Kuidas Internet on kunstilisi tõkkeid murdmas?

Internet murrab kunstilisi tõkkeid

Filme usutakse sageli kui tehnoloogiat, mis ohustab loovust, kujutlusvõimet ja isegi inimlikkust! Kuid tehnoloogia muutudes muutke ka seda, kuidas me seda oma igapäevaelus kasutame, mõtleme ja sellest räägime. Praegu toimub pidev lahing selle vahel, kas Internet kujutab endast meelt hävitavat ohtu või imelist võimaldajat. Nii et kas Internet on tõesti koht, kus loovus ja kujutlusvõime surevad? Mis siis, kui tehnoloogia suurendab meie loovust, aitab meie kujutlusvõimet õhutada ja rakendada, vabastab mõistuse selle asemel, et neid hävitada?

Eliitpäritolu

Nii tehnoloogia kui ka loovus on aastate jooksul kasvanud ja arenenud, kuni nad on jõudnud punkti, kus nad on peaaegu lahutamatult seotud. Vaadates siiski tagasi, ja see’on lihtne mõista, miks need võivad olla paigutatud skaala vastaskülgedesse. Esimene täielikult töötav arvuti kandis nime ENIAC: elektriline numbriline integraator ja kalkulaator. Nagu selle meeldejäävast nimest võib öelda, oli selle peamine eesmärk lahendada numbrilisi probleeme ja seda said kasutada ainult need, kes teadsid täpselt, mida nad tegid.

ENIAC oli kasutusel aastatel 1946–1955 ja arvutid jäid keskmise inimese jaoks eliidiks ja kättesaamatuks kontseptsiooniks kuni 1970ndate lõpuni ja 1980ndate alguseni. See on siis, kui esimesed arvutid ja Steve Job’s Apple’i koduarvutid tulid turule. Don’muretsege, see pole nii’t varjatud ajalootund – siin on võtmetähtsusega parem juurdepääs, mille need uued mudelid ja uuendused tõid. Kuna need arvutid olid tavalistes kodudes tavainimestele kättesaadavad, purustati tõkked. Tehnoloogiale ei pääsenud enam ainult kõrgelt koolitatud geeniused, vaid kõik, kes said endale lubada uusimat mudelit.

Sarnane juurdepääsetavuse areng on näha ka loome- ja kunstitööstuses. Näiteks raamatute avaldamine oli kallis ja keeruline protsess kuni 1440. aasta paiku Gutenbergi ajakirjanduse leiutamiseni. See tehnoloogia areng võimaldas raamatuid toota ja välja anda hõlpsamalt ja kiiremini, muutes raamatud ise taskukohasemaks ja seega omakorda palju populaarsem. Jätke paar sajandit edasi ja täna saate oma romaani kirjutada, avaldada ja reklaamida, ilma et kulutaks sentigi – või jätaksite isegi oma diivani mugavuse.

Nii muutus tehnoloogia rohkemate kasutajate jaoks avatumaks ja see protsess avas üksikisikutele mitmesuguseid võimalusi lõpetada traditsioonilistele meetoditele tuginemine ja omaette loomine. Reklaamid helistasid ja tehnoloogia vastas.

Uus ajastu

Kaugelt nendest kohmakatest algustest kuulas Apple – üks kuulsamaid ja kõrge väärtusega tehnoloogiabrände maailmas – seda üleskutset ning keskendub nüüd oma reklaamikampaaniate põhituumikuna tugevalt loovusele, klanitud kujundusele, kujutlusvõimele ja kunstnikele. “Maci taga” reklaamides tutvustatakse Apple’i kasutavaid ja sellele tuginevaid reklaame’tehnoloogia, muusikutest fotograafidelt disaineriteni.

apple imac toote näideApple’keskendudes värvile, loovusele ja kunstile, näidatakse nende reklaamikampaaniates ja toodete väljapanekutes märksõnadega nagu “ideed”, “luua”, ja “kujutlusvõime” mida tavaliselt kasutatakse.

