Porovnávatelia stránok Divi vs Elementor WordPress v porovnaní – čo je najlepšie? (2020)

WordPress ponuky

Ak chcete vytvoriť vlastné návrhy obsahu a rozloženie stránky pre WordPress, najlepšou možnosťou pre väčšinu vlastníkov webových stránok je nainštalovať doplnok na tvorbu stránok. Pokiaľ ide o výber jedného z týchto doplnkov, Divi a Elementor sú dve veľmi obľúbené možnosti.

Divi a Elementor sú dvaja z najznámejších a najpoužívanejších tvorcov stránok, ale zdieľajú podobné zoznamy funkcií, takže je ťažké rozhodnúť sa, ktorú zvoliť. Na papieri vyzerajú obidva skvele, ale ako je tomu často, malé detaily a rozdiely určujú, ktorý z nich je pre vás najlepší..

V tomto článku sú uvedené funkcie a skúsenosti používateľov Divi a Elementor, ktoré vám pomôžu pri výbere správneho nástroja, takže môžete urobiť informované rozhodnutie o tom, ktorý z nich sa použije pre váš projekt..

Poďme začať…

O Divi a Elementorovi

Inštaláciou doplnku na tvorbu stránok, ako sú Divi alebo Elementor, získate úplnú kreatívnu kontrolu nad tým, ako vyzerajú vaše príspevky, stránky a iné typy obsahu..

Rozhranie pre tvorbu stránok Divi

Divi (obrázok) aj elementor vám poskytujú nový spôsob vytvárania obsahu vo WordPress.

Nielen to, ale platené verzie týchto dvoch doplnkov vám umožňujú prispôsobiť hlavičku, pätu a ďalšie časti vášho webu mimo oblastí príspevkov a stránok..

Keďže je prvok Elementor k dispozícii v dvoch hlavných variantoch – jedna je bezplatný doplnok a druhá je platený nástroj s ďalšími funkciami – v tomto porovnaní pokryjeme obe možnosti. Z tohto dôvodu sa budete môcť rozhodnúť, či pre vaše webové stránky postačí bezplatná verzia produktu Elementor, alebo či je investícia do Divi Builder alebo Elementor Pro lepšou možnosťou..

V prípade Divi sa pozrieme na samostatný doplnok Divi Builder od spoločnosti Elegant Themes, ktorý je k dispozícii aj ako súčasť témy Divi WordPress, tiež od Elegant Themes..

Divi a Elementor Prehľad

Rozhranie nástroja na tvorbu stránok elementu

Kľúčové vlastnosti zariadení Divi a Elementor (na obrázku) sú ich vizuálne rozhrania typu drag-and-drop.

Táto príručka sa bude podrobne venovať divi a elementorovi. Aby sme vám však poskytli rýchly prehľad o tom, čo tieto nástroje môžu urobiť, uvádzame zoznam ich hlavných funkcií:

 • Knižnice vysoko kvalitných šablón domovskej stránky a vnútornej stránky.
 • Výkonné rozhrania editora obsahu WYSIWYG, ktoré sa dajú presunúť myšou.
 • Schopnosť prispôsobiť všetky oblasti vášho webu vrátane šablón hlavičky, päty a motívu.
 • Prispôsobiteľné prvky na pridanie rozsahu obsahu na vaše stránky.
 • Schopnosť vytvárať opakovane použiteľné šablóny a prvky stránky na použitie na celom webe.
 • Správcovia rolí určujú, kto môže s tvorcami stránok na vašom webe robiť to, čo môže robiť.

Aj keď títo tvorcovia stránok môžu mať podobné schopnosti, ich funkcie boli implementované rôznymi spôsobmi. Z tohto dôvodu je ťažké ich vyhodnotiť a porovnať jednoducho pri pohľade na ich zoznamy funkcií.

V čase, keď ste dokončili čítanie tohto porovnania, však budete vedieť, či Divi alebo Elementor sú správcami stránok pre váš web..

Predtým, ako sa dostaneme do hĺbkového prieskumu a porovnávania ich funkcií a používateľských skúseností, tu sú kľúčové informácie o každom doplnku.

O Divi

Divi Builder začal život ako editor obsahu integrovaný do témy Divi WordPress. Teraz je však tento nástroj na vytváranie stránok k dispozícii aj ako samostatný doplnok WordPress, ktorý je možné použiť s akýmkoľvek motívom WordPress. Ide o produkt, ktorý hľadáme pre toto porovnanie..

