Recenzia doplnku Jetpack WordPress – mali by ste ho používať?

WordPress ponuky

Jetpack od WordPress.com je webový doplnok na zlepšenie, výkon a zabezpečenie webových stránok vyvinutý spoločnosťou Automattic (spoločnosť za WordPress.com)..

S viac ako 5 miliónmi aktívnych inštalácií je Jetpack bezpochyby jedným z najpopulárnejších doplnkov WordPress na trhu. A s toľkými vynikajúcimi funkciami je ľahké pochopiť, prečo ich používa toľko majiteľov webových stránok.

V tomto článku vám ukážem hlavné funkcie Jetpacku a vysvetlím, prečo by ste mali zvážiť jeho použitie na svojich webových stránkach WordPress..

Čo je Jetpack a prečo by ste ho mali používať?

Jetpack bol uvedený na trh spoločnosťou Automattic v roku 2011.

Spoluzakladateľ WordPress Matt Mullenweg prvýkrát predstavil myšlienku Jetpacku počas svojho vystúpenia na konferencii State of Word WordCamp v San Franciscu v roku 2009. Jeho víziou bolo, že Jetpack bude „spôsob, ako zabezpečiť funkčnú paritu medzi WordPress.com a WordPress. .org pre všetkých “.

Prvá verzia Jetpack obsahovala osem populárnych funkcií: Hovercards, štatistiky, kontrola pravopisu „After the Deadline“, miniaplikáciu Twitter, krátke kódy, krátke odkazy, tlačidlá zdieľania sociálnych médií a matematický nástroj LaTeX. Jetpack volá tieto funkcie moduly.

Počas posledných ôsmich rokov bol doplnok neustále rozširovaný a vylepšovaný a počet modulov vzrástol na 43. Jetpack je však oveľa viac ako moduly, ktoré ponúka.

Váš plán Jetpack

Ako si Matt predstavoval, Jetpack sa stal mostom medzi WordPress.com a WordPress.org.

Do služby Jetpack boli integrované populárne služby Automattic zo stránok WordPress.com, ako napríklad témy WordPress.com, zatiaľ čo ich služba zálohovania VaultPress bola úplne presunutá do Jetpack. Webové stránky VaultPress nie sú v súčasnosti nič iné ako vstupná stránka propagujúca Jetpack.

Skutočná integrácia s WordPress.com sa deje v zákulisí. Tajnou zbraňou Jetpacku je jej schopnosť používať rýchlu a bezpečnú hostingovú infraštruktúru WordPress.com. Jetload odváža ťažkú ​​prácu na svojich efektívnych serveroch a dokáže výrazne zvýšiť výkonnosť vášho webu znížením počtu náročných úloh, ktoré váš web vykonáva..

Moduly Jetpack Gutenberg

Či už ide o zlepšenie výkonu a zabezpečenia webových stránok, o to, koľko návštevníkov webu máte, alebo o pridanie užitočných funkcií blogov do svojho balíka nástrojov webu, existuje veľa dobrých dôvodov na inštaláciu Jetpack.

Obzvlášť zaujímavé je, že každý vlastník webových stránok WordPress používa Jetpack z rôznych dôvodov. V rámci prípravy na tento článok som mal dlhý e-mailový rozhovor so zakladateľom WinningWP Brinom Wilsonom, v ktorom sme objavili funkčnosť Jetpack, ktorá bola pre neho podstatná, pre mňa nebola tak dôležitá, a naopak.

V tom spočíva krása Jetpack: Doplnok ponúka desiatky užitočných funkcií, ale musíte aktivovať iba tie, ktoré sa vás týkajú.

Pozrime sa bližšie na to, čo ponúka Jetpack.

Zabezpečená webová stránka WordPress

Bezpečnosť je jadrom spoločnosti Jetpack a ponúka množstvo funkcií, vďaka ktorým je vaša webová stránka pred útokmi bezpečnejšia.

V hlavnej navigačnej ponuke nastavení Jetpack je bezpečnosť uvedená ako prvá, pretože ide o najdôležitejšiu kategóriu. Ďalšími kategóriami sú výkon, písanie, zdieľanie, diskusia a premávka.

Ponuka navigácie Jetpack

Prioritou každého vlastníka webovej stránky je udržiavať webovú stránku v bezpečí a zabezpečiť, aby zostala online. Jetpack poskytuje množstvo bezpečnostných nástrojov, ktoré pomáhajú chrániť vaše webové stránky pred útočníkmi a udržiavať ich v prevádzke.

