GravityView Recenzia – Čo je to? Čo to robí? A je to dobré? (2020)

WordPress ponuky

Gravity Forms je jedným z najpopulárnejších doplnkov vo formáte WordPress – z veľkej časti preto, že je neuveriteľne flexibilný náš prehľad. Môžete ho použiť na vytvorenie takmer akéhokoľvek typu formulára – od jednoduchého kontaktného formulára až po platobné formuláre, registračné formuláre a čokoľvek iné, čo šteklí vašu chuť..

Jedna vec, ktorú vám spoločnosť Gravity Forms nedovolí, je zobraziť všetky informácie, ktoré zhromaždíte na klientskom rozhraní svojich webových stránok. To je problém, pretože pre určité typy formulárov nestačí zhromažďovanie informácií – potrebujete tiež spôsob, ako ich ukázať svojim návštevníkom..

Tu prichádza program GravityView. Program GravityView umožňuje zadávať formuláre z formulárov Gravity Forms a zobrazovať ich na prednej časti vášho webu rôznymi spôsobmi..

Napríklad, ak máte adresár udalostí, v ktorom ľudia môžu odosielať udalosti prostredníctvom formulára Gravity Forms, môžete tieto zadania udalostí prijať a automaticky ich zobraziť na prednej časti vášho webu, aby si ich mohli návštevníci prezerať. Možnosti sú nekonečné.

Nižšie uvádzam ďalšie informácie o tom, čo tento doplnok robí a na čo ho môžete použiť. Potom vám ukážem, ako všetko funguje na živom webe WordPress a podelím sa o svoje posledné myšlienky v doplnku.

Poďme sa ponoriť …

Čo robí GravityView?

Slogan GravityView zo svojich webových stránok je veľmi dobrým vysvetlením vysokej hodnoty jeho hodnotovej ponuky:

Domovská stránka aplikácie GravityView

‘Gravity Forms zhromažďuje údaje. GravityView zobrazuje dáta. “

To znamená, čo som už vysvetlil vyššie – môžete zo svojich záznamov Gravity Forms čerpať údaje a zobrazovať ich na prednej časti svojho webu..

Aby ste určili, ako budú tieto dáta vyzerať, GravityView vám poskytne tvorcu rozloženia drag-and-drop, kde môžete ovládať výstup svojich dát pomocou widgetov. Napríklad jedna miniaplikácia môže predstavovať údaje z konkrétneho poľa formulára, zatiaľ čo druhá môže predstavovať vyhľadávacie pole pre návštevníkov na prehľadávanie všetkých položiek..

Do rozloženia môžete zahrnúť všetky typy údajov formulára vrátane obrázkov, videa, zvuku, hodnotení recenzií a ďalších.

Môžete si tiež vybrať z rôznych možností rozloženia, vrátane:

 • stoly – jednoduché tabuľky aj pokročilejšie tabuľky prostredníctvom integrácie dátových tabuliek.
 • zoznamy – niečo ako stránka, na ktorej sú uvedené vaše príspevky do blogu, ale môžete ovládať rozloženie pre každú položku formulára.
 • Google Mapy – zobrazovať formuláre na mape. Skvelé pre adresáre fyzických umiestnení. Napríklad si môžete na mape zobraziť zoznam bytov na prenájom a umožniť ľuďom odovzdať nové byty prostredníctvom formulára Gravity Forms.
 • kalendár – zobrazenie záznamov v zobrazení kalendára. Skvelé pre adresár udalostí, ktorý som spomenul vyššie, alebo pre akýkoľvek typ webu založeného na dátume.

Ak chcete návštevníkom pomôcť pri prehliadaní údajov, môžete pridať možnosti vyhľadávania, triedenia a filtrovania front-end.

Nakoniec môžete používateľom umožniť upravovať svoje vlastné položky gravitačných formulárov z prednej časti stránky a dokonca sledovať revízie týchto záznamov. Môžete tiež obmedziť, ktoré polia formulára môžu ľudia upravovať od klientskeho rozhrania.

Na čo môžete použiť GravityView?

Pretože Gravity Forms je tak flexibilný, môžete tiež používať GravityView rôznymi spôsobmi.