Doplnok Divi WordPress

Divi Builder je k dispozícii ako samostatný doplnok WordPress alebo ako súčasť témy Divi.

Aj keď je nástroj na tvorbu stránok teraz k dispozícii ako doplnok, ak si ešte musíte zvoliť tému pre svoju webovú stránku WordPress a máte radi zvuk Divi Builder, môžete zabiť dvoch vtákov jedným kameňom a nainštalovať tému Divi, aby ste použili vysoko kvalitný motív pre vaše webové stránky WordPress a tiež získať prístup k nástroju na tvorbu stránok.

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o téme Divi, môžete si prečítať našu hĺbkovú kontrolu celého príbehu.

Podrobnosti o cenách podrobnejšie rozoberieme neskôr v tomto porovnávaní tvorcov stránok, ale doplnok Divi Builder aj téma Divi WordPress sú k dispozícii od Elegant Themes v jednom balíku, ktorý začína na 89 dolárov.

O spoločnosti Elementor

Ako už bolo spomenuté, môžete začať používať nástroj na tvorbu stránok Elementor zadarmo alebo platiť za program Elementor Pro prístup k verzii nástroja, ktorá je bohatšia na funkcie..

Doplnok WordPress Elementor

Elementor je k dispozícii ako bezplatná verzia a prémiová verzia bohatšia na funkcie známa ako Elementor Pro.

Počas inštalácie ktoréhokoľvek doplnku získate prístup k rovnakému rozhraniu na tvorbu stránok. Elementor Pro obsahuje viac šablón a modulov a niekoľko ďalších funkcií, ktoré vám pomôžu prispôsobiť všetky vaše webové stránky WordPress, vytvárať kontextové okná a integrovať sa s mnohými tretími, party služby. K dispozícii je aj bezplatná téma pre Elementor, ktorú môžete použiť, ak si ešte musíte vybrať pre svoj web.

Na webe Elementor si môžete prečítať prehľad rozdielov medzi Elementor Pro a bezplatnou verziou.

Porovnanie funkcií Divi vs Elementor

Cieľom oboch doplnkov je vyriešiť rovnaký problém – uľahčiť vytvorenie vlastnej webovej stránky WordPress – a preto zdieľajú podobné zoznamy funkcií. Aby sme vám pomohli rozhodnúť sa, ktorý z nich si vybrať, tu je porovnanie ich hlavných funkcií.

Šablóny upraviteľného obsahu

Sady rozloženia prvkov

Elementor (obrázok hore) aj Divi majú stovky vysoko kvalitných upraviteľných šablón.

Aj keď je skvelé, že vám oba doplnky umožňujú vytvoriť si vlastné návrhy stránok od začiatku, môže to byť časovo náročné, nehovoriac o dosť náročných, ak vaše návrhové schopnosti nie sú až také veľa.

Našťastie sú Divi a Elementor Pro a v menšej miere bezplatná verzia Elementoru plná vysoko kvalitných šablón. Môžete použiť šablóny hneď po ich prijatí a vykonať niekoľko úprav ich textu a obrázkov alebo ich úplne prispôsobiť tak, aby sa stali jedinečnými vzormi..

Niektoré príklady typov šablón, ku ktorým získate prístup pomocou oboch doplnkov, zahŕňajú:

 • firemné a obchodné šablóny webových stránok
 • marketingové, dizajnérske a SEO šablóny agentúr
 • veľa rôznych šablón elektronického obchodu
 • veľa šablón poskytovateľov služieb a nezávislých firiem
 • online portfóliové šablóny
 • blogové šablóny, ktoré pokrývajú témy týkajúce sa jedla, cestovania a zdravia
 • viac šablón vstupných stránok zameraných na predaj.

Ako vidíte, bez ohľadu na typ webu, ktorý plánujete, alebo na časť obsahu, ktorú potrebujete vytvoriť, pravdepodobne nájdete šablónu, ktorá je pripravená na použitie.

Divi Marketing Demo Domovská stránka

Príklad jedného z editovateľných rozložení Divi.

Ak nie, mal by existovať ten, ktorý sa presne zhoduje s vašimi požiadavkami.

Pokiaľ ide o počet šablón, ku ktorým získate prístup s každým z týchto doplnkov na tvorbu stránok, Elementor Pro má pôsobivé 150-plus šablóny, zatiaľ čo Divi robí veci ešte ďalej s viac ako 1100 rozloženiami. Bezplatná verzia aplikácie Elementor má iba okolo 40 šablón, ale z tohto menšieho výberu môžete nájsť tú, ktorú potrebujete.

Napriek tomu, že je ľahké sa zamerať na čísla, je potrebné uviesť, že je najlepšie zvoliť doplnok s najviac šablónami, ktoré sú pre váš projekt najvhodnejšie, ako s tým, ktorý má celkovo najviac možností..

Organizácia šablón

Usporiadania Divi sú usporiadané do balíkov webových stránok, aby pomohli spravovať neustále sa rozširujúcu knižnicu šablón. Každé balenie zvyčajne obsahuje šablónu domovskej stránky, ako aj rozloženia na pridanie ďalšieho obsahu na vaše stránky, ako sú napríklad informačné stránky, kontaktné a vstupné stránky, ako aj blogové príspevky a portfóliá.

Balenie rozloženia Divi

Šablóny Divi sú usporiadané do balíkov, ktoré obsahujú viac rozložení na vytvorenie konkrétneho typu webovej stránky.

Balíky rozloženia Divi sú užitočné, pretože vám poskytujú najviac (ak nie všetky) šablón, ktoré potrebujete na spustenie svojich stránok. Svoje vlastné stránky si však môžete ľubovoľne kombinovať so šablónami z rôznych balíkov.

S prvkom Elementor nie sú šablóny tak jasne usporiadané do balíkov webových stránok, takže prehliadanie knižnice je menej pohodlné ako pri Divi. Existuje však niekoľko sérií šablón, ktoré boli všetky navrhnuté na ten istý účel, napríklad séria rozložení na vytvorenie webovej stránky digitálnej agentúry alebo portfólia online..

Importovanie šablón elementov

Oba pluginy uľahčujú import ich šablón do vašich príspevkov a stránok.

S oboma doplnkami je import šablón veľmi jednoduchý, čo vám umožní rýchlo položiť základy pre váš nový web alebo pridať ďalšie stránky na váš existujúci web..

Zhrnutie šablón obsahu

Príklad rozloženia prvkov

Príklad jednej z editovateľných šablón Elementor Pro.

Bez ohľadu na to, či si vyberiete Divi alebo Elementor Pro, získate prístup k množstvu vysoko kvalitných šablón na vytváranie všetkých typov webových stránok a pridávanie jednotlivých častí obsahu na svoje stránky..

Vďaka systému balíka webových stránok spoločnosti Divi je ľahšie rýchlejšie nájsť a importovať zbierku šablón, ktoré boli navrhnuté pre ten istý projekt..

S prvkom Elementor existuje niekoľko balíkov webových stránok alebo súprav, ktoré sa nazývajú. Väčšina šablón Elementoru sú však individuálne rozloženia určené na pridanie jednej stránky na vaše stránky, namiesto vytvárania celého webu..

Aj keď s oboma doplnkami získate veľké množstvo šablón, najlepším spôsobom, ako sa rozhodnúť, ktorý tvorca stránky je v tomto ohľade pre vás najvhodnejší, je prehľadať ich knižnice (zobraziť knižnice Divi a Elementor) a zistiť, ktoré sú relevantnejšie pre daný typ webové stránky, ktoré budete vytvárať.

Funkcie nástroja na tvorbu stránok

Práve sa chystáme pozrieť na rozhrania nástrojov na tvorbu stránok Divi a Elementor, aby sme demonštrovali proces vytvárania obsahu a používateľskú skúsenosť oboch doplnkov..

Predtým, ako preskúmame, ako fungujú, je tu však stručný prehľad niektorých najlepších funkcií rozhraní na tvorbu stránok Divi a Elementor:

 • Schopnosť presúvať prvky okolo stránky.
 • Schopnosť vrátiť a opakovať akcie a zobraziť históriu úprav stránky.
 • Schopnosť výrazne prispôsobiť akýkoľvek z prvkov, ktoré tvoria vašu stránku.
 • Schopnosť zobraziť ukážky stránok v rôznych výrezoch, vrátane zobrazení smartfónov a tabletov.
 • Schopnosť vytvárať opakovane použiteľné prvky obsahu, ktoré môžete rýchlo vložiť na viaceré stránky.

Ako ukazuje zoznam funkcií uvedených vyššie, s týmito nástrojmi môžete urobiť omnoho viac ako so štandardným editorom WordPress.

Teraz sa pozrime, aké je to použitie týchto doplnkov na vytvorenie vlastného návrhu stránky pre váš web WordPress..

Rozhrania nástroja na tvorbu stránok

Ako už bolo spomenuté, Elementor aj Divi pridávajú na vaše webové stránky WordPress nové rozhranie, pomocou ktorého môžete vytvárať vlastné návrhy a rozloženia svojich príspevkov, stránok a iného obsahu..

Tlačidlo na spustenie nástroja na tvorbu prvkov elementu

Oba pluginy pridávajú do editora WordPress tlačidlo, pomocou ktorého môžete na vytváranie obsahu použiť ich tvorcov stránok.

Po kliknutí na tlačidlo sa spustí nástroj na tvorbu stránok, môžete začať používať rozhrania drag-and-drop medzi súbormi Divi a Elementor a robiť oveľa viac, ako môžete s predvoleným editorom WordPress..

Používateľské rozhranie editora elementov

Títo tvorcovia stránok nahradia predvolený editor WordPress vlastným používateľským rozhraním na úpravu obsahu.

Pokiaľ ide o vytvorenie vlastného návrhu stránky, oba pluginy používajú štruktúry založené na riadkoch aj stĺpcoch, aby vám umožnili zostavenie rozloženia. Každá stránka môže mať viac riadkov a každý riadok môže obsahovať viac stĺpcov, čo vám pri vytváraní stránok poskytuje veľa slobody.

Štruktúra riadkov a stĺpcov elementov

Elementor (obrázok) aj Divi používajú na vytvorenie štruktúr rozloženia stránky riadky a stĺpce.

Keďže oba doplnky obsahujú dobrý výber preddefinovaných rozložení stĺpcov, môžete rýchlo začať budovať štruktúru svojej stránky.

Možnosti riadkov a stĺpcov Divi

Divi má pri výbere nového riadku na svoje stránky niekoľko preddefinovaných rozložení stĺpcov.

Ak chcete upraviť distribúciu stĺpcov, môžete tak ľahko urobiť pomocou prvku Elementor jednoduchým pretiahnutím okraja stĺpca, aby ste zväčšili alebo zmenšili jeho šírku..

Veľkosť šírky stĺpca elementu

Na rozdiel od formátu Divi vám prvok Elementor (obrázok) umožňuje presunúť hranice stĺpcov a získať tak úplnú kontrolu nad šírkou stĺpcov.

Aj keď nie je možné presunúť hranice stĺpcov a zmeniť ich veľkosť v časti Divi, môžete prepnúť štruktúru predvoleného stĺpca riadku, ktorý už bol pridaný na vašu stránku, a zmeniť ho na iné rozdelenie stĺpcov. Tým sa vaše možnosti mierne obmedzia, ale mali by ste byť schopní nájsť preddefinované rozloženie, ktoré zodpovedá alebo aspoň veľmi blízko vašim požiadavkám..

Štruktúra stĺpcov Divi

Divi vám umožňuje zmeniť štruktúru stĺpcov riadkov, ktoré ste už na svoju stránku pridali.

Vzhľadom na štruktúru založenú na riadkoch a stĺpcoch nemôžete umiestniť prvky svojej stránky kdekoľvek, napríklad na seba alebo s mierne sa prekrývajúcimi hranami, ako je to v prípade nástroja na tvorbu stránok, ktorý nie je WordPress, ako je napríklad ako Instapage (prečítajte si našu recenziu spoločnosti Instapage, aby ste sa dozvedeli viac o tejto hosťovanej službe na tvorbu vstupnej stránky).

Editor vstupnej stránky Instapage

Tvorca vstupnej stránky hostený mimo WordPress, Instapage, vám umožňuje na rozdiel od tvorcov stránok Divi a Elementor ukladať položky na seba..

Namiesto toho musí obsah stránok Divi a Elementor fungovať v rámci hraníc štruktúry riadkov a stĺpcov, ktoré ste vytvorili. Pre niektorých čitateľov bude mať však prednosť pred úplnou slobodou nástroja, akým je napríklad Instapage, vhodnejšiu štruktúru usporiadania riadkov a stĺpcov..

Rozhranie pre tvorbu stránok Divi

Rozhranie Divi Builder sa veľmi líši od štandardného rozhrania editora WordPress.

Avšak, ako už bolo povedané, či už si vyberiete Divi alebo Elementor, pri navrhovaní stránok máte stále veľa tvorivej slobody.

Napríklad oba doplnky vám poskytujú úplnú kontrolu nad vzhľadu vašich stĺpcov a riadkov vrátane farieb, orámovania, displeja na pozadí a zarovnania. Rovnako ako ostatné prvky, ktoré môžete pridať na svoje stránky pomocou Divi a Elementor, môžete na svoje riadky aplikovať aj animačné efekty, ako sú efekty zasunutia alebo zoslabenia..

Nastavenia efektu pohybu prvku

Vďaka doplnkom animácie a pohybovým efektom na prvky stránky vám oba doplnky umožňujú prispôsobiť vzhľad stĺpcov riadkov a buniek..

Po pridaní jedného alebo viacerých riadkov na svoju stránku môžete začať vkladať prvky do rozloženia a pokračovať vo vytváraní vlastného návrhu obsahu..

Zhrnutie rozhrania nástroja na tvorbu stránok

Používateľské rozhrania Divi aj Elementor prešli od prvých dní doplnkov nástroja na tvorbu stránok dlhú cestu a sú tiež výrazným odklonom od štandardného prostredia na úpravu obsahu WordPress..

Z tohto dôvodu bude mať čo najlepší úžitok z jedného z týchto nástrojov čas potrebný na učenie a prispôsobenie. Dokonca ani tí, ktorí majú skúsenosti s používateľmi WordPress, ale nie sú oboznámení s modernými doplnkami nástroja na tvorbu stránok, pravdepodobne nebudú s týmito nástrojmi schopní okamžite urobiť presne to, čo chcú..

S trochou vytrvalosti a určitými pokusmi a chybami by ste však mali byť schopní vytvoriť také návrhy obsahu, ktoré s predvoleným editorom WordPress jednoducho nie sú možné..

Jednou z užitočných funkcií, ktorú Divi má a Elementor nie je, je režim drôtového pripojenia. Prepnutím na toto zobrazenie v nástroji na tvorbu stránok sa skryje obsah stránky a odhalí sa základná štruktúra. To uľahčuje pochopenie toho, ako bola stránka zostavená a ktoré moduly obsahuje. Elementor má podobnú funkciu Navigátora, ale nie je to také užitočné.

Zobrazenie drôtového rámu Divi Page Layout

Na rozdiel od produktu Elementor vám Divi ponúka možnosť prepnutia do drôtového režimu, aby ste získali jasnejší pohľad na štruktúru stránky.

Z týchto dvoch nástrojov je Elementor pravdepodobne ľahšie použiteľný. Jeho používateľské rozhranie nie je celkom také jedinečné ako Divi, a preto má menšiu krivku učenia.

Widgety a moduly

Aby vám mohli pomôcť pri vytváraní efektívnych stránok pre váš web, oba doplnky obsahujú pôsobivý výber miniaplikácií a modulov, ktoré môžete vložiť do rozloženia prostredníctvom rozhraní nástroja na tvorbu stránok..

S bezplatnou verziou aplikácie Elementor získate prístup k 30 základným miniaplikáciám, zatiaľ čo profesionálna verzia doplnku obsahuje viac ako 40 ďalších pokročilých miniaplikácií. Používatelia Divi môžu na svoje stránky pridať 40 modulov.

Moduly a widgety oboch doplnkov sú tiež vysoko prispôsobiteľné, takže po pridaní na vaše stránky získate plnú kontrolu nad tým, ako vyzerajú..

Niekoľko príkladov týchto modulov:

 • Tlačidlá a výzvy na akciu
 • Cenové tabuľky
 • Referencie kolotočov
 • Zoznamy blogových príspevkov
 • Mriežky obsahu portfólia
 • Časovače odpočítavania
 • Prehrávače videa

Pokiaľ ide o moduly, ku ktorým získate prístup pomocou obidvoch týchto nástrojov, existuje veľa krížení. Každý z nich, ktorý je v jednom doplnku, ale nie v druhom, by nemal byť prerušovačom, ako sú napríklad flip boxy spoločnosti Elementor. ktoré sa nenachádzajú v Divi alebo vo voľbe filtrovateľného portfólia Divi, ktoré nie sú v elementore.

Pokiaľ ide o to, či Divi alebo Elementor má lepší výber modulov, je ťažké vyhlásiť jedného za víťaza. Elementor Pro má viac ako Divi, ale naozaj záleží na tom, ktoré prvky chcete na svoje stránky pridať.

Možnosti témy WordPress

Obidva doplnky by mali fungovať s akýmikoľvek témami, ktoré „rešpektujú štandardy kódovania WordPress stanovené jeho Kódexom“, ale ak ešte musíte svoj web spustiť a zvoliť si tému, alebo ak hľadáte nový pre svoj web, Divi aj Elementor majú svoje vlastné témy.

Ako už bolo spomenuté, rovnako ako doplnok na tvorbu stránok Divi, existuje aj téma Divi WordPress. Cenová časť tohto porovnania obsahuje všetky podrobnosti o nákupe týchto nástrojov – ak si však zakúpite doplnok Divi, získate aj prístup k téme Divi. Ak teda vytvárate nový web WordPress, nemusíte si robiť starosti s hľadaním vhodného motívu, ak sa rozhodnete Divi je najlepším tvorcom stránky pre váš projekt..

Divi vs Elementor WordPress Themes

Nákup doplnku Divi Builder sa dodáva s témami Divi a Extra WordPress, zatiaľ čo tím spoločnosti Elementor vytvoril bezplatnú tému na použitie so svojím nástrojom na tvorbu stránok..

Tím spoločnosti Elementor vytvoril bezplatnú tému s názvom Hello Elementor, ktorú popisujú ako plain obyčajnú vanilku & ľahký motív pre tvorcu stránky. Na webových stránkach spoločnosti Elementor je tiež uvedený zoznam odporúčaných bezplatných a prémiových tém tretích strán.

Z tohto dôvodu sa nemusíte starať o nájdenie vhodnej témy s Elementorom alebo Divi, pretože vám ponúkajú kompatibilnú možnosť.

Tvorcovia tém

Väčšina doplnkov na tvorbu stránok zvyčajne umožňuje pracovať iba na obsahu príspevku alebo stránky, a nie na častiach vášho webu, ktoré sú definované vaším motívom, ako sú napríklad oblasti hlavičky a päty alebo jednotlivé šablóny príspevkov blogu a archívu blogu..

Po nedávnych aktualizáciách však majú doplnky Divi aj Elementor Pro teraz funkciu, ktorú popisujú ako Téma Builder.

To znamená, že pre svoje webové stránky môžete navrhnúť vlastné hlavičky a päty, a to buď od začiatku, alebo pomocou ich šablón, a potom túto vlastnú hlavičku alebo pätu priraďte všetkým svojim webom alebo ich konkrétnym častiam..

Rozvrhnutie hlavičky nástroja Elementor Theme Builder

Elementor Pro má veľa šablón hlavičky, päty a ďalších šablón na použitie s funkciou Theme Builder.

S prvkom Elementor sa vytvára vlastná oblasť hlavičky v rozhraní nástroja na tvorbu stránok, ktoré vám poskytuje úplnú kontrolu nad tým, ako vyzerá táto oblasť na vašom webe, bez ohľadu na to, ktorý motív používate..

Editor záhlavia nástroja Elementor Theme Builder

Vlastnú hlavičku a ďalšie prvky témy môžete vytvoriť v nástroji na tvorbu stránok Elementor.

Dynamický obsah, ako je logo lokality a ponuka, ktoré sa majú zobraziť vo vlastnej hlavičke, je možné definovať prostredníctvom rozhrania na tvorbu stránok Elementor..

Divi Theme Builder funguje takmer rovnako ako Elementor Theme Builder, vďaka čomu máte kontrolu nad všetkými aspektmi svojej webovej stránky WordPress..

Nastavenia nástroja Divi Theme Builder

Rovnako ako v prípade produktu Elementor Pro vám nástroj Divi Theme Builder (na obrázku) umožňuje navrhnúť vlastné šablóny tém prostredníctvom editora, ktorý potom presne určuje, kedy sa používajú na vašich stránkach..

Funkcie, ako napríklad nastavenie podmieneného publikovania oboch nástrojov, uľahčujú automatické priraďovanie šablón, napríklad vlastného rozloženia jedného príspevku, k obsahu z konkrétnych kategórií, napríklad.

Ak chcete navrhnúť vlastné hlavičky, päty, šablóny blogových príspevkov a ďalšie, Divi aj Elementor Pro to umožňujú pomocou funkcií na tvorbu tém. Oba pluginy implementovali túto funkciu naozaj dobre.

Pridané vlastnosti

Divi a Elementor majú všetky základné funkcie, vďaka ktorým je skvelý doplnok na tvorbu stránok, ako napríklad veľká sada vysoko kvalitných šablón a výkonný vizuálny editor, niekoľko ďalších funkcií, ktoré stojí za zmienku.

Divi vedie

Aby ste zabránili hádaniu pri vytváraní vlastných návrhov stránok, ktoré sa prevádzajú proti cieľom vašej webovej stránky, ako napríklad nabádaním návštevníkov, aby sa dostali do kontaktu prostredníctvom kontaktného formulára, pripojili sa k vášmu zoznamu e-mailov, kúpili si produkt alebo podnikli nejaké ďalšie kroky, Divi má nástroj, ktorý vám môžu pomôcť pri optimalizácii obsahu.

Tento nástroj je Divi Leads a je integrovaný do nástroja na tvorbu stránok, ktorý vám umožňuje spustiť split testy vytvorením viacerých verzií prvku stránky, napríklad tlačidla alebo nadpisu. Divi Leads potom ukážu rôzne verzie tohto prvku v podmnožinách vášho publika.

Keď je test spustený, sledujú sa interakcie publika s rôznymi verziami prvkov, čo vám umožní jasne zistiť, ktorá z nich prináša najlepšie výsledky v porovnaní s vašimi cieľmi. Po vytvorení variantov stránky, ktoré chcete otestovať, je celý proces spustenia experimentu a zhromažďovania údajov veľmi praktický..

Aj keď si môžete myslieť, že vaše vlastné návrhy stránok vyzerajú skvele, Divi Leads vám môže povedať, či sú skutočne efektívne pri konverzii proti vašim cieľom..

Aj keď prvok Elementor nemá funkciu testovania rozdelenia, môže byť integrovaný do služby Google Optimize, čo vám dáva možnosť spustiť testovanie A / B na vašom vlastnom obsahu. Integrácia tejto funkcie do nástroja na tvorbu stránok, ako je to v prípade Divi, však uľahčuje a zefektívňuje optimalizáciu vašich vlastných návrhov..

Kontextové okná Elementor

Pop-up šablóny Elementor

Elementor Pro má funkciu vytvárania kontextových okien s vlastnou sadou šablón, ktoré sa vám môžu zdať užitočné.

Prvkom, ktorý spoločnosť Elementor Pro má, že Divi (a bezplatná verzia produktu Elementor) nie je, je program na vytváranie vyskakovacích okien, ktorý vám umožní vytvoriť si vlastné pútavé vyskakovacie okná, prelety, hello bary, displeje na celej obrazovke a viac – všetko prostredníctvom rozhrania na tvorbu stránok Elementor.

Ak chcete, aby vaši návštevníci vykonali na vašom webe konkrétnu akciu alebo si prečítali oznámenie, kontextové okná a ich varianty sú skvelým spôsobom, ako upútať ich pozornosť..

Aj keď Divi nemá zabudovanú funkciu vytvárania kontextových okien, zakúpením Divi získate prístup k doplnku pre vyskakovacie okná a e-mailové schránky Bloom, užitočnému nástroju, ktorý sme v minulosti preskúmali. Opäť je však vhodnejšie integrovať túto funkciu priamo do doplnku nástroja na tvorbu stránok, ako je to v prípade prvku Elementor, ako pomocou samostatného nástroja..

spoločenstvo

Spoločnosť Elegant Themes odviedla skvelú prácu pri rozvoji komunity okolo svojich produktov vrátane doplnku Divi Builder. Jeho webová stránka obsahuje jeden z najrušnejších blogov o WordPress s množstvom užitočného obsahu pre používateľov Divi.

Okrem toho sa na celom svete konajú aj osobné stretnutia, na ktorých sa môžete spojiť s ostatnými používateľmi Divi. Oficiálna skupina Divi Facebook, ako aj mnohé neoficiálne skupiny, vám poskytujú ďalšie miesto na získanie podpory a inšpirácie pre vaše projekty..

Komunita Elementor zahŕňa aj osobné stretnutia, rušné skupiny na Facebooku a miesto pre vývojárov na spolupráci na doplnku..

