Veebisaidi ehitaja SEO vs WordPress SEO: kumb on parem?

Veebisaidi koostaja SEO vs WordPress SEO

“Kas SEO on parem veebisaitide ehitajatele või SEO WordPressile?”

See’See on hea küsimus ja meilt küsitakse seda palju.

Tõenäoliselt on teil sarnaseid (veel tavalisi) küsimusi, näiteks:

 • Milline veebisaidi ehitaja on SEO jaoks parim?
 • Kas konkreetsel veebisaidi koostajal on Google’is kõrgema asetuse saavutamisel loomulik eelis??
 • Kõik ja nende kassid ütlevad mulle, et WordPress SEO on parim ja see on ainus viis otsingutulemustes kõrgele kohale jõuda. Tõsi?
 • Inimesed ütlevad, et lohista & Interneti-veebisaitide loojad on Google’is edetabelis kohutavad. Müüt?

Tahad minu kiiret arvamust?

 • Don’ei tea.
 • Arvatavasti.
 • Vale.
 • Täiesti müüt.

Kas olete üllatunud minu arvamustest? Võib olla?

Kui teate, mida SEO (“Otsingumootori optimeerimine”) on, siis teate seda’s on teie veebisaidi üks peamisi elujõude.

Kui teil on varjupaika’SEO-st kuulnud, põhimõtteliselt seda’See on protsess, mis aitab teie veebisaidil asuda kõrgemal sellistes otsingumootorites nagu Google.

Kui teie veebisait on otsingutulemustes nähtavam (kõrgem), külastab teie veebisaiti rohkem inimesi.

Mõistlik, eks?

Selles postituses tahan teiega jagada oma arvamusi SEO ja veebisaitide ehitajate kohta.

Ma suudan’Ma ei ütle teile, milline konkreetne veebisaidi koostaja on SEO jaoks kõige parem, kuid võin proovida hajutada selle teema kohta mõnda levinud müüti / väärinfot – tuginedes minu enda kogemustele.

Enne takerdumist uurige meie kõrgeima reitinguga veebisaitide koostajaid:

Märkus. Kui küsisite SEO-lt 100 inimeselt, siis teie’Tõenäoliselt saate 100 erinevat arvamust. Mina’Ma pole juhtiv ekspert mitte mingil moel (ehkki lingin mõnega neist allpool oma arutelu käigus). Mina’Ma lihtsalt jagan seda, mis varem meie heaks töötas, ja nii võib see teie heaks töötada või mitte.

Nüüd, kui mina’Olen loobunud loobumisest, loodetavasti võitsin’t ei taha SEO SEO fanaatikute poolt mulle kallale visata. Tõenäoliselt siiski!

Valige veebisaidi ehitaja ja teenige täna veebis raha

Mis tüüpi saiti soovite ehitada??

veebisaidi loomine ehitada veebipood Veebisaidi veebipood

WordPressi kasutamine EI tähenda, et saate kõrgemaid otsingutulemusi

“WordPressi veebisaitide paremusjärjestuse paremaks muutmisel on palju väärinfot kui veebisaitide koostajatega loodud veebisaitidel. See lihtsalt pole’juhtum põhineb meie kogemustel.”

Ütle whaaaat?

Ma tean, et mõni teist tõenäoliselt hüppab oma kohtadelt välja, sest arvate, et mina’ma vihkan WordPressi.

Ma ei tea’t ei vihka WordPressi.

Mulle meeldib selle kasutamine tegelikult, sest pärast aastatepikkust veebisaitide loomist mõlemat lohistades & loobuda veebisaidi ehitajatest ja koos WordPressiga, I’õppisin seda väga oskuslikult kasutama ja julgen öelda, õppisin isegi, kuidas natuke koodi kirjutada!

Tegelikult on see veebisait üles ehitatud WordPressile – kuna see on parim platvorm blogipostituste kirjutamiseks.

Kuid kui ma esimest korda veebisaite looma hakkasin, oli WordPress kõva metsaline taltsutamiseks.

See oli segane, liiga tehniline (rumal ol. Jaoks)’ mind ikkagi) ja kui soovisin teha muudatusi kujunduses või teisaldada oma sisu, pidin kirjutama koodi või palkama kellegi, kes oskab.

Mina’Tunnistan seda – WordPress pani mind nukraks tundma.

Töötasin täiskohaga ja lihtsalt ei teinud’ei taha tegeleda kõigi tehniliste asjade õppimisega, mis WordPressiga kaasnesid pärast töölt koju jõudmist.

