Robotid varastavad teie töö (kuid ainult siis, kui olete mees)

robotid, kes varastavad kogu maailmas töökohti

Ulme on robotite tõusust juba pikka aega meid hoiatanud.

Võtke Orwelli’s 1984, näiteks koos ‘teleekraan’ et Winston usub, et ta jälgib, kui tegelikult see ka on’s ekraan, mis’s jälgib teda. Või Kubrick’s Kosmose odüsseia, mis näeb ette Siri ja Alexa-sarnast tehisintellekti.

Kuid kas need väljamõeldised on reaalsuseks saamise äärel? Kas näeme varsti robotite valitsetavat maailma??

Pew Research Centeri hiljutise uuringu kohaselt muretseb selle nähtuse pärast rohkem kui 70% ameeriklastest. Peaaegu kolmveerand kardab, et robotid ei võta mitte ainult töö, vaid kogu elu.

Tehisintellekti levimus ja mõju kasvab kogu maailmas hüppeliselt. See’s saavad paljude meie igapäevaselt tehtavate ja enesestmõistetavate toimingute liikumapanevaks jõuks.

Netflixi sirvides kasutab voogesitusteenus kunstlikult intelligentset algoritmi, et anda meile isikupäraseid ettepanekuid, mis põhinevad meie varasemal tegevusel. Sarnaselt ilmuvad Google’is tänu AI-le ka kohandatud otsingusoovitused.

Ja tänapäeval, kui pood muutub üha populaarsemaks ostlemisviisiks, täidavad üha enam veebipõhiseid klienditeeninduse funktsioone automatiseeritud, kunstlikult intelligentsed vestluspunktid.

Kuid kas robotid on midagi, mida tuleb karta või omaks võtta? 2017. aastal oli Facebook sunnitud sulgema paar robotit, kui nad leiutasid oma keele, mis oli teadlastele arusaamatu.

Kuigi Facebook tunnistas eksperimenti kui suurt õnnestumist ja sammu edasi vestlusprogrammide loomisel, mis suudavad arutleda ja vastupidiseks rääkida, siis pole’Kas nende diskursuse pisut murettekitav muutus meile võimatuks? Kas see annab märku võimalikust roboti ülestõusust?

Mitte Baidu teaduskeskuse juhtivteaduri ja Stanfordi lektori Andrew Ngi sõnul, kes väidab, et AI-l on halb maine.

Ta peab murelikuks tapja AI-robotite pärast muretsemist Marsil ülerahvastatuse pärast – nii et meil võib praegu olla kõik korras.

Teisest küljest, mida ta usub, on see AI teatraalne demoniseerimine on reaalse ohu ees: töökohtade ümberasustamine robotite poolt.

Kuid kellel on kõige suurem oht, et nende töö varastab robot? Tahtsime teada saada, millisel maailma tööturul on robotite domineerimine kõige suurem. Ja me tahtsime teada, kas robotireegel on sooline võrdõiguslikkus.

Koos Trumpiga Valges Majas on sammud soolise võrdõiguslikkuse poole seisma jäänud. Vaatamata protestidele ja intensiivsele avalikule kontrollile ei ole sooline palgalõhe USA-s enam lähenemas ja naistele makstakse kogu maailmas endiselt vähem kui nende meestele..

(Mõne) Ühendkuningriigis hääletuse sajandal sünnipäeval peame endalt küsima, kas arvasid sufražeedid, et nüüd oleks olukord parem?

Veebisaidi ehitaja eksperdil on küsimus: kas robotite tõus on diskrimineeriv või mitte? Kellel on suurem oht ​​kaotada oma töö, mehed või naised?

Nendele küsimustele proovimiseks kaevandasime avalikult kättesaadavad andmed. Siin’mida me avastasime.

Peamised järeldused

Jaapan

Üldiselt ja nii meeste kui ka naiste seas on Jaapan tabelis, kuna elanikkonnal on kõige suurem oht ​​kaotada töö robotile.

Siin näeme automatiseerimise paradoksi. Jaapan võib olla uuenduslike tehnoloogiate ja leiutiste esirinnas, kuid see jätab nad roboti ülevõtmisele kõige vastuvõtlikumaks.

Jaapan’tööturg sõltub suurel määral tehnikutest, kes hõlbustavad kunstliku intelligentsuse robotite väljatöötamist, mis seavad töömaailma revolutsiooniliselt ümber, sest pisut üle ühe viiendiku nende tööjõust töötab selles valdkonnas.

Kahjuks võib nende enda looming olla nende taandumine.

Naiste võit

Ehkki automatiseerimine kujutab mõnele ohtu, näevad naised lõpuks mõnda lohutust nende aastate tööjõu alaesindatuse ja alampalga korral.

Uuringus osalenud 33 OECD riigist 80% -l on meestel suurem oht ​​kaotada töö robotile kui naistel.

Suurimad võitjad on Iisraeli naised, kes on robotite ülevõtmisele kõige vähem vastuvõtlikud tööealised elanikud maailmas. Selle põhjuseks on 30,4% Iisraeli naistest, kes töötavad teaduslikes ja intellektuaalsetes rollides, millel on väike automatiseerimise tõenäosus.