Üks nendest reklaamidest on seaduslikult pime fotograaf Bruce Hall, kellele näidatakse Mac-i, et näha detaile nii tema piltides kui ka välismaailmas. See on ehe näide sellest, kuidas tehnoloogia on suurendanud – või õigemini – võimaldanud – loovust, avades võimalused, mida muidu poleks olemas.

Loosung “Tehke midagi imelist” nende reklaamidega kaasas olev tekst on kaugel ENIAC matemaatilistest ja teaduslikest juurtest ning näitab, kui oluline on inimestele huvi pakkuda’loovust, kui tegemist on 21. sajandi tehnoloogia müügiga.

Loovuse ühendamine

Mis saab neist, kes saavad’kas te ei saa endale uusimat Apple’i tarkvara? Kas kunsti tegemine õnnestub ainult siis, kui teil on uusim tehnoloogia või tipptasemel tooted? Seda ei tahaks’t olema demokratiseeriv, mitte lihtsalt luua uus eliitrühm; need kunstnikud, kes saavad endale lubada uusima versiooniuuenduse ostmist.

Õnneks on Internet tasuta ja seni, kuni teil on ühendus, saate teid ja oma kunsti ühendada miljonite inimestega kogu maailmas. Tasuta veebisaitide koostajate, sotsiaalmeedia ja isegi selliste platvormide müügi kaudu nagu Etsy on kellelgi ja kõigil lihtsam kui kunagi varem oma kunsti luua, jagada ja müüa.

Interneti lai levik on murdnud traditsioonilised tõkked, mis tavapäraselt kontrollisid ja mõõtsid loovust – näiteks muusikud vajasid plaadifirmasid, kirjanikud vajasid kirjastajaid ja kunstnikud toetusid galeriidele. Aga mitte enam! Nüüd on neil vaja vaid Interneti-ühendust ja nad saavad end ühe nupuvajutusega reklaamida.

Kuna need kunstilised takistused langevad tehnoloogilise ja loomingulise vabaduse kõrvale, siis see ka saab’kunsti muutmise, reklaamimise ja vaatajaskonna vastuvõtmise viisi muutmine. Kunagi, mitte nii kaua aega tagasi, sõltusid sellised kunstiteenused nagu rekvisiit, puusepatöö ja isegi näitlemine edu saavutamisel ja uute töökohtade saamisel suuresti suusõnaliselt.

Muidugi, vana “seda’see pole see, mida teate, see on’s keda sa tunned” fraas on tänapäeval endiselt asjakohane (kuid isegi see meetod on radikaalselt laienenud selliste saitidega nagu LinkedIn). Nüüd saavad kunstnikud ja disainerid oma ettevõtte juhtimiseks omada veebisaiti, selle asemel, et oodata oma töö heade ülevaadete levitamist ja uute töökohtade loomist.

Kuna saadaval on tasuta veebisaidi ehitajad, ei piirdu veebis viibimine enam ainult nendega, kes on kindlad kodeerimises või kellel on piisavalt sügavad taskud, et palgata privaatset veebidisainerit. Teie andekas kunstnik saab hommikul lihtsalt ärgata ja päeva lõpuks omada täiesti töötavat veebisaiti. Tegelikult saaks seda teha lõuna ajal, nii et pärastlõuna saab kulutada järgmise meistriteose loomisele, mida veebis müüa.

Seega, kuna tehnoloogia muutub üha kasutajasõbralikumaks, avaneb Interneti leviala, et reklaamide reklaam oleks palju laiem. Nüüd saab Brooklyni fotograaf jagada India fotograafiga ideid ilma rahaliste või geograafiliste piiranguteta.

Reach (sotsiaalmeedia) tähtede jaoks

Seda ühenduvust näitab kõige paremini aktiivsus ja suhtlus, mis on sotsiaalmeedia. See pole kaugeltki ainult viis sõpradega vestelda, vaid on sotsiaalmeedia arenenud platvormiks, mis näeb muusikaväljaandeid, pildigaleriisid, kunstnikke töö jagamist, veebimüüki, reklaami ja palju muud.