Seda’Seetõttu hakkasin veebisaitide ehitajaid lohistama – see muutis mind vähem tuimaks!

Nad andsid mulle õiguse veebisaite kiiresti ja odavalt üles ehitada ning tundusid perekondlike tulekahjuvestluste ajal kodeeriva rokkstaarina (suur puudus: kõik hakkasid mul paluma mul nende jaoks veebisaite luua…)

Miks kõik Internetis olevad inimesed, kes tundusid veebisaitide loomise kohta midagi teadvat, ütlevad, et WordPressi kasutamine aitab teil otsingumootorites kõrgemale kohale jõuda?

Hmmm, suurepärane küsimus. Mul pole tegelikult aimugi.

Võib-olla lugesid nad seda kuskilt ja nõnda regurgistasid seda teistele? Mõne vooru järel kujunes see mingiks vormiks “tõde”, sa tead, mida ma silmas pean?

Meie’olete kõik seda kogenud ja seda’Internetis on seda nii lihtne teha, kus inimesed saavad olla vähem vastutavad oma öeldu eest.

Uskusin sellesse ka seni, kuni mõned meie veebisaitidest, mis on üles tõmmatud, lohistavad & veebisaitide loojad (nt Wix, Squarespace, Weebly) hakkasid ilmuma Google’i esimesel lehel.

Need meie varasemate projektide veebisaidid edestasid isegi mõnda WordPressi veebisaiti.

Jama! Pole võimalik!!

Seda’s, mida ma ka arvasin, eks?!

Siin’s asi. “Kõik” ütleb, et WordPress on SEO jaoks parim – kuid kuidas nad saavad seda lõplikult öelda?

“Võimatu” SEO eksperiment, mida keegi ei viinud läbi

“Mul on varjupaik’pole näinud kindlat tõendit selle kohta, et WordPressi veebisaidid on alati paremad kui mitte WordPressi veebisaidid. Ilmselt seetõttu, et selliseid uuringuid pole olemas?”

Sirvisin Internetis, lootes, et keegi on teinud eksperimendi, et kontrollida, kas väite vastab tõele – WordPressi kasutamine võib hõlpsalt edestada lohistatud veebisaite & veebisaitide ehitajad.

Siis aga mõtlesin, “Kuidas saaks keegi seda katset kujundada??”

Mina’Ma pole koolituse teel teadlane, kuid ma oskan hinnata parimat viisi, kuidas testida, kas üksik tegur tegi vahet, kas hoida muud tegurid konstantsed / samad ja ainus erinevus on see, millist veebisaidi ehitajat kasutati.

Ainult nii saate tõepoolest teada, kas konkreetse veebisaidi koostaja kasutamine tegi sisulise muudatuse.

Kas on isegi võimalik a “puhas” katse? Kas iga veebisait võib olla täpselt sama ja kohelda samamoodi?

 • Kas kõigil veebisaitidel võiks olla sama domeeninimi? – Ei
 • Kas igal veebisaidil võiks olla täpselt sama sisu? – Jah
 • Kas iga lehte saaks avaldada täpselt samal ajal? – Ilmselt
 • Kas iga veebisaiti saaks reklaamida samal tasemel? – Ilmselt mitte
 • Kas iga veebisait saaks teistelt veebisaitidelt täpselt samu lingid (kui muud veebisaidid lingivad teie veebisaidile tagasi)? – Ei

See’on praktiliselt võimatu ehitada täpselt samu veebisaite erinevatele veebisaitide ehitajatele, nagu saate’t kontrollida, kuidas teised inimesed reageerivad igale veebisaidile.

Niisiis, kuidas saaks keegi kindlalt öelda, et konkreetse veebisaidi koostaja on SEO jaoks parem?

Selle punkti illustreerimiseks kaaluge seda näidet.

Lase’s ütlevad, et selle eksperimendi jaoks loodi paar veebisaiti ja veebisaitide eesmärk oli koerte koolitus.

Iga veebisait oli üles ehitatud erinevale veebisaidi koostajale, sellel oli täpselt sama sisu koerte koolituse kohta, sama kujundus, sama reklaamielementi ja isegi täpselt sama domeeninimi (mis on võimatu, kuid laske’jätkake selle eeldusega).

Ühel ilusal hommikul sattus ühe sellise eksperimentaalse veebisaidi juurde koerte koolituse spetsialist, kes on natuke kuulsus või autoriteetne tegelane Internetis (ta avaldab digitaalseid koerte koolitamise ajakirju ning kellel on kümneid tuhandeid jälgijaid ja fänne)..

