Puuteekraan 2.0 – mobiilsete veebisaitide tulevik on reageerivas disainis

Kas olete puutetundlikel ekraanidel järgmise arengu jaoks valmis??

Elon Musk on.

Tõenäoliselt kuulsite Falcon Heavy, aga ka selle erikauba edukast turuletoomisest: uuest Tesla mudelist 3. Mis võib sellel olla pistmist reageeriva disainiga, võiksite mõelda?

Noh, Model 3 üks peamisi omadusi on selle täiustatud puutetundlik konsool. Ja puutetundliku ekraani tehnoloogia on meie maailmas praegu nii oluline, eriti veebisaidi kujundamise osas.

Mõelge vaid mobiilseadmete ja puutetundlike ekraanide plahvatusele viimastel aastatel. Statista sõnul moodustab globaalne mobiilse andmeside liiklus praegu peaaegu 50% kogu veebisaidi vaatamistest kogu maailmas ja see kasvab järgmise 5 aasta jooksul eeldatavalt seitsmekordseks..

Niisiis, kuhu see jätab teie ja teie ettevõtte? Kui hästi saab teie arvates mobiilimaailmas võistelda??

Et aru saada, kui hästi suudate võistelda, laske’Vaadake mobiilsete veebisaitide olukorda.

Siduri väikeettevõtete uuringu andmetel oli 71% -l küsitletud väikeettevõtjatest veebisaidid ja nendest ettevõtetest 79% -l oli nende veebisaidid mobiilisõbralikud.

See tähendab, et need ettevõtted investeerisid reageerivasse disaini: disain, mis on programmeeritud kohanduma ja reageerima erinevatele seadmetele ja ekraanisuurustele, sealhulgas mobiilseadmetele ja muudele puutetundlike ekraanidega seadmetele.

Tõde mobiilse ja tundliku disaini kohta

Mis siis’kas see on suur asi? Võib-olla on teie veebisait selline, nagu ta on. Võib-olla saate piisavalt vaatamisi, jagate, meeldite, ostate jne. Võib-olla on teil korralik mobiilisait, mida inimesed kasutavad piisavalt sageli.

Suur asi on see, et asjad ei arene’t nii, nagu nad vanasti olid.

Ajad muutuvad, inimesed muutuvad ja ka teie veebisait, kui te ei taha maha jääda.

Siin’tõde mobiilse ja tundliku disaini kohta:Mobiilse reageerimise tulevik

Need on vaid mõned tõed reageeriva disaini ja mobiilsete veebisaitide kohta, mis viivad teid tulemusteni, kui te kunagi võimalikuks arvasite.

Valmis kuulama, kuidas reageerivasse disaini pääseda?

Kuidas kasutada tundlikku disaini

Veendumaks, et tähed on joondatud ja teie veebisait on mobiili jaoks valmis ning mobiilseadmete puuteekraanid vajate head disainerit, kes elab, sööb ja hingab reageerivat disaini.

Pole tähtis, kus kasutajad teie sisu vaatavad, saavad nad parima kvaliteediga, mida nad on sinult oodanud.

Mõelge ühele Interneti jumalale: Facebook.

Kui külastate Facebooki lauaarvuti, mobiiltelefoni, tahvelarvuti, nutikella või nutiteleri abil, on nad reageerinud disaini abil veendumaks, et kasutajakogemus on kõigis seadmetes veatu.

Lihtsalt hoiatus siiski.

See pole lihtne. Vastuvõtlik disain nõuab rohkem planeerimist ja läbimõeldust kui lihtsalt mõne veebisaidielemendi ühendamine lauaarvuti malli, eriti kui tegemist on puutetundliku ekraani tõhusa kasutamisega.

Kui teie veebisait muudab puutetundliku ekraani, tuleb arvestada paljude elementidega.

Sõrm, mitte hiir

Esiteks – sõrm pole hiir.

Nii et puutetundliku ekraani kujundamisel peate arvestama sellega, kuidas sõrm liigub üle ekraani ja kuidas hiir liigub üle ekraani.