Funkcia Secure Authentication spoločnosti Jetpack umožňuje prepnúť prihlasovací systém na WordPress.com, čo núti používateľov používať bezpečné heslá. K dispozícii je tiež možnosť použiť dvojfaktorové overenie, ktoré, ak je vybraté, bude vyžadovať, aby používatelia zadali verifikačný kód zo správy SMS, ktorá bola odoslaná na ich telefón..

Váš prihlasovací systém môže byť ďalej chránený pomocou Brute Force Attack Protection. Ak povolíte túto funkciu, škodlivé adresy IP, ktoré sa snažia získať prístup na váš web pomocou bežných kombinácií používateľského mena a hesla, sa automaticky zablokujú. Platné adresy IP môžu byť na bielej listine, takže administrátori, redaktori a ďalší zamestnanci nie sú vylúčení zo zoznamu zakázaných adries..

Celkový počet útokov, ktorým Jetpack zabránil, sa zobrazuje na vašom hlavnom paneli.

Ochrana proti hrubej sile a sledovanie výpadkov

Prémiové a profesionálne plány spoločnosti Jetpack ponúkajú aj bezpečnostné skenovanie. Váš web bude každý deň automaticky kontrolovaný na prítomnosť škodlivého softvéru, hackerov a iného podozrivého kódu – mnohé známe hrozby sa odstránia okamžite po ich zistení. E-maily sa posielajú vždy, keď sa zistí hrozba.

V prípade, že dôjde k výpadku vášho webu z dôvodu problému s hostením webových stránok, útoku alebo čohokoľvek, funkcia monitorovania výpadkov spoločnosti Jetpack vás upozorní prostredníctvom e-mailu alebo mobilu. Tento nástroj skontroluje, či je váš web online každých päť minút, takže vás budeme informovať hneď, ako sa vyskytne problém.

Ako už bolo uvedené, zálohovacia služba Automattic’s VaultPress bola integrovaná do Jetpack a už nie je k dispozícii ako samostatná služba. Je súčasťou všetkých prémiových plánov Jetpack.

Jetpack bude vykonávať zálohy automaticky a umožňuje obnovu webových stránok jedným kliknutím a ich migrácie. V osobných a prémiových plánoch Jetpack sa každý deň zálohuje jedna webová stránka a zálohy sa ukladajú 30 dní. Ak inovujete na profesionálny plán Jetpack, zálohovanie webovej stránky sa vytvorí každú hodinu a všetky zálohy sa ukladajú, pokiaľ používate Jetpack..

Stiahnutie zálohy v Jetpack

Ďalšou užitočnou funkciou je protokol aktivity. Poskytuje sa tak protokol auditu každej činnosti na vašom webe. To je užitočné pre ladenie, správu používateľov a všeobecné sledovanie.

Skvelá vec, ktorá sa týka bezpečnostných a zálohovacích funkcií Jetpacku, je to, že sa všetko deje na pozadí a upozorní vás, len ak sa niečo pokazí. Znižuje sa tým čas potrebný na správu webových stránok.

Aktualizácie automatického doplnku

Jednou z najdôležitejších úloh údržby, ktorú musia vlastníci webových stránok WordPress vykonať, je aktualizácia doplnkov.

Aktualizácia vašich doplnkov nielen zaisťuje, že máte najnovšie funkcie, ale tiež znamená, že máte najnovšie opravy chýb a aktualizácie zabezpečenia.

Aktualizácie automatického doplnku

Doplnky WordPress môžu Jetpack automaticky aktualizovať. Táto funkcia je uvedená na karte zabezpečenia, ale po kliknutí na odkaz sa dostanete na stránku WordPress.com.

Na stránke doplnku sa zobrazí zoznam všetkých nainštalovaných doplnkov WordPress na vašom webe. Každý doplnok môže byť na tejto stránke deaktivovaný a môžete si vybrať, či sa má automaticky aktualizovať.

Táto funkcia nepodporuje doplnky WordPress, ktoré boli stiahnuté mimo úložiska doplnkov WordPress.org, takže ak máte na svojom webe nainštalované prémiové doplnky WordPress, budete ich musieť aktualizovať z oblasti administrácie WordPress..