Roboti diskrimineerimine

Kuigi see on mehed’Töökohad, mis on üldiselt kõige ebakindlamad, on enamikus riikides meeste ja naiste erinevus marginaalne.

Läti on aga riik, kus robotid diskrimineerivad töökohale tulles kõige enam. Lätis on 8,4% -l meestest robot varastamas suurema tõenäosusega kui naissoost kolleegidel.

Ja vastupidi, Kui robotid valitsevad roostet, hakatakse Soomet nimetama soolise võrdõiguslikkuse paradiisiks, millele järgneb tähelepanelikult Tšehhi Vabariik, USA tuleb auväärses kolmandikus.

Robotite ülevõtmise osas soolise võrdõiguslikkuse osas on Rootsi ja Norra Põhjamaade koledad õed Soome’s Tuhkatriinu, 3. ja 4. koht diskrimineeriva ülevõtmise eest.

Suurbritannia ja USA võistlus

Need kaks läänemaailma suurärimeest konkureerivad sageli tihedas konkurentsis, kuid kes tulevad välja siis, kui robotid üles tõusevad?

Suurbritannia’Töötajatel on statistiliselt suurem oht ​​kaotada töö robotile kui USA-s. Ja ka USA-s on automatiseerimise tõenäosus sugude vahel tasakaalus kui Suurbritannias.

Ameerika naised on ohutumad kui nende meessoost kolleegid, samas kui Ühendkuningriigis on naistel robotiseerimise oht suurem kui meestel, mis takistab ülemaailmset suundumust.

Nii et üldiselt’Sellel on USA-l kindel võit.

Euroopa

Euroopa’Kõige ohutum ja ohustatum riik on Taaveti ja Goliati lahing. Ida-hiiglane Türgi on automatiseerimisriskiga Euroopa riik, samas kui lääne kääbus Luksemburg on robotite ülevõtmisele kõige vähem vastuvõtlike ettevõtete seas esikohal.

Ida ja lääne vaheline lahing jätkub soolise võrdõiguslikkusega robotimaailmas. Meeste vahel on palju rohkem erinevusi’s ja naised’Ida-Euroopas on automatiseerimisrisk kui läänes.

OECD 10 parimat automatiseerimisriski

Üldiselt

RankCountryAutomaatika tõenäosus# 1Jaapan

# 2Mekso

# 3Chile

# 4Türk

# 5Korea Vabariik

# 6Slovakkia

# 7Hungary

# 8Itaalia

# 9Tšehhi Vabariik

# 10Valu

64,26
57,32
56,85
56,68
54,95
54,67
53,25
52,28
52.05
51,24

Nendest kümnest kõige enam ohustatud riigist 70% -l on majandus, mille majandus on kõige tugevamalt suunatud teenindussektorile.

Sellel on suhteliselt suur automatiseerimise tõenäosus – mõelge, et robotite ettekandjad ja salongipersonal või isikupärastatud kauplustes ostmissoovituste saamine kunstlikult intelligentsete seadmete kaudu – tähendavad, et selles sektoris töötavad inimesed jäävad tõenäoliselt tööta.

Mehed

RankCountryAutomaatika tõenäosus# 1Jaapan

# 2Mekso

# 3Chile

# 4Türk

# 5Korea Vabariik

# 6Slovakkia

# 7Hungary

# 8Latvia

# 9Poland

# 10Itaalia

65,26
58,61
57,60
57.00
56,69
56,40
54,40
53.17
52.53
52,50

See’Kui robotid valitsevad, ei näe ta Ida-Euroopa meeste jaoks eriti hea välja.

Need majandused sõltuvad tavaliselt käsitööst ja kaubandustöötajatest, näiteks ehitajatest, elektrikutest ja kutsealadest, kes nõuavad kvalifitseeritud käsitsitööd. Kahjuks otsivad robotid neid töökohti salaküttimiseks.

Naised

RankCountryAutomaatika tõenäosus# 1Jaapan

# 2Chile

# 3Türk

# 4Mexico

# 5Slovakkia

# 6Korea Vabariik

# 7Tšehhi Vabariik

# 8Hungary

# 9Itaalia

# 10Saksa

63.06
55,73
55.58
55,28
52,70
52,69
51,85
51,762
51,757
51,22

Huvitav on see, et Saksamaa naised on pääsenud esikümnesse. Saksamaa naiste juhtiv tööstusharu on tehnikud ja nendega seotud spetsialistid. See hõlmab selliseid elukutseid nagu teadus- ja meditsiinitehnikud ja assistendid või juriidilised ja äripartnerid.

Saksamaa naised on tõusnud professionaalse redeli keskele. Kui nad suudavad selle klaaslagi lõhkuda ja juhtivale kohale jõuda, väheneb nende automatiseerimisrisk dramaatiliselt..