Kirjanikud säutsuvad 140-tähemärgilisi romaane, vastuoluline nõelapunkt tegeleb sotsiaalsete probleemidega ja tavainimesed kasutavad oma massilisi jälgimisi sotsiaalmeedias erinevate kaubamärkide reklaamimiseks.

Mõnel juhul muutub inimene ise a “bränd”, sotsiaalsete platvormide raha teenimine reklaami kaudu. Kuid sotsiaalmeedia pole’ainult Instagrami kardashianside toetamise kohta – teised leiavad uusi viise vana kunsti uuendamiseks ja digitaalse elu traditsioonilistesse vormidesse hingamiseks.

New Yorgi avalik raamatukogu lõi uue jutuvestmise viisi, kasutades digitaalseid meetodeid, tehes koostööd sõltumatu loomeettevõttega Mother New York. Nad lõid “Insta romaanid” kus klassikalist romaani kuvatakse digitaalselt Instagrami loos.

NYPL Instagrami romaan Alice ImedemaalNew Yorgi avalik raamatukogu’s Instagrami leht annab uusi võimalusi oma lemmikklassikaliste romaanide lugemiseks nende sotsiaalmeedia loos.

Kunstilise graafikaga, mis kaasneb peatükkide pealkirjade ja ekraanil kuvatava tekstiga, on see digiteeritud lugemisviis interaktiivsem ja “käeulatuses” lemmikklassikaliste romaanide vaatamise viis. New Yorgi rahvaraamatukogu kasutab digitaalset ruumi, et muuta klassikaline kirjandus laiemale ja nooremale publikule paremini kättesaadavaks.

Ja seal’lisaks – lisaks traditsioonilise kunsti moderniseerimisele pakub digitaalsfäär ja veebiruum uusi võimalusi loomingulisuseks. Veelgi enam, see’muudate artisti ja tema järgijate vahelisi suhteid – saate nüüd vestluse otse oma publikuga alustada.

Intervjuus Instagrami edukunstniku Dan Lamiga paljastas Artwork Archive, kuidas ta tegi kuulsuste tellimusel oma läbimurre. Sotsiaalmeedia’Ühenduvus loob seoseid, mida poleks loodud “päris maailm” ning võimaldab tähtedel ja jälgijatel läheneda kunstnikele uuel ja kaasahaaraval viisil. Nagu Dan Lamil, on sellel potentsiaali edendada jälgimist ja kokkupuudet ning seada kunstnik edu poole.

Sotsiaalmeedia murrab kunstniku ja publiku vahelised tõkked ning muudab ka nendevahelisi rolle. Inimestest, kes on kunstnikku jälginud Instagramis või meeldinud nende Facebooki lehele, saavad kriitikud, kes annavad tagasisidet ja seavad teose küsimärgi alla, ostjad, kes küsivad tükke või komisjonitasusid, ja isegi turundajad sisu jagamise, meeldimise ja uuesti turundamise kaudu.

Kunst, kunst, kõikjal

Koos muutustega tuleb vastupanu. Kui romaan esmakordselt ilmus, tunnistati see moraalselt ohtlikuks ja arvati, et see ajab inimesi eksiteele, kuid nüüd peetakse seda tervislikuks võimaluseks, mitte Internetis surfamiseks. Nüüd kardetakse, et see interneti kõigile avatud keskkond hävitab kunsti väärtuse. Kui keegi ja kõik saavad olla kunstnikud, kus?’on tõeline talent?

Kuidas saab sellise küllastunud turu korral õnnestuda teistest kõrgemale tõusta? Kas saate tõesti sel viisil elatist teenida? Kuigi paljud nutksid “jah!”, teised pole nii veendunud. Brent Knepper kirjutab oma kogemusest Patreoniga – ühisrahastu rahastamise saidiga, mis on suunatud loomingulistele isikutele, kes soovivad teenida raha, samal ajal oma jälgijate või patroonidega suheldes. Ta väidab, et mõne ettevõtte peaaegu müütiline edu suurendab seda, et see annab enamusele vale lootust, edendades ebareaalseid eesmärke.