Anti-Spam

Spam zostáva pre majiteľov webových stránok jedným z najväčších bolestí hlavy.

Aj keď váš web nemá závažný problém so spamom, stále musíte každý týždeň tráviť čas odstraňovaním spamových komentárov, ktoré uverejnili roboti. Ak neodstránite spam, môže to spôsobiť, že vaše webové stránky budú neprofesionálne a môžu dokonca viesť k tomu, že vaše webové stránky budú vyhľadávacími nástrojmi zakázané alebo zakázané. Niektoré webové stránky sa rozhodli zo svojich webových stránok odstrániť komentáre z dôvodu obzvlášť zlých problémov so spamom.

Automattic bol roky v popredí tohto boja so svojím populárnym anti-spamovým doplnkom Akismet. Doplnok je naďalej zabalený do všetkých stiahnutí WordPressu spolu s zbytočným Hello Dolly.

Filtrovanie spamu

Všetky prémiové plány spoločnosti Jetpack ponúkajú filtrovanie spamu. Jedná sa o rozšírenie spoločnosti Akismet, ktoré Automattic popisuje ako ekvivalent plánu Akismet Plus (ktorý sám stojí 5 dolárov mesačne).

Funkcia filtrovania nevyžiadanej pošty automaticky odfiltruje známy spam z komentárov, pingbackov a odoslaných kontaktných formulárov. Komentáre označené ako spam sa dajú skontrolovať a na svojom webe si môžete prezrieť nedávnu aktivitu proti spamu.

Vylepšené vyhľadávanie

Predvolený vyhľadávací nástroj WordPress má povesť dobrého zlého. Je pomalý, spôsobuje väčšie časové limity na väčších webových stránkach a generované výsledky vyhľadávania nie sú relevantné.

Tí z vás, ktorí inovujú na profesionálny plán Jetpack, môžu tento problém vyriešiť využitím Jetpack Search for WordPress.

Vďaka technológii Elasticsearch poskytuje Jetpack Search rýchle relevantné výsledky a odstraňuje chyby vypršania časového limitu MySQL.

Jetpack Vyhľadávanie WordPress

Miniaplikácia Jetpack Search výrazne zlepšuje funkčnosť vyhľadávania pre návštevníkov webových stránok pridaním filtrovania kategórií a značiek a schopnosti triediť výsledky podľa relevantnosti alebo dátumu. Ak chcete, môžete používať predvolenú vyhľadávaciu miniaplikáciu WordPress.

Vývojári môžu tiež pristupovať k rozhraniu Elasticsearch API na prispôsobenie vyhľadávacieho dotazu a vyhľadávací widget môže byť štylizovaný tak, aby zodpovedal téme WordPress..

Zvýšenie výkonu

Okrem zvýšenia rýchlosti výsledkov vyhľadávania vám Jetpack môže pomôcť skrátiť čas načítania stránky na vašom webe.

V oblasti nastavení výkonu sa zobrazí funkcia s názvom Accelerator stránok. Ak to povolíte, veľkosť obrázkov sa automaticky zmení pre mobilné zariadenia a obrázky a statické súbory sa optimalizujú a budú sa zobrazovať z rýchlej siete na doručovanie obsahu (CDN), ktorá distribuuje dátové centrá po celom svete..

Táto funkcia nielen zlepší rýchlosť vášho webu, ale tiež môže výrazne znížiť vaše náklady na šírku pásma hostenia.

Výkon a rýchlosť Jetpacku

Lazy Loading sa dá použiť na oneskorenie načítania obrazových súborov vo vašom obsahu. V dôsledku toho sa vaše stránky načítajú rýchlejšie, pretože obrázky sa budú musieť sťahovať iba vtedy, keď používateľ posúva stránku nadol. Táto funkcia funguje v spojení so sieťou doručovania obsahu Jetpack.

Ďalšou funkciou, ktorá pracuje s CDN, je Video Hosting. Vďaka prémiovým a profesionálnym plánom spoločnosti Jetpack sa dá použiť na rýchle načítanie videí bez reklám.

Jedna vec, ktorá sa mi veľmi páči, pokiaľ ide o výkonové funkcie Jetpacku, je, že nie je nijako obmedzený počet optimalizovaných obrázkov, videí alebo súborov na ich CDN..