Ta nägi Wixiga ehitatud eksperimentaalset veebisaiti, armastas seda, kirjutas sellest artikli ja jagas seda tuhandetele oma jälgijatele.

Nii sai Wixiga üles ehitatud veebisait sellest autoriteetsest tegelasest palju veebiarmastust.

Ta lingi selle veebisaidiga omaenda veebisaidilt (mis oli Google’is väga kõrgel kohal, kuna Google tunnistas tema veebisaiti autoriteetide saidina) ja nii tegid ka paljud tema fännid, kuna tema fännid usaldasid tema arvamust ja seda, mida ta teie veebisaidi kohta ütles.

Ka teie veebisait sai oma “15 minutit kuulsust” kui paljud inimesed jagasid seda oma sotsiaalvõrgustikes.

Maagiliselt hakkas Google teie veebisaidile ka armastust pakkuma ja teie veebisait (ehitatud Wixiga) hakkab otsingutulemustes järjest kõrgemale tõusma.

Kas sellel mõjukal koerte asjatundjal oli võrdne võimalus komistada teistele teie eksperimentaalsetele veebisaitidele peale Wixiga loodud?

Meie hüpoteetilise katse parameetrite all – jah.

Kas see tähendab, et teie Wixi veebisait on SEO jaoks parem kui teised veebisaidid?

– Ei.

Abivalmis & Leidlik sisu on otsingumootorite parema asetuse saavutamisel peamine tegur – mitte see, millist veebisaidi koostajat te kasutasite

“Google ja teised juhtivad SEO-eksperdid on kinnitanud, et otsingumootorite parema paremusjärjestuse saavutamiseks on olulisemad lingid ja sisu.”

Küsimused, mille üle järele mõelda:

 • Kas teie veebisait hakkas populaarsust koguma, kuna see oli üles ehitatud Wixile? – Don’ei arva nii.
 • Kas teie järsk tõus otsingutulemites oleks parem või halvem, kui kasutaksite mõnda muud veebisaidi koostajat (näiteks WordPress, Squarespace ja Weebly)? – Ma ei tea’ei arva nii.

Selle eksperimentaalse veebisaidi järsul tõusul polnud midagi pistmist sellega, millist veebisaidi koostajat te kasutasite.

Sellel veebisaidil oli kõike pistmist otsimootorite vaatamisega, et sellest veebisaidist on abi – seda tõendab autoriteetne inimene ja tema autoriteetne veebisait, mis linkib sellele veebisaidile, millele järgnevad paljud tema fännid, kes seda veebisaiti külastavad, ja mõned neist viitavad ka sellele veebisaidile.

Veebisaidi koostaja SEO vs WordPress SEO - lingidAllikas: otsingumootori maa – lingid & Sisu – mõlemad on SEO jaoks kriitilised

“sotsiaalsed signaalid” (inimesed, kes jagavad ja arutavad teie veebisaiti Facebookis, Pinterestis, Twitteris jne) aitasid ka palju.

Kõik need on “signaale” Google’ile, näidates, et teie veebisait väärib otsingutulemustes kõrgemat kuvamist.

Niisuguste veebipõhiste kinnituste saamine on minu arvates üks kõige tõhusamaid (kui mitte kõige tõhusam) SEO tehnikat ja üks olulisemaid järjestamise tegureid, mida Google peab.

Siin’on veel üks viis selle üle mõelda.

Kas arvate, et Google soovitab (põhimõtteliselt toetab) teie veebisaiti, kuna see seda teeb’s ehitatud teatud veebisaidi ehitajale?

– Ei. Ta soovitab otsingutulemustes veebisaite, kuna usub, et veebisaidid on otsijatele abiks.

Kui Google lõpetas inimeste huvidele kõige paremini vastavate otsingutulemite edastamise, võivad otsijad kaaluda mõne muu otsingumootori kasutamist’Google’ile halb’s äri.

Kuidas Google teab, kas veebisaidist on abi?

Põhineb peamiselt “signaale” nagu näiteks sellest, kust (kvaliteet) lingid pärinevad, ja teie veebisaidi teistelt veebisaitidelt saadud lingide arv (kogus).

Juhtivad SEO eksperdid usuvad, et Google hindab iga veebisaiti üle 200 erineva signaaliga (või järjestamise teguriga). Kõik need järjestamise tegurid kannavad erinevat kaalu.

Lingide arv ja kvaliteet on vaieldamatult kaks kõige olulisemat järjestamise tegurit.