Najväčším prípadom použitia je pravdepodobne akýkoľvek typ adresárovej stránky, ako napríklad:

 • podniky
 • Fyzické polohy
 • ľudia
 • Diania
 • Digitálne informácie
 • Atď

Gravitačné formuláre môžete použiť na to, aby ľudia odosielali záznamy do vášho adresára. Ľudia môžu dokonca účtovať poplatky za odosielanie príspevkov pomocou vstavaných platobných funkcií aplikácie Gravity Forms. Potom môžete pomocou aplikácie GravityView automaticky vytvoriť front-end databázu z týchto podaní.

Blog GravityView však obsahuje aj mnoho ďalších zaujímavých prípadov použitia. Dva z mojich obľúbených príkladov sú:

 • Plánovači udalostí pomocou GravityView na vytvorenie verejného zoznamu hostí pre udalosti.
 • Zhromažďovanie a zobrazovanie spätnej väzby.

Naozaj, ak sa stanete kreatívnym, môžete použiť GravityView pre oveľa viac ako len adresáre.

Ako GravityView funguje na skutočnom webe WordPress

Teraz, keď pochopíte, čo vám GravityView pomáha robiť, ukážem vám, ako všetko funguje.

Všetko to začína formulárom, takže pred inštaláciou aplikácie GravityView som na jej nastavenie použil aplikáciu Gravity Forms.

Vybral som si príklad adresára vývojárov WordPress. Ak sa vývojár chce uviesť v zozname v adresári, môže pomocou formulára odoslať svoje údaje.

V tomto príklade to môžu urobiť zadarmo, ale nezabudnite, že rovnako môžete ľahko účtovať poplatky za privilégium ľuďom pomocou platobných polí Gravity Forms. Môžete tiež nechať ľudí zoznam bezplatne, ale účtovať ich za sponzorovaný zoznam.

Príklad formulára z formulárov Gravity Forms, ktorý dodáva údaje do aplikácie GravityView

Teraz, keď mám tento formulár (a niektoré údaje, ktoré som odoslal), sa môžeme pozrieť, ako použiť GravityView na zobrazenie týchto informácií na klientskom rozhraní.

Vytvorenie nového zobrazenia

Ako už názov napovedá, špecifické rozloženie front-end pre vaše položky Gravity Forms sa nazýva „pohľad“.

Keď vytvoríte nové zobrazenie, môžete pre svoje údaje zvoliť dva rôzne zdroje:

 1. Predvoľba formulára – radšej použite prednastavený formulár šablóny z aplikácie GravityView ako jeden z vašich existujúcich formulárov. Obsahuje šablóny pre obchodné adresáre, ľudské profily, pracovné dosky a ďalšie.
 2. Existujúci formulár – vyberte niektorý z vašich existujúcich formulárov z aplikácie Gravity Forms. To urobím pre túto kontrolu, pretože som už vytvoril formulár uvedený vyššie.

Po výbere zdroja údajov si môžete vybrať Zobraziť typ, ktoré zhruba definuje rozloženie front-end pre vaše dáta. V základnej verzii si môžete vybrať medzi a stôl alebo zoznam vyhliadka. Mapy a rozloženia kalendára, ktoré som spomenul, môžete tiež pridať pomocou doplnkov:

Vyberte zdroj pre GravityView

V tomto príklade vyberiem zobrazenie zoznamu.

Ovládanie rozloženia zobrazenia

Po výbere zdroja údajov a možnosti rozloženia môžete pomocou nástroja na vytváranie a presunutie myšou ovládať skutočné rozloženie zobrazenia pomocou widgetov..

Môžete navrhnúť celkom tri stránky:

 • Viaceré záznamy – táto šablóna riadi zoznam všetkých záznamov gravitačných formulárov.
 • Jednorazový vstup – táto šablóna riadi vyhradenú stránku pre jeden záznam. Ľudia zvyčajne prejdú na túto stránku zo zoznamu viacerých záznamov.
 • Upraviť záznam – určuje, ktoré polia môžu ľudia upravovať z rozhrania front-end.