Štatistika stránok

Štatistiky stránok sú neoddeliteľnou súčasťou Jetpack od jeho uvedenia na trh. Umožňuje vám zobraziť štatistiku o vašom webe z administračnej oblasti WordPress, na WordPress.com a prostredníctvom mobilnej aplikácie WordPress..

Pomocou týchto štatistík môžete lepšie porozumieť svojim čitateľom a obsahu, ktorý si prezerajú na vašom webe.

Štatistiky zahŕňajú najvýznamnejších sprostredkovateľov, kliknutia, výrazy vyhľadávacieho nástroja, najvyššie príspevky a stránky, polohu návštevníkov, odbery, sledovateľov sociálnych médií a ďalšie. Výsledky môžu byť zobrazené v dňoch, týždňoch, mesiacoch a dokonca rokoch.

Štatistika stránok Jetpack

Štatistiky stránok som vždy našiel tak, aby dobre dopĺňali službu Google Analytics, pretože mi ukazuje oveľa viac informácií o mojom webe v jednoduchšom formáte.

Je vhodné skontrolovať štatistické údaje vo vašej administratívnej oblasti WordPress. Odporúčame vám však zobraziť si aj svoje štatistiky na webe WordPress.com, pretože zobrazuje mnoho ďalších metrík..

odbery

Predplatné Jetpack je fantastický spôsob, ako sa spojiť so svojimi čitateľmi a povzbudiť ich, aby sa vrátili na vaše webové stránky.

Odberateľom môže automaticky poslať e-mail vždy, keď uverejníte nové príspevky. Aktualizácie komentárov môžu byť poskytnuté aj tým, ktorí začiarknu políčko vo formulári pre komentáre.

Formulár predplatného Jetpacku

Už predtým som používal služby ako MailChimp a GetResponse na doručovanie poštových aktualizácií odberateľom môjho blogu. V roku 2017 som však prešiel na predplatné Jetpack.

Mnoho blogerov môže mať pocit, že nástroj na predplatné Jetpack je príliš jednoduchý, ale pre mňa je to jeho najväčšia sila. Ak hľadáte efektívny spôsob automatického informovania čitateľov o uverejnení nového obsahu, odporúčame vám to vyskúšať.

Vylepšenia blogov

Ako tvorca obsahu neustále hľadám spôsoby, ako byť produktívnejší.

Predplatné je jednou z mojich obľúbených funkcií Jetpacku. Doplnok však poskytuje mnoho ďalších nástrojov, ktoré budú blogerom a iným tvorcom obsahu páčiť.

Funkcia vloženia obsahu využíva krátke kódy na zjednodušenie procesu vkladania videa, zvuku, dokumentov, sociálnych médií a ďalších. Spôsob, akým sa obrázky zobrazujú čitateľom, môžete tiež vylepšiť tak, že ich umiestnite do galérií, kolotočov a prezentácií.

Markdown možno použiť na urýchlenie procesu formátovania obsahu. Napríklad text môžete označiť tučným písmom tak, že pred a za text, ktorý chcete zvýrazniť, umiestnite dve hviezdičky. K dispozícii je aj matematický značkovací nástroj LaTeX.

Príspevok prostredníctvom e-mailu je nástroj, ktorý by si malo byť vedomých viac používateľov systému WordPress. Môže byť použitý na publikovanie nových článkov jednoduchým odoslaním e-mailu na e-mailovú adresu, ktorú generuje Jetpack. Predpokladal som, že by to bolo reštriktívne, ale môžete definovať názov príspevku, obsah, značky a kategórie. Môžete tiež naformátovať text a pripojiť obrázky a obrázkové galérie.

Karusel Jetpack Image

Spoločnosť Jetpack ponúka aj súvisiace príspevky. Jediným kliknutím môžete zobraziť súvisiace blogové príspevky, ktoré ste uverejnili, s príslušnými miniatúrami obrázkov, čo je skvelý spôsob, ako udržať návštevníkov na svojom webe dlhšie.

Jedným z najväčších problémov s doplnkami príspevkov súvisiacimi s WordPress je to, že môžu byť náročné na procesor a spomaliť vaše stránky. Toto nie je problém s Jetpack, pretože súvisiace príspevky sa spracovávajú na rýchlych serveroch WordPress.com.