Nii et kui keskenduksite sellele teile’Tõenäoliselt läheb mul üsna hästi – see’s 80/20 SEO (see tähendab, et 80% teie väljunditest (kõrgem otsingu asetus) on ajendatud 20% sisenditest (keskendudes heade lingide saamisele teistelt autoriteetsetelt veebisaitidelt).

200-st parematest teguritest on üks teie kasutatud veebisaidi koostaja.

Tõsi, ma ei tea’t ei tea täpselt, kui palju kaalu Google sellele tegurile paneb (teab ainult Google) – aga ma spekuleerin, et see’See pole teiste teguritega võrreldes teguri tähendus.

Kuid Interneti-koodi guru’s Ütle, et WordPressil on puhtam / parem koodibaas kui lohistamisel & Drop veebisaidi ehitajad!

“Google seda ei tee’Teil pole probleeme juhtivate tõmbejõududega veebisaitide mõistmisel & veebisaitide ehitajad. WordPressil võib küll olla puhtam koodibaas, kuid selle mõju SEO-le on tõenäoliselt marginaalne.”

Muidugi, mõne nende veebisaidi lohistamise koodide alus pole selline “puhas” avatud lähtekoodidena, näiteks WordPress.

Kuid Google seda ei tee’t-l pole probleeme veebisaidi koostajatega loodud veebisaitide indekseerimise ja mõistmisega.

Näiteks on Wix Google’is tegelikult esile tõstetud’s Veebimeistri juhised kohe WordPressi kõrval jaotise pealkirja all “Aidake Google’il teie lehti mõista”:

Veebisaidi koostaja SEO vs WordPress SEO - Google'i juhisedAllikas: Google’i veebihalduri juhised

See näitab, et Google tunnistab Wixit a “õigustatud” veebisaidi koostaja.

Internetis on palju kuulujutte, et Wix on SEO jaoks tõesti halb. Mul on varjupaik’ei ole selle väite kohta veel ühtegi konkreetset tõendit näinud.

Tegelikult esitas John Mueller Google’ist selle küsimuse otse siis, kui keegi esitas küsimuse Google Webmaster Centrali abifoorumisse, küsides, kas Google ei meeldi Wixile ja kas Wixiga loodud veebisaidid on otsingutulemustes halvasti.

Siin on Google’vastus:

Veebisaidi koostaja SEO vs WordPress SEO - Google'i foorumAllikas: Google Webmaster Centrali abifoorum

Lisaks kinnitas Google’i Gary Illyes ka seda, et Google ei anna staatilise HTML-i või AJAX-i (põhimõtteliselt erinevaid programmeerimiskeeli) ehitatud veebisaitidele sooduskohtlemist:

Veebisaidi koostaja SEO vs WordPress SEO - Wix HTML AjaxAllikas: SEM Post

Wixiga loodud veebisaidid on üles ehitatud HTML5 ja AJAX tehnoloogia abil. Nii põhineb Google’Ülaltoodud avalduse kohaselt on tehnoloogia, mida Wix kasutab teie veebisaidi loomiseks, täielikult tunnustatud ja mõistetav Google’is.

Siin on Rand Fishkin’Mõtted ruutruumist (Rand juhib Mozit, mis on SEO teemal juhtiv autoriteet):

Veebisaidi koostaja SEO vs WordPress SEO - Ruuturuumi MozAllikas: Moz.com

Tema kommentaar oli pärit aastast 2014, kuid ma usun, et Squarespace’SEO võimalused püsivad robustsed isegi tänapäeval.

Jah – lohistage & Drop-veebisaidi ehitajatel on puudusi

“Veebisaidi koostajate abil saate seda teha’t oma veebisaidi iga aspekti täpsustamiseks või kohandamiseks. WordPressi abil saate oma veebisaidi enamiku aspektide üle palju rohkem kontrolli saada.”

Veebisaitide lohistajatel on SEO osas siiski oma puudused.

Kasu, mis on seotud veebisaidi loomisega ilma ühte koodi kirjutamata või tehniliseks guru olemisega, tähendab ka seda, et võitsite’t ei oma täielikku kontrolli oma veebisaidi loomise protsessi kõigi aspektide üle.

Näiteks kuigi Weebly (üks lihtsamini kasutatavaid veebisaitide koostajaid) annab teile juurdepääsu oma veebisaidi HTML- ja CSS-koodide redigeerimiseks, saate siiski’t muude aspektide, näiteks hostimiskiiruse, juhtimiseks või kohandamiseks.