Tri rôzne možnosti šablón GravityView

Šablóna viacerých záznamov

Pre Viaceré záznamy môžete ovládať tri časti stránky:

 • Miniaplikácie nad položkami – tieto miniaplikácie sa zobrazujú iba naraz. Môžete napríklad pridať vyhľadávací panel alebo filtre.
 • Polia záznamov – tieto „slučky“ pre každú zobrazenú položku. To znamená, že sa budú opakovane zobrazovať a zobrazovať rovnaké podrobnosti pre každú položku (podobne ako vaša stránka so zoznamom blogov automaticky zobrazuje všetky vaše príspevky v blogu a opakuje rovnaké rozloženie pre každý príspevok).
 • Pod miniaplikáciami Záznamy – rovnako ako vyššie uvedené miniaplikácie, sa tieto miniaplikácie zobrazujú iba naraz. Môžete ich použiť na veci, ako napríklad stránkovanie alebo iné vyhľadávacie pole.

Rôzne miesta rozloženia na šablóne s viacerými položkami

Pri miniaplikáciách vyššie a dole si môžete vybrať z predvoleného výberu miniaplikácií vrátane:

 • Zobraziť informácie o stránkovaní.
 • Odkazy na stránku.
 • Veľkosť stránky – umožňuje používateľom meniť počet zobrazených záznamov.
 • Vlastný obsah – pridajte svoj vlastný statický obsah.
 • Vyhľadávací panel.

Pridanie novej miniaplikácie do rozloženia zobrazenia

Ak kliknete na ikonu ozubeného kolieska vedľa miniaplikácie, môžete ovládať, ako bude táto miniaplikácia fungovať. Ak napríklad upravíte panel vyhľadávania, môžete ho obmedziť tak, aby v každej položke vyhľadával iba konkrétne polia a nakonfiguroval niektoré ďalšie nastavenia:

Úprava nastavení miniaplikácie GravityView

Môžete tiež pridať ďalšie miniaplikácie s doplnkami, ktorých sa neskôr dotknem.

Pre vstupné polia si môžete vybrať skutočné polia formulára z predtým vybraného formulára.

Napríklad vo svojom formulári môžete nastaviť názov každého záznamu na rovnaké meno ako pole s menom:

Pridanie nového poľa do rozloženia zobrazenia

Do všetkých rôznych oblastí rozloženia pre vybraté rozloženie môžete pridať polia a pomocou drag-and-drop presunúť polia podľa potreby.

Je potrebné poznamenať, že ste obmedzení na predkonfigurované rozloženie (napr. „Názov záznamu“, „Podnadpis“, „Päta doľava“ atď.).

Ak viete, ako sa orientovať v HTML a CSS, GravityView ponúka nástroj, ktorý uľahčí vytváranie vlastných rozložení bez úprav súborov šablón. Ak však nepoznáte HTML a CSS, ste obmedzení na predvolené rozloženia – aj keď v rámci týchto rozložení môžete usporiadať svoje polia v ľubovoľnom poradí..

Ako to vyzerá po pridaní všetkých polí z príkladu:

Pridanie polí formulára do rozloženia

Ak kliknete na ikonu ozubeného kolieska vedľa poľa formulára, môžete toto pole upraviť. Napríklad môžete zobraziť niektoré polia iba prihláseným používateľom alebo prepojiť pole s jednou vstupnou stránkou.

Niektoré polia tiež získavajú ďalšie nastavenia. Napríklad pre pole s polohou môžete pridať odkaz „Mapovať“, ktorý pomôže ľuďom nájsť polohu pomocou Máp Google:

Úprava nastavení poľa

Šablóna s jedným vstupom

V Jednorazový vstup kartu, môžete použiť rovnaké rozhranie na návrh rozloženia pre jednu vstupnú stránku. Až doteraz pracujete iba s poľami formulára – nie sú potrebné žiadne vyhľadávacie ani stránkové widgety, pretože táto šablóna zobrazuje iba konkrétny záznam:

Úprava šablóny s jedným vstupom

Môžete tiež pridať svoj vlastný obsah pomocou Vlastný obsah v prípade potreby aj polia, ktoré umožnia ľuďom upravovať alebo mazať položky:

Pole vlastného obsahu GravityView

Podobne ako v prípade šablóny s viacerými položkami, aj keď viete, ako sa obísť okolo HTML a CSS, ste obmedzení na toto prednastavené rozloženie.

