?

Meie üldhinnangud põhinevad kõigi hinnangute keskmisel skooril.

Miks see oluline on??

Meie hinded annavad teile lühikese ülevaate sellest, milline teenus pakub teile parimaid funktsioone, väärtust ja palju muud.

Võrdlus wix 4,7 / 5 wordpress 3,7 / 5 Sulge

Arvestades teisi veebisaitide koostajaid?

Heitke pilk meie Veebisaidi ehitaja võrdlustabel, või osalege tasuta viktoriinil et näha, milline veebisaidi ehitaja vastab teie vajadustele.

Lisaks vaadake meie soovitusi selle kohta, mis meie arvates on Parimad veebisaitide ehitajad ja lihtsad küsimused, mida peaksite endalt küsima et valida õige.

Kas pole kindel, milline veebisaidi ehitaja teie jaoks kõige paremini sobib? Proovige meie Veebisaidi ehitaja viktoriin

Vaata ka meie Veebisaitide ehitajate võrdlustabel üksikasjalikumate erinevuste jaoks

See juhend on kasulik?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me