Google'i reitinguteguri veebisaidi koostaja SEO - kiirusAllikas: Backlinko.com

Veebisaidi laadimiskiirus on üks Google’ist’s järjestamise tegurid.

Nii et kui teie veebilehed laadivad tõesti kiiresti, siis see’See on SEO jaoks soodne tegur, kuna see parandab teie külastajaid’ kogemus (tänapäeval ei meeldi kellelegi oodata lehtede laadimist).

WordPressi abil saate oma veebisaidi kiirust juhtida, kiiremale hostile üle minnes (mis tähendab ka, et maksate siiski rohkem) või viimistleda oma servereid võimekate arendajate abiga.

Kuid enamik WordPressiga loodud veebisaite kasutab jagatud hostimist, mis sarnaneb hostimiskiirusega, mida saate veebisaitide lohistamisel..

Nagu mainitud, saate kindlasti registreeruda hostis, mis võib teie veebisaidi palju kiiremini laadida, kuid see maksab teile (see võib ulatuda 30 dollarist kuus kuni sadade dollarini kuus, versus umbes 5 dollarit kuus jagatud hostimise korral)..

Veel üks kriitika, millega veebisaitide ehitajad silmitsi seisavad, on see, et saate’t oma veebilehtede aadresside (URL-ide) kohandamine.

See’on hästi teada, et kui teie URL-is on märksõnad (millest teie leht räägib) ja kui URL on võimalikult lühike, on SEO reitingu eelised.

Google'i reitinguteguri veebisaidi koostaja SEO - URL-i pikkus

Google'i reitinguteguri veebisaidi koostaja SEO - märksõna URLAllikas: Backlinko.com

Enamike veebisaitide koostajate jaoks saate’t oma lehe URL-i juhtida ega kohandada.

Kui märgistasite oma lehe nimega “Vinged haruldaste koerte treenimismeetodid saksa lambakoertele”, siis muutub teie lehe URL automaatselt:

www.example.com/wesome-rare-dog-training-techniques-for-german-shepherds

Kuigi see pole nii’See on kohutav, enamik SEO praktiseerijatest soovitab teil muuta URL-i millekski lühemaks ja keskendunumaks, näiteks:

www.example.com/koertekoolitus-saksa-koerad

Põhjus on see, et URL-i sõnad aitavad Googleil millele keskenduda’on teie lehe jaoks tõesti asjakohane.

WordPressi abil saate seda muudatust hõlpsalt teha.

Kuigi enamik lohistab & veebisaitide ehitajad võitsid’t lubada teil seda teha, Wix ja Ruuturuum annavad teile võimaluse URL-e redigeerida / kohandada (vt seda ja seda).

Veebisaidi ehitajad annavad teile suurema osa SEO põhivahenditest

Tegelikult lohistage & loobuvate veebisaitide ehitajad annavad teile juba enamiku SEO põhilisi tööriistu, nii et saate oma veebisaidi optimeerida SEO-sõbralikumaks:

Parimad veebisaitide koostajad SEO jaoks:

SEO funktsioonidWixRuuturuumWeebly
Lehe pealkiri&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Metakirjeldused&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Lehe taseme pealkirja sildidH1 kuni H6H1 & H2Ainult H2
Saidiplaan&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Pilt alt tags&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Kohandatav URL&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Mobiilne sõbralik&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Võimalus meediume lisada (pildid / videod)&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Ühendatakse Google Analyticsiga&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Ühendatakse Google’i otsingukonsooliga&# 10004;&# 10004;&# 10004;

Pidage meeles, et neid nimetatakse “Lehekülje SEO” – mis tähendab väikeseid tükke, mida saate otse oma veebisaidil konfigureerida, et muuta see otsingumootori sõbralikumaks.

Kuigi need on olulised, don’Ärge unustage 80/20 reeglit, millest me eespool rääkisime.

Suur osa teie SEO eelistest tuleb “Leheküljeväline SEO” (asjad, mida saate teha väljaspool oma veebisaiti ja mis võivad viia parema otsingu paremusjärjestuseni) – eriti volitatud veebisaitide hankimine teie veebisaidile linkimiseks. See näitab Google’ile, et usaldusväärne veebisait toetab teie veebisaiti.

See’see pole lihtne, kuid kes ütleb, et oma veebisaidi otsingutulemustes kõrgele kohale jõudmine on kiire ja lihtne?

See võtab aega, vaeva, visadust – täpselt nagu ettevõtte ehitamine!

Järeldus – tõhus SEO ei toimi’t Ainult veebisaitide ehitajatele. See sõltub sinust.

See juhend on kasulik?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me