Milline ELi riik on küberkuritegevuse vastu kõige haavatavam?

Miks peaksite küberturvalisusest hoolima??

Veebisaidi külastajate turvalisena hoidmine on oluline mõte kõigile, kes veebisaiti ehitavad. See’veelgi olulisem on seda poodide veebisaidi pidamisel meeles pidada, kuna kasutajad usaldavad teid oma oluliste rahaliste andmetega. Kui teie sait saab’t kaitsta neid üksikasju, siis kasutaja’Usaldus puruneb ja see võib teie mainele tõsist mõju avaldada.

Küberturvalisus on muutumas üha olulisemaks teemaks ja paljudele küsimustele, mida me lugejatelt välja pakume, keskendutakse nende veebisaitidele kättesaadavate turvafunktsioonide ümber.
eu küberkuritegevuse ohvrid

See pole see’t üllatav, kui arvestada ainuüksi 2017. aasta esimesel poolel aset leidnud kõrgetasemeliste küberrünnakute arvuga – meie’teil on olnud WannaCry lunavara, CloudBleedi lekked ja häkkerite potentsiaalne valijate kirjete kokkupuude.

Tahtsime saada ettekujutuse sellest, kui haavatavad riigid võivad olla küberkuritegevuse vastu, ja otsustasime vaadata Euroopa Liitu, kuna seal on palju avalikkusele kättesaadavaid andmeid, kaasatud riikide arv ja nende 28 riigi vaheline sotsiaalmajanduslik mitmekesisus..

Milliseid tegureid vaatasime oma uuringus?

Selles uuringus vaadeldi mitmesuguseid tegureid, mis olid meie arvates olulised, et mõõta, kui haavatavad riigid on potentsiaalse küberkuritegevuse vastu. Need tegurid olid:

1.Kuidas paljud elanikud olid juba küberkuritegevust kogenud

Vaadates Euroopa Liidu andmeid, saime hinnata iga EL-i rahva protsenti’elanikkonnast, kes olid langenud küberkuritegevuse ohvriks.

2.Kui sageli puutuvad elanikud igal aastal kokku pahavara ja viirustega

eli riigid on küberkuritegevust kõige vähem ette valmistanudSaime teada saada, kui regulaarselt leidsid Euroopa elanikud pahavara ja viirusi (mida kasutatakse arvutite nakatamiseks ja küberkuritegude toimepanemiseks), vaadates Microsofti avalikult kättesaadavaid andmeid.

3.Iga rahvas’pühendumus küberjulgeoleku algatustele

Hinnati riikide konkreetseid küberkuritegevuse vastase võitluse kohustusi, kasutades ülemaailmse küberjulgeoleku indeksi andmeid, uuringut, mis mõõdab selliseid tegureid nagu õigusraamistik, tehniline võimekus, korralduslikud meetmed, suutlikkuse suurendamine ja koostöö teiste riikidega.

4.Kuidas paljastatud Interneti-ühendused olid igas riigis

Teie Interneti-ühendus koosneb paljudest väikestest ühenduspunktidest, mida nimetatakse ‘sõlmed’. Kõik need sõlmed vastutavad erinevat tüüpi teabe edastamise eest, nt. POP3 sõlm, mille võite oma nutitelefonist ära tunda, on sõlm, mis edastab mobiilse e-posti teavet. Igas riigis on suur osa neist sõlmpunktidest suunatud avalikkusele, mis tähendab, et nad on avatud ja võivad rünnaku suhtes haavatavad olla. Seetõttu, mida vähem sõlmi on riik avaldanud, seda kaitstavamad on tema Interneti-kasutajad. Andmete kogumise kohta sõlmitud sõlmede arvu kohta igas EL-i riigis uuriti Interneti-turbeettevõtte Rapid7 loodud riikliku kokkupuute indeksi abil..

EL küberkuritegevuse turvalisus

Mida tulemused meile rääkisid?

Tulemused näitavad, et Vahemerest Itaalia lõunaosas asuv Malta oli potentsiaalsete küberkuritegevuse rünnakute suhtes kõige haavatavam riik, hoolimata asjaolust, et Malta elanikud asuvad tegeliku pahavara ja küberkuritegevuse juhtumite keskel pakkide keskel.

Selle põhjuseks on asjaolu, et meie uuringus taheti uurida haavatavust ja Maltat’erakordselt suur paljastatud Interneti-ühenduste protsent (73%), küberturvalisust käsitlevate õigusaktide puudumine ja kehv rahvusvaheline koostöö tähendavad, et Malta’Vaatamata sellele, et küberkuritegusid on pisut vähem kui nende Euroopa naabritel, on elanikkond pikaajaliselt tegelikult palju suuremas ohus, kui on kasutusele võetud vähe kaitse- või ennetusmeetmeid..

Kreeka, Rumeenia ja Slovakkia moodustasid ülejäänud viis kõige haavatavamat riiki.

eli riikide küberkuritegevuse ohvrid on kõige väiksemadSkaala vastasküljest leidsime, et Soome on kõige küberturvalisem riik ELis, haavatavuse määr on vaid 29% – see pole sugugi halb! Me pidasime Soomet kõige turvalisemaks, kuna seal on Euroopas madalaim küberkuritegevuse juhtumite arv ja ka üks ettevalmistatumaid riike, kus on paika pandud kindlad küberjulgeolekualased kohustused ja suur protsent paljastamata internetiühendusi..

Eesti tõusis Soome lähedase konkurendina haavatavuse määraga 30%, kajastades muudatusi valitsuse julgeolekustrateegiates, õigusraamistikus ja organisatsioonides vastusena üleriigilistele küberrünnakutele 2007. aastal.

Saksamaa, Holland ja Ühendkuningriik moodustasid ülejäänud viis kõige vähem haavatavat riiki, mis peavad nendele majandusjõududele kergenduseks olema.

eli riigid on kõige paremini ette valmistanud küberkuritegevustMujal – ja mõnevõrra üllatavalt – leidsime, et Hispaania ja Portugali Pürenee poolsaar olid küberrünnakute ja kuritegevuse suhtes kõige haavatavamad riigid. Eriti Hispaanias on šokeerivalt suur arv potentsiaalsetele ohtudele avatud internetiühendusi (76%), samuti on keskmiselt pühendunud küberturvalisust käsitlevatele õigusaktidele ja algatustele.

Täielikud tulemused

Allikad

See teadustöö oli kasulik?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me