Formulár pre komentáre Jetpack nahrádza predvolený formulár pre komentáre WordPress a predstavuje zásadné zlepšenie, pretože umožňuje používateľom prihlásiť sa pomocou účtu WordPress.com, Google, Twitter alebo Facebook..

Odbery sú integrované do formulára s komentármi, čo predstavuje účinný spôsob, ako povzbudiť ľudí, aby sa prihlásili na odber vašich webových stránok, pretože už sú zapojení. Komentátori môžu získať informácie o nových komentároch aj e-mailom.

Formulár rozšíreného komentára

Jetpack má veľkú podporu pre sociálne médiá.

Možnosti zahŕňajú napríklad systém, miniaplikáciu ikon sociálnych médií, widgety Twitter a Facebook a tlačidlá zdieľania sociálnych médií pre vaše príspevky a stránky.

Funkcia, ktorú používam najviac, je Publicizovať. Kedykoľvek zverejníte nový blogový príspevok, do preferovaných sietí sociálnych médií sa môže odoslať upozorňujúca správa. Podporované sú Facebook, Twitter, LinkedIn a Tumblr.

Zdieľanie sociálnych médií

Bohužiaľ, funkcia korektúry Jetpack, ktorá bola poháňaná technológiou After the Deadline, bola v roku 2019 ticho v dôchodku. Rozumiem dôvodom, prečo je na trhu veľa korektúrnych rozšírení, ale vždy som zistil, že je užitočná.

Celkovo som presvedčený, že blogeri a spisovatelia ocenia ďalšiu funkcionalitu, ktorú spoločnosť Jetpack poskytuje tvorcom obsahu.

Vylepšenia motívov WordPress

Každý, kto nainštaluje Jetpack, získa prístup na viac ako sto tém WordPress zo stránok WordPress.com a ďalších 200 je k dispozícii pre tých, ktorí inovujú na profesionálov Jetpack..

Stránka s informáciami pre každú tému je omnoho lepšia ako na WordPress.org, pretože zobrazuje viac ukážok obrázkov a podrobností o požiadavkách na danú tému. Úroveň vzorov je tiež veľmi dobrá. Adresár tém WordPress.org však zostáva najlepším miestom na nájdenie bezplatných tém WordPress, pretože sú v ňom uvedené tisíce návrhov..

Témy zadarmo pre Jetpack

Časť Vylepšenia témy nájdete na stránke nastavení písania a obsahuje tri užitočné možnosti témy: Nekonečné posúvanie, Vlastné CSS a Mobilná téma..

Nekonečný posun môžete použiť jedným z dvoch spôsobov. Jednou z možností je zobrazenie tlačidla, ktoré umožňuje čitateľom načítať viac príspevkov, ktoré sa majú zobraziť, ale praktickejšou možnosťou je načítanie príspevkov automaticky, keď čitateľ posúva stránku dole..

Vlastné CSS vám umožňuje pridať svoj vlastný štýlový kód. Úžasné na tejto funkcii je, že uchová posledných 25 revízií CSS, ktoré ste vykonali, takže môžete porovnať kód a v prípade potreby ho obnoviť.

Jetpack Mobile Theme

Ak chcete zlepšiť prístupnosť obsahu svojich webových stránok, môžete zvážiť povolenie témy Jetpack Mobile. Podporuje odporúčané obrázky a umožňuje vám zobrazovať výňatky namiesto úplných blogových príspevkov.

Tí z vás, ktorí používajú starý dizajn WordPress, ktorý nereaguje, by si to mali skontrolovať.

Widgety Jetpack

Prostredníctvom Jetpack je k dispozícii viac ako 20 miniaplikácií WordPress.

Na stránke s nastaveniami písania musíte aktivovať widgety, pretože sú predvolene deaktivované.

Nastavenia widgetu Jetpack

V ponuke je široká škála miniaplikácií vrátane služieb Twitter, Facebook, Flickr, Google Translate, profilov autorov, nadchádzajúcich udalostí, najlepších blogových príspevkov a ďalších.

Vo väčšine týchto miniaplikácií sú možnosti dosť obmedzené, ale povolením miniaplikácií Jetpack sa môžete ušetriť od nutnosti inštalovať ďalšie doplnky WordPress..

Widgety Jetpack

Jetpack vám tiež umožňuje definovať, kto uvidí vaše widgety. Ak povolíte ovládacie prvky viditeľnosti widgetu, môžete povedať, či sa konkrétny widget zobrazuje pre konkrétne typy stránok, kategórie, značky, dátumy a autorov.