OECD 10 parimat automatiseerimisriskiga isikut

Üldiselt

RankCountryAutomaatika tõenäosus# 1Luxembourg

# 2Iisrael

# 3USA

# 4Norra

# 5Iirimaa

# 6Rootsi

# 7Šveits

# 8UK

# 9Madalmaad

# 10Austraalia

39,49
39,75
41,24
42,37
42,73
43.45
43.45
43,63
44,66
45,73

Kõigis kümnes automatiseerimisriskiga riigis on kõige rohkem majandusi, mis põhinevad teadus- ja intellektuaalprofessionaalidel.

See töökategooria on ISCO (rahvusvaheline standardne ametite klassifikaator) kategooria, kus automatiseerimisoht on kõige väiksem, nende tõenäosus on vaid 0,1%.

Mehed

RankCountryAutomaatika tõenäosus# 1Luxembourg

# 2Iisrael

# 3USA

# 4Šveits

# 5UK

# 6Madalmaad

# 7Norra

# 8Iirimaa

# 9Rootsi

# 10Soome

38,97
40,65
41,54
42,19
43,63
44.16
44,96
45.13
45,96
46,83

USA mehed tulevad muljetavaldavalt kolmandale kohale, kellel on automatiseerimise oht kõige vähem, vaatamata sellele, et nende juhtiv tööstusharu on käsitöö ja kaupleb töötajatega, kellel on automatiseerimise tõenäosus suhteliselt suur.

Nende säästev arm toetub väga vähe kontoritöötajatele, keda tehisintellekt palju tõenäolisemalt röövib – mõtlevad robotiretsepti töötajad või juba olemasolev klienditeeninduse jututuba.

Naised

RankCountryAutomaatika tõenäosus# 1Iisrael

# 2Norra

# 3Iirimaa

# 4Luxembourg

# 5Rootsi

# 6USA

# 7Eesti

# 8UK

# 9Austraalia

# 10Taanimaa

38,78
39,51
40.03
40.08
40,70
40,90
44.13
44,22
44,38
44.56

Nendes riikides on 80% levinuim tööstusharu naiste jaoks teadus- ja intellektuaalvaldkonna spetsialistid. Huvitav on see, et ainus kaks riiki, kus see erineb, on USA ja Ühendkuningriik, kus naised töötavad suures osas teenindussektoris.

Ehkki ametialastes rollides tegutsevad naised on mõlema riigi jaoks teine ​​sekund, saame seda teha’Pole vaja imestada, kas nendes lääne hiiglastes saaks teha rohkem, et julgustada naisi rohkem osalema teadmistepõhises majanduses ja vähendaks seepärast nende automatiseerimisriski veelgi.

Metoodika

Me ühendasime Carl Frey & Michael Osborne’s Oxfordi uurimistöö: ‘Tööhõive tulevik: kui tundlikud on töökohad arvutiseerimisel’ Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) avalikult saadavate andmetega automatiseerimise tõenäosuse leidmiseks iga soost ja töösektorist 33 OECD riigis.

Uuenduslikku metoodikat kasutades kirjeldatakse artiklis enam kui 700 töökoha automatiseerimise tõenäosust, võttes arvesse üheksa selle teostamiseks vajalikku põhioskust: läbirääkimine, sotsiaalne tajuvus, originaalsus, veenmine, sõrme osavus, käeline osavus, kujutav kunst, abistamine ja teiste eest hoolitsemine ning vajadus töötada kitsas tööruumis.

ILO-l on andmebaas selle kohta, kui palju on igas riigis inimesi (kokku mehi ja naisi), kes töötavad teatud ametikohtades, lähtudes rahvusvahelisest ametialasest klassifikaatorist (ISCO)..

Liigitasime 700 töökohta Frey linnas & Osborne’iga ISCO klassifikaatori uurimine ja selle põhjal oli võimalik arvutada iga kategooria keskmine automatiseerimise tõenäosus:

Automatiseerimise töövõimalusedJuhid

Spetsialistid

Tehnikud ja nendega seotud spetsialistid

Kantselei abitöötajad

Teenindus- ja müügitöötajad

Põllumajanduse, metsanduse ja kalanduse oskus

Käsitöö ja sellega seotud kutsealade töötajad

Tehase- ja masinaoperaatorid ning hindajad

Elementaarsed ametid

0,16
0,1
0,52
0,74
0,56
0,68
0,54
0,83
0,71

Seejärel korrutasime selle keskmise igas kategoorias igas riigis töötavate inimeste protsendiga ja arvutasime selle kokku iga riigi leidmiseks’automatiseerimise kogu risk. Kordasime seda arvutust nii meeste kui ka naiste jaoks, et leida arvutitesse soospetsiifiline oht.

Otsustasime kaasata uuringusse ainult OECD riigid, kuna nendes riikides on olemas rahalised ressursid, et teha majanduslik üleminek robotite domineeritud tööjõule.

Allikad

Frey ja Osborne, Tööhõive tulevik: kui vastuvõtlikud töökohad arvutiseerimisele on

Ametite rahvusvaheline standardklassifikaator (ISCO)

Rahvusvaheline Tööorganisatsioon (ILO)

Täielik andmekogum

Järeldus

See teadustöö oli kasulik?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me