Seda põnevust rahvahulkadest pärit kunsti osas väljendab ka Guardiani kunstikirjutaja Jonathan Jones, kes usub selle asemel, et kasutada digitaalseid ressursse uuel ja erineval viisil. Nagu alati, näib taanduvat individuaalsusele vs masstootmisele.

See on alati olnud valus punkt – need, kellel on varjupaika’Traditsioonilist rada järgides hoitakse sageli endiselt vähem tähelepanu kui nende tavapärastel eakaaslastel. Omal kirjastatud raamatutel on hoolimata ise kirjastatud autorite edust ikkagi nina kortsus ja sotsiaalmeedia staare nuusutatakse: “mida nad isegi teevad?” on sagedamini esitatav küsimus.

Nagu Ros Barber käesolevas artiklis omakirjastuse puudujääkide kohta osutab, tugineb traditsiooniliste meetodite kasutamine teie töö kinnitamiseks ja kinnitamiseks kellelegi teisele. See omakorda annab teistele märku, et teie teos on väärt lugemist, vaatamist või ostmist. Ehkki ta räägib ise kirjastavatest raamatutest, kehtib see üldiselt: kui teie kunst asub galeriis, on keegi selle otsustanud’s tasub sinna panna; kui teie film on suurel ekraanil või poes, on keegi selle koha sellel riiulil redigeerinud ja heaks kiitnud.

See väärtusidee peegeldub kunstniku ja filmitegija Storm Ascheri kommentaaris CBS New Yorgi artiklis:

“Kindlasti arvan, et sotsiaalmeedia on võimaldanud paljudel artistidel oma publikule paremini juurde pääseda, kuid arvan, et ka kunstnikuks nimetamise lävi on muutunud palju madalamaks…”

Kunstnike jaoks tõkkeid murdva hüppelauana Interneti kasutamisega seotud ärevus näib olevat tõsiasi, et igaüks ja kõik võivad end kunstnikuks nimetada – ja kui nad ei’Kui see õnnestub või teenite sellest elatist, saavad nad vähemalt käia. Ükskõik, kas see on teie arvates katastroof või unistus, eemaldab see loodetavasti vähemalt häbimärgi, et peate olema õlimaali meister või armastama galeriisid kunsti loomiseks või nautimiseks.

Internet ja muud

Raamatud, siis videomängud, siis sotsiaalmeedia – mingil hetkel on neid kõiki suudetud kahtlustada. Kuid lihtsalt sellepärast, et miski on populaarne, seda ei tehta’t tähendab, et see on odav või puudub väärtus – paljud tänapäeva kirjandusklassikud olid neetud omal ajal populaarse prügikastina.

Kogus ei ohverda alati kvaliteeti. Kindlasti küll’Parem on, et kunst oleks kõikjal, igaühe poolt, kui ainult piiratud eliit, kes saab endale lubada oma stuudiod ja galeriitasud. Koostööd, ühenduvust ja loovust suurendavad kõik Internet ja mitmesugused platvormid, mis on-line-olekuga kaasas käivad. Nagu Holly Williams väidab, on oluline võidelda kõik, mis murrab kunstis tõkkeid, et sellest saaks igaühe jaoks midagi seostada,.

Kas see ka poleks’Pime fotograaf, kes kasutab oma töö loomiseks Apple’i tarkvara, või sotsiaalmeedia väljavalitu, kes kasutab oma kunsti jagamiseks Instagrami, ja see tehnoloogia suurendab reklaamide tööd kõikjal, kus vaatate. Ja kuigi Internet ei näita mingeid märke kuhugi minemisest, võivad kunstnikud ka digitaalse jõu käes hoida ja omaks võtta muudatusi, mis kaasnevad veebis loomisega.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me