To všetko sa dosahuje pomocou série príkazov IF, ktoré vytvoríte. Môžete tiež nastaviť, aby boli splnené všetky podmienky. Týmto sa zmenia všetky príkazy IF na príkazy AND.

Viditeľnosť modulu Widpack Jetpack

Úplný zoznam dostupných miniaplikácií nájdete na stránke podpory pre miniaplikácie Jetpack.

Ďalšie skvelé funkcie

Jetpack sa môže pochváliť toľkými funkciami, že nie je možné pokryť ich všetky v jednom článku, ale v tejto sekcii by som chcel krátko hovoriť o ďalších skvelých veciach, ktoré môže Jetpack urobiť.

podklady & Typy príspevkov posudku je možné aktivovať na stránke nastavení písania v Jetpack. Referencie sú skvelým spôsobom zobrazovania ponúk od zákazníkov a dôležitých ľudí vo vašom odbore.

Portfólia sa dajú umiestniť do rôznych typov projektov (kategórií) a môžu im byť pridelené značky. Keďže sa používa vlastný typ príspevku, máte väčšiu flexibilitu v spôsobe zobrazovania médií ako v bežnej galérii.

Portfólio Jetpack

Kontaktný formulár Jetpack je celkom jednoduchý, ale som veľký fanúšik, pretože je to skvelý spôsob, ako rýchlo vytvárať jednoduché kontaktné formuláre..

Umožňuje odoslať e-mail viacerým ľuďom.

Kontaktný formulár Jetpack Email

K dispozícii sú štyri polia vo formáte: meno, e-mail, web a správa a môžete zadefinovať, ktoré polia sú povinné a zadať ich predvolené hodnoty..

Polia kontaktného formulára Jetpack

V sekcii Nastavenia návštevnosti sa zobrazia možnosti, ako povoliť odkazy, súbory Sitemap a overenie stránok.

WP.me ​​môžu byť vytvorené odkazy pre vaše príspevky a stránky. To môže byť užitočné pri zdieľaní odkazov na sociálnych sieťach, ako je Twitter.

Jetpack ponúka dva typy súborov XML webových stránok. Prvý súbor Sitemap bol navrhnutý pre vyhľadávacie nástroje, ako sú Google, Yahoo !, Bing a Ask.com. Druhý súbor Sitemap vám pomôže získať najnovšie články v službe Google News.

Vaše webové stránky môžu byť overené pomocou veľkých vyhľadávacích nástrojov pomocou nástrojov na overenie stránok spoločnosti Jetpack. Podporované sú Google, Bing, Pinterest a Yandex. Tým sa ušetrí potreba overovať vlastníctvo webových stránok pomocou alternatívnej metódy overovania, napríklad odovzdaním súboru na váš web.

Overenie stránok Jetpack

Tí z vás, ktorí inovujú na prémiový alebo profesionálny plán Jetpack, pridajú tiež funkcie pre Google Analytics, nástroje na náhľad SEO, integráciu PayPal a spôsobilosť pre reklamnú sieť WordPress.com..

Nie som si istý, prečo je integrácia služby Google Analytics vyhradená pre prémiové plány, vzhľadom na to, aké jednoduché je pridať na svoj web kód sledovania. Dúfajme, že to bude v budúcnosti dostupné vo všetkých verziách Jetpacku.

Modul Search Engine Optimization vám pomôže pridať meta informácie na stránky a zmeniť to, čo je napísané pre názvy, popisy a ďalšie..

Reklamný program Jetpack pre webové stránky WordPress sa dá použiť na zvýšenie príjmu z vašich webových stránok. Reklamy sú optimalizované pre geografické polohy a umiestnenie návštevníkov webových stránok. Svoje štatistiky a zárobky si môžete skontrolovať na webe WordPress.com..

Ako už názov napovedá, Simple Payment Buttons vám pomôžu vložiť PayPal tlačidlá na váš web. Pre každé tlačidlo môžete definovať obrázok produktu, názov produktu, popis produktu, cenu produktu a zodpovedajúcu e-mailovú adresu PayPal, prostredníctvom ktorej chcete zaplatiť..

Zapínanie a vypínanie modulov

V dolnej časti každej stránky v Jetpack je navigačná ponuka. Odkaz na moduly v tejto ponuke vás zavedie na stránku, kde môžete vidieť všetky moduly Jetpack, a aktivovať a deaktivovať ich.