Sõrmed žesteerivad, koputage ja neil on rohkem kui üks sisestus (tähendab kahte või kolme sõrme). Hiir on põhilisem käik ja klõps seadistamiseks.

Veebisait Builder.com Poole hinnaga pakkumine-minSelle rakendamine: Mobiilisait Website Builder kasutab paljusid reageerivaid disainifunktsioone, et veenduda saidi spetsiifilisuses mobiilseadmetele, muutes selle kasutajasõbralikumaks ja kutsuvamaks. Vastuvõtlik kujundus võtab arvesse liikumiseks libistades üles ja alla, näppimiseks suumimiseks, koputamiseks valimiseks ja libistades vasakule või paremale, et pääseda juurde menüüdele või muudele lehtedele, muutes mobiilside saidi lihtsamaks ja hõlpsaks navigeerimiseks sõrmega väike ekraan.

Mobiilse reageerimise hiirekursor-minTäpsus

Kui kasutate hiirt lauaarvuti veebisaidil, on kursor üsna täpne.

Enamikul inimestel on sõrmed, mis on palju suuremad kui kursor, mis tähendab, et puutetundliku ekraani kujundus tuleb kohandada inimese suurusele’sõrm.

Selle rakendamine: Mõeldes mobiilse puutetundliku ekraani kujundamise üle, mõelge sellele, kuidas veebisaidi Builder mobiiliversioon välja näeb. Menüü avamise nupp on suur ja see ei asu teistele nuppudele liiga lähedal. Tekstilinkid on kõik piisavalt suured, nende vahel on piisavalt ruumi, et vältida vale klõpsu isegi kõige suurematest sõrmedest.

Veebisait Builder.com Alustage oma veebisaiti-minLiikumised

Veebisaidi töölauaversioon nõuab lehe üles ja alla liikumiseks hiire või kerimisriba kasutamist. Kui soovite, et leht üles läheks, liigutage hiirt alla. Puuteekraanil tuleb lehe ümber liikumiseks kasutada žeste. Neid sätteid kasutades libistage lehe ülespoole libistades üles. Veebisaidi kujundamisel on see väike, kuid oluline erinevus.

Selle rakendamine: Liikuvad saidil liikuvad paar korda üles või alla ja kõik peaks seal õigesti olema. Teave peaks olema vormindatud nii, et kasutajad ei peaks libistama vasakule ega paremale. Kõik peaks olema vormindatud nii, et see sobiks ekraani mõõtmetega. Teine element, mis loob kasutajasõbraliku mobiilisaidi, on panna kõik klõpsatavad lingid ja põhielemendid vasakule, kuna enamik inimesi kerib ekraani paremat serva kasutades.

Veebisait Builder.com Valige mallid-minPimestamine

Puuteekraanide kujundamisel peate veenduma, et teie veebisait näeks hea välja kõigis valgustingimustes.

Mobiilseadmetega on asi selles, et nad võivad liikuda kõikjale eredast päevavalgusest öö pimeduseni ja kõikjale vahepeal.

Selle rakendamine: Veebisaidi Builderi mobiilisaiti kujundanud meeskond võttis arvesse ka seda, kuidas mobiilisaiti vaadatakse kõigis seadetes. Valge või heledaks värvitud tausta kasutamine, ilma et oleks liiga palju musta, aitab kasutajal sisu näha erinevates valgustingimustes.

KlaviatuurVeebisait Builder.com Keyboard-min

Klaviatuur on veebisaidiga suhtlemise oluline aspekt.

Puuteekraaniga seadme kasutamisel on oluline arvestada klaviatuuri paigutusega muude elementide paigutamisel lehele.

Selle rakendamine: Klaviatuuri ilmumisel peaks kasutaja saama saidiga hõlpsalt suhelda, kaotamata liiga palju vaadet. Sellel saidil on tekstisisestused lühikesed ja neid saab endiselt selgelt vaadata, isegi kui klaviatuur võtab suure osa ekraanist. Kujundajad võtsid arvesse ka seda, et mõnedel kasutajatel on keeruline mobiiltelefoni puutetundliku ekraaniga klaviatuurile liiga palju korraga trükkida.