Upraviť šablónu vstupu

Nakoniec môžete ovládať rozloženie pre Upraviť záznam šablóna. Opäť sa jedná o polia, ktoré prihlásení používatelia uvidia, keď sa pokúsia upraviť jeden z ich vlastných záznamov.

Môžete to použiť tak, aby ľudia mohli upravovať iba určité polia, a nie celý záznam.

Môžem to napríklad nastaviť tak, aby vývojári WordPressu mohli upravovať všetky polia okrem svojho mena:

Ovládanie šablóny úpravy záznamu

Zobraziť nastavenia

Posledná vec, ktorú musíte nakonfigurovať pred zverejnením svojho pohľadu, je celková Zobraziť nastavenia.

Tu môžete nakonfigurovať množstvo menších všeobecných nastavení, napríklad:

 • či skryť alebo zrušiť prázdne polia
 • triediť správanie
 • či chcete zobraziť všetky položky formulára alebo iba položky, ktoré ste manuálne schválili
 • či prihlásení používatelia môžu upravovať svoje vlastné záznamy.

Nastavenia GravityView

A to je všetko! Teraz môžete zverejniť a zobraziť svoje zobrazenie kdekoľvek na vašom webe pomocou poskytnutého skráteného kódu.

Preskúmanie podrobnejšieho fungovania zobrazenia

Teraz, keď som vytvoril pohľad, ktorý bude sprevádzať môj formulár, pozrime sa hlbšie na súhru medzi formulárom z formulára Gravity Forms a pohľadom z aplikácie GravityView..

Už som vám ukázal front-end formulár od Gravity Forms:

Príklad formulára z formulárov Gravity Forms, ktorý dodáva údaje do aplikácie GravityView

Keď niekto odošle údaje prostredníctvom tohto formulára, zobrazí sa ako položka v gravitačných formulároch. Môžete vidieť, že náš vzorový formulár obsahuje tri položky, z ktorých každá predstavuje vývojára WordPress:

Záznamy formulárov vo formulároch gravitácie

Teraz tu začíname používať GravityView. Na prednej strane, na ktorej som pridal skratku GravityView, môžete vidieť položku zoznamu pre každý záznam v Gravity Forms. To je Šablóna viacerých záznamov:

Príklad klientskej šablóny s viacerými položkami

Ak niekto klikne na jednu z týchto položiek, presunie ich na stránku šablóna s jedným vstupom pre tento konkrétny záznam:

Príklad klientskej šablóny s jedným vstupom

Ak ste to povolili, prihlásení používatelia môžu upravovať svoje vlastné záznamy z klientskeho rozhrania pomocou upraviť vstupnú šablónu. Ale na základe toho, ako som už veci nakonfiguroval, vidíte, že ľudia nemôžu upraviť meno.

Príklad klientskej šablóny pre úpravu záznamu

A takto to funguje! Ak sa stanete kreatívni, môžete vytvoriť skutočne čisté implementácie.

Doplnky GravityView

S jadrom doplnku GravityView môžete robiť všetko, čo som vám ukázal vyššie. V závislosti od zakúpeného plánu však môžete získať aj prístup k doplnkom doplnkov, ktoré ďalej rozširujú funkčnosť aplikácie GravityView..

Úplný zoznam doplnkov si môžete pozrieť tu, ale tu je krátky prehľad toho, čo vám jednotlivé doplnky umožňujú:

 • Importovať položky – hromadné položky importu do tiažových formulárov pomocou CSV. Tieto údaje potom môžete použiť vo svojich zobrazeniach. Nevyžaduje sa GravityView.
 • kalendár – zobrazenie záznamov v rozložení kalendára. Skvelé pre stránky udalostí.
 • Vložené úpravy – ponúka priame úpravy v GravityView a Gravity Forms pre rýchlejšie úpravy.
 • Vstupné revízie – pozrite si zmeny vykonané v zázname a podľa potreby ich ľahko vráťte.
 • Viacnásobné formuláre – vytváranie zobrazení, ktoré zobrazujú údaje z viacerých formulárov.
 • DIY rozloženie – vytvorte si vlastné rozloženia. To si stále vyžaduje určité znalosti HTML a CSS, ale doplnok tento proces značne uľahčí, ako by to bolo inak, pretože nemusíte priamo upravovať súbory šablón..
 • matematika – vykonávať matematické výpočty na základe záznamov. Nevyžaduje sa GravityView, ale integruje sa dobre.
 • mapy – zobrazovať záznamy na mape. Skvelé pre adresáre fyzických umiestnení.
 • hodnotenie & recenzia – umožnite návštevníkom hodnotiť a posudzovať záznamy. Ďalšia skvelá voľba pre adresárové weby. Napríklad môžete nechať ľudí hodnotiť miestne podniky alebo poskytovateľov služieb.
 • Filtre A-Z – umožňujú ľuďom filtrovať výsledky podľa začiatočného písmena každej položky.
 • Odporúčané záznamyobsahujú špecifické položky vo vašich rozloženiach zobrazenia. Skvelé pre platené zoznamy adresárov. Môžete ľuďom umožniť, aby bezplatne odosielali základné zoznamy, a potom môžete platiť za upgrade na sponzorovaný zoznam.
 • Sociálne zdieľanie & SEO – pridáva tlačidlá sociálneho zdieľania a pokročilejšie možnosti SEO.
 • DataTables – integrujte sa do DataTables a vytvorte podrobnejšie rozloženie tabuľky.
 • Rozšírené filtrovanie – určte, ktoré položky sa vo vašom zobrazení zobrazia, podľa pokročilých podmienok, ako je napríklad používateľ, ktorý vytvoril záznam, hodnoty vyhľadávania, role používateľa, rozsahy dátumov a ďalšie.

Prvé tri rozšírenia si môžete kúpiť samostatne, zatiaľ čo ostatné sú k dispozícii iba ako súčasť plateného licenčného plánu. Hovoriac o…

GravityView Pricing

GravityView je dodávaný iba v prémiovej verzii – nie je k dispozícii žiadna bezplatná verzia. Pokiaľ ide o tri cenové plány, každý má významné rozdiely:

 • na koľkých stránkach môžete použiť GravityView
 • doplnky, ku ktorým získate prístup
 • ku koľkým rozloženiam získate prístup.

Funkcie a ceny si môžete pozrieť na obrázku nižšie:

Cenová stránka GravityView

K dispozícii je tiež doživotný plán, ktorý sa vydá na statných 949 dolárov. Tento plán vám umožní prístup ku všetkému v Prístup ku všetkému plán plus doživotné aktualizácie (ale iba tri roky podpory).

Plán životnosti nie je zrejme lacný, ale ak ho používate na vytváranie veľkého množstva stránok pre klientov, môžete tieto náklady rozložiť na všetky vaše klientske stránky a môže vám v skutočnosti ušetriť nejaké peniaze..

Záverečné myšlienky

Vo svete Gravity Forms je GravityView dosť populárny – az nejakého dôvodu. Zjednodušene povedané, je to najjednoduchší spôsob, ako som zistil, keď sa položky Gravity Forms dostanú na prednú časť vášho webu..

Aj keď v niektorých prípadoch použitia existujú aj iné možnosti, napríklad pridanie položiek ako vlastného typu príspevku a zobrazenie položiek na vašom webe, zvyčajne nie sú také jednoduché alebo flexibilné, ako pri použití aplikácie GravityView..

Vytvorenie pohľadu je jednoduché a intuitívne. A čo je dôležitejšie, nevyžaduje si žiadne znalosti PHP, HTML alebo CSS, pokiaľ si neželáte vytvoriť svoje vlastné rozloženie, takže na získanie tohto nástroja nemusíte byť vývojárom..

Navyše, pretože samotná gravitačná forma je tak flexibilná, prípady použitia sú do značnej miery neobmedzené.

Je to vynikajúca voľba pre každý typ adresára, ale môžete ho použiť aj inými spôsobmi. V zásade, ak váš prípad použitia zahŕňa zhromažďovanie údajov prostredníctvom formulára a preukazovanie týchto údajov na klientskom rozhraní vašej stránky, program GravityView vám pravdepodobne pomôže dokončiť prácu.

Ak sa chcete dozvedieť viac a začať, kliknite sem a zamierte do aplikácie GravityView.

Používate / používate GravityView? Skúsenosti, myšlienky a názory?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me