Footpack Footer

Stránka modulov zobrazuje všetky moduly Jetpack v zozname. Je to praktický spôsob, ako zistiť, ktoré moduly sú aktívne a ktoré nie.

Moduly môžu byť usporiadané v abecednom poradí alebo podľa najnovších alebo populárnych. Moduly môžete filtrovať aj podľa kategórie.

Zoznam modulov Jetpack

Ak si nie ste istí, prečo nie sú k dispozícii konkrétne funkcie, skontrolujte zoznam modulov Jetpack. Pomáha vám rýchlo zistiť, ktoré moduly sú aktívne, a umožňuje vám zapínať a vypínať viac modulov.

Prispôsobenie modulov Jetpack

Jednou z najväčších silných stránok spoločnosti Jetpack je jej jednoduchosť.

Väčšina funkcií Jetpacku sa dá aktivovať jediným kliknutím. Jetpack sa potom postará o všetko za vás.

Je to jeden z dôvodov, prečo Jetpack milujem, ale v niektorých oblastiach môže byť nedostatok možností prispôsobenia trochu frustrujúci.

Modul Súvisiace príspevky je toho dobrým príkladom. Je to jedno z najrýchlejšie súvisiacich riešení príspevkov dostupných pre používateľov WordPress, ale v oblasti nastavení Jetpacku si môžete len vybrať, či chcete, aby sa nadpis „Súvisiace“ zobrazoval nad príspevkami a či sa zobrazí miniatúra..

Veľkým problémom sú súvisiace príspevky, ktoré nie sú obmedzené žiadnym časovým obdobím, vďaka čomu je modul nepoužiteľný na blogoch, ktoré majú príspevky staršie ako niekoľko rokov..

Na mojom osobnom blogu by Jetpack zobrazoval články, ktoré som uverejnil pred piatimi, ôsmimi alebo dokonca 12 rokmi. Všetky tieto blogové príspevky sú teraz zastarané.

Z tohto dôvodu som zakázal modul na svojom blogu.

Pôvodné súvisiace príspevky Miniatúry

Keď som na svojom webe zakázal súvisiace príspevky, nevedel som, že Jetpack vám skutočne dá spôsob, ako zmeniť jeho moduly.

Všetko, čo musíte urobiť, je pridať na svoj web nejaké útržky kódu.

Jetpack má špeciálnu stránku, ktorá vám ukáže, ako si môžete prispôsobiť súvisiace príspevky, a je tu uvedených približne desať príkladov. Príslušný kód môžete skopírovať a vložiť na svoju webovú stránku a vykonať akékoľvek úpravy, ktoré považujete za potrebné.

Útržky kódu môžete umiestniť do súboru function.php témy. Zjednodušeným riešením je použitie doplnku pre zlomok kódu WordPress. Uprednostňujem túto metódu, pretože znamená, že kód nie je viazaný na konkrétnu tému WordPress.

Doplnok, ktorý odporúčam, sa nazýva útržky kódu. Pre každý útržok môžete pridať svoj kód, pomenovať ho, pridať popis, pridať značky, nastaviť jeho prioritu a definovať, či sa útržok spustí na zadnom alebo prednom konci vášho webu..

Keďže kód, ktorý som pridal, súvisel s modulom súvisiacich príspevkov, rozhodol som sa tento kód spustiť iba na prednej časti môjho webu.

Útržok kódu Moje súvisiace príspevky

Pomocou príkladov, ktoré poskytol Jetpack, sa mi podarilo obmedziť súvisiace príspevky na príspevky uverejnené v uplynulom roku. Tiež som zvýšil počet súvisiacich príspevkov zobrazených z troch na šesť.

Súvisiace príspevky po útržku kódu

Odporúčame vám vyhľadať oblasť podpory Jetpack, kde nájdete útržky kódu, ktoré je možné použiť na vaše obľúbené moduly Jetpack. Nájdete úryvky kódu, ktoré vám pomôžu upraviť odbery, kontaktné formuláre, vyhľadávanie a ďalšie.

Ak na svoje webové stránky použijete niekoľko útržkov kódu, lepšie pochopíte, ako je možné prispôsobiť Jetpack vašim potrebám..