Puuteekraani näpunäited ja nipid

Oma töö natuke lihtsamaks muutmiseks vaadake seda puutetundlikule ekraanile sõbraliku veebisaidi kujunduselementide kokkuvõtet.

Kujunduselemendid puutetundliku ekraaniga sõbralik veebisaitNüüd tuleb lõbus osa.

Olete kasutanud tundlikku veebidisaini oma veebisaidi funktsionaalsuse ja kasutajakogemuse parandamiseks mobiilseadmetes ja puutetundlikel ekraanidel.

Kuid kas olete puuteekraaniga 2.0 valmis? Paistab, et ees on veel rohkem kujundamist.

Puutetundlike ekraanide tulevik

Niisiis, kui teil on oma sait üles töötatud, kasutate tundlikku disaini ja kõiki puuteekraani parimaid funktsioone.

Olete kõik valmis, eks? Noh, mitte nii kiiresti. Nagu iga tehnoloogia, arenevad ka puutetundlikud ekraanid üsna kiiresti. Kui soovite oma veebisaiti ajakohasena hoida, peate tutvuma ka uute seadmete ja tehnoloogiate tehniliste aspektide ning oma saidi sisuga.

Mitme puuteekraaniga ekraanid

Puutetundlikud ekraanid algasid lihtsalt ühe puutega seadmena.

Aja jooksul on tehnoloogia arenenud nii, et see hõlmab ka kahe ja kolme sõrme puudutusvastuseid. Kasutajad kohanevad nende funktsioonidega ja ootavad neid kõigil veebisaitidel, mida nad külastavad. Kui soovite konkurentsist eemale hoida, kaaluge, kuidas saaksite oma veebisaidi kujundusesse lisada mitme puutega vastuseid.

Projitseeritud puutetundlikud ekraanid

Veel üks asi, mida tulevikus otsida, on projitseeritud puutetundlik ekraan.

AR / VR ja puutetundlikud ekraanid moodustavad interaktiivse puutetundliku ekraani, mida saab projitseerida tasasele pinnale. Neid funktsioone kasutades võib-olla tuleb teie veebisaidi kujundust kohandada nii, et see oleks veelgi interaktiivsem. Kujutage ette, kuidas tarbija saaks teie veebisaidi suvalisele tasasele pinnale projitseerida ja teie sisuga suhelda. AR abil võiksid nad projitseeritud puutetundlikule ekraanile paigutada erinevaid objekte, mis seejärel mingil viisil veebisaidil ilmuksid.

Sellise tehnoloogiaga on võimalused lõputud.

Rõhutundlikud puutetundlikud ekraanid

Meie praegused telefonid ja muud seadmed ei võimalda tuvastada, kui suurt survet me koputame.

Ükskõik, kas koputame voodis kell 3 hommikul ekraanil kergelt või koputame pettunult ekraanile vihaselt, reageerib ekraan samamoodi.

Ühel päeval see varsti võib muutuda. Võib-olla võib survega kraan sulgeda akna või klõpsata, samal ajal kui kergem kraan võib avada hüpikmenüü. Kõik on võimalik.

Optilise tuvastuse puutetundlik ekraan

Enamikul, kui mitte kõigil, on mobiilseadmetel, kaameral ja puutetundlikul ekraanil kaks eraldiseisvat funktsiooni.

Kuid varsti võib ekraan olla ka kaamera. Infrapunavalgust kasutades on ekraanil näha, mis pinda puudutab. Et veebisaidid saaksid seda funktsiooni tulevikus kõige paremini kasutada, peavad disainerid looma veebisaidid, kus seda uut kasutada saab “silmist”.

Kas olete valmis reageerivaks kujunduseks??

Sa ei tea’Puuteekraani maksimaalseks kasutamiseks peate olema Elon Musk’ei pea proovima teha mudelit 4. Kõik, mida vajate, on kaunilt kujundatud ja suurepärase kasutajakogemusega veebisait. Pisut kavandades ja tulevikku silmitsedes saate veenduda, et jääte alati reageeriva kujundusega võistlustest eespool.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me