Doplnky a Možnosti inovácie

Keďže Divi aj Elementor sú veľmi populárni tvorcovia stránok, pre tieto doplnky bolo vytvorených množstvo doplnkov tretích strán. Niektoré sú bezplatné doplnky, zatiaľ čo iné sú platené rozšírenia. Ak však zistíte, že s Divi alebo Elementor nemôžete robiť niečo, je veľká šanca, že si nájdete doplnok, ktorý túto funkciu prináša tvorcom stránok..

Kde nájdete doplnky pre firmy Elementor a Divi:

 • Elegant Marketplace uvádza bezplatné a platené doplnky z rôznych zdrojov.
 • Stránka doplnkov Elementor obsahuje odkazy na bezplatné a platené možnosti.

Ak nenájdete doplnok, ktorý by riešil váš problém, je možné, že by ste si ho mohli sami kódovať alebo si najať vývojára a postaviť ho za vás. V skutočnosti existuje veľa informácií pre vývojárov, ktorí by radi vytvorili riešenia pre tvorcu svojich stránok na webových stránkach Elementor..

Možnosti tvorby cien

Tu je rýchly prehľad možností stanovenia cien pre tieto doplnky, predtým ako rozdelíme presne to, čo získate za svoje peniaze:

 • Divi Builder: 89 dolárov za jednoročnú licenciu alebo 249 dolárov za celoživotnú licenciu, pričom obe možnosti vám poskytujú prístup k ďalším doplnkom a témam od Elegant Themes.
 • Elementor: K dispozícii je bezplatná verzia, zatiaľ čo licencie Elementor Pro začínajú na 49 USD ročne.

Ako vidíte, doplnok Divi Builder je dodávaný s ostatnými produktmi od spoločnosti Elegant Themes, takže keď si kúpite produkt Divi Builder, získate prístup aj k doplnku pre sociálne zdieľanie Monarch. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti Monarch tu. Obe licenčné možnosti zahŕňajú prístup k rovnakým súborom funkcií Divi Builder a ďalších produktov od Elegant Themes.

Možnosti ceny Divi

Divi Builder je k dispozícii v dvoch cenových plánoch.

Balík Elegant Themes sme už predtým preskúmali, takže si môžete prečítať tento článok a zistiť, čo presne získate, keď sa zaregistrujete. Bez ohľadu na to, či si vyberiete ročnú alebo doživotnú licenciu, môžete používať produkty Elegant Themes na neobmedzenom počte webových stránok..

Plány tvorby cien prvkov

Cena produktu Elementor Pro závisí od toho, na koľkých weboch chcete doplnok používať.

S prvkom Elementor Pro umožňuje licencia 49 dolárov použitie na jednej webovej stránke, pričom drahšie možnosti pokrývajú väčší počet stránok. Okrem toho sú licencie Elementor Pro rovnaké, vďaka čomu získate prístup ku všetkým funkciám tohto doplnku, bez ohľadu na to, ktorú možnosť vyberiete.

Divi Builder aj Elementor Pro majú 30-dňové záruky vrátenia peňazí, takže ich môžete vyskúšať bez rizika.

Záverečné myšlienky

Divi Builder a Elementor Pro sú vzrušujúce a pôsobivé editory obsahu pre WordPress. Nielenže vám poskytujú úplnú kontrolu nad vašimi príspevkami a stránkami, ale aj nad hlavičkami, pätami a ďalšími oblasťami vášho webu. Kreatívny potenciál pre váš web pomocou oboch nástrojov je takmer neobmedzený.

Bez ohľadu na to, ktorý z nich si vyberiete, nebudete sklamaní.

Ak však chcete pomôcť pri rozhodovaní, pozrite si ich šablóny a zistite, ktorý doplnok obsahuje ďalšie možnosti, ktoré pravdepodobne budete skutočne používať..

Prezeranie výberu modulov je tiež dobré, len v prípade, že existuje určitý prvok, ktorý chcete pridať na svoje stránky a ktorý nie je zahrnutý v častiach Divi alebo Elementor..

Pokiaľ ide o jednoduché použitie, rozhranie Elementor je pravdepodobne tým ľahším z dvoch, s čím začať. Takže, ak nemáte čas alebo chuť naučiť sa úplne nový systém, Elementor pre vás môže byť lepší ako Divi s jeho jedinečným používateľským rozhraním.

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o týchto tvorcoch stránok, prečítajte si našu recenziu Divi Builder a kontrolu Elementoru a získajte úplný obraz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me