Myslím si, že metóda úpravy útržku kódu má zmysel vo väčšine situácií. Znížením počtu možností v oblasti nastavení Jetpacku vývojári dokázali zaistiť, aby doplnok zostal užívateľsky prívetivý a vlastníci webových stránok nie sú ohromení možnosťami.

Je pravda, že existuje niekoľko modulov Jetpack, ktoré by som rád videl rozšírené, ale Jetpack ponúka útržky kódu pre väčšinu úprav, ktoré potrebujem.

Plány jetpacku

Prevažná väčšina funkcií v Jetpack je k dispozícii zadarmo. Jedinou požiadavkou je, aby ste sa zaregistrovali do účtu WordPress.com na používanie doplnku.

Existuje však mnoho opodstatnených dôvodov na upgrade na jeden z troch dostupných prémiových plánov Jetpack.

Najdostupnejším plánom je osobný plán. Za pouhých 3,50 dolárov mesačne alebo 39 dolárov ročne môžete odomknúť denné zálohy svojich webových stránok. To vám umožní vykonať jedno kliknutie na obnovenie webovej stránky akejkoľvek zálohy, ktorá bola vytvorená v priebehu predchádzajúcich 30 dní.

Súčasťou tohto plánu je aj modul filtrovania nevyžiadanej pošty od spoločnosti Akismet spolu s 30 dňami sledovania činnosti a podpory priorít.

Ak sa domnievate, že záložný systém Jetpack bol predtým predaný na serveri VaultPress.com za 5 dolárov mesačne a funkcia filtrovania nevyžiadanej pošty stojí 5 dolárov mesačne, ak ho kúpite priamo od Akismet.com, osobný plán Jetpack ponúka skvelú hodnotu za peniaze 3,50 dolárov mesačne.

Cena Jetpack

Prémiový plán Jetpack stojí 9 dolárov mesačne alebo 99 dolárov ročne. Inovácia tohto plánu zvyšuje bezpečnosť vašich webových stránok pridaním skenovania škodlivého softvéru a automatických opráv zabezpečenia. Tento plán zahŕňa aj videohosting, integráciu Google Analytics, nástroje SEO, podporu reklamnej siete WordPress.com a tlačidlá PayPal.

Jetpack professional je najdrahší plán, ktorý predáva za 29 dolárov mesačne alebo 299 dolárov ročne. Tento plán zvyšuje zálohy zo dňa na hodinu a všetky zálohy sa uchovávajú, kým je vaše členstvo aktívne.

Súčasťou tohto plánu je aj vyhľadávanie Jetpack Search s podporou Elasticsearch, ako aj 200 prémiových tém WordPress.com. Protokol aktivít bude tiež sledovať udalosti až jeden rok.

Ako vidíte, Automattic je agresívny so svojimi cenami.

Základná funkčnosť Jetpacku zostáva bezplatná, ale ponúkaním prémiových plánov od 3,50 dolárov mesačne je veľmi lákavé upgradovať.

Záverečné myšlienky

To, čo sa začalo v roku 2011 ako užitočná zbierka nástrojov, sa stalo jedným z najuniverzálnejších doplnkov na trhu zásuvných modulov WordPress.org..

Ak použijete Jetpack na svojej vlastnej webovej stránke WordPress?

Verím, že pre väčšinu používateľov WordPress je odpoveď na túto otázku ÁNO. Závisí to však od toho, akú funkčnosť potrebujete.

Dobrým spôsobom, ako vyhodnotiť Jetpack, je nainštalovať doplnok na svoju webovú stránku a otestovať každý z jeho modulov. Ak zistíte, že Jetpack je schopný nahradiť viac doplnkov WordPress alebo viac služieb tretích strán, má zmysel pokračovať v ich používaní..

Inštaláciou Jetpacku na svoje vlastné webové stránky WordPress sa mi podarilo prestať používať služby tretích strán na sledovanie výpadkov, e-mailový marketing a zdieľanie nových blogových príspevkov na sociálnych sieťach. Tiež som deaktivoval doplnky WordPress z dôvodu funkcií, ako sú súvisiace príspevky a lenivé načítanie obrázkov.

Stručne povedané, Jetpack sa pre mňa stal nevyhnutným doplnkom WordPress, pretože rieši niekoľko dôležitých problémov a pomáha mi efektívnejšie spravovať moje webové stránky